Editörler : Pangaea
30 Mart 2009 16:39

Makine mühendisiyim ek gelir amaçlı neler yapabilirim?

Selamlar arkdaslar

Ben 7 aylık makine mühendisiyim iyi derecede ingilizcem var aynı zamanda yüksek lisans yapiyorum haftada bir gun universiteye gidiyorum ve özel şirkette çalısıyorum aldığım ücret bana yetmiyor. Acaba yeni oldugumdan mıdır nedendir bilmiyorum ay sonunu zor getiriyorum. part-time olarak neler yapabilirm. Bazı mühendisliklerde oldugu gibi diploma kiralamayla ek gelir sağlanıyor acaba bizde makine müh. odasından çeşitli eğitimler sonucunda belgeler alıp imzamızı kullanarak ek gelir sağlayabilirmiyiz yada alternatifi olarak ne yapılabilir. Yorum yazan arkadaslara şimdiden teşekkürler.

shadow83
Yasaklı
30 Mart 2009 18:29

bence engüzeli özel ders vermek, madem ingilizcen var bunu kullan veya matematik fizik gibi derslerdende ders verebilirsin sonucta makine mühendisisin bu dersler ağırlıklı bizde..

benim arkadaşım maaşının yanında ayda 1500 TL götürüyor, sadece biraz çevre edinmen lazım..

onun dışında diplomanı işletsen çok bişey kazanamazsın malum karınca gibi makinacı var piyasada..

soneks
Aday Memur
31 Mart 2009 09:31

gün boyu çalışıorum akşamları ders vereblirmiyim bilmiyorum:(

'ahmisc'
Şef
31 Mart 2009 09:55

mmo dan smm belgesi al. dışardan gelen projelere imza atarsın...

soneks
Aday Memur
31 Mart 2009 11:17

smm ne belgesi oluo? birde bu belgeyi aldım diyelim ben şuna çalştığım için başka yerde ssk lı gözükmemin zararı varmı?

ozimania
Şef
05 Ağustos 2009 20:52

www.ek-isler.com

o911
Memur
06 Ağustos 2009 00:09

BİR İŞYERİNDE ÇALIŞIRKEN BAŞKA BİR FİRMA İÇİN SMM BELGESİ ALABİLİR MİYİM?

Bir işyerinde çalışırken (SSK, Bağkur veya Emekli Sandığına bağlı olarak) SMM belgesi alamazsınız. SMM belgesi alabilmek için odanın belirlediği şartları sağlayan bir firmanın sahibi, ortağı veya çalışanı olmanız gerekmektedir. Bu şartları sağlayan firmalar tescillenir ve büro tescil belgesi verilir. Daha sonra buradaki firma sahibi, ortağı veya çalışanı mühendise SMM(Serbest Müşavir Mühendis) belgesi düzenlenir.

---

mmo'dan alıntıdır...

volkan71
Yasaklı
12 Ağustos 2009 10:55

pazarlar ne güne duruyo kardeşim.pazarda limon sat.iyi para kazanırsın keko.

öss ve kpss
Kapalı
12 Ağustos 2009 13:40

açıköğretime de mühendislik açılsın

ozimania
Şef
01 Eylül 2009 22:57

www.ek-isler.com

06 Şubat 2012 10:43

www.ek-isler.com

makmüh1985
Kapalı
24 Nisan 2016 23:12

kamuda olanlar ne yapabilir peki makine mühendisi olupta devlette çalışanlar yani

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi