Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : el.san.z.e.ö.oto-danisman-expert
13 Nisan 2009 23:47  

Yasaklı
Peugeot 206 nasıl bir araba?

PEUGEOT 206 NASIL BİR ARABA? artıları eksileri neler vergisi, yedek parçası, yakıtı nasıl ? ne dersiniz ? almayı düşünüyorum da!!!

14 Nisan 2009 03:26

fastman

neden 206 o grupta alınabilecek bir çok araç var mesela fıesta-corsa-polo vs varken hayatımda gördüğüm en adi arabayı fransızlar yapıyo yani renault-cıtröen-peugeot bunlardan uzak dur (şahsi fikrim) seçim senin

14 Nisan 2009 10:29

yecoshkunsu
Yasaklı

p206 gorunus az yakması bakımından iyi sence cok mu sorun cikarir?neden beğenmiyorsun?o saydiklarin içinde polo da cok hos araba onlari da beğeniyorum

14 Nisan 2009 14:39

meraklı07

slm,arkadaşım bende 98 model pejo 106 5 kapı vardı 1,4 motor.yani 206 ile aynı motora sahip.aldığımda bakımını yaptırdım egsoz yağ buji tam bir bakım yaptım ve bir depo benzin ile 745 km yol yaptım antalyada karma kullanımda.motoru gerçekten ekonomik ama parçası pahalıydı.sattıktan sonra ise 97 model nissan micra 1,3 16V.gx aldım ve pejonun motorunun çok hantal olduğunu anladım.yakıtı pejo ile aynı yada azcık fazla ama seriliği tartışılmaz.nissan gaza bastırmıyor ama pejo kastırıyordu bazen.onun için 16 valf bir arabayı şiddetle tavsiye ederim.206 nın işçiliği biraz zayıf gibi geldi bana.ön tampon içi boş ek yerlerinde boşlukları var tamponun.kokpiti güzel bir çok arabaya göre.ama bir 106 kadar kaliteli malzemesi olmadığı kesin.

02 Mayıs 2009 21:21

nightowl78

bende 2006 var.yere yakın olması ve bagajının küçük olması dışında bi şikayetim yok. tüp taktırdım çok eonomik ankara şehir içi 140 bin...kalabalık trafikte çok seri park sorunu yok

03 Mayıs 2009 23:39

boby

ülkemizde nedense fransız araçlarına karşı bir önyargı var..genelde 206 nın sorunlu olduğu söylenir ama kullananlara sormak lazım tabi..

bide bu aracın sıfır dizelinin 21-22 civarı olması lazım..

ama internette bazı üstünzekalı arkadaşlar 3-4 yıllık 100 bin sınırına dayanmış araçlarına aşağı yukarı aynı fiyatı istiyorlar..komedi resmen..

05 Mayıs 2009 11:13

tandir

aynı sınıfta seçenegi çok olan ve bu sıralamada gözümde sonlarda olan bir araçtır..

08 Mayıs 2009 20:06

cotanak1984
Kapalı

bende otomatik vites 97 model 106 vardı sanayide saolsun şanzumanını hallettiler motorunu hallettiler üst kapak contasını yaktılar her bir yerini bozdular ama araba bozuk halde uzun zaman yola gitti motorundan gram sorun çıkarmadı otomatik vites+herbir yeri halledilmiş+1.6 motor=benzinle kmde 0.20 ykr yakıyordu o gün anladımki peugeot yürür aksamları bakımından mükemmel bir araç martta aracımı 8.300!e sattım bir öğretmenden 2001 model 206 aldım 10.000tl ye 1.4, aracım şu an uzun yolda benzinle 0.15ykr-şehir içinde 0.18ykr yakıyor, parçası pahallı değil yeterki iyi bir usta bul çünkü çoğu usta müşterilerini yolmaya çalışır gerçekten namuslu dürüst usta bul mesela benim olduğum ilde pejo parçası 2 liraysa ilçede 1 lira o kadar ustalar insanı kazıklıyor, sana diyeceğim tavsiye peugeotttan şaşma tek kelime ile mükemmeldir hayran kalırsın,zaten peugeottun amblemi aslandır bu aslanın nedeni de aslan gibi güçlü araba üretmek ve bundada son derece başarılılar

Toplam 7 mesaj