Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : burak363
16 Ocak 2006 23:01  

Kapalı
sınıflarımız neden kalabalık?

Arkadaşlar sınıflarımızın kalabalık olduğundan yakınıyoruz ama neden kalabalık olduğunu sorgulamıyoruz.

Bakanlık önlem olarak sürekli derslik sayısını arttırma gayretinde ama yeterli değil.

Sürekli kanpanyalar düzenleniyor;Haydi kızlar okula,kardelenler gibi.Hepsi iyi fakat kimse bizim bu kadar kardelene ihtiyacımız varmıydı diye sorgulamıyor.

Benim ailem 100 yılda 25 kişiye ulaşmış, adam aynı yıllarda kasaba nüfusunu geçmiş.

Kimse de bakacağın kadar çocuk yapmanın;nüfus planlamasının önemini anlatmıyor.

Bizim vergilerimiz adamların sürekli ürettiği kardelen ve zambaklara mı gidecek?

17 Ocak 2006 01:39

Vanngölü

Sınıf mevcutları çok ciddi performans kaybına yol açıyor.

17 Ocak 2006 02:23

ewdal

Neden mi kalabalık :

20 bin nüfüslu bir mahallede biri 20 derslikli diğeri ise 7 derslikli iki okul varken ; 10 bin nüfüslu bir başka mahallede 4 okul varken üstüne üstük 5. okul yapılmasından...neden mi yapılmış Çünkü ikinci mahallede siyasi ve ekonomik gücü yüksek sözde elit insanların çocukları 30 ar kişilik sınıflarda okuyamazmış onların çocuklarının sınıfları 24 ten fazla olamaz ama 20 metrekarelik sınıflara sahip diğer okullarda 59 kişi bir sınıfta okuyabilirmiş... Allah aşkına soruyorum 7 derslikli( ilk başta 6 idi öğretmenler odası da sınıfa çevrildi ) bir okulda 600 öğrenciye nasıl eğitim öğretim verilir...CEvabını da ben vereyim

VERİLEMEZ

Daha kötü durumda olan okullarında olduğunu biliyorum..

18 Ocak 2006 23:47

artgen
Kapalı

Sınıfların kalabalık olmasının nedeni zengin mahallelerine fazla,fakir mahallelere az okul yapılması değil,çocuk sayısının fakirlikle ters orantılı artmasıdır.

Gazetelerimizin ve diğer sivil toplum kuruluşlarının kampanyaları iyi fakat bu nufus artış hızına göre derslik yapımına kimsenin gücü yetmez.

O zaman yapılması gereken; eğitime katkı yapan gazeteler ve sivil toplum kuruluşlarının bu kampanyalarla kendi yıldızlarını parlatıkları oranda nufus planlaması hizmetlerine de katkı yapmaları ve destek olmalarıdır.

Anlı şanlı köşe düşünürleri de bu kısır ortamda içinde bulundukları düşünsel geviş getirme durumundan sıyrılarak nufus planlamasını destekleyici yazılar yazarak şimdi ve ileride daha da büyük bir problem olacak bu konuyu gündemde tutmalılar.

20 Ocak 2006 02:52

aknezor44

Aile planlaması konusundaki görüşlerinize aynen katılıyorum. Diyorum ki okullarımızda( Liselerde) öğrencilerimiz bari bu konuda uzmanları getirerek öğrencileri bilgilendirelim.Bizim okula sağlık ocağından doktor getirdik ve bu konuda öğrencilerimezi bilgilendirmeye çalıştık. İlk kez geçen yıl yıl son sınflara yaptık. Hiç olamasa bir ihtimal bundan sonraki nesili kurtarırmaya katkımız olsun..

Toplam 4 mesaj
ANKET
'Makul şüphe' üzerine polisin arama yapmasına izin veren tasarıyı;