Editörler : supporters.
«8910111213141516171819»

ümitsiz
Aday Memur
02 Aralık 2005 23:35

85 zaten iyimser bir tahmin olmuş

eğer arkadaşın dediği gibi kurum merkeze sınava çağırdığı adayları taşra listesinden elerse durum değişebilir

aksi taktirde taşrada puanlarında çok yüksek kapanması olası

zaten kurumun taşraya merkeze başvuranları çağırmamayı akıl edeceğini zaannetmiyorum

öyle olsa sınav ilanını doğru dürüst vermeyi akıl ederdi

gençsosyolog
Kapalı
02 Aralık 2005 23:58

Ben olsaydım bütün başvuruları sıralar ve 876 kişilik bir liste hazırlardım.İlk 176 ile sadece merkez için, kalan 800 ile de taşra için mülakat yapardım.Merkez tercihi yapabilecek kişilerden taşra tercihi alınma sebebi bu kişilerin merkez listesine girebilmelerinin kesin olmaması.Muhtemelen bu şekilde olacaktır arkadaşlar, mantıklı olan bu ama burası istatistik kurumu her türlü sürprize hazır olmak lazım hiç birimizin tahmin edemediği bir sıralama şekli de icad edebilirler.

gençsosyolog
Kapalı
03 Aralık 2005 00:07

976 kişilik olacaktı pardon, mühendis arkadaşlar hatamı yakalayıp yüklenmeden düzelteyim hemen (:

ümitsiz
Aday Memur
03 Aralık 2005 00:10

bari en azından merkeze sınava çağırdığı adayları

taşra listesinden eleseler

böylece biraz daha fazla insana şans tanımış olurlar

.xXx.
Aday Memur
03 Aralık 2005 02:23

arkadaşlar listeyi ayrı ayrı yapmayacaklarmış ben başvururken özellikle bu soruyu sordum ve adama resmen gerizekalıya anlatır gibi anlattım ve o da bana gerizekalıya anlatır gibi anlattı...toplam 976 kişi sıralanacak ve herkes mülakata tutulduktan sonra alınan notlara göre merkeze ve taşraya yerleştirilecek...yani diyelimki taban 85 oldu 90 puanla mülakata girenle merkez için eşit şansa sahipsiniz...böyle yapmaları gayet normal çünkü istedikleri adamları merkeze almayı düşünüyorlarmış (içerden böyle bir istihbarat aldım ne kadar doğru bilmiyorum)...yani bölge tercihleri safsatada kalacak çünkü herkesin puanı nerdeyse merkez kriterini sağlıyor...bu arada ben başvururken baya bir insan taşrayı seçmiyordu onuda belirteyim

işin başka bir verimsiz yönü siirte vana diyarbakıra gitmek isteyen bulunamayacak eğer bölgeyle merkezin ilanlarını ayrı verselerdi ve başvuruları bölgelere göre ayrı ayrı alsalardı büzüğü yeten siirte vana gidecekti...mesela benim tek amacım antalyaya gitmek ilk tercihimide antalya yaptım ankarada oturmama rağmen...ama puanım 85 küsür olduğu için sıra gelmeyecek çok büyük ihtimalle ve oraya alakasız bir adamı gönderecekler(sanki kazanacağım belli gibi konuştum :) alakası yok)

gençsosyolog
Kapalı
03 Aralık 2005 05:51

xxx eğer dediğin gibi yaparlarsa benim yukarıda yazdığım gibi düşünen yüksek puanlı bir çok kişinin merkez hayali suya düşecek gibi gözüküyor, benim de bir çok tanıdığım sadece merkez tercihiyle başvurdu, pazartesi listeyi ilan edince bu konularda kurum bir açıklama yapar umarım..

iset
Aday Memur
03 Aralık 2005 09:43

arkadaşlar içimde bu liste olayında el altından bişeyler dönecekmiş gibi bi his var..aynı şey vakıfbankın müf. yrd için belirlediği listede de olmştu.(bu konu hakkında forumdaki başlıkta yazılanları okursanız ve verilen örneklere bakarsanız anlarsınız sallamıyorum!!)80puanı almış ve yanına da başaklı dayı bulmuş bi arkadaşımız listede ilk 176dayken bizler belki 85 86larla bölge listesine yani kalan 800e bile giremeyebiliriz.bu işlerin bu kadar kör gözüne parmak misali yapıldığını bilmezdim herşeye hazırlıklı olalım sonra yaşanacak hayal kırıklığıyla kalakalırız.

ahmetvemert
Aday Memur
03 Aralık 2005 10:41

arkadaşlar merkeze istedikleri adamları seçeceklerse süperde. yüksek puanlı arkadaşlar biz taşra gitmeyiz deyip su koyabilirler o zaman :)

4229
Kapalı
03 Aralık 2005 12:17

arkadaşlar içiniz rahat olsun, bu dandik kurum 80'e kadar düşer, hatta kaznıpta gitmeyen bile çok olur.

banadais
Kapalı
03 Aralık 2005 12:56

arkadaslar ben de puanların 80 e kadar dusecegını dusunuyorum..hele bı de 976 kısılık lıste olusturulacaksa kesın duser.ve zaten lısteye gırmek de pek bı anlam ıfade etmıyo gordugum kadarıyla.976 kısıyı mulakata alıp sonra kafaya gore merkeze bolgeye alım yapacak olmaları torpılın onemını bır kere daha ortaya koyuyo..

