Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : el.san.z.e.ö.oto-danisman-expert
12 Temmuz 2009 12:33  

Emin otomotiv

2. el araba almak istiyorum.Bu emin otomotiv ile nasıl gerçekleşiyor?Bilgisi olan yardım edebilir mi lütfen?

30 Ağustos 2010 18:14

diskriminant=0

Eminotomotiv beni bin bir türlü vaatler ve imkan kolaylıklarıyla inandırdı ve ben de üye oldum,olmaz olaydım. Teslimat gününe kadar her şey çok iyiydi. Ödemelerimi zevkle yapıyordum. Teslimat günü geldiğinde ise külfetli bir vekaletname imzalatmak istedikleri yetmiyormuş gibi iki kefil, bir de senet istediler.Üstelik kefillerin de meumur olması şartmış.Herkesin bir memur tanıdığı-akrabasının olması şart mı,ya da mukadder diye bir şey mi var.Üstüne üstelik de bunlar en başta imzalanan sözleşmede ifade edilmemiş şeyler...

Vekaletnameyi noter abartılı buldu ve onayı reddetti. Ödeme zamanı gelmemiş olsa dahi hacize razıyım şeklinde-herkes aynı vekaletnameyi kendilerinin sitesinde de bulabilirler- koyunluğa razı olurcasına bir vekaletname. Üstelik belirtilmiş bir meblağ da yoktu üzerinde.Vekaletnamenin daha açık bir şekilde yeniden düzenlenmesi teklifimi ise reddettiler.

Halbuki o zamana kadarki ödemelerimin hiç birisinin bir güvencesi yoktu. Ben onlara bana yapacakları ödemeden fazla ödeme yapmıştım halbuki. Kendilerini müşteriden daha çok güvene almaya çalışan bir kurumun ismi nasıl emin olabilir. Ucu açık bir vekaletnameyle neler yapılmaz ki..

Paramı kullanmış olup psikolojimi bozdular. Yatırmış olduğum para geri gelecek -normalde teslimat zamanım geçti ama bir ay sonrasına ödeme yapabileceklerini söylediler-ama benim gibi on kişiden böyle yapsalar bedavadan döner sermaye oluşur. Paramı bu tür bir iş ile değerlendirmeyip o zaman altına yatırsaydım bana benim paramın üstüne -borçolarak -verecekleri paranın 2/3 sini kazanabilirdim.

İnançlı,muhafazakar,faiz belasından uzak durmak isteyen insanların okuduğu gazete-dergilere ilanlar vererek reklamlar yapan bir şirketin mağduru olmak da ayrıyeten üzen bir durum.Ben mağdur oldum kardeşlerim mağdur olmasın.

İşte eminotomotiv böyle birşey sizi önce üye yaparlar,sonra yeni şeylerle karşılaşır,mahvolursunuz.

30 Ağustos 2010 18:44

diskriminant=0

Başkalarının da canı yanmaması için bu konuyu güncel tutmaya çalışacağım.Emin otomotivle ilgili şikayet edilecek konular sineye çekildiği için hakkında pek bir şey bilinmiyor.

31 Ağustos 2010 00:22

mathematick10

evet arkadaşlar emin otomotiv malesefki böyle bi kuruluş...dikkatli olmanızı tavsiye ederim..hatta hiç tavsiye etmem

31 Ağustos 2010 13:18

sdream007

gnclll

02 Eylül 2010 14:43

ibocey

bende ev aldım...çok memnunum...allah razı olsun emin evimden...bence inançlı diye sanki bilerek suçlanıyormuş gibi geldi bana....

03 Eylül 2010 12:51

68aksa

bende nasipse paramı alacağım ilgi alakaları çok iyi

alan dostlarda hizmetlerinin çok iyi olduğunu söylüyorlar.

05 Eylül 2010 16:51

diskriminant=0

bende ev aldım...çok memnunum...allah razı olsun emin evimden...bence inançlı diye sanki bilerek suçlanıyormuş gibi geldi bana....

-----------------------------------------------------------

İnançlı diyerek bilerek suçlama mı?"ben de ev aldım...." cümlesi ve takip edenleri de okunursa ya eminotomotiv ailesindensin ya da avukatları...

