Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : burak363
04 Mayıs 2009 23:08  

öğretmen küfür eden öğrencinin cezası

bir lise öğrencisi kavgadan 3 gün uzaklaştırma almıştı. aynı öğrenci öğretmene akeni olarak okulda küfür ettti. ve disiplin kuruluna sevkedildi. buna nasıl ceza verilebilir. normalde atılması gerekiyor. ama okuldan atmamamk mümkünm mü.zira son senesi. yani yorum sormuyorum. atmamak için nasıl bir yol var. yanlış anlaşılmasın atılsın atılmasın düşüncem yok.kararı verecek de ben değilim bu teknik soru

06 Mayıs 2009 23:10

diskriminant=0

Konuyu teknik olarak algılayışdır benca öğrenciyi cesaretlendiren...

06 Mayıs 2009 23:16

faslıbahar

Bizim okulda da oldu...Buna benzer bir durum.İdareciler atılmasını istemezlerse atılmaz..illa atılacak diye bir durum söz konusu değil.

06 Mayıs 2009 23:20

diskriminant=0

Öğretmenin karşısında disiplin cezası verip,arka tarafta belgeyi yırtan idare sizi idare ediyor demektir :(

06 Mayıs 2009 23:23

faslıbahar

Haklısın ...İdare adı üstünde

23 Mayıs 2009 13:15

melefikri1

hangi teknik. öğretmene küfr eden bir öğrenci kesinlikle aynı okulda kalamaz. başka okula gönderilmesi lazım. aynı şey sana yapılmış gibi say. o öğrenciye nasıl eğitim verirsin. Allah seni affetsin. bu işin tekniği mi olur.

23 Mayıs 2009 15:43

Metin_Çimen

İsterse karneye 15 dakika kalsın.. Okuldan atarım.. Millet sorumluluğunu bilmeli..

23 Mayıs 2009 21:16

kaybedenler800
Kapalı

Okuldan atılınca öğrenim hayatı bitmiyor ki ,başka bir okulda devam eder öğrenciliğine (nasıl öğrenciyse tabi)

24 Mayıs 2009 10:03

abedgd

O'nu (öğrenciyi) eğitin.Zaten işimiz budur.Atmak,cezalandırmak yapay ve kronikleşmiş sonuçları doğrur.

24 Mayıs 2009 13:43

morlale.
Kapalı

işimiz eğitimdir evet ama öğrenciden alenen küfür duymuş bir öğretmen okuldaki herkes bu meseleyi bilirken ve sözkonusu öğrenciye hiçbir yaptırım uygulanmamışken eğitim öğretim görevini nasıl sürdürebilir?? öğretmeni robot mu sandınız siz? kendinizi koyun o hocanın yerine.3 kuruşluk itibarıyla neyi sürdürebilir artık? öğretmenler biliyor görevlerinin eğitim ve öğretim olduğunu ama veliler ve onların yetiştir(eme)diği öğrenciler unutuyor sık sık. (!)

24 Mayıs 2009 13:59

özlemm_1907

ne doğru söylemişsin morlale...

24 Mayıs 2009 14:11

morlale.
Kapalı

abedgd hoca sınıf öğretmeniymiş.mini mini birleri eğitmeyi başarıyordur tabi onda ne var mavi önlüklü yavrular onlar... lise ve 2. kademede disiplin sorunları bazen böyle içinden çıkılmaz duruma geliyor maalesef. özellikle son uygulamalar (devamsızlık hakkının artırılması,6 zayıfla sınıf geçilmesi) otorite kurmayı zorlaştırmaya başladı.

24 Mayıs 2009 16:25

Metin_Çimen

Çocukları ille okutmak şart değil,5.sınıftan sonra mesleğe yönelmeli okuyamayacak olanlar belirlenmeli.Çocuk 16-17 yaşına gelince çıraklıkta yapmıyor.Doğrudan köşe dönmeye bakıyor..!!

VE ÇOCUĞUN İLK EĞİTİMİNİ ALDIĞI YER AİLESİDİR.OKULDA ÖĞRETİM AĞIRLIKLI..

25 Mayıs 2009 20:55

mavi prens

gncell

26 Mayıs 2009 20:52

abedgd

Öğrenci bize küfretti diye bizim de öğrenciye küfredecek halimiz yok. Nedenlerine inmeli, etkileri analiz etmeli, bu noktada öğrencinin açık alanı tespit edilip öğretmen tarafından onarılmalıdır. Öğrenci bu davranışı ile gelişmemiş yönü hakkında herkese bir uyarı vermektedir. Rehber öğretmen, okul yönetimi, sınıf öğretmeni bu olumsuz davranıştan bir mesaj alıp gereken hamleleri zamanında okula ve biz öğretmenlere yakışır şekilde uygulamalıyız diye düşünmekteyim. Bu sürecin romantik olmadığını kabul ediyorum. Herşey bizim elimizdedir. Saygılar sunuyorum.

26 Mayıs 2009 21:14

incedemiroğlu
Yasaklı

öğrenciye cesaret veren ya arkadaşlarıdır ya okul idaresidir.

Öğrenci-öğretmen.

Üniversiteyi öğrenciden küfür yemek için okumadık.

Eğitim yapıyoruz elbet eğitimciyiz. Ancak küfür bir öğretmenin ve sistemin kaldırabileceği bir eda olmamalı.

Cezası atılmaksa ki öyle atılmalı.

Öğretmene küfür etme yeteneğini yetenek sanan kişi öğrenci değildir ve okulda işi yoktur. son sınıf olmasına bakılmamalı kesinlikle. Eğer o okulda eğitim önemseniyorsa sonraki yılların ve dönemlerin disiplinli geçilmesi isteniyorsa okulda. 1 öğrenciyi kazanmak adına sınıfta geriye kalan öğrenciler riske atılmamalıdır.

28 Mayıs 2009 17:15

S_A_R_T_R_E

İsterlerse atabilirler, kimse de bir şey diyemez. Liseler, İlköğretim kurumları gibi değil. Bir ara bakanlık genelge çıkarmıştı, sürekli sorun çıkaran öğrencilerin Açık Lise'den devat etmelerinin uygun olacağı şeklinde.

İdareciler korkuyor: Öğrenciden korkuyorlar, veliden korkuyorlar, sorumluluklarını yeterince yerine getiremediklerinin ortaya çıkmasından korkuyorlar...korkuyorlar...korkuyorlar...

31 Mayıs 2009 23:21

abedgd

Öğrenciyi okuldan atmak kalıcı bir çözüm değildir.Böyle bir yaptırım itiraz etmemesi için, öncelikle öğrenci tarafından kabul edilebilir olmalıdır.Ailesi de kabul etmelidir.Böyle olmadığında yaptırım ters teper, size zarar verir.

Konuya bir de başka açıdan bakalım.

Bizim amirimizle yaşadığımız bir tartışma sonucunda amirimize küfrettiğimizi düşünelim. Amirimiz bizi başka bir okula göndermek istiyor veya öğretmenlikten atmak istiyor.

Kabul eder miyiz? Disiplin hükümlerini iyice inceleriz, bunun atılmaya karşılık olmadığını ispat ederiz. Galip geliriz, heryerde övünerek anlatırız. Bilmem anlatabildim mi?

Öğrenci eksikleri günümüz hukukunda öz itibariyle aile eksikliği, öğretmen eksikliği olarak kabul edilmektedir.Bilgilerinize sunulur.Saygılarımla.

01 Haziran 2009 07:18

Mathematician

abedgd, ateşin mi çıktı? iyice zırvalamışsın. sen gel bizim lisede 1 gün derse gir. ondan sonra öyle hikaye oku bize...

01 Haziran 2009 17:06

morlale.
Kapalı

sınıf öğretmenleri 2. kademedeki ve liselerdeki disiplin sorunlarına uzaydan bakmaktalar. bir kere daha gördük. abedg hocam ergenlik çağında çocukların huyu suyu değişiyor siz 5. sınıfta mavi önlükle bıraktığınız yavrucakları lisede görseniz tanıyamazsınız, benim kuzu bu mu dersiniz...

01 Haziran 2009 21:29

abedgd

Benim rumuzumu yazarak bana hitapta bulunan şahıs.Yazışma üslubunuz öğretmen üslubundan çok uzakta görünüyor.Kullanmış olduğunuz kelimeler sizin anlatım ve karakter tarzınızdır.Bana göre öğrencileri anlamak ve uygun çözümleri üretmek zorundayız.Okuldaki görevimiz budur.Ne öğrenciyi, ne de eğitme sorumluluğumuzu atamayız.Yaptığımız hukuksuz uygulamalar mahkemeye gittiğinde,bu defa bizi başka bir yere atarlar.Böyle bir uygulama beni üzer diye düşünürüm.Onun için kırk ölçüp bir biçmek her zaman daha güvenlidir.Saygılar sunuyorum.

Toplam 52 mesaj
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?