Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : FoRNoX
04 Mart 2009 18:23  

Orduevinde düğün yapmak...

Öncelikle hepinize merhaba.Benim nişanlım subay ve bu kış evlenmeyi düşünüyoruz.Orduevinde düğün yapmanın artıları ve eksileri nelerdir sizce?Özellikle Fenerbahçe Orduevinde...

04 Mart 2009 20:07

enes_hayrabolu

nişanlınızın subay arkadaşları yok mu,bu soruya cevap verecek .Sizin için ciddi, benim için saçma olan bu soruyu ,buraya taşımayı düşünmek için ne kadar çaba sarf ettiniz?

04 Mart 2009 20:27

marmarisli2010

eşinize sordunuzmu bu konuyu

04 Mart 2009 20:30

marmarisli2010

nişanlınıza sordunuzmu demek istedim.

04 Mart 2009 20:32

Nev@l

Dikkat ettiyseniz orduevinde DÜĞÜN YAPMIŞ OLANLARDAN BİLGİ İSTİYORUM!!!Nişanlımın evli arkadaşı yok evet.Bu konu size madem saçma geldiyse okumasaydınız hiç.zorla değil sanırım okumak öyle değilmi?O zaman burada kimse soru sormasın.Nasıl olsa herkesin meslektaşı vardır onlara sorulur.Lütfen saçmalamayın lütfen!!!

04 Mart 2009 23:43

Wind Of Navy

Neval Hanım,

Gayet doğal bir soru sormanıza rağmen, nişanlınızın bir subay ve söz konusu orduevinin de subay orduevi olması nedeniyle sorunuz size tepki olarak geri döndü.

Adınızın altında "yeni üye" yazması nedeniyle bilmeden bu forumdaki yazılı olmayan bir kuralı (!) çiğnemiş oldunuz. O da subaylarla ilgili olup içinde eleştiri olmayan (hatta orduevi gibi forumun en sorunlu konularından birisi) bir ileti yazmış olmanız.

Bir subay olarak nacizane tavsiyem bu forumda mümkün olduğu kadar gözlemci olmanız. Çünkü ne zamanki birşeyler yazıyorsunuz, ve subay / subay yakını olduğunuzu belli ediyorsunuz, işte o an tüm oklar üstünüzde toplanıyor. Eminim benim bu yazdıklarımın üstüne de birçok kişi üstüne alınarak anlamsız şeyler yazacak ama olsun.

Amacım sadece sizi bilgilendirmekti.

Bu arada orduevinde düğün yapma konusunda detay sorularınız olursa özelden cevaplamaya çalışırım.

Saygılarımla.

05 Mart 2009 00:08

7 telli samuray

wind of navy yazdıklarının altına imzamı atarım.

bu forumda subay veya subay yakını olmak en büyük suç.Realde yapamadıklarını sanalda yaparak ego tatmin etmeye çalışan insanların başvurdugu bu saçma hareketler gerçekten çok komik.

nev@l hanım orduevinde yapacagınız düğünün en büyük dezavantajı misafir listesi birebir isteniyor.düğüne gelecek konukların kılık kıyafet yönetmeliğine uygun olması bekleniyor.

bunun dışında ben pek bir problemle karşılaşmadım. allah mesut bahtiyar etsin.

mutluluklar ayrıca sormak istediğiniz bir konu olursa özelden yazabilirsiniz.

05 Mart 2009 10:04

Nev@l

çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için.Bu sorumun cevabını sadece ve sadece orduevinde düğün yapmış olanlar bilir diye sordum.Yani ne ben nede nişanlım bilemeyiz öyle değilmi?Yani sivil ortamda yapmak mı daha iyidir/memnun kaldınız mı tarzında bir soru sormak istedim.Yoksa elbette ki kuralları,ücretini vs biliyoruz.Gerçekten gayet SEVİYELİ bir şekilde cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim WİND OF NAVY ve 7 TELLİ SAMURAY...

05 Mart 2009 10:42

7 telli samuray

NEV@L hanım ben orduevinde düğün yapmış birisi olarak yazdım.

biz seviyemizi koruyacagızki insanlar kalite farkını görebilsin. dediğim gibi allah mesut bahtiyar etsin işallah mutlu olursunuz şahsen bana ugur getirdi orduevinde düğün yapmak.

eksileride var artılarıda.

öncelikle artı bir misafir geçmesi durumunda zor drumda kalabiliyorsunuz.

gelen misafirlerin kıyafet yönetmeliğine uyumasını beklemekte zor durum.

ama orduevi müdürünün hoşgörüsü ile bu sorunların aşılabilecegi kanaatindeyim.yeni evlenen bir çift olarakta

maddi açıdan tabiki size büyük bir artısı olacaktır.

05 Mart 2009 17:57

Nev@l

Bence düşüncelerinizi kendinize saklayın 'tokmakçı' yada subay/yakınını sevmeyenler adı altında bir konu açın ki zaten insanlar size çok güzel cevaplar vereceklerdir.Bizler asker eşiyiz ve subay-astsubay vs ayrımı yapmayız.Hepsi bu vatan için çalışıyor nede olsa..Bu kutsal görevi yerine getirenleri karalamaya çalışanlar ise asla ve asla başarılı olamayacaklar.Türk milletinin TSK'ya güveni sonsuzdur!!!

05 Mart 2009 18:30

detailed
Yasaklı

Evet bir soru sorulmuş ve sn Wind Of Navy nin söylediği gibi subay ve yakınlarına öyle bir tepki bilinç altı var ki hemen olay afaroz boyutuna ulaşabiliyor.

Konunun genele hitap etmediğini kabul etmemiz lazım. Aslında bu forumda Fenerbahçe Orduevinde evlenmiş kaç kişi bulunabilir o da ayrı mevzu. Hatta sizin düğün hayalinizi kaç kişi tahmin edebilir ne tür artı ve eksilerden bahsedilebilir bilemiyorum. Örnekleme açısından şimdi oturduğunuz yeri bilsek orar uygun değil uzak düşer harbiye ordu evini tercih edin falan denebilir. Yani hayatında birkez yaşanacak bir olay için hassasyetiniz herkes tarafından anlaşılamayabilir. Anlasa dahi eldeki bilgilerle cevaplamak mümkün olmayabilir. Ama bunlar sert ve kırıcı olmayı gerektirecek konular değildir.

Tabi sn tokmakçının değindiği hususu da gözardı etmemek lazım. Bu kızgınlık nedendir araştırmak lazım. Yani sadece kıskançlık ve çekememezlik deyip kendimizi avutmaya gerek var mı bilmiyorum. Kıskanacak olsam seni mi kıskancam gider sabancıyı koçu kıskanırım sen mi kaldın kıskanılacak derse biri ne olacak. Gerçekten böyle bir rahatsızlık ve tepki varsa bunu ortadan kaldıracak yaklaşımlar benimsemek tüm personel menfaatine olacaktır. Önce sorunun varlığını kabul etmek ve daha sonra çözmek lazım. Daha sorunun varlığı kabul edilemezse nasıl çözülecek bu hususlar merak ediyoru ediyorum.

Tabi bazan subay imajını bilerek yada bilmeden bozacak yazılar görmekte beni üzüyor.

Mesela subay olduğunu söyleyip şu yazıları yazan biri subay imajına nasıl bir katkı sağlayabilir merak ediyorum.

"subaylarla hayatında kaç kere muattap olabildin" diyen birinin kendini üstün erişilmez gören ukala biri olduğunu düşünürüm.

"kaç subay seni ciddiye aldı" İnsanları rütbelerine göre ciddiye alan bir yönetici imajı oluştu kafamda.

"sen kendini çok mu değerli sanıyorsun" kendisinden başka herkesi değersiz gören bir yönetici imajı var gibi...

"subaya itaat edeceksin,esas duruşunu bozmayacaksın,ve bu düşmanlığı unutacaksın ...yoksa bi subay gelir kulağından tuttuğu gibi terbiyeni verir." Zaten görev gereği ne ise herkes yapması gereken yapacaktır. Bunu söyleyen bir idarecinin. Egosunu tatmin için disiplin simgesi esas duruşu ceza aracı olarak kullanan, herkesi terbiye edecek kadar kendini üstün gördüğü imajına neden olur.

Alt alta toplarsak; tepki nedeni kıskançlıktan ibarettir demek: Bence kafaları kuma gömmektan başka birşey değildir.

Saygılarımla.

05 Mart 2009 20:15

Tow_milan

konuyla alakası olmayan bütün mesajlar ayrım yapmadan silinmiştir. hakaret eden polemik çıkartmaya çalışan üyelere gerekli cezalar verilmiştir üyelik iptali/forumdan uzaklaştırma.

lütfen provaksyona gelmeyin.

saygılar

05 Mart 2009 20:26

vassago1

HAHAAAAHAHA pervasızkartal nakavt editörüm eline koluna sağlık. herkese çaylar benden pervasızkartal oldu kanatsız kartal xD

05 Mart 2009 20:33

Nev@l

çok teşekkür ederim sayın TOW_MİLAN..

05 Mart 2009 22:39

Bahriyeli Astsubay

biz de astsubay orduevinde düğün yapmayı planlıyouz bu yaz.yaz dönemi nedeniyle yogunluk olur diye korkuyorum ama ben de bu konuda kararsız kaldım.gelen misafir sayısı net belirtilmeli denmiş, hoş genelde liste belli olur ama yinede sorun yaşanır mı acaba ben de bilmiyorum.bir de ne kadar zamna önceden rezervasyon yaptırılmalı? peki astsubay orduevinde düğün yaptıran varmı? (istanbul'dakiler özellikle) tşk.ler.

05 Mart 2009 22:53

cathy_zeta

istanbul da yapılacaksa ilk önce hangi ordu evinde yapmak istediginize karar verip bi görüşün.çünkü küçük bir şehir olan eskieşhirde bile en az 4-5 ay önceden rezevasyon yaptırıp gününzü belirtip ordu evinden almanız gerekikyor kapora karşılıgı.istanbul da subay ordu evinde arkadaşım evlendi 1-2 ay önce tam 6 ay önceden ayırtmış çünkü boş gün bulamışlar mayıs-ekim tarihleri arası.

06 Mart 2009 01:38

fatihler2000

sn neval hanım

nişanlınız subay olduğundan emin olun hiç bir sorunla karşılaşmazsınız.içiniz rahat olsun. hep +++++++ meraklanmayın. ancak nişanlınızın statüsü farklı olsaydı bu durum farklı olabilirdi.

06 Mart 2009 15:20

Nev@l

Sayın BAHRİYELİ ASTSUBAY,

Orduevinde düğün yaptırmak için 8 ay önceden randevu almanız gerekir.Özellikle yaz ayları çok yoğun geçiyormuş.Bildiğiniz üzere ağustos ayının 20sinde ramazan ayı başlıyor ve 20 eylül bayram vs.yani öyle dendi bize ve bu yüzden yoğunluk oldukça çokmuş..şubat ayında başvuruldu mesela ve sadece bayramın birinci günü boştu.Mutluluklar dilerim..

06 Mart 2009 23:30

vassago1

NEVAL yengecim düğün davetiyenizi bizede yollayında subay ordu evi nasıl biyer bizde görelim . görmeden gidersek gözümüz açık gidecek mazallah

07 Mart 2009 00:04

pisiko_dogo

Bazı Arkadaşlarımız 8 ay bekliyeceğinizi söylemiş ama bi insan evlik kararı aldıktan sonra en geç nişandı aileler tanıştırılır 3 ay içinde evlenilirdi olmaz bence böyle.

07 Mart 2009 03:24

yandimali

bu konuda söylediklerim sizlere yardımcı olurmu bilmiyorum ama ben orduevinde düğününü yapmış bir askeri personelim. Orduevinde düğün yapacak şahsı yoran en büyük etken isim listesinin hazırlanması ve başörtüsünü türban şeklinde bağlayan akrabalar.

1- size zaten sayı verilecektir. yemekli olursa şu kadar yemeksiz olursa bu kadar yerimiz mevcut diye.mevcudu aşmamak koşulu ile gelmesi muhtemel herkesi bence yazın listeye.çünkü gelmeyeceğini söyleyip son anda gelen tanıdıklarınız için kapıda kalmak kötü bi sürpriz olabilir,

2-davetiyeler dağıtılırken başını bağlayan büyüklerimizi bağlayış şekli konusunda uyarmalısınız.türban tarzı bağlayanlar alınmıyor içeriye.onun için bağlama şekli konusunda önceden davetlileri uyarırsanız girişte onlarda sorun yaşamamış olur sizde can sıkıntısı çekmemiş olursunuz,

onun dışında servis şekli olsun,müzik olsun herşey dörtdörtlük diyebilirim.dışarıda yapacağınız düğünden daha ii olacağına emin olabilirsiniz.Umarım sorunsuz bir düğün geçirirsiniz Allah bir ömür mutlu etsin.

Toplam 26 mesaj