Ben teslimat alacağım ay içerisinde teslimatımı alma günümden 10 gün sonra üyeliğimi iptal ettirdim.Enayimiydim acaba.Neden teslimat günüm geçtiği halde teslimatımdan feragat(!) ettim.Teslimatımı alamadım da ondan.Adamlar tam bir oyalamaca içinde.Beni üye yaparken faizsizliğinden ve ödeme kolaylıklarından bahsedip peşimde koşanlar teslimat günüm gelmiş arayıp sormuyorlardı bile.Sonradan memur kefili ve okusanız dudağınızı uçuklatacak teslimiyette bir vekaletname istediler. Üstelik gerekli evrakları adresime göndermek yerine mail atmakla yetindiler.Teslimat zamanıma kadar yaptığım ödemeler işlerine geliyordu ve teslimattan sonra onlardan borç almış gibi bir durum hasıl olacaktı ki üyelikten vazgeçmek istemem karşısında hiç umursamadılar bile.Üstelik birikmiş param üzerinden kesecekleri üyelik ücreti(600 lira) de yanlarına kar kalacaktı.Paramı istediğimde ise 1 ay(ilk önce 3-4 ay dediler ama,ısrarlarımızla 1 aya geldiler) gibi bir zaman dilimi gösterdiler.Teslimat zamanım gelmiş geçmiş ben onlardan sadece ödediğim parayı istiyorum,girmiş olduğum sistem ücretini değil...Teslimatım zamaınında bana hangi parayı vereceklerdi o zaman merak ediyorum...Hakkımı asla helal etmiyorum.

Burada kara propaganda yapıyor da değilim.Eğer ben sisitemle ilgili bir usulsüzlük bulsaydım kesinlikle üye olamzdım.Ama sineye çekmeler ,basit gönül alma çalışmaları ve mücadele isteksizliği/yorgunlukları bu tür organizasyonları kapalı hale getirip mağdurlar doğmasına neden oluyor.

Herkesin yine de kendi bileceği iş.Parnızla rezil olup hayal kırıklıkları yaşamak istiyorsanız bu macera tam size göre...

05 Eylül 2010 18:28

el.san.z.e.ö.
Editor

paran varsa gidip malını peşin paranla alacan yoksa oturcan aşşağı biriktirmeye devam... bu gibi işlere hiç bulaşmayacaksın...

05 Eylül 2010 21:30

nodaih

kesinlikle bulaşmayın.

08 Eylül 2010 15:21

ssllmn

faizden kaçarken emin otomotivin altında kalmaktan korkuyor insan

elbette harika bir dayanışma pratiği

yaptıkları şeyi herkes yapabilir ama

güvenilir bir arkadaş grubunuz varsa tamamdır

ben de birara ilgilendim araba almak için

ama güven vermedi bana

içime sinmedi

yeteri kadar şeffaf değiller bence

web sitelerinde örnek bir ödeme cetvel örneği vb yok

telefonunuzu istiyorlar

veren arkadaşlar pişman

defalarca arayıp telefonla pazarlamaya çalışıyorlarmış

emin otomotiv alt yapısını güçlendirebilirse

alternatif bir kredi enstrümanı yaratabilir

bu haliyle çok cazip değil

riskli görünüyor

iyi düşünmek lazım

12 Eylül 2010 13:04

diskriminant=0

gncl

18 Eylül 2010 08:57

diskriminant=0

gncell

04 Şubat 2011 18:00

kosemm

faizsiz ve vade farksız olarak insanların ev ve araba sahibi olmasını sağlayan saygın bir kuruluşun bu kadar acımasız bir şekilde eleştirilmesini DOĞRU bulmuyorum..ayrıca kefillerin memur olması gerekmiyor..

27 Şubat 2011 13:16

diskriminant=0

Konuyu güncel tutmaya çalışmıştım bir aralar.Uzun bir aradan sonra hortlatmak zorunda kaldım:)

Bu cevaptan önce yazan kosemm nickli arkadaş iddia ediyorum eminotomotiv çalışanıdır.Üyelik tarihinin tazeliği şüphemi kuvvetlendiriyor...

kim ne derse desin başımdan geçenleri fazlasıyla değil belki de eksiğiyle anlatmaya çalıştım...

Hem zengin olan istediğini kimseye boyun eğmeden alabilir,eminotomotivin yaptığıysa fakirin ümidinden beslenmek,...

İsteyene belge gönderebilirm...kosemmin dediği gibi bir acımasızca saldırı yok...İç yüz deşifresi var...Kefillerin memur olmaması gerekmiyor sözü koca bir yalan,ısrarla kefillerin MEMUR olası gerektiği söylendi bana...

27 Şubat 2011 13:37

aalex
Yasaklı

ne kadar para yatırdın...bır de gerı alabıldın mı paranı..

ayrıca sıstem benım bıldıgım kadınların yaptıgı altın gunu gıbı..ornegın araba almak ısteyen 10 kısıyı bır grup halıne getırıyorlar her ay bırıne araba alıyorlar..sen kac para yatırıyorsan o kadarlık araba alıyorsun veyahut o kadarlık ev alıyorsun..

bana sorarsanız ben gırmem oyle bır ışe..para bırıktıreceksem her ay bırıptırıp gıdıp alırım..

27 Şubat 2011 14:02

diskriminant=0

Evet bana vaad ettikleri günden bir ay sonrasında paramı alabildim...10 küsür lira yatırmıştım...Üzerini vaade ortasında 16 ya tamamlayacaklardı ve ben para yatırmaya devam edecektim...

Olayın kadınların altın gününe dışardan bakıldığında benzerliği var ama işin içine girdiğinde kefalet,içeriğinde saçma ve müşterinin aleyhinde bir çok kabuller olan vekaletname var.Üstelik bunların kabulü ve tesliminde peşin bir teslimat yok...Aracı alacaksınız(parayı da teslim etmiyorlar,hangi parayla alacaksanız),ruhsatıyla birlikte baş vurup eminotomotiv lehine aracınıza satılamazlık şerhi koyduracaksınız...Ölme merkebim ölme hikayesi...Her şeye de tamam da tüm bunlar müşteriden ilk başlarda gizlenir ve ilk başta size sonu gökten üç elma düşmesiyle biten masallar anlatılır ki hayallerinizin büyüsüyle teslim olursunuz:)

27 Şubat 2011 14:09

diskriminant=0

Unuttuğum bir şey daha var...Teslimat zamanı geldiği halde böyle zorluklar çıkarmalarına karşı tahammül edemedim;bir çok yetkiliyle görüştüm,olası gerekenin bu olduğunu söylediler...Ben de kızıp ayrıldım...Hizmet bedeli olarak da 300 küsür lira kestiler...KAZIKLAMA hizmetiymiş anladığım kadarıyla...

Logolarından bile nefret ettim,bir de utanmadan özel günlerde kutlama mesjı atmazlar mı,El Birliği adında dergi göndermezler mi 3 ayda bir...

11 Mart 2011 00:42

f1979

bende emin otomotivden bi ara kampanya vardı.zamanında aldım.hiçbirsorun çıkmadı.hesabıma parayı zamanında yatırdılar.bi tek dediğiniz gibi senetlerde kefil olayı can sıkıo 2 kefil olması(bence bud rum diğer üyelerin haklarını koruyup hak kaybı veya gecikmesi olmasın diye düşünüyorum)

özü ben memnunum.tekrar girmeyi dşünüyorum bi kampanyaya uygun görüdğüm...

13 Mart 2011 11:12

diskriminant=0

ya arkadaş eminotomotiv çalışanları teker teker üye mi oluyorlar...:))) İddia ediyorum ki f1979 nicli arkadaş eminotomotiv çalışanıdır...Aynen onlar gibi konuşmuş:))) tekrar girmeyi düşünüyorum muş...Sen ordan hiç çıkmadın ki...

Bir de bu karşı yazışmalar bir arkadaşın bu sayfanın http adresini kopyalayıp eminotomotive mail atmasından sonra başladı...(iyi mi etmiş kötü mü etmiş zaman gösterecek:))

14 Mart 2011 21:30

_angel_83
Kapalı

ya arkadaşlar benim çevremdede bir sürü sayısını bile hatırlamadığım kadar tanıdığım eminevimden ev araba aldılar kardeşimlerde şuanda para yatırıyolar.sorun çıkacağını sanmam ki babam bu konularda çok bilgilidir bana müdahale etmez ama girmemi istedi baktım ki 500 tl dosya masrafı var ben istemedim dosya masrafsız kredi çekebilirim diye düşündüm.

ancak şuvar memleketimin firmasını bu şekilde karalamanıza tahammül edemem eminevim güvenilirliğiyle konyada bir çok kişiyi ev araba sahibi yapmıştır bu arada ben çalışanı değilim memurum...

lütfn insanları karalarken kendiniz ne yaptınızda kkarşılık bu oldu demekki güvende bi eksilme varki bunu istediler ben üyesi olsam bende ortaklarımdan bu şekilde kefil istenmesi taraftarı olurdum.neden çünkü bu tip uygulamalar yapılmadığı takdirde ben iflas ettim der çeker iflası kurtulur.eşeğini sağlam kazığa bağlaki allaha öyle emanet et kesinlikle doğrudur.madem verin isim soyisim tc kimlik ve nereden olduğunuzu bizde bi sorup araştıralım bizde girmek istiyoruz ama hakkınızda bu şahıs tarafından bu şekilde karalama yapıyor diye..

bilindik manzara bunlar yeşil sermaye adı altında konyanın büyük firmalarını karalamaya çalışıyorsunuz ama maalesef büyümesine engel olamıcaksınız...

Toplam 145 mesaj