Editörler : crops35
17 Mart 2009 21:11

Üniversitelerde Tekniker ve Teknisyenler

Arkadaşlar bilindiği gibi kpss ile gecen alımda çok fazla tekniker ve teknisyen bende üniversiteye tekniker olarak atandım bu başlık altında üniversitelere atanan tekniker ve teknisyen arkadaşlarımızı bir arada bulundurur isek hem ünivtelr hakında hem görevlerimiz maaşlarımız maaşlarımda oluşan kesinti ve nedenleri yükselme durumuzu özlük haklaırımızı yaptığımız ve yapabileceğimiz şeyleri burada paylaşır isek birbirimize yardımcı olabilecez eksiklerimizi tamamlamaya çalışıp merak ettikleirmizin cvplarını arayacaz

artiskopat
Aday Memur
18 Mart 2009 09:55

Evet, arkadaşım. Sana katılıyorum.

Ben üniv. elk. teknisyeniyim.

Asaletime 5 ay var.

metal_fe
Aday Memur
18 Mart 2009 17:01

mrb arkadaşlar.. bende tekniker olarak yeni atandım.. sizleri sunu sormak istiyorum..teknik eğitimi bitirirsem bunun bana ne faysı olur.. maaş, kıdem vs? tşk edeerim

zulal43
Aday Memur
18 Mart 2009 17:16

merhaba arkdaşlar .. bende yeni atandım üniye tekniker. personele sordum. mühendisliği bitirirsek yükseleblyrmuşz dğlmi.

*serkan*
Şef
18 Mart 2009 20:44

metal_fe

teknink eğitimde farediyo diye biliyom yanı bölümün ile ilgili teknik eğitim ise kadro derecen düşüyo zaten bildiğim kadarı ile biz herhangi bir lisansı tamamlarsak maaşta değil ama derecede farediyor yanı derece düşüyor derecece 4/1 ne geldiği zaman artık maaşa yansıyor yanı maaş yükseliyor

zulal43

evet yükselebiliyoruz ama yükselmemiz için kendi bölümüzdeki mühendisliği bitirmek gerekiyor diye biliyorum arkadaşlar ben bilgisayar teknikeri olarak atandım sizler ne teknıersiniz?

ne iş yapıyorsunuz kurumda ben şuan öğrenci işlerindeyim arasırada pc lere format atıyorum veya pc ile ilgili bir sorun varsa ilgileniyorum onun haricinde öğrenci işlerinde yazışmalara ve öğrencilerle ilgili işlere bakıyorum

*serkan*
Şef
18 Mart 2009 20:46

artiskopat

kardeş ne iş yapıyorsun orada benımle beraber atanan teknisyen arkadaşımın biri mutemet oldu diğeride yemek fişi dağıtıyor sen ne iş yapıyon?

feremek
Müsteşar
18 Mart 2009 21:23

Bir teknisyenin mutemet diğer teknisyenin de yemek fişi dağıtması ilginç. Sınıfında iş yapmıyorlar. Ama memnunsalar sorun yok.

*serkan*
Şef
18 Mart 2009 23:00

feremek

hocam bende bilgisayar teknikeriyım ama öğrenci işlerinde yazışmalara bakıyorum eleman sıkıntısı çok fazla ben aslında kendi işimi yapmayı çok isterdım yanı sürekli bilgisayar ile içiçe olmak isterdim zaten çok bilgisayarı ve teknikerliği çok sevdiğim için 93 puanla sadece teknikerlikleri yazdım ve allaha şükür istediğim oldu ama şuan dediğim gibi sadece bazen formtalama işine falan bakıyorum onun haricinde genelikle yazışmalar ve öğrencilerle ilgili konularla ilgilenıyorum ama kurum amirleri çok iyi ve yeni tam bir takım ruhu içinde çalışıyoruz yani yenıyız diye özelikle müdrümüz ve genel sekretermiz bizi iyi yetiştirmek için baya önemsiyorlar bizi yanı çalışma ortamımız çok güzel

feremek
Müsteşar
18 Mart 2009 23:17

Hangi üniversitedesiniz?

