Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

  
Editörler : portakallı ördek
16 Temmuz 2009 12:50  


Teknisyen kadrosunda olupta tekniker maaşı alan var mı?

Arkadaşlar ben teknisyen kadrosundayım;fakat MYO mezunu bir teknikerim. Bu durumda kadrom teknisyen olmasına rağmen tekniker maaşı alabilir miyim? Ayrıca özel hizmet tazminatım artar mı? Bununla ilgili bir genelge var mı veya mutemetler niçin bizden tekniker olduğumuza dair yazı istiyorlar diploma yetmiyor mu

Editör arkadaşlar yardımcı olabilirler mi veya bilgisi olan arkadaşlar.

16 Temmuz 2009 13:57

YUSUF YILDIRIM

BEn teknisyen kadrosundayım ve tekniker maaşı alıyorum. Ziraat teknisyeniyim, AÖF tarım önlisans mezunuyum. Tarım bakanlığında ziraat ya da ev ekonomisi teknisyeni olup da AÖF tarım önlisansı bitiren herkes diplomayı verdiği tarihi takip eden ay başından itibaren tekniker maaşı almaya başlar. Aynı şekilde teknisyenler, teknisyenken tekniker maaşı alanlar ya da teknikerler ziraat fakültesini bitirdiklerinde aynı şekilde diplomalarını sudukları tarihi takip eden ay başından itibaren mühendis maaşı almaya başlarlar.

İlla yazı istiyorlarsa :

http://mevzuat.basbakanlik.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=1.5.3795&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch=

3795 sayılı "BAZI LİSE, OKUL VE FAKÜLTE MEZUNLARINA UNVAN VERİLMESİ HAKKINDA KANUN"un 3. maddesinin b bendi gayet açık:

"b) Lise üstü iki yıl süreli yüksek teknik öğretim görenlere, "tekniker",

Unvanı verilir.

Bu unvanlar, eğitim görülen dalın ismi ile birlikte kullanılır.

16 Temmuz 2009 13:58

korki74

Arkadaşım Bende Teknisyenim ve 2008 Yılı Agustos ayında MYO 'nu bitirdim okuldan çıkış belgemi aldım ve dilekçe ile kurumuma gönderdim. Şu an Tekniker maaşı alıyorum.

Dilekçene bu kararı yaz.....

BAKANLAR KURULU KARARI Karar Sayısı : 2006/10344

Bazı özel durumlara ilişkin esaslar

MADDE 4

e) Kurumların teknik ve sağlık hizmetleri sınıflarına ait kadrolarında bulunanlardan, bulundukları hizmet sınıflarına atanılabilecek mesleki bir üst öğrenimi bitirenlere, cetvellerde ayrıca belirtilen istisnai durumlar hariç olmak üzere, kariyerleri (mesleki üst öğrenimleri) esas alınarak zam ve tazminat ödenir. Kadroları teknik ve sağlık hizmetleri sınıflarında bulunanlardan, bulundukları hizmet sınıflarından bir kadroya atanılamayacak herhangi bir üst öğrenimi bitirenlere ise bitirdikleri üst öğrenimden dolayı zam ve tazminat ödenmez.

20 Temmuz 2009 12:55

ahmetzeki

Arkadaşlar, teknisyenlik yaptığım yerde teknikerlik kadrosu olması gerekiyor mu teknikerlik maaşı alabilmem için?

Çünkü mutemedimiz burda yani teknisyenlik yaptığım yerde teknikerlik kadrosunun olması gerektiğini yoksa bu haktan yararlanamayacağımı söyledi.

Bu konuda nasıl bir yol izlememiz gerekiyor? Editörler veya bilgisi olan arkadaşlar yazabilirler mi...

20 Temmuz 2009 13:38

YUSUF YILDIRIM

Öyle bir şey olsaydı kararnamelerde bahsedilirdi, "tekniker kadrosu varsa ödenir" diye. KAfalarından kural nasıl uyduruyorlar anlamıyorum. Kadroyu Maliye Bakanlığı verir. diyelim ki orda tekniker kadrosu var ve dolu, o zaman ne olacak? Kimse tekniker maaşı alamayacak mı yani?

20 Temmuz 2009 16:51

ahmetzeki

bilmiyorum fakat, mutemed efendi böyle diyor... ya tekniker kadrosunda bulunacaksın ya da bulunduğun yerde tekniker kadrosu olacak ben de anlamadım. çok mantıksız oluyor zaten

zaten tekniker kadrosu varsa bu kadro boş mu kalacak böyle bir şey olur mu?

bir tekniker kadrosu var ve boş ben de teknisyenim hadi bakalım sen teknisyensin o tekniker kadrosu da boş kalsın o bana baksın ben de ona...

TEKNİSYEN KADROSUNDA BULUNUP DA TEKNİKER MAAŞI ALAN ARKADAŞLAR EMSALİ OLAN VAR MI LÜTFEN YAYINLAYABİLİR Mİ?

VEYA BUNUNLA İLGİLİ HANGİ YOLA BAŞVURABİLİRİZ.

20 Temmuz 2009 16:53

feremek

ahmetzeki, sabit başlıklardan emsal başlığına geliniz ve ne tür bir emsal lazım olduğunu yazınız.

20 Temmuz 2009 16:55

ahmetzeki

tamam tşk.ler geliyorum

20 Temmuz 2009 17:48

*Harleyci*
Kapalı

http://rega.basbakanlik.gov.tr/Eskiler/2006/05/20060505-1.htm

BAKANLAR KURULU KARARI

Karar Sayısı : 2006/10344

Ekli ?Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karar?ın yürürlüğe konulması; Devlet Personel Başkanlığının görüşüne dayanan Maliye Bakanlığının 10/4/2006 tarihli ve 5760 sayılı yazısı üzerine, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 152 nci maddesine göre, Bakanlar Kurulu?nca 17/4/2006 tarihinde kararlaştırılmıştır

1 SAYILI CETVEL

İş Güçlüğü, İş Riski, Temininde Güçlük ve Mali Sorumluluk Zammı

(B)

TEKNİK HİZMETLER BÖLÜMÜ

5 En az iki yıl süreli mesleki teknik yükseköğrenim

görmüş yüksek teknikerler ve teknikerler ile tütün

eksperleri, prospektörlerden kendi ihtisas dallarında;

a) 5 yıla kadar hizmeti olanlara............................. : 650 - 975 -

b) 5 yıl ve daha fazla hizmeti olanlara.................. : 650 - 1400

2 SAYILI CETVEL

Özel Hizmet Tazminatı

(E)TEKNİK HİZMETLER

En az iki yıl süreli mesleki teknik yükseköğrenim

görmüş olan yüksek teknikerler, teknikerler ile tütün

eksperlerinden;

-1-4 derecelerden aylık alanlar ............................. : 100 4 11 12 13 15 17 20

-Diğer derecelerden aylık alanlar ......................... : 93 4 11 12 13 15 17 20

20 Temmuz 2009 17:57

*Harleyci*
Kapalı

teknisyenler için teknik bölüm olsun yeter

2 yıllık teknik MYO bitirmek yeterli

20 Temmuz 2009 18:02

*Harleyci*
Kapalı

Özel Hizmet Tazminatı

(E)TEKNİK HİZMETLER

En az iki yıl süreli mesleki teknik yükseköğrenim

görmüş olan yüksek teknikerler, teknikerler ile tütün

eksperlerinden;

-1-4 derecelerden aylık alanlar ..................... : 100

-Diğer derecelerden aylık alanlar ................... : 93

20 Temmuz 2009 20:24

ahmetzeki

ben mutemede teknisyen kadrosundayım; fakat böyle bir genelge var dediğimde yok diyor sen teknisyen kadrosundasın tekniker kadrosunda değilsin diyor... nasıl inandıracağız hangi yolu izleyeceğiz...

veya yapanlar nasıl yapıyor?

20 Temmuz 2009 20:31

feremek

ahmetzeki, geliyorum demişsin ama gelmemişsin. Hangi teknik bölümü bitirdiniz?

20 Temmuz 2009 20:38

ahmetzeki

üzgünüm. "harleyici" yazınca ben de ona cevap yazıyordum. bilgisayar prog. bitirdim.

20 Temmuz 2009 20:50

feremek

Şimdi bu mutemetiniz de emsal kabul etmez. En üst amirle konuşabilirsiniz. Ya da dava açabilirsiniz.

20 Temmuz 2009 21:07

ahmetzeki

emsal var diyorum o nedir diyor. sanki uzayda yaşıyormuşçasına... bakalım artık gidip muhasebe müdürü ile konuşacağım mecburen ya da dava açacağım. bir de bu ay ki maaşımı yanlışlık yapılmış ve fazla yatırılmış onu da istiyor vermek zorunda mıyım veya onlara ayrı bir dava açabilir miyim. görevi ihmalden

21 Temmuz 2009 08:13

YUSUF YILDIRIM

Maaş konusunda eğer yanlıklık yaptıkları kesinse yapacağınız bir şey yok. Sonucunda hakkınız olmayan bir parayı almış oluyorsunuz. Geri ödemeniz gerekir.

21 Temmuz 2009 08:16

YUSUF YILDIRIM

Bu arada, siz diploma örneğinizi bir dilekçeye ekleyip, resmi olarak kurumunuza başvuruda bulundunuz mu maaşınızın arttırılması için?

21 Temmuz 2009 12:08

ahmetzeki

Hayır ben diploