Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : celebrity
16 Nisan 2009 09:42  

memurun görevleri nelerdir

Ben bir pansiyonlu okulda memur olarak çalışıyorum 1 müdür 1 müdürbaş 4 müdür yardımcısı var bukadar müdür yardımcısı olmasına rağmen bütün işleri ben yapıyorum görevlerimi tam bilmediğim için bütün işleri yapmak zorunda kalıyorum

Bana memurun görevlerini yazabilirmisin?

yada nerden tam bilgi alabilirim hangi mevzuatları incelemem gerekir posta ve evrak getir götür işleri memurun işimidir yoksa yardımcı hizmetlinin mi.

cevap bekliyorum teşekkürler

17 Nisan 2009 19:42

papatyagelincik

Amirin verdiği göreve 657 ye yöre itiraz etmek şuçtur. Görev dağılımlarının sonunda şunları, bunları dedikten sonra amirin verdiği diğer görevleri yapmak denir. Bu ibareden sonra itiraz hakkın kalmaz artık. Ancak kanunsuz olan ve devletin zararına olacak emirlere itiraz hakkı vardır. Onunda nedenleri niçinleri ile somut belge ve bilgilere dayanarak ispat etmen gerekir. Yani kısacası söz meclisten dışarı eşşek semer durumu vardır. Amir seni herşey olarak görür gereğinde sırtını sıvazlar nüdür yardımcılarının işini aferin diyerek yaptırır, sırası gelir sen memursun verilen görevi yapmak zorundasın der hizmetlinin işini yaptırır. Amirden bir görev dağılımı iste ama işe yarayacağını zannetmem yaptığın işlerin yanına bin katarak sana geri döner. Kısacası devletin işi kalmaz kardeşim yapılır yaptırılır.

Toplam 1 mesaj
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?