.xXx.
Aday Memur
03 Aralık 2005 23:10

arkdaşlar bakalım belkide listeyi ayrı ayrı yaparlar orada başvuruken sordum bana böyle açıkladı başvurumu alan arkadaş...onlarda kendi alemindeler...kurum zaten bir garip herkes net birşey konuşamıyor ve kesinlikle derdinizi anlatamıyorsunuz çünkü hiçbirşeyi anlayamıyorlar...o yüzden yukarıda dediğim gibi gerizekalıya anlatırım gibi anlattım...ve onun anlattığındanda ben hiçbirşey anlamadığım için o da bana o şekilde anlattı :)

ayrıca 976 kişi boru değil imkanı yok mülakatı objektif yapamazlar...adamlar birinci girenle sonuncu giren arasındaki farkı kafalarında nasıl tartacaklar bilmiyorum...

gençsosyolog
Kapalı
04 Aralık 2005 06:22

İlana tekrar baktım da orada yazılanları okuyunca 2 ayrı liste yapılacağı anlaşılıyor, ki mantıklı olanı da bu, ancak başvuruları görünce yaa bu ilk listeye niye mühendisler girdi acaba biz böyle beklemiyoduk deyip te tek liste gibi bir katakulle yaparlar mı bilemem.Ayrıca müracaat masasındaki arkadaşları ben de gördüm fıstık muhabbetini yazmıştım daha önceden hatırlarsanız, o arkadaşların konu hakkında bilgili ve yetkili kişiler olmadığı her hallerinden belliydi, o yüzden dediklerine çok da güvenmemek lazım.

Ayrıca original bir arkadaş merkezin tabanının 89.5 un altında olmayacağı bilgisini almış cuma günü, forumda yazmıştı, demek ki iki ayrı liste olacak.Merkez 89.5 olursa taşra 80 e doğru düşebilir diye de ümitlendik ama bakalım yarın göreceğiz.Tabi yarına kadar Tüik toto oynayabiliriz burada.Herkes taşra taban tahminini yazabilir, tutturan olursa benden bi küçük hoby hediye.

original
Aday Memur
04 Aralık 2005 09:54

89.5 olayina aciklik getireyim, cuma gunu telefonla die'de calisan babamin arkadasini aradim ve puanimi soyledim (89.5), merkez listesinde olup olmadigima bakabilirmisiniz diye, yarım saat sonra beni aradı. Merkez listesinde adımın olmadıgını ama bolge listesine kesin girecegimi soyledi.

tubii
Şef
04 Aralık 2005 15:01

benim tahminim merkez 90 civarı bölge 85. benim puanım ise 81:(

Mendelssohn
Aday Memur
04 Aralık 2005 15:52

Şartlar,genel itibariyle, çok değil, bundan birkaç sene öncesine kıyasla bile ne kadar farklı, ne kadar zor. Tüm arkadaşlara başarılar dilerim..

.xXx.
Aday Memur
04 Aralık 2005 19:02

neyse orijinal arkadaş bu konuya bir açıklık getirmiş...peki merkez için mülakata girenler bölgeyede girebilecek mi?...

DuMuR
Daire Başkanı
05 Aralık 2005 10:05

Ya bugün açıklarlar kesin değil mi?Son gün giden bir arkadaşa çünkü bu hafta içi mülakatlara gireceklere başkanın geçen seneki gibi bir konuşma yapacağı söylşenmiş...O zaman bugün açıklarlar.Değil mi?De kaçta açıklarlar?Sabah 9.5'ta başladım mesaiye...

gençsosyolog
Kapalı
05 Aralık 2005 10:14

şimdi kurumu aradım taban puan kaçta kaldı diye sordum, henüz belli değil dediler, bugün açıklanır mı diye sordum açıklanır dediler, galiba başvuruları tasnif etmeye devam ediyorlar, akşama anca açıklarlar herhalde...

turacy
Memur
05 Aralık 2005 12:28

12:25 itibariyle www.tuik.gov.tr sitesi açılmıyor hayırdır inşallah :))

tunakaan
Şef
05 Aralık 2005 14:33

ben de aradım, kurumdan bir yetkili merkez için puanın 91, taşra için 85'lerde kalacağını ama kesin sonucun akşama belli olacağını söyledi...

Toplam 484 mesaj
«8910111213141516171819»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi