Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : hamzakck
26 Mayıs 2009 09:57  

yüksek lisans tez savunması nasıl yapılır?Nelere dikkat edilmeli?

Yüksek lisans tez savunması hakkında bildiklerinizi paylaşır mısınız?

27 Mayıs 2009 14:33

araştırma görevlisi
Kapalı

mrb arkadaşım. sanırım tez bitti sıra savunmaya gelmiş tebrikler. savunma sırasında; fiziksel görününm önemlidr şık giyinin. kısa bir savunma metni hazırlayın. kendi sunumun kısa olsun çünkü soru cevap yoğun olacaktr. kendinde emin ol. kısa kesin cümleler verme. hipotezlerinden yola çık. Bu Bağlamda en ilginç verilerini dile getir. sonunda denenceler sınanmış yada sınanmamıştr dierek bitr

27 Mayıs 2009 17:00

robbins

verdiğiniz bilgiler için teşekküler...çok naziksiniz.savunma için power poınt'te sunum hazırlamaya gerek var mı?

28 Mayıs 2009 10:31

k_u_d
Kapalı

Savunma metninden kimse bana bahsetmedi yaa :) Acaba her üniversitede farklı mı oluyor?Bizde sunum hazırlanıyor powerpointte, biraz da uzun oluyor. Ama dedikleri şey, soru cevap kısmının daha fazla zaman aldığı.

28 Mayıs 2009 11:33

mustafa48

p.point sunumu güzel olur, ayrıca hocalara pasta.börek. vb.ikram hazırla. sen sunumu yaparken onlarda ikramlardan atıştırırlarsa savunma daha güzel olur :))) Ev yapımı olmasına dikkat et ikramların .

28 Mayıs 2009 13:59

k_u_d
Kapalı

Evet ufak tefek ikram hoş oluyor. Ama abartmamak lazım.

28 Mayıs 2009 16:30

robbins

BU SAVUNMAYI GEÇERİM İNŞ. HAYIRLISIYLA...

30 Mayıs 2009 15:53

muratella

tez hazırlamak gerçekten çok ciddi ve yorucu bir süreç. bitirme tezimi hazırlarken harcadığım emek ve zamanın hesabı yoktu. ve sonuç olarak bitirme tezim kabul edilmedi ve 1 sene uzadı okulum. yüksek lisansta da tez aşamasında bıraktım. yani tez hazırlamak çok zorlu bir süreç gerçekten. bu aşamaya gelen herkese kolaylıklar dilerim. yapmanız gerekenleri dikkat ve titizlikle yerine getirin. yüksek lisans tezleri ile ilgili detaylı bilgi: http://www.yukseklisans.com.tr/tezgenelbilgiler.php

01 Haziran 2009 17:59

robbins

yüksek lisans power poınt sunum örneği varsa e-mail adresime gönderebilir misiniz? çok makbule geçer

28 Haziran 2009 10:21

şehadet

evet arkadaşlar ben de tezimi savunacağım, neler soruyorlar genelde. nerelere daha sıkı çalışmalıyım. birkaç kere okudum tezimi ama hala eksikler varmış, sorulara cvp veremezmişim gibi geliyo.

yardımcı olursanız sevinirim.

28 Haziran 2009 10:25

ikengineer

şehadet, sıkma canını yaptıgın tezin ile ilgili sorulur soru. Baska birşey beklemeyin. Sıkıntı yapılacak bir durum hok. Sonucta hocanızla birlikte savunacaksınız. Hoca desteklerse olur yani savunmanız güzel bir şekilde...

Toplam 10 mesaj