Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

  
Editörler : cihan27incir.receli
04 Nisan 2009 22:54  


Hizmet Birleştirme Dilekçesi (Örnek)

??????.. İLKÖĞRETİM OKULU MÜDÜRLÜĞÜNE

ANKARA

Halen Müdürlüğünüzde Beden Eğitimi Öğretmeni olarak çalışmaktayım.

Daha önce S.S.K.?da tabi geçen hizmetimin Sandığa bağlı hizmetimle birleştirilmesi , Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 49. maddesinde geçen 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4 üncü maddesi kapsamında Devlet memuru statüsünde geçen süremin hizmet puanı hesabında değerlendirilmesi için gereğini arz ederim.

?./9/2008

ADRES : Yeni mah. Cumhuriyet Bulvarı

Şahin apt. No :2 D:6 Yenimahalle / ANKARA

Ad Soyad

imza

Adı Soyadı :

T.C. Kimlik No :

Emekli Sicil No :

SSK Sicil No :

Sigortalı Hizmetin Geçtiği İl/ilçe :

NÜFUSLA İLGİLİ BİLGİLER

Doğum Yeri ve Tarihi :

Nüfusa Kayıtlı Olduğu Yer :

Ana Adı :

Baba Adı :

Cilt no :

Aile Sıra No :

Sıra No :

04 Nisan 2009 22:56

coshuva

arkadaşlar bu dilekçeyle okulunuza başvuruyorsunuz. yanlız geçirdiğiniz hizmet süresi şimdiki hizmet süresine eklenmiyor. sadece emeklilik hizmet süresine ekleniyor. ayrıca hizmet puanı da eklenmiyor. açıkcası sadece emeklilik sürenize ekleniyor.

04 Nisan 2009 22:59

ciyakk

Hocam, yanlışınızın olduğunu düşünüyorum. Ben de hizmet birleştirdim. MEB bünyesinde çalıştığım için hizmet puanı da aldım ve şu ankine eklendi. İLSİS'te de görnüyor aldığım puanlar.

04 Nisan 2009 23:09

burcu252

Hizmet birleştirme dilekçesi için teşekkürler. Yalnız bu dilekçe sadece Ssk'nın Emekli Sandığı'na eklenmesi için geçerli.

Hizmet puanı için milli eğitim özlük birimine önceki çalıştığınız kurumdan alacağınız hizmet cetveli ile başvurmak yeterli oluyor ve personel 5 dk. içerisinde hizmet puanınızı ilsisinize işliyor. Hizmet puanının eklenebildiği durumlar mevzuat madde 49 da yer alıyor;

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/24076_0.html

Ama özet olarak; "657'de memur, sözleşmeli personel (4/b), geçici personel (4/c), işçi olarak geçen süreler, Özel öğretim kurumlarında öğretmen/yönetici olarak geçen süreler, askerlikte geçen hizmet süreleri, vekil ve ücretli öğretmenlik süreleri" ---> İşte tüm bu çalışma sürelerinizin hizmet puanını alabiliyorsunuz...

05 Nisan 2009 11:28

atlantik82
Kapalı

Arkadaşlar şunu öğrenmek istiyorum: Daha önce ücretli olarak çalıştım şuan kadroluyum, ücretli olarak çalıştığım sürenin hizmet puanını almam için adaylığımın kalkması gerekir. Adaylığı kalkmadan hizmet birleştirmesi yapıp bu puanı alan var mı? Lütfen cevap...

05 Nisan 2009 16:12

öğrt...

arkadaşlar ben kadrolu olarak atanmadan önce özel dersanede çalışmıştım. ama bulunduğum il milli eğitim ısrarla hizmet puanımı eklemiyor. sadece özel okullarınkini ekliyormuş. bu durumda ne yapmalıyım sizce.

05 Nisan 2009 18:49

burcu252

Öğretmenim;

MEB atama ve yer değiştirme mevzuatının 49. maddesinin c bendine göre Özel öğretim kurumlarında öğretmen/yönetici olarak geçen süreler hizmet puanı olarak ekleniyor.

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/24076_0.html

Kadrolu atamanız yapılmadan önce ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI'nda geçen sürenizin tümünün hizmet puanını alabiliyorsunuz. Özel öğretim kurumları yönetmeliğinde kurumların hangileri olduğuna dair tanımlama yapılıyor madde2 de;

http://ookgm.meb.gov.tr/Mevzuat_htm/OOKYon.htm ---->

Buna göre "Bu Yönetmelik, T.C. uyruklu gerçek kişiler, özel hukuk tüzel kişileri veya özel hukuk hükümlerine göre yönetilen kişiler tarafından açılan okulöncesi eğitim, ilköğretim, ortaöğretim, kurumları, milletlerarası öğretim kurumu ve bu düzeyde haberleşme ile öğretim yapan kuruluşlar, çeşitli kurslar, dershaneler, öğrenci etüt eğitim merkezleri ve benzeri kurumlarla diğer okulları kapsar." Bu kurumlarda çalıştıysanız çalıştığınız yerin hizmet puanınızı alabiliyorsunuz, unutmayın.

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/24076_0.html

Madde 49/c 'yi inceleyiniz. Bu özel öğretim kurumları tanımlamalarına da yukarıda yazdığım özel kurumlar dahil oluyor... Siz direk o personele bu yönetmelik maddelerini gösterin, maddesi maddesine. Tüm bu yönetmelik maddelerine rağmen hala puanınızı eklemezlerse işlem yapmadıklarına dair bir dilekçe ile şikayette bulunun...

Madde 49 u dikkatlice okuyunuz, diğer bendlerine göre de hizmet puanı alınabiliyor.

Bir de arkadaşlar kadrolu atanınca önceki SÖZLEŞMELİ öğretmenlikte geçen süre hizmet puanı olarak eklenebildiği gibi ÜCRETLİ ve VEKİL ÖĞRETMENLİK de hizmet puanı olarak sayılıyor. (Bunlar yalnızca zorunlu hizmet sayılmıyormuş o kadar) Ama dediğim gibi hizmet puanı alınabiliyor

05 Nisan 2009 19:32

ciyakk

Ücretli olarak çalıştığım günler için hizmet birleştirmesi yaptım ve hizmet puanı da aldım.

05 Mayıs 2009 18:54

seguzest

Arkadaşlar ben 5 yıl milli eğitime bağlı özel sektörde çalıştım,(2 farklı kurumda) 1 yıl sözleşmeli çalıştım artı kısa deönem olarakta askerliğimi yaptım. Şuanda Ağrı doğubeyazıta kadrolu olarak atandım (2 aydır) Ben hizmet birleştirmesi yapmak istiyorum.

1)Şuan hizmet birleştirmesi yapabilirmiyim

2)daha önce çalıştığım özel kurumlardan herhangibibir evrak almam gerekiyormu

Arkadaşlar burası allaha emanet kimsenin bişey bildiği yok herşeyi ben takip etmek zorundayım lütfen yardımlarınızı bekliyorum

06 Mayıs 2009 11:20

seguzest

güncel

06 Mayıs 2009 11:45

mterdemli
Yasaklı

T.C.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü?ne (Devredilen)

ANKARA

Halen Sandığınıza tabi ...................................................................................................

.................................................................................................................... iştirakçi olarak

çalışmaktayım.

Daha önce S.S.K.?na / Bağ-Kur?a tabi geçen hizmetimin Sandığa tabi hizmetimle

birleştirilebilmesi için gereğini arz ederim.

. . ./. . ./200 .

İmza

ADRES :

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Adı Soyadı :

T.C.Kimlik Numarası :

Emeklilik Sicil Numarası :

S.S.K. ? Bağ-Kur Sicil Numarası :

Sigortalı Hizmetin Geçtiği İl :

NÜFUSLA İLGİLİ BİLGİLER

Doğum yeri ve Tarihi :

Nüfusa Kayıtlı Olduğu Yer :

Ana Adı :

Baba Adı :

Cilt No :

Aile Sıra No :

Sıra No :

(emekli sandığı sitesinde bulunan form doldurup sgk ya gönderince hizmetiniz birleştirilir)

06 Mayıs 2009 20:13

beroşşşşş

arkadaşlar hizmet birleştirme için dilekçemi vereli 2 aydan fazla oldu ama hala bekliyorum bekle ilsiste değişir diyorlar ses yok daha ne kadar beklicem bu kadar uzunmu sürüyo yada bir sorunmu var bilmiyorum budurumda ne yapmam lazım özür durumu atamasına başvurucam bu puana ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

06 Mayıs 2009 21:44

mterdemli
Yasaklı

dilekçeyi sgk gönderdiyseniz emekli sicil numaranızla evrak takibi yapabilirsiniz. sgk ya gittiyse geç olsada sonuçlanır. 3-4 ayı bulabilir.

ama okuldan gönderdiyseniz sonuç alamaya bilirsiniz aksaklıklar oluyor bazen..

06 Mayıs 2009 23:17

ügneb

ben hizmet birleştirmesi için başvurdum,yaklaşık 2 aydır bekliyorum birşey olmadı.en son okul müdürüm böyle bir birleştirlmenin yapılmadığını,daha önce birleştirilenlerin de puanlarının geri alındığı söyledi.ona da ilçe mili eğitimden söylenmiş.farklı bir bilgisi olan var mı acaba?

06 Mayıs 2009 23:22

burcu252

Bu dilekçeler sadece Ssk'nın Emekli Sandığı'na eklenmesi için geçerli.

Hizmet puanı için milli eğitim özlük birimine önceki çalıştığınız kurumdan alacağınız hizmet cetveli ile başvurmak yeterli oluyor ve personel 5 dk. içerisinde hizmet puanınızı ilsisinize işliyor. Yani aylarca beklemenize gerek yok.

Emekliliğe esas hizmet sürenizi emekliliğe yakın birleştirebilirsiniz, onun acelesi yok. Ama sizler vakit kaybetmeden hizmet cetvelinizi alıp özlük bölümüne gidin elden 5 dk.da halledin işinizi...

06 Mayıs 2009 23:33

ügneb

deneyeceğim.teşekkürler...

30 Ağustos 2009 00:55

climax84

Halen Sandığınıza tabi ...................................................................................................

.................................................................................................................... iştirakçi olarak

çalışmaktayım.

Bu boşluğa ne yazmam gerektiğini bir türlü kestiremedim. Yardımcı olursanız memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

30 Ağustos 2009 03:32

meçhulasker
Kapalı

mrb burcu hocam.belli ki bu konuya hakimsiniz.

Benim de bir sorum olacak müsadenizle.ben özel bir lise öğrenci yurdunda ssklı olarak belletmenlik yapmıştım.Sizce bu bana hizmet puanı getirir mi?

30 Ağustos 2009 08:39

tdaban

merhaba;

öğretmen olmadan önce 7 sene Kültür Bakanlığı Döner Sermaye İşletmeleri'nde ssk'ya bağlı geçici işçi statüsünde 7 yıl çalıştım. Öğretmen olduktan sonra hizmet birleştirmesi yaptım, sadece emekliliye saydılar ne kademe ne de hizmet puanı alabildim.

Kamu Kurumunda çalıştığım için kademe ve hizmet puanı almam gerekmez miydi?

01 Eylül 2009 01:51

burcu252

Meçhulasker öğretmenim;

Aşağıda ekleyeceğim ilgili yönetmeliğin 49. maddesinin c bendi gereğince sanıyorum hizmet puanı alamazsınız. Öğretmen/yönetici olarak geçen süreler dikkate alınıyor çünkü. Maddeyi ekliyorum;

"Hizmet puanının hesabında dikkate alınacak hususlar

MADDE 49- (1) Hizmet puanının hesabında değerlendirilecek süreler şunlardır:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 4 üncü maddesi kapsamında Devlet memuru statüsünde geçen süreler,

b) Diğer Personel Kanunlarına tâbi olarak geçen süreler,

c) Özel öğretim kurumlarında öğretmen/yönetici olarak geçen süreler,

ç) Muvazzaf askerlikte geçen hizmet süreleri.

(2)Bu süreler, görevin yapıldığı il veya ilçenin dâhil olduğu hizmet sınıfı için öngörülen hizmet puanı ile değerlendirilir.

(3)Bu Yönetmeliğin 29 uncu maddesinin (a), (c), (ç) ve (d) bentlerinde belirtilen süreler ile askerlikte geçirilen süreler görevin geçirildiği il veya ilçenin dâhil olduğu sınıfta, yurtdışında geçirilen süreler ise (A) ilçe sınıfına dâhil yerleşim yerlerinde geçmiş sayılır. Askerlikte geçen süreler hariç, aylıksız izinli olarak geçirilen süreler hizmet puanı hesabında dikkate alınmaz. "

-------------------------------------------------------------

Tdaban öğretmenim;

Siz de aynı madde olan 49.maddenin a bendi gereğince hizmet puanınızı alırsınız kesinlikle. Zira devlet memurları kanununun 4.değişik maddesinin d bendinde işçileri/geçici işçileri tanımlıyor. Dolayısiyle siz hiç vakit kaybetmeden direk milli eğitim özlük bölümüne gidip bu yönetmelik maddesi gereğince hizmet puanınızı ekletin..(Ssk döküm yada çalıştığınız Kültür Bakanlığı Döner Sermaye İşletmeleri'nin ilgili biriminden çalıştığınız tarihleri gösterir bir hizmet cetveli alıp gidiniz)

01 Eylül 2009 06:02

POETİC

Arkadaşlar benim 2004 yılında 1 yıl ücretli çalıştığım okul yıkıldı ben şimdi gerekli belgeyi nerden bulup hizmet puanıma ekletebilirim SSK dan alacağım hizmet cetveli o zamanki prim yatırılan kurumu gösterir mi ve ben oranın hizmet puanını ekletebilirmiyim*??

Toplam 125 mesaj
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?