Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : muhtesem32*aziyade*
23 Haziran 2009 22:39  

Aynı anda 2 üniversite okunabilir mi? (İkisi de Lisans Bölümü)

Merhaba. Ben şu anda 4 yıllık bir örgün öğretim bölümünde okuyorum. 2. sınıfa geçtim. Aöf'ye yeni katılacak olan lisans bölümlerinden birini daha okumayı düşünüyorum. Böyle bir şansım var mı? Yani biri örgün diğeri açıköğretim olmak üzere 2 tane lisans bölüm okuma şansım var mı? Teşekkürler...

23 Haziran 2009 22:55

feremek

Böyle bir şey yapabilirsiniz.

24 Haziran 2009 00:04

share
Kapalı

hocam örgün lisans mezunuyum şuan açıkögretim işletme 3 sınıfa geçtim ve keşke bunu örgün okurken yapsaydım diyorum.korkma sakın çok olsa üniversiteyi uzatırsın olsun sonuçta iki diploman olucak bunuda düşün ve karar ver.

24 Haziran 2009 00:25

turkceci89

hmm anladım.Teşekkürler cevaplarınız için. Share hocam aynı sizin gibi düşünüyorum.Gördüğüm tek engel aynı anda 4 yıllık 2 bölüm okunamaz düşüncesiydi (açıköğretim de olsa)

25 Haziran 2009 12:34

zurnacı-şakir-dayı
Kapalı

okuyacaksanda işletme yada kamu yönetimi oku derim dostum sonuçta öğretmenlik ölü durumda haberin olsun en azından işletme yada kamu okusan hiç değilse güzel kurum memurlukları gibi kpssde bir avantajın oluşur iyi düşün yoksa felsefe yada sosyoloji okumanın bir manası yok sonuçta binlercesi boşta diğer bölüm mezunları gibi başarılar..

25 Haziran 2009 13:12

meteata35

ben aynı anda makine mühendisliği ve açıköğretim işletme okuyorum aynı zamandada memur olarak çalışıyorum. Buna rağmen birsürü boş vaktim oluyor yani iki bölüm çok rahatlıkla okunabilir :D

25 Haziran 2009 23:41

turkceci89

Yok işletme iktisat falan düşünmüyorum. Memlekette bir sürü işletmeci ve iktisatçı var. Onlar iş buldu da sıra bana mı geldi :)

26 Haziran 2009 01:33

zurnacı-şakir-dayı
Kapalı

valla senin tercihin tabi ama memurluk klavuzunu incele kurumların çoğu bu bölümlerden alım yapıyor ben elinde alternatifin bulunsun diye söylüyorum kpss3den 75 civarı alan rahat atanıyor öğretmenliğin ne olacağı belli değil ama zevkine okuyacam dersen bilemem tabi:D

28 Haziran 2009 18:38

Mulkiye90
Kapalı

ikinci diploma iyi de, sadece kpss B de yani memurlukda ise yarar, yoksa mesela sen orgun tarih okuyorsan ve aof isletme bitidiysen, kurum sana Trihci gozuyle bakar, ve kurumsal kulture uyum saglayamayacagindan , mulakatta muhtemelen eler, hatta mulakati da gecsen dahi, bu sefer kurum da ivir zivir is verilir,,ama eger dersen ki be bunlari asacak sosyal iliskilere ve kissel yetenege sahibim, ozaman zaten bu turk iki diplama islerine ihtiyacin olmazdi, zaten sinava da ihtiyacin olmazdi,,

11 Ağustos 2009 00:16

Zor-GunLer

Arkadaşlar merhaba ..

Ben açıköğretim işletme bölümü 3. sınıftayım daha doğrusu önümüzdeki yıl 3. sınıfta okuyacağım ..

Benim bu ikinci universiteler ile ilgili bi sorum olacak ..

Bu yıl össye girdim uzaktan eğitim veren universitelerin meslekyüksek okulu programlarından birine girip her iki eğitimi mi de devam ettirebilirmiyim ?

Açık öğretimi bırakamam askerlik durumundan dolayı ..

İki yıllık uzaktan eğitim olan programı okumak zorundayım işimle ilgili ..

Bilgilerinizi paylaşırsanız mutlu olacağım ..

İyi geceler .

17 Ağustos 2009 17:51

sunshine_

keşke biri cevaplasa...

18 Ağustos 2009 14:08

Zor-GunLer

keşke sunshine ..

18 Ağustos 2009 19:30

hacerkartall
Kapalı

evet okuyabilirsiniz aöf ve uzaktan eğitim birlikte okunabiliyor

21 Ağustos 2009 16:34

06asi

arkadaşlar peki aynı anda açıköğretim akunabilirmi farklı bölümlerden.

21 Ağustos 2009 18:34

share
Kapalı

mülkiye90 arkadaşım zaten ikinci üniversite okuyan arkadaşların çoğu normal memurluk için okuyor.kpss A kadroda çalışmak isteyen insan örgün okursa daha iyi olur.Ama açıköğretimdende bu kadroları kazanan vardır emin ol.Keşke herkese kendi alanında yeterince kadro verselerde böle zaman,emek ve para kaybı olmasa............

04 Ekim 2011 11:57

sosyalci1987

Mrb arkadaşlar benim merak ettiğim şu: Örgün öğretimle uzaktan eğitim birlikte okunur mu?

Toplam 15 mesaj