Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : portakallı ördek
20 Mayıs 2009 00:09  

teknikerin görev tanımı

teknikerin resmi bir tanımı varmı? usta ile teknisyenin; teknisyen ile teknikerin arasında yaptığı iş açısından ne fark var

21 Mayıs 2009 19:58

bayvona

yok mu bir bilen????????

22 Mayıs 2009 08:34

Panor

Tekniker,T.C.Üniversitelerine bağlı eğitim-öğretim yapan iki yıllık meslek yüksek okullarını başarı ile bitiren adaylara verilen bir mesleki ünvandır. İş hayatında ki pozisyonu mühendis ile teknisyen,usta,işçi arasındaki koordinasyonu sağlayan ara meslek elemanı olarak konumlandırılmıştır.

ama malesef bütün işlerede koşturuyoruz.

22 Mayıs 2009 15:34

miba

teknisyenle mühendis arasında kalmış neiş yaptıgı tamkesin olmayan bir pozisyondur malesef...

22 Mayıs 2009 21:33

bayvona

BİR YILDIR SIHHİ TESİSAT TEKNİKERİ OLARAK ÇALIŞIYORUM. NE MÜHENDİS GÖRDÜM NE TEKNİSYEN NEDE USTA, HER İŞİ BEN YAPIYORUM.. ARIZA, BAKIM, TADİLAT İŞLERİNİ FİİLEN YAPMAK TEKNİKER İŞİMİ??

23 Mayıs 2009 14:23

bombos
Kapalı

öyle işyerleri var ki...teknisyenin yapacağı işi bile mühendis yapıyor ve yapmasını isityorlar.....

senin durum da biraz böyle gibi, işyerinde öyleyse o senin işindir tekniker ol mühendis ol....pratikte böyle...

25 Mayıs 2009 16:45

suvarinintorunu
Kapalı

Tekniker kuruma teknik alanı ile ilgili teknik işleri yapmak için alınır en başta...Sonra zamanla çalıştığı yerdeki bütün işler üzerine yüklenir...Canı sıkılmaya başlar ama kimseye derdini anlatamaz...İşte böyle forum sitelerinde Kendisinin görev tanımını aramaya koyulur ama hiç kimse bilmez zaten...Valla ben teknisyenim ama önlisans mezunuyum..Şu anda yazı işlerine bakıyorum...Elden bişey gelmez...Tekniker için önemli olan çalıştığı yerdeki amirin Teknikerlere bakış açısıdır...Eğer onun gözünde işci iseniz hapı yuttunuz...

25 Mayıs 2009 19:22

bayvona

resmi bir tanım olsa işler o kadarda zor olmaz ama bulamıyorum.. devlet personel bşk'lığına konuyla ilgili mail attım ama gelen cevap şkaka gibi "kurumunuz bize yazsın" ancak onlara söyleriz... sanki sır

26 Mayıs 2009 14:13

korki74

UNVANI: Tekniker GÖREVLERİ -İnşaat, imar, makine, elektrik, elektronik, maden, tıp ve diğer meslek dallarında ilgili mühendis, diğer yetkili ve sorumluların direktifi ve gözetimi altında meslekleriyle ilgili teknik görevleri yapmak. -Meslekleriyle ilgili olarak atölye, laboratuvar, arazi ve ilgili görevleri istenilen nitelikte yapmak. -Çalıştığı işyerinde gerekli düzenlemeyi yaparak işi ve personelin çalışmasını gözetmek. -Etüd, araştırma, ölçme, hesaplama, projelendirme, uygulama, kontrol ve konusuyla ilgili diğer görevleri yapmak

19 Haziran 2009 08:53

uerxy

malesef ulkemde bu teknikerlerin ne yaptığı belli değil ... teknisyenlerin bir odası var mühendislerinde odasaı var ama bu bizim teknikerlşerin odası falan yok .

ben teknikerim ama şu an teknisyen işi yapıyorum. yurt dışında teknikere mühendis gözüyle bakılırken bizim ülkemizde malesef teknisyen gözü ile bakılıyor .

22 Ağustos 2009 00:13

toprakemre83

Bugün Mühendislik Fakültelerden mezun olan arkadaşlar her ne sebetense güvensilik mi yoksa eğitimsizlikmi bilemiyorum Devlette ve özelde tekniker kadrolarına yerleşmiş durumdalar sadece kendine güvenen yetişmiş insanlar meslek gruplarına layık davranıyo diğerleride ellerindeki çoğunu hak etmedikleri yetkileri ni kullanarak teknikerlerin işlerini yapıyo böylece zaten yetki açısından kısıtlı olan melek grubumuzda daha zor duruma düşüyoruz teşekkürler Mühendislik fakülteleri mezunu arkadaşlar......

03 Eylül 2009 13:32

alimmuallim

Teknikerler mühendislerle aynı işleri deruhte ederler.Ancak aralarında yetki açısından fark vardır.İmza yetkileri mühendislerin daha kapsamlı olmakla birlikte teknikerlerin kapsamı nispeten biraz daha dardır.Kendi branşları ile ilgili çalıştığı kurumlarda keşifler hazırlamak,mahal listeleri hazırlamak,yaklaşık maliyet hesabı yapmak,kontrolörlük yapmak,şantiye şefliği yapmak gibi bir çok alanda faaliyet gösterirler.

Meslekleriyle ilgili olarak atölye, laboratuvar, arazi ve ilgili görevleri istenilen nitelikte yapmak. -Çalıştığı işyerinde gerekli düzenlemeyi yaparak işi ve personelin çalışmasını gözetmek. -Etüd, araştırma, ölçme, hesaplama, projelendirme, uygulama, kontrol ve konusuyla ilgili diğer görevleri yapmak.......vs

03 Eylül 2009 13:40

EMRAHPAŞA

SAĞLIK BAKANLIGINDA ELEKTONIK TEKNIKERİ NE İŞ YAPAR PEKİ?

03 Eylül 2009 13:54

Tyco Brahe

tansyon aletlerinin bakımını üstlenir :DDD

03 Eylül 2009 15:22

EMRAHPAŞA

en azından tansiyon aleti bakarım..

sen tapuda mühürlere mürekkep duldururun .. başkada bi işin yok zaten ;);););););)

03 Eylül 2009 15:25

Tyco Brahe

mürrkkep püskürtme makinaları var ben onların elektronik beyinlerine bakacam nabeerr :D

03 Eylül 2009 15:28

EMRAHPAŞA

;);););)

makınaların beyinlerine ha... sen onların beyinlerine bakarsan o makinalar nereye püskürtüceğini şaşırır. mazallah kagıttan başka her yere püskürtür..

kaç makina varda kaç beyin bakacan

..

mürekkep dolduracan işte... beyin bakacakmış.. ,;);););)

18 Eylül 2009 15:25

Artist_01
Becayiş istiyor

bende elektrik teknikeriyim ama su malzemelerinin oldugu ambarda görevlendirdiler :)gerçi benim durumum yine iyi diger tekniker arkaşım evrak işi yapıyor :)

18 Eylül 2009 20:17

memetbey

bedne elektrik teknisyeniyim.aynı zamanda elektrik öğretmenliği bitirdim.ama medikal gaz atölyesine verdiler.:)

25 Eylül 2009 09:36

ultraviolet
Kapalı

Artist_01 ve memetbey kardeşlerim siziz işleriniz çok sakat valla. ikinizde elekrtrikçisiniz ve biriniz su ile birinizde gaz ile ilgili işte çalışıyorsunuz. sakata falan gelmeyin... ;DD

02 Ekim 2009 13:00

**ucan supurge**
Kapalı

arkadaşlar ben radyo-tv teknikeriyim ama çalışabileceğim bir kurum bile yok. TRT bırakın kpss ile personel almayı kendi dış kadrosuna bile yetişemiyo.yatın kalkın dua edin elektrikle suyla makine beyinleriyle uğraşabiliyorsunuz benim uğraşabileceğim bir kameram bir ses mikserim bir v.t.r'm bile yok.

Toplam 24 mesaj