Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : vatandaş-27
27 Nisan 2009 15:34  

konya il özel idaresi personel alımı

http://ilan.memurlar.net/ilan/6668/

darling_42 arkadaştan alıntı..

Arkadaşlar Konya İl Özel İdaresi kpss puanı olmaksızın,yazılı sınav olmaksızın sadece mülakatla sözleşmeli memur (4/B) alıyor.Hatta hafta içi mülakatlar vardı benim iyi geçti :-)

Yukarıda arkadaşın da belirttiği gibi il özel idareleri el altından sözleşmeli memur alımı yapmaktadır.. son zamanlarda böğle alımların yapılmadığını düşünüyordum önceleri işkura başvuru yapanlar arasıından alım yapılmaktaydı (yani torpili olan işkura başvuruyor kılıfına uyduruluyordu soran olursa işkurdaki başuruları uyanlardan aldık diye buna belediyelerde dahil)

şimdi biz burda hergün foruma giriyoruz nezaman alım olcak diye .. yok puanlar kaca düşer yok kuruluşlardan kadro istemek gibi evet bunlarda yapılmalı ve olmalı belki

ama bizim gercek yapmamız gereken bu adaletsizliğe sessiz kalmamak alımların kpss puanına göre yapılmasını sağlamak

yine b

27 Nisan 2009 15:40

acalehe28

yine en önemlisi şahsen başvuruları önüne gecebilmek 1 kişilik ilan için okadar masraf edemyiz zamanımız bilgisayar cağı neden bilgisayardan başvuru yapamyoruz??

sizlerden ricam bu balığı en üste tutunki birileri artık okusun vicdanı yüreği olan biri tabi varsa!!!

burdan memurlar net yöneticilerine sesleniyorum artık sesimizi duyur!!! bu haksızlıkları haber yap

27 Nisan 2009 16:24

eb01

arkadaşım alım norm kadrodan mı yapılmış yoksa taşeron firmamı yapmış. bunu bilmeden yorum yapmak doğru olmaz kurum hakkında.

27 Nisan 2009 16:35

acalehe28

norm mu taşeronmu bilmiyorum taşeronda heralde mülakat yapmaz sanırım

diyelimki taşeron. sonuçta ihtiyac var değilmi? neden bu ihtiyacı ozaman böğle kapatıyorlar ?peki bu acı kimle kapatıyorlar? kendi adamlarıyla..

ben kimseyi suçlamıyorum arkadaştan alıntı yaptım sadece kesin bir bilgi değil burası türkiye emin olki alınıyor

27 Nisan 2009 17:17

eb01

devletin kurumlara verdiği personel kadrosu dışında olan alımlar bunlar.

yada hizmet alım ihalesine giren taşeron firmalar kendi kuralları ile kendi personelini alıyor mülakat yapabilirler. yani kurum taşeron firmanın kimi işe alacağına ve şartlarına karışmıyor.

il özel idareleri mahhali idareler kapsamında yani belediyeler gibidirler bir nevi. yaptıkları için veya projenin niteliğine göre geçici sıfatıyla işci ve memur alabiliorlar.

gönül isterki merkezi idareden yapılsın tüm alımlar şeffaf bir şekilde olsun. hakeden girsin.

29 Nisan 2009 19:24

hfms

hakketen pes

07 Mayıs 2009 10:20

mülakatsız

alım 4/b li sözleşmeli ilansız,kpss puansız 20 mühendisin formaliteden ibaret bir mülakat sonucu gerçekleşmiştir. Ama yapacak pek birşey yok gibi , kılıfına uydurmuşlar yasanın açığından yararlanmışlar.

07 Mayıs 2009 10:26

HAKAN2644
Yasaklı

YİNE HER ZAMAN Kİ GİBİ HAK YENDİ !!! ..

01 Ağustos 2009 19:50

darling_42

4/b li alımında torpile devam!!!

Şimdi iki tane İl Özel İdaresinin sözleşmeli personel alımındaki uygulamalarını gözler önüne sergilemek istiyorum.

Konya İl Özel idaresi 2009 başından beri yaklaşık 20 tane teknik personel almıştır.İlk alım Ocak sonu itibariyle gerçekleşmiş , bu alım için herhangi bir ilan yapılmamış , kpss sınav şarı aranmamış adeta yangından mal kaçırırcasına genel sek. kızı , daire baş. kardeşi ve diğer akrabalar bu alımla girmiştir. ve sayın Vali buna "dur" deyip etik,adaletli olun demeyip , sözleşmeleri imzalamıştır.

Yine Konya İl özel idaresi teknik personel açığını 4 b/li sözleşmeli peronelle kapatma yoluna gitmiş ,bu kez ilk alımlarımn baskısı sonucunda zoraki olarak 2-3 günlük internet duyurusu yapmışlardır Buna 300'e yakın kişinin başvurduğu ve 100 kadar kişinin Nisan ayının ilk haftasında yapılan mülakat sınavına çağırıldığı bilinmektedir.

Yine bu arada mülakat sonuçları açıklanmadan Konya il özel idaresi yetkilileri boş durmayıp el altından 7-8 mühendis daha almış ( ilansız,kpss puanı aramaksızın) ve sayı Vali bunları da imzalamıştır.

Bu arada Nisan ayının başında yapılan mülakat sınavı sonuçları neredeyse 1 ay geçmesine rağmen çok büyük baskılar genel sekreterlik makamı tarafından açıklanamaması manidardır.

Şimdi Karaman İl Özel idaresinin teknik personel alımındaki uygulasını irdelemekte fayda var.

Karaman İl Özel idaresi de teknik personel sıkıntısı nedeniyle 4/b li sözleşmeli personel alım yoluna gitmiş,diğer özel idareler gibi il genel meclisinden karar çıkmış ve yerel bir gazete de ilan vermişler özel idare internet sayfasında ilanen duyurmuşlardır. Kpss puan şartı aranarak başvurular alınmış 08.04.2009 tarihinde mülakat sınavı tarihi internet sitelerinde yayınlanmıştır , daha sonra 29.03.2009 tarihli resmi gazetede değişen 4 b/li sözleşmeli personel alım yönetmeliği gereği mülakat sınavını iptal ederek geçen günlerde internetten yeni bir ilan verip teknik personellerin KPSS puan sırasına göre alınacağı duyurulmuştur.

Sonuçta Karaman İl Özel idaresini yasal çercevesinde bu etik davranışından ötürü kutlar, Konya İl Özel idaresi yetkililerinin de 657 bağlı devlet memuru olduklarını hatırlatırım. Ve sayın Valim bu bilgiler ışığında gereğini yapmanızı arz ederim .

Memurlar.net 2005 yılında Bayındırlık bakanlığını etik kuruluna şikayet ettiğiniz gibi bu vakaayı da sonuna kadar ETİK ve KANUN açısından takip etmeniz dileğiyle

01 Ağustos 2009 20:29

uysaloglu33

kpss ne için kondu anlamadım zaten

eğer bi amac için bi sistem çıkarılmışsa bu sistem neden kullanılmıyor tüm atamalar neden kps den geçmiyor???

01 Ağustos 2009 20:34

can87

arkadaşlar ne diyosunuz ya. konya kara listeye dahil nadir şehirlerden biridir. belli bi rakamın üstünde alım yapması zaten yasak. çok özel şartlarda alım yapabilir. bu bikaç yıldır zaten böyle. ne kadar torpil olsada o kurum işlemek zorunda olduğu için bi yere kadar vasıfsız eleman alabilir. devletin konyaya tanıdığı kadro zaten az olduğu için onuda işe yaramaz elemanlarla dolduracağını hiç sanmıyorum. benim size verdiğim net bilgidir, birinci ağızdandır. ger kalanıda zaten trişkadan masaldır. YANİ KONYA KONUSUNDA MÜSTERİH OLUN.

03 Ağustos 2009 17:46

darling_42

taşeron firma herhalde 4/b'li memur almaz dimi kardeşlerim ben girdim konya il özel idaresinde çalışmaktayım 2-3 aydır mülakatsız sınavsız kpss'siz girdim,maaş güzel 1550+mesai+yol harcırahı v.b.

Toplam 11 mesaj