Editörler : oto-danisman-expert
10 Ekim 2009 22:12

Sepultura arkadaşın bir hatası daha var. Cruze'ler dünya lansmanında dahi şu ana kadar mercekli farları lanse edilmemiştir. Eğer varsaki orjinal değildir. Tuning'çilerin işidir. İnternetten araştırma yapmanızı tavsiye ederim.

'Türker
Kapalı
10 Ekim 2009 23:16

''Cruze'ler ÖTV indirimiyle birlikte şu ana kadar en çok satan Sedan tarzı araçtır'' kaplanparçası

--

Ispatlamanı hasretle bekliyoruz :))

11 Ekim 2009 01:22

Bu haber tamamen internet kaynaklı. Ben uydurmuyorum. Cruze sınıfındaki markalar segmentinde geçtiğimiz aylarda 4 kapılı sedan büyk geniş araçlar sınıfında en çok satan araç olmuş. Kaynak internet!!! Okuyun C ve D segment orta üst sınıf araç satışları!! Şu andaki son durum ne bilmiyorum. Ancak ÖTV avantajı bittiğinden beri tüm firmaların satışları bıçak gibi kesildi.

ersyno
Daire Başkanı
11 Ekim 2009 11:42

Ya geçmiş sayfaları yanlış okumadıysam bu forum sahibi arkadaş uzak doğusu adinin de aşağısı arabasını fordla ww le bir mi tutmuş...

Arkadaşlar eziklik yapmayın göz var nizam var bu lacetti kalas gibi araçlar gm'nin ucuz araba alabilecek ülkelere satmak için fason üretim yaptırdığı dandik araçlardır.

Lütfen bu arabaları yılların forduyla opeliyle vosvosuyla kıyaslamayın.

Bir de eziklik yapıp bunlar gm'nin arabası opelin kardeşi gibi mantıksızlıklar yapmayın...

opel opeldir daewou daewou...sahibi aynı diye arabalar aynı olmuyor ne yazık ki....

fasonlarla asıllar bir olur mu?

'Türker
Kapalı
11 Ekim 2009 11:45

2009 yılı Ocak-Eylül kümülatif binek ve hafif ticari araç toplam pazarı 419 bin 208 adet olarak gerçekleşti. 392 bin 808 adet olan Ocak-Eylül 2008 binek ve hafif ticari araç pazar toplamına göre satışlar yüzde 6.7 oranında arttı. 2009 yılı ocak-eylül döneminde toplam binek otomobil satışları geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 15.6 artarak 281 bin 32 adete ulaştı. Toplam hafif ticari araç satışları ise aynı dönem için geçen yıla oranla yüzde 7.7 azalarak 138 bin 176 adet olarak gerçekleşti. Eylül ayında en çok satış gerçekleştiren markalar arasında Ford, ipi göğüslerken, 2009 Ocak-Eylül döneminde binek otoda en çok satış yapan marka Renault oldu. Ocak-eylülde toplam binek oto ve hafif ticari araç pazarında liderliği ise Fiat aldı.

11 Ekim 2009 14:43

Türker arkadaş sen bir markanın tüm satışlarından söz ediyorsun. Ben sadece C ve D segment dört kapılı orta lüks sınıf büyüklükteki (1 araç) araç satışından bahsediyorum. Lafı anla öyle yorumlayın. Toplam satışlara bakarsan Chevrolet, tüm markalarında ağustos'a kadar 8.500 adet satmış. Ford, Reno, Fiat, Hyundai tabiki bu markadan toplamda fazla satar. Ülkemizde üretilen markalar bunlar. Ayrıca, ürk tüketicisi sokakta ne görüyorsa onu alır. Seçme özelliği diye birşey yok. Bu sözü otomotiv analistleri söylüyor ben söylemiyorum. Ona bakarsan BMW 4.500 adet sattı diye tutulmayan araç olmuyor. Kaliteli araçlardır.

Birileri yine Markaya saldırmış. Gelsinler alsınlar araçlarını her konuda aynı segmentteki araçlarını karşılaştıralım. Kim kimden iyiymiş anlarız. Buradan kendilerini concon zanneden ama concon olmayan markalara birkaç lafım olacak. Toyota, 3.5milyon aracını hatalı üretim ve can'a kast edebilir diye geri çağırdı. Dünyada böyle geri çağırma yok!. Toyota'nın imajımı vardıki siz Dünyanın bir numaralı markası Chevrolet'le karşılaştırıyorsunuz? Hala daha Chevrolet'in Koredeki fabrikalarına laf sokuyorsunuz. Koredeki fabrikalar Türkiye'de olsa insanlarımız açlık sefalet çekmezdi. Siz burdan neyi savunup sallıyorsunuz? Şu soruma cevap verin. 80'li yıllarda Kore'ye Daewoo fabrikalarını kuran dünyanın en büyük firmasının adı nedir?

70li yıllarda Bursaya otomobil fabrikası kuran italyan firmasının adı nedir? Demek istediğimi anladınızmı dostlarım. Artık araçlarda Tofaş logosu göremiyoruz, FIAT olmuş. Chevrolet, kendi kurduğu Daewoo fabrikasını 2000-2001'deki büyük dünya krizinde satın alarak kendi üretim tekniklerini kullanarak dünyanın heryerine satış yapmaktadır. GM, bir çok markayı barındırıyor. Bunlar Chevrolet, Buick, Saab, Opel, Cadillac vs. Opel tabiki kardeş. Hala daha neyi iddia ediyorsunuz ersyno?

Chevrolet'in Türkiye'deki silahı kaliteli sağlam araçlarını tüketicinin alabileceği en uygun fiyatla sunmaktadır. Cruze markası, orta üst segmentte baz modeli 35bine alınabilecek en üst donanımlı araçtır. Silah budur. Birçok markayı rahatsız etmiştir. Adamlar, Türkiye pazarında yer almak için her türlü saldırıyı yapıyor. Aksesuarsa aksesuar, donanımsa donanım. Cazibe ise cazibe.

ÖTV indirimi öncesi Reno bayisine gitmiştik. En düşük baz model bir megane'yi 45bine satmaya çalışıyorlardı. Adama söylediğim tek söz şu oldu. " Bu bursa'da üretilen araç değilmi? Neden bunun fiyatı ithal araçlardan pahalı?" Adam cevap veremedi.

Buyrun burdan söz edelim. Bizim yerlilerin ne özelliği varda bu kadar pahalıya satılıyor? Ne özelliği var soruyorum.

'Türker
Kapalı
11 Ekim 2009 15:10

İyi ya kardeş ben bunu buldum,cruze nin en fazla satan C yada D segmenti arabası olduğuna dair yetkili vede etkili bir kaynağın linkini verde bizde okuyalım....

eğitimci311
Daire Başkanı
11 Ekim 2009 15:31

ocak-ağustos ayları arası firmaların satış rakamları

chevrolet 5859

fiat 51386

ford 47552

hyundai 38891

opel 16457

peugeot 18929

renault 42407

toyota 16487

vw 28099

kaynak TÜİK

liste çok uzundu.satışları 10 bini geçenleri ekledim sadece bir chevrolet.

'Türker
Kapalı
11 Ekim 2009 15:36

chevrolet 5859

oda toplamda dimi eğitimci hocam :))

eğitimci311
Daire Başkanı
11 Ekim 2009 15:38

evet toplamda hocam.binek araç rekoru ise yeni accent era ile hyundai almış ötv kdv döneminde açın bakın ben söylemiyorum.

'Türker
Kapalı
11 Ekim 2009 15:40

Hocam sırf kaplanparçasına olan gıcığın yüzünden yalan söylüyor filan olmayasın :)))

eğitimci311
Daire Başkanı
11 Ekim 2009 15:43

hocam ben demiyorum Tüik diyor onlarda yalan söylüyorsa bilemem ozaman tüikin kaplanparçasına gıcığı var diyebiliriz.:DDDD

'Türker
Kapalı
11 Ekim 2009 15:49

Bunu özellikle söyledim hocam,

zira yine husumetten falan bahsetmesinler :Ppp

eğitimci311
Daire Başkanı
11 Ekim 2009 15:52

yok hocam kimin ne sattığı bizi ilgilendirmez herkesin arabası kendine iyidir.o istatistiğide oraya koyarken art niyet gözetmedim kesinlikle.doğru tekdir ve doğruyu bilipte söylemeyen dilsiz şeytandır.

'Türker
Kapalı
11 Ekim 2009 16:05

Maksimum Hız (km/s) 185

Maksimum Güç (PS/rpm) 113/6400

Tork (Nm/rpm) 153/4200

Silindir Sayısı 4 Silindir

Hızlanma Süresi 0-100 km/s (s) 11.8

Strok (mm) 81.5

Düz Vites

6 İleri Otomatik Vites

Ön Süspansiyon McPherson Süspansiyon

Tahrik Mili Önden Çekişli

Arka Süspansiyon Birleşik Kollu Dingil

Yakıt Enjeksiyon Sistemi Çok Noktalı Enjeksiyon

Motor tipi DOHC

Debriyaj tipi Hidrolik Debriyaj

Silindir Çapı (mm) 79

Motor Hacmi (cc) 1598

Sıkıştırma Oranı (oran) 10,8

Direksiyon Hidrolik Direksiyon

Son Tahrik Dişlisi Oranı (oran) 3.722

---------------

hocam 0 - 100 saniye hızlanma 11.8 saniye

bence oldukça ağır..

eğitimci311
Daire Başkanı
11 Ekim 2009 16:10

bu gün çok fazla yazdık kaplancığın gazabına uğramayalım ne dersin hoca :))))

ayhi
Kapalı
11 Ekim 2009 17:23

bakınız: e-otodergi sayı 16 sayfa 25

http://www.e-otodergi.com/pdfs/e-otodergi_ekim2009_sayi16.zip

C segmentinin en çok satan 10 otomobili

Sıra.... Marka-Model..............Ağustos 2009... Ocak-Ağustos 2009

1 ..... Toyota Corolla .................... 1550 .............. 9.655

2 ..... Renault Megane Sedan....... 1035 ............ 13.505

3 ..... Ford Focus Sedan ................ 825 ............... 7626

4 ..... Chevrolet Cruze .................. 575 ............... 1425

5 ..... Honda Civic .......................... 538 ............... 3999

8 ..... Flat Linea ............................... 475 ............. 5858

7 ..... Volkswagen Jetta .................. 452 ............... 3172

8 ..... Opel Astra HB ....................... 382 ............... 4255

9 ..... Opel Astra Sedan .............. 340 ............... 3121

10 ...Ford Focus HB ...................... 274 ............... 3777

'Türker
Kapalı
11 Ekim 2009 17:34

focusla astranın seda ve hetcback satışlarınıda bir sayarsak ağustos ayına göre sanırım şevroleks 6. sıraya düşüyor :))

burakk10
Müsteşar Yardımcısı
11 Ekim 2009 17:47

arabanın kaskosuyla uğraşıyorum yarın sonmuş araban mı var derdin var:)

eğitimci311
Daire Başkanı
11 Ekim 2009 18:25

veriler ortada artık fazla bir şey yazmaya gerek yok.

Toplam 175 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi