Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : muhtesem32iren17ters köşe
13 Mart 2009 19:00  

Yasaklı
Sağlıklı bir hepatit B taşıyıcısı evlenebilir mi?

Evet ben birkaç seneden beri taşıyıcıyım. Doktorların söylediğine göre sağlıklıymışım. En son testte 1-40'a göre oran 17 idi. Acaba diyorum bayanlar, sağlıklı bir hepatit b taşıyıcısı ile evlenmek ister mi? Yani şart koşarlar mı koşmazlar mı? Benim böyle bir derdim var. Bayanlar bunu duysa nasıl tepki verir? Çok bunalımdayım. :(

13 Mart 2009 19:01

gülözlem
Kapalı

aşılanması gerekir sanırım:)

13 Mart 2009 19:05

gizli_birisi
Yasaklı

Yani bir bayan, ben aşılanırım deyip evlenmek isteyebilir mi?

13 Mart 2009 19:07

gülözlem
Kapalı

seviyosa evet

ama zaten hastalığını söylemessen aşılanmaz oda taşıyıcı olur bunu yapacağını sanmam

13 Mart 2009 19:08

kutmete

ben 10 küsür senedir hepatit b taşıyorum, gayet sağlıklıyım.

ülkemizde yaklaşık 7 milyon hepatit b taşıycısı var, bunların 1 milyon kadarı kronik hasta yani tedavi görüyor, geri kalanları ise sağlıklı taşıyıcı kapsamına giriyor, lakin ömür boyu kendilerine dikkat etmeleri gerekiyor, çünkü sağlıklı taşıyıcı olan bir kişi ilerde tekrar kronik hasta olabilir.

hepatit b taşıyıcısı ister hasta olsun, ister taşıyıcı olsun asla kan veremez. çünkü bu virüs kan yolu ve cinsel yolla bulaşır. bu sebepten evlenmeden evel eşin mutlaka koruyucu aşı yaptırmalı. bunun dışında evlenmende sakınca yok.

geçmiş olsun.

hastalığı kafana takma, bağışıklık sistemini sürekli güçlü tut, bol meyve sebze ye, sigaralı ortamlardan ve alkolden uzak dur..

13 Mart 2009 19:10

gizli_birisi
Yasaklı

Ama söylemek zorundayım sonuçta. Söylemezsem o da taşıyıcı olacak. Söylersem cayma ihtimali var. Her ne kadar aşı durumu olsa da. Adı belli Hepatit B. Onun için sevgili edinemiyorum.

İnsanlar bu kadar mı ilgi gösteriyor bana. :(

13 Mart 2009 19:12

gizli_birisi
Yasaklı

Burdan tüm bayanlara sesleniyorum. Sevdiğiniz erkek, sağlıklı bir hepatit b taşıyıcısı olsa yine onunla evlenir miydiniz?

13 Mart 2009 19:21

gülözlem
Kapalı

evet:)

13 Mart 2009 19:33

kutmete

gizli_birisi

herhalde söylemek zorundasın.

neden sevgili edinemiyorsun ki, valla benim 10 yıldır epey kız arkadaşım oldu, hepsinede söyledim, tabi ilk buluşmada söylemedim ama 2. 3. görüşmelerimizde durumu anlattım, hiç sorun olmadı onlar için, zaten aşı olduktan sonra herşeyi yapabilirsiniz, sorun yok dostum.

13 Mart 2009 21:00

gizli_birisi
Yasaklı

gülözlem ve kutmete cevabınız için sağolun. Evet, başka var mı?

13 Mart 2009 21:01

M.@li
Kapalı

Başka napacan anlamadım:))Forumdaki hepatitlileri tespite mi kalktın.Cvplar tatmin edcici işte:)

13 Mart 2009 21:01

gülözlem
Kapalı

herşeyi yapabilirsiniz yorumuna koptum valla:D

13 Mart 2009 21:02

internettin hoca

parası varsa evlenir

13 Mart 2009 21:03

morlale...
Yasaklı

evleneceğin kişi bunu araştırmak isteyecektir. eğer arkadaşların dediği gibi sorun teşkil edecek bir durum yoksa kabul edilirsin...

13 Mart 2009 21:04

gizli_birisi
Yasaklı

Ya işte burdaki bütün bayanların yorumlarını bekliyorum. Ona göre bir şeyler düşünücem ben.

13 Mart 2009 21:08

kutmete

arkadaşım ülkemizin onda biri hepatit b taşıyıcısı ve maalesef 1 milyon kadarda hepatit b kronik hastamız var.

sen şükret ki taşıyıcısın, ya kronik hasta olsaydın , öyle düşünsene?

merak etme evlenirsin ama kan yoluyla bulaşır diye askere almıyorlar bu sorun iştte.

13 Mart 2009 21:10

spook
Kapalı

evet evlenirdim..benim bir yakınım evlendikten yıllar sonra eşinin hepatitli olduğunu öğrendi..eşi kan vermeye gittiğinde öğrenmişti..ne kendine nede çocuğuna bulaşmamış sonrada aşılandılar hiçbir problem yok gayet sağlıklı bir şekilde yaşıyorlar..kafanıza takıp üzülmeyin siz arkadaşlıktan kaçmayın..korku bilmemekten kaynaklanır..bunu başarılı şekilde çözümler karşınızdakini ikna edersiniz..

13 Mart 2009 21:11

gizli_birisi
Yasaklı

Hayır askere alıyorlar artık. O eskidendi. :(

13 Mart 2009 21:14

gizli_birisi
Yasaklı

spook çok teşekkür ederim.

Rahatlamaya devam. Başka bayan var mı sağlıklı bir erkekle evlenebilecek olan? :)

13 Mart 2009 21:36

kutmete

gizli_birisi

hepatit b taşıyıcılarını askere almıyorlar, hepatit b taşıyıcısı olduğunu gizleyip askere gidenlerde acemi birliğinde kan testi yapılınca hemen eve gönderiliyor. daha geçenlerde samimi bir arkadaşım bu sebepten çürük aldı.

13 Mart 2009 21:41

gizli_birisi
Yasaklı

Ama benim de bir arkadaşım, hepatit b kroniği olduğu halde askere aldılar. Sonra 3 kez rapor alınca muaf oldu. Ben onu soruşturdum. Kutmete, dediğin doğruysa bile askerlik yapmayı isterim. Askerlik yapmayana kız vermiyorlar. :(

Toplam 74 mesaj
ANKET
MEB, 8 yıllık öğretmeni rotasyona tabi tutacak, okulunu değiştirecek..