*serkan*
Şef
19 Mart 2009 00:10

HOCAM MUŞ ALPARSALAN ÜNİVERSİTESNDEYİM

zulal43
Aday Memur
19 Mart 2009 12:34

ben atölyedeyim sorumlusuyum güzel sanatlarda.. ünide olmaktan memnunmusunuz arkdaşlar.. maaşınız ne kdar acaba. kurumlar arası fark varmış . üniler arası yani doğrumudr?

Tyco Brahe
Müsteşar Yardımcısı
19 Mart 2009 13:19

Her üniversite teknikeri bitirdiği bölümü ve şuan ki çalıştığı üniversitede tam olarak ne iş yaptığını yazabilirmi ?

Bizim gibi tekniker adaylarına yardımcı olmuş olurlar.

Teşekkürler.

*serkan*
Şef
19 Mart 2009 23:21

zulal43

evet fark var ama ben memnunum bence üniversteler çok güzel sürekli eğitimli hatta en yüksek eğitimli insanlar ile berabersiniz bence o kadarda kötü değil

*serkan*
Şef
22 Mart 2009 23:55

arkadaşlar birde 2.öğretimi olan ünvtelerde mesai olayı var geçi ben bugüne kadar hiç mesaiye kalmadım ama mesaiyiside varmış ne kadar ek ücret veriyorlar bilmıyorum ama ünvtelerde mesai var bide unutmadan şunuda sölim ösymnın yaptığı tüm sınavlarda görev alıyorsun eğer salon başkanı olursan yanılmıyorsam eğer yaklaşık 80 tl ye yakın para alıyorsun buda görünmeyen ek gelir tabi:)

*serkan*
Şef
27 Mart 2009 21:22

Arkadaşlar üniversitede çalışıp mesaiye kalan varmı aranızda

cengaverrr
Genel Müdür
28 Mart 2009 10:57

maaşlar ne durum da_? arkadaşım

*serkan*
Şef
31 Mart 2009 23:16

Ya maaşlar iyi gibi ama daha netleşmedi bakalım bu ay ne kadar alcaz ama mesaiyede kalıyoz artık haftada 1 gün mesai yapacaz

@memur
Kapalı
01 Nisan 2009 08:46

Arkadaşlar herkese selamlar...

Teknisyen olan biri önlisans bitirirse ve bitirdiği bölüm kendi branşını kapsayan alanlardan değilse bu kişinin sadece derece ve kademe olarak ilerlemesi sözkonusudur.eğer kendi alanını kapsayan bir bölümü bitirirse sınava girerek teknikerlik kadrosunu alabilir ama sınava girmesede diplomasını kuruma vererek teknikerin bütün haklarından (maaş, derece vs.) yararlanır..Tekniker biri ise lisans okurken özelikle kendi alanındaki bir mühendisliği seçmelidir..TEF bitirmek iyidir ama sonrası sıkıntılıdır..kurum değiştirmek ya da ekstra sınavlara girmek gerekir..

avşarikram
Aday Memur
01 Nisan 2009 15:02

selam arkadaslar bende üniversiteye teknisyen olarak atandım şuan teknik eğitim fakultesını okuyorum bu sene son 4.sınıf çıkışı alıcam inşallah.diplomayı kuruma okutmam için asaletın onaylanmasınımı beklemem gerek.bende şuan öğrenci işlerındeyım teknisyenlik yapmıorum rahatta

elyesahmet
Aday Memur
01 Nisan 2009 23:26

slm arkadaşlar.Ben de cumhuriyet üniversitesinde çalışıyorum.elektrik teknisyeniyim mühendislikten mezun oldum.geceleri çalışıyorum ancak mesaileri izin olarak veriyorlar.Başka yerde nasıl bilmiyorum.

Burada geçen yıla kadar arazi tazminatları alıyorduk ve kesildi.üniversiteler gerçekten farklı yerler.her üniversitenin uygulamaları farklı farklı,umarım düzelir.

birdilektuttum
Daire Başkanı
01 Nisan 2009 23:28

arkadaşlar

ben tef mezunuyum (4 yıllık)

teknisyen yardımcısıyım,görevde yükselme sınavı açılacak ama bana teknisyen kadrosu açmışlar

bende neden tekniker kadrosu açmıyorsunuz dedim,sen 4 yıllıksın tekniker olamassın diyorlar:)

gülsem mi ağlasam mı

benim gibi tef mezunu olupta tekniker olan arkadaş varmı acaba,bana yardımcı olabilir

Toplam 571 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi