Editörler : F16 Gökçen
04 Ağustos 2009 22:57

yok mu başka sonuçlara bakan... ümran tebrk ederim umarım gönlüne göre bi yere gidersin...

05 Ağustos 2009 00:10

ıkı yıllık açıköğretım okuyunca kpss ye onlısans mezunu olarak gırerım degılmı bılgısı olan varmı

05 Ağustos 2009 14:07

evet necla düşündüğün gibi...

bulbul307
Aday Memur
14 Ağustos 2009 22:17

kaç netle kazandınız?

15 Ağustos 2009 17:44

Arkadaşlar bende bu yıl aöf adalet okuyup hukuk dikey geçiş yapmak istiyorum.Banada bu konuda bilginizle yardımcı olurmusunuz.İstanbulda bir ün hukuk okumama için kaç net yapmam lazım sınava nasıl çalışabiirim.Diploma notu kaç olmalı?Hukukta devam mecburiyeti yok diyorsunuz bu nasıl oluyor yardımlarınızı bekliyorum lütfen.Birde nasıl çalışıyorsunuz önerileriniz neler.

jclerk
Kapalı
16 Ağustos 2009 22:29

Ya arkadaşlar; lütfen bilen biri bana da yol göstersin! Şimdi 2007'de işletme 4 yıllığı bitirdim. O dönem Adalet'e almadılar bizi zaten yüksek okulda kayıtlıyız diye. Sonra bir ara açık adalet kapandı. Şimdi geri açmışlar. Ben iki yıllık adaleti açıktan okuyup ondan sonra özelde 3. sınıftan devam edebilir miyim, yoksa öss'ye hazırlanmak mı mantıklı? Meslek Lisesi mezunuyum.

18 Ağustos 2009 17:46

öss den kazanabileceğine inaniıyorsann hiç durma oradan gir hukuka ama meslek lisesi isenn kazanabilmee şansın düşük olarak görüyorumm çünkü sen lisede okurkenn şimdiki mat2 konularını büyük ihtimal görmedinn onun için mat 2 iy yapmak biraz zor .... ayrıca adaletten hukuka geçersen 3 ten başlayan bi yer var mi hiç bilmiyorum duymadimmm...özellikle özellerde olacağını da hiç sanmiıyorumm çünkü adamlar para kazanacak bu iştenn öylee hemen 2 yılda seni hukuk mezunu yapmazlarr..

18 Ağustos 2009 18:31

Arkadaşlar ben zabıt katipliğini kazandım bu yıl öss ye girmedim seneye öss ye girip adalet tercih etsem olur mu adalet okuyanlar veya bitirenler memnun kaldı mı pişmanlar mı?

jclerk
Kapalı
18 Ağustos 2009 20:18

hüseyin_horozkent; size bana cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Çok mantıklı bir açıklama getirmişsiniz. Bu durumda ilk yıl öss ile açık öğretim adalete kaydolmak kalıyor sanırım. Ardından da DGS ile bir çaresine bakmaya çalışacağız herhalde. Özel üniversitelere telefon edip sordum, üçüncü sınıfımız yok, bişey diyemeyiz dedi iki üç tanesi. Üçüncü sınıfı olan da telefona cevap vermemişti. Ulaşmaya çalışıyorum. Ayrıca lütfen bu konuda yazışmaya devam edelim. Düşünceleriniz basiretli geldi bana.

sensizim6572; size "Öss'ye Girmeden Açıköğretim?" başlığınızda cevap yazdım. Lütfen okuyunuz. Sizin için önemli olduğunu düşünüyorum.

Herkese saygılar...

comely43
Aday Memur
07 Şubat 2010 09:08

merhaba arkadaşlar ben yusuf dokuz eylül adalet meslek yüksek okulunda birinci sınıf öğrencisiyim ve DGS ile hukuk fakültesine geçmek istiyorum ve eğer sınavları geçersem yerleştiğim hukuk fakültesinde üçüncü sınıftan mı devam edeceğim yoksa birinci sınıftan mı başlayacağım valla bilgisi olanlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim şimdi çok teşekkürler..

sswed
Aday Memur
12 Eylül 2010 15:57

adaleti bitirdikten sonra dgs ye girip bi hukuk fak. geçiş yapmak istiyorum ama devlet üni. lerine sanırım giremem özel üniversitelerin taban puanları nedir , özel üniye geçmek içinde çok çalışmak gerekir mi . Bilgi verirseniz sevinirim...

hathat06
Şef
12 Eylül 2010 16:19

hukuk fakülteleri kontenjanları çok arttı. bu sene puanlar manyak şekilde düştü. ben bu sene 267.253 puanla kırıkkale hukuk 2. öğretime yerleştim. seneye yine kont. artış olabilir. olmasda bu haliyle bile çok ama çok yeterli. düşünün geçen sene 75 olan kont. bu sene 260 civarı oldu. sınavda biraz daha akıllı davransaydım daha iyi bir yere yerleşebilirdim. gerçi buna bile şükrediyorum. bu arada sonuçlarım şöyle :

sözel : 70 - 8

sayısal : 56 - 7

sıralama: 1120

bunlar size yardımcı olur umarım.

xaydemirx
Şube Müdürü
12 Eylül 2010 23:37

bahçeşehir hukuka girdim ,ama tabi öylesine yazmıştım ama okuyamıcam çünkü çok pahalı kontenjanları arttırsalar adam gibi okuruz işte gerçi aof kamu yönetimini bitirdim birde hukuk okursam idealim hayalim olur ama hazırlık var intibak var sonra 3.sınıftan başlıcaksın bayağı çalışmak gerekir...seneye denemeyi düşünmüyorum çünkü zaman yetmiyor gerçekten ..

aykol
Kapalı
16 Eylül 2010 16:38

istanbul üniv uzaktan eğitim 1.sınıf öğrencisiyim..dgs ile hukuk istiyorum..dgs de başırılı olunduğu takdirde sadece istanbul üniversitesinde 3.sınıftan devam edilcek diye biliyorum bir bilgisi olan var mı acaba?

NeYsE
Yasaklı
20 Eylül 2010 09:02

günaydın arkadaşlar bildiğim kadarıyla AÖF Adalet bölümüne 2006 yılında alım yapıldı diye hatırlıyorum Adalet Bakanlığı Personeline sınavsız geçiş hakkı verildi bidaha da yapılmadı diye biliyorum yanılıyosam düzeltin.Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim bir daha alım yapılacak mı yada yapılırsa bilgi verir mi?

prof.alemdar
Aday Memur
20 Eylül 2010 09:34

iyi günler. benim şöyle bir sorum olacak.

Normal İkinci Öğretim bir üniversite okuyorken aynı zamanda iki yıllık açık öğretim fakültesinden Adalet meslek yüksek okulu okunulabilir mi.

her ikisininde bir arada götürülmesine yasal mevzuat açısından bir aykırılık varmı. bilgili olan arkadaşlar yardımcı olursa memnun olur.

Teşekkürler

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
20 Eylül 2010 13:32

prof.alemdar

Hem örgün öğretim hemde açıktan öğretimin aynı anda okunmasının önnünde yasal bir engelin olduğunu sanmıyorum.

ysmnsndr
Aday Memur
20 Eylül 2010 18:59

sensizim---arkadaşım zabıt katipliğini kazanmışsın ..hangi bölüm mezunu olduğunu sorabilir miyim....

ordu77
Şube Müdürü
20 Eylül 2010 23:01

Aynı anda iki farklı üniversitede kayıtlı olmak mümkün değil. Ancak açıköğretim öğrencilere böyle bir imkân tanıyor

Ülkemizde örgün yükseköğretim programlarında öğrenim görenler yalnızca kayıtlı oldukları yükseköğretim programlarında öğrenimlerini sürdürebiliyor. Yani, aynı anda iki farklı üniversitede kayıtlı olmak mümkün değil. Ancak örgün yükseköğretim programlarında kayıtlı öğrenciler ile bu programların mezunları için açıköğretimde ikinci üniversite okumak mümkün.

Öğrenciler, ÖSS?ye girmeden ve örgün öğretimdeki kayıtlarını sildirmeden doğrudan Anadolu Üniversitesi?ne başvurarak kayıt yaptırabiliyor. Ancak bu konuda bir kısıtlama var. İkinci üniversite olarak sadece kontenjan kısıtı olmayan açıköğretim bölümleri okunabiliyor. Kontenjan kısıtı olan açıköğretimin İngilizce öğretmenliği, okul öncesi öğretmenliği ve bilgi yönetimi programları ikinci üniversite olarak okunamıyor.

İkinci üniversite ile ilgili bazı kuralları sıralamakta fayda var:

- Açıköğretim programlarına kaydolan örgün öğretim öğrencileri veya mezunları, örgün öğretimden açıköğretime veya açıköğretimden örgün öğretime ders transferi veya kredi saydırma işlemi yaptıramıyorlar.

- Örgün öğretimin herhangi bir programına yerleştirilmiş olan adaylar, hemen ilk yerleştirildikleri yıl ikinci üniversite olarak açıköğretime kayıt yaptırabilirler.

- ÖSYM?nin Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu?nda yer alan KKTC?deki üniversitelerde okuyan öğrenciler de ikinci üniversite olanaklarından aynen faydalanabiliyorlar.

- Daha önce açıköğretimde okuyan bir öğrenci, okumakta olduğu alan dışındaki örgün bölümü ÖSS ile kazanırsa açıköğretimdeki kayıtları silinmiyor.

- Üniversite (örgün bir programda) okuyan bir öğrenci eğer açıköğretim İngilizce Öğretmenliği veya Bilgi Yönetimi Programları?ndan birine yerleşirse, kaydının yapılabilmesi için örgün öğretimdeki kaydının silinmesi gerekiyor.

- Açıköğretimin herhangi bir programında okumaktayken örgün öğretimin aynı alandaki bir programına yerleştirilen bir adayın örgün öğretimdeki yerleştiği programa kaydını yaptırabilmesi için açıköğretimden kaydını sildirmesi gerekiyor. Örnek vermek gerekirse açıköğretim işletme bölümünde okuyan bir öğrenci, ÖSS ile İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü?ne yerleşecek olursa bu durumda, açıköğretimdeki kaydını sildirmesi gerekiyor.

- İkinci üniversite olarak açıköğretim okuyan erkek öğrencilerin askerlikle ilgili işlemleri öğrencisi oldukları esas üniversiteleri tarafından yapılıyor.

- Açıköğretim programlarına kayıt yaptırdıktan sonra örgün öğretimden kaydını sildiren öğrenciler, bu durumlarını belgelendirmek koşuluyla askerlik işlemleri dahil tüm öğrencilik hizmetlerinden yararlanabiliyorlar.

- Üniversite öğrencileri ve mezunları, ikinci üniversite olarak açıköğretim okuyacak olurlarsa, öğrenci harcını iki kat ödüyorlar.

21 Eylül 2010 09:50

arkadaslar 3. sınıftan baslatan özel unıversıteler hangılerı bılen varsa yazabılırmı burda kımse sorulan sorulara cewap vermıyormu ya editore ozelden yazdım oda sallamadı:(

Toplam 125 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi