Editörler : crops35
12345678910111213»

mustafa_48200
Şube Müdürü
30 Ekim 2009 10:09

EYLÜL hocanın göndermiş olduğu yazıyı personele götürdüm adamlarda o okurumu görüşü deyip maliyeye yazı yazdılar bu gün itibari ile ne olacak bilmiyorum canım çok sıkkın bu görüş yazısı 6 aydan önce gelmez ne yapacaz bilmiyorum.

mustafa_48200
Şube Müdürü
30 Ekim 2009 13:56

ARKADAŞLAR yazım bu gün yola çıktı umarım hepimiz için hayırlısı olur 6-7 ay sonra burda olumlu sonuç çıkarsa hepinize yolalrım yazının konusu ek gösterge bumkoya görüş sordu kurumum.konunun özeti teknisyen olarak çalışan personelimizin teknik eğitim fakültesini bitirmiş olması ile 7/1 derecede ek gösterge verilip verilemeyeceği hususunda tereddüte düşülmüştür diyor.Hakkımızda hayırlısı herkese saygılar

merco
Kapalı
01 Kasım 2009 20:55

var mı bir gelişme arkadaşlar

kadirs11
Aday Memur
02 Kasım 2009 14:19

Eylül kardeşim görüş cevabına ihtiyacım var banada mail atarmısı[email protected]

kadirs11
Aday Memur
03 Kasım 2009 16:00

Görüş yazısı için teşekkür ederim. Daha önce kurumuma Ek gösterge için dilekçe ile başvurdum,Olumsuz cevap aldım.Gerekçeleri ise 07.12.2007 tarih ve E:2005/2, K:2007/1 nolu Danıştay içtihatları birleştirme kurulunun kararını öne sürmekteler;

Karar şöyle: Kadro ifadesi gereğince, mezuniyet ünvanına değil kadro ünvanına bakılmalıdır.Yani Gerekli zam ve tazminatların ödenebilmesi için I,II ve III sayılı cetvellerde gösterilen personelin, kadro ünvanı ile kariyer ve yürüttüğü görevin gerektirdiği hizmetleri kanunların öngördüğü durumlar saklı kalmak üzere fiilen yapması zorunludur.denilmektedir.

Kısacası ek göstergeden faydalanmak istiyorsan Git Milli Eğitime Öğretmen ol.Gerekli ZAM ve TAZMİNATLARını al,ben burdan bunu anladım.

Bir de bu görüş yazısını deneyeceğim sonucu buraya yazarım.

Ne olursa olsun İllaki Herşeyin Hayırlısı ne ise O Olsun.

ffunal
Aday Memur
03 Kasım 2009 16:09

eylul arkadaşım

yazıyı banada gönderirsen sevinirim. bende sağlık bakanğında çalışan teknik eğitim mezunu teknisyenim.ilgin için şimdiden teşekkürler.

[email protected]

artiskopat
Aday Memur
03 Kasım 2009 21:07

kadirs11 arkadaşım!

o belirttiğiniz husus

657, II. sayılı cetvel a) fıkrası için geçerli,

oysa biz Tef mezunu Teknisyenler için b) fıkrası geçerlidir.

Bu belirttiğiniz hususun bizimle alakası yoktur. Bizi bağlamaz ve b) maddesi açık. yorum gerektirecek bir durum sözkonusu değil.

Tabi bu görüş benim şahsi görüşüm yanılabilirim.

juniorsdu
Aday Memur
04 Kasım 2009 20:49

arkadasalar emniyette teknisyenim ek gösterge konusunda mutemetle gorustum maliye ye yazı yazmıslar cevap bekliyoruz diyor haber gelsin herkese bildiririm

ecimtay
Aday Memur
05 Kasım 2009 08:29

Merhaba Arkadaşlar

Ek gösterge ile ilgili olarak eylül arkadaşımızın gönderdiği görüş yazısından yola çıkarak, maliyeye gerekli müracaatı yaptım.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yaptığım için konu hakkında öncelikle Malmüdürlüğü'yle görüştüm onlarda "Milli Eğitim yazsın, biz onlar ne yazarsa onu öderiz" şeklinde bir yanıt verdiler. Bende İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne dilekçe verdim, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden İta Amiri Onayıda aldım, bütün bunlarla birlikte bugün maliyeye bildirilecek ve onlarda maaş değişikliği olarak say 2000 sistemine işleyecekler. Kısacası bu ay maaşa yansıması söz konusu ancak Malmüdürlüğünde vergi denetmenleri inceleme yapıyorlarmış ve onlarada konu hakkında görüş sorabilirler diye düşünüyorum. Nitekim aynı vergi denetmenleri iki gün önce, yan ödeme ve özel hizmet tazminatıyla ilgili olarak teknisyen olduğuma dair belge ve diplomamı istemişlerdi bakalım hayırlısı neyse o olsun.. Selam ve muhabbetlerimle..

majorr
Aday Memur
05 Kasım 2009 15:41

Ek gösterge teknik kadroda çalısan teknik eğitim mezunlarının alması gereken bir haktır. Olumsuz gelmesı halınde mahkemeye basvuruda bulunursunuz ve kazanırsınız.

06 Kasım 2009 01:31

arkadaşlar benimde bi sorum olacak.elektrik teknikeri olup fizik okuyanlarda yararlanabiliyomu bu haklardan veya başka bilmediğim haklarda varmı.yazılanlardan pek bişey anlayamadım kusuruma bakmayın.ilginize teşekkürler şimdiden.

07 Kasım 2009 12:19

soruma cevap verebilecek biri yokmu ?

artiskopat
Aday Memur
07 Kasım 2009 15:27

Tef mezunu olmanız lazım.

Maalesef yararlanamazsınız.

08 Kasım 2009 01:31

cevap için teşekkürler.

mustafa_48200
Şube Müdürü
10 Kasım 2009 14:12

varmı bir gelişme arkdaşlar?

kadirs11
Aday Memur
10 Kasım 2009 15:32

Kurumuma Ek gösterge için dilekçe ile başvurdum,Olumsuz cevap aldım.Gerekçeleri ise:

07.12.2007 tarih ve E:2005/2, K:2007/1 nolu Danıştay içtihatları birleştirme kurulunun kararını öne sürmekteler;

Karar şöyle: Kadro ifadesi gereğince, MEZUNİYET ÜNVANINA DEĞİL KADRO ÜNVANINA bakılmalıdır.Yani "Gerekli zam ve tazminatların ödenebilmesi için I,II ve III sayılı cetvellerde gösterilen personelin, kadro ünvanı ile kariyer ve yürüttüğü görevin gerektirdiği hizmetleri kanunların öngördüğü durumlar saklı kalmak üzere FİİLEN YAPMASI ZORUNLUDUR"denilmektedir.

Benim Anladığım ; TEF Mezunu TEKNİSYEN+TEKNİKER Teknik Öğretmen ek göstergesinden faydalanamıyor.

konuyu açan kardeşimizden bir daha ses çıkmayınca mesajımı tekrar yazmak zorunda kaldım.Bilen birileri yardımcı olursa memnun olurum.Şimdiden teşekkürler.

artiskopat
Aday Memur
10 Kasım 2009 18:26

kadirs11

Arkadaşım!

Önceki mesajımda da söylediğim gibi;

o belirttiğiniz husus

657, II. sayılı cetvel a) fıkrası için geçerli,

oysa biz Tef mezunu Teknisyenler için b) fıkrası geçerlidir.

Bu belirttiğiniz hususun bizimle alakası yoktur. Bizi bağlamaz ve b) maddesi açık. yorum gerektirecek bir durum sözkonusu değil. Size bu kararı söyleyen kişi ya art niyetli yada kanunu anlayacak kapasiteye sahip değil.

Yahu açık açık;

"(Değişik: 1/5/2003-4856/42/d md.) Kadroları bu sınıfa dahil

olup, en az 4 yıl süreli yükseköğretim veren fakülte ve

yüksekokullardan mezun olarak yürürlükteki hükümlere göre

Jeolog, Hidrojeolog, Hidrolog, Jeomorfolog, Jeofizikçi, Fizikçi,

Matematikçi, İstatistikçi, Yöneylemci (hareket araştırmacısı),

Matematiksel İktisatçı, Ekonomici ve Kimyager unvanını almış

olanlarla """Teknik Yüksek Öğretmen Okulu mezunları,""""

diyor.

Bu maddenin neresini tartışıyoruz.

Ünvan olmazsa olmaz diyen kişi

---"Teknik Yüksek Öğretmen Okulu mezunları"---

bu ibareyi nasıl açıklıyor merak ediyorum doğrusu......

Tabi bu görüş benim şahsi görüşüm yanılabilirim.

cb 1979
Şef
11 Kasım 2009 12:06

bana maliyeden cevap geldi mütaala edememişler:)))

cb 1979
Şef
11 Kasım 2009 12:11

T.C.

MALİYE BAKANLIĞI?NA

........ Müdürlüğünde elektrik teknisyeni olarak görev yapmaktayım. Aynı zaman Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik Bölümü mezunuyum. 5/3 derecesinden maaş almaktayım.

b) (Değişik: 1/5/2003-4856/42/d md.) Kadroları bu sınıfa dahil olup, en az 4 yıl süreli yükseköğretim veren fakülte ve yüksekokullardan mezun olarak yürürlükteki hükümlere göre Jeolog, Hidrojeolog, Hidrolog, Jeomorfolog, Jeofizikçi, Fizikçi, Matematikçi, İstatistikçi, Yöneylemci (hareket araştırmacısı), Matematiksel İktisatçı, Ekonomici ve Kimyager unvanını almış olanlarla Teknik Yüksek Öğretmen Okulu mezunları,

ek gösterge

1.derece 3000

2.derece 2200

3.derece 1600

4.derece 1500

5.derece 1200

6.derece 1100

7.derece 900

8.derece 800

Maddeleri uyarınca diğer meslek gruplarının belirtilen ünvanlarda çalışması öngörülmüş olup; o ünvanda çalışmasa bile yüksek teknik öğretmen okulları için mezun olmak yeterli görülmüştür. Bu bağlamda 5 lik kadroma göre 1200 ek göstergeden faydalanabilirmiyim.

Konu hakkında bilginin tarafıma elektronik olarak;çalıştığım kuruma yazılı olarak gönderilmesi hususunda gereğini;

Saygılarımla arz ederim.

el cevap.....

Bakanlığımıza hitaben yazdığınız bilgi edinme başvurunuz incelenmiş olup, talebinizin mütalaa niteliğinde olduğu sonucuna varılmıştır.

Bilindiği gibi, 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanununun 27 nci maddesinde tavsiye ve mütalaa taleplerinin bu Kanun kapsamı dışında olduğu hükme bağlanmıştır.

Bu nedenle, mütalaa talebini içeren bilgi edinme dilekçeniz hakkında bu Kanun hükümleri gereğince işlem yapılmasına imkân bulunmamaktadır.

Bilgilerini rica ederim.

ecimtay
Aday Memur
12 Kasım 2009 10:33

Merhaba Arkadaşlar.. Daha önce kurumuma gerekli müracatımı yaptığımı ve aldığım onayın Maliyeye (ilçe olduğu için Malmüdürlüğü) bildirildiğini yazmıştım. Bu girişimim sonuç verdi ve bugün e-bordrodan baktığımda maaşıma 5. dereceye tekabül eden 1200 puanın eklendiği gördüm. Başta görüş yazısını bizimle paylaşan Eylül arkadaşım olmak üzere konuyla ilgili fikirlerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim.

Ayrıca alamayan arkadaşlarla ilgili yapabileğim birşey varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya hazırım..

Selam ve muhabbetle..

Toplam 371 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi