Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : cihan27incir.receli
12 Haziran 2009 19:15  

maaş hesabına bloke konurmu

merhaba arkadaşlar. sözleşmeli öğretmenim. maaşımın dörte biri icradan dolayı kesiliyor. geçenlerde maaşımın yattığı hesaba bloke yazısı göndermiş vergi dairesi 800 tl lik. bir kaç yere sordum haciz varsa bloke koyamazlar diyor. bir fikri olan varmı.

12 Haziran 2009 19:52

kyturan

normalde bloke konulamaz ama size özelden mesaj atıyorum okuyun

12 Haziran 2009 19:52

-SuİgeneriS-

Kefilliğiniz varsa ve ödenmemişse maaşa bloke koyuyorlar.

12 Haziran 2009 20:02

Akrep79

Aynı şey başıma geldi. Birincisi bu konuyla ilgili internette arama yapın bu durumda olan kişilerin olduğunu ve mahkeme kananıyla blokelerini kaldırdıklarını göreceksiniz. Aynı şey başıma geldi. Böyle bir şey kesinlikle yok hocam. Bloke konuyor diyen arkadaşlar hiçbir şey bilmiyor. En az 4 avukata sordum ve mahkemeye verdim ben. Hocam hiç uğraşma. Bloke nerden gelmiş onu bi öğren bankana git. Sonra bloke koyan icra hakimliğin mercisine giderek şikayet dilekçesiyle dava ac. Nöbetçi mahkemeye verirsen dilekçeni işlerin hızlanır. Bu arada sana bu blokeyi koyan kurum,avukat vs hepsine karşı daha açmanı tavsiye ederim. Burada banka da suçlu. Gelen kararı uygulamak zorundalar tamam ama aslında maasınızda haciz oldugunu bildikleri halde bunu yapmamaları gerektiğini onlar da biliyor. Dediğimi yapın hocam. Bu arada bilgisi olmayan arkadaşlar boş konusmasınlar ,çünkü bilirim o durma düşmüş insanın o an nasıl bir sıkıntı içinde oldugunu. Burdan bosu bosuna kimsenin moralini bozmayın. Bilmiyorsanız ağzınızı kapayın geçin !

15 Aralık 2009 21:51

ndipi

Şu anda aynı durum benim içinde var. Ama benim durum biraz farklı.Öncelikle şimdi maaş aldım bankaya borçlarımdan dolayı hacizlik oldum. Ve sonra kurum bu banka ile anlaşma içine girdi. Ve maaşımı bu hacizli oldum bankadan almaya başladım. Ve banka alacağı sırada beklemekte. Bugün hacizden kalan paramı çekmek istedim ve 923TL olan paramdan sadece 488 Çektim ve kalan 435TL alamadım bankayı aradım bloke koyduk dediler. Sebep bize borcunuz var. Bende dedim borcum var yasal süreç gerçekleşti ve sırada beklemekte dedim. Verdikleri cevap ise ee ne zaman bize sıra gelecek biz paraya el koyduk oldu. Ya anlaşacaksınız yada hesabınızdaki blokeyi kaldırmayacağız dediler. Arkadaşlar gerçekten zor durumda kaldım. Ne yapmam gerek inanın bilmez duruma geldim. Zaten kıt kanat yetiyordu şimdi tamamen ortada kaldım. Bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

Toplam 4 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?