Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : ya umutlarda biterse
06 Mayıs 2009 12:51  

en iyi yazıcı

arkadaslar en iyi yazıcı hangisidir?ya da yazıcının iyi olduğu nerden belli olur?yazıcı almak istiyorum ve bu konuda hiç bir bilgim yok.hızı mı önemli yok sa tarayıcı özelliği felan olması mı önemli?marka mı önemli cabuk bozulsun istemiyorum.cok fazla da para vermek isemiyorum acıkcası en fazla 100tl verebilirim.yardımcı olanlara tesekkür ederim

06 Mayıs 2009 13:01

by_zfr

öncelikle deskjet mi laserjet mi, renkli mi siyah-beyaz mı olsun istiyorsunuz. ayrıca yalnızca yazıcı olarak mı kullanacaksınız yoksa tarayıcı vs özellikli bir ürünmü arıyorsunuz.

piyasa 100 ytl civarına deskjet multifonksiyon bir yazıcı almak mümkün. ama öncelikle sizin ihtiyaclarınızın belirlenmesi daha doğru olur.

örneğin çok mu sık çıktı alacaksınız. eğer böyle ise deskjet yazıcı ile bir kartuşla ortalama 300 sayfa gibi bir baskı kapasitesi olduğunu hatırlatalım.

çok fazla çıktı alacaksanız ve siyah-beyaz olmasını istiyorsanız 100 ytl ye sanırım bulmanız imkansız. 150 ytl civarına siyah-beyaz laserjet ürünler bulabilirsiniz.

marka olarak sorarsanız herkes farklı markalar önerecektir.

elektronik eşyalar biraz şanstır aslında. örneğin xerox, samsung gibi ürünler ucuz sayılırlar hatta samsung ürünlerinde servise göndereceğiniz zaman kargo kapınızdan alıyordu şuan böyle mi bilemiyorum. fakat hp yazıcılarda fena sayılmaz. bulunduğunuz bölgede hangisinin servis ağının olduğuna da dikkat etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

06 Mayıs 2009 13:08

hayattutulmasi

ilgin için teskkür öncelikle.

hayır cok sık cıktı almayacağım.tarayıcısın olması aslında güzel olur.renkli cıktı da almak istiyorum sadece siyah beyaz olmasın.deskjet mi laserjet mi demişsiniz ikisi arasındaki farkı bilmiyorum:S

hp nin iyi olduğunu duydum.kocaeli'nde oturuyorum eğer bir sorun cıkarsa zaten sanırım ist'a servise yollarlar..daha baska neler söyleyebilirsin

06 Mayıs 2009 13:33

by_zfr

deskjet: mürekkep püskürtmeli yani kartuşlu (1 kartuşla ortalama 300 sayfa)

laserjet: toner li (içerisinde toz bulunur)(1 toner ile ortalama 2500 sayfa)

tarayıcı olmasını istiyorsan ve çok fazla çıktı almayacaksan bunun yanında renkli de olsun istiyorsan zaten mutlaka deskjet almalısın. çünkü laser renkli yazıcılar acayip pahalıdır.

o zaman hp marka yazıcı,tarayıcı, fotokopi özellikli mürekkep püskürtmeli ürünler bakabilirsin.

yalnız fiyatları 100 ytl den fazla olacaktır 150 ytl gibi bir fiyatı olabilir. canon yada lexmark ürünlerine de bakabilirsin.

ama birde bunların sarflarının yani kartuşlarının da fiyatlarını öğrenirsen ona göre ürün seçersin çünkü ilerde sarf malzemesi pahalı olacak ürünü şuan ucuza almak avantaj sayılmaz

11 Mayıs 2009 11:36

Tuncer SUSAM

100 TL civarında alabileceğiniz en iyi yazıcı grubu HP marka olanlardır. Ama en iyi yazıcı şu anda OKI'dir. Fiyatı yüksektir.

12 Mayıs 2009 14:57

demeli

çok acil samsung sf5100p nin tarayıcı özelliği var mı acaba bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim

Toplam 5 mesaj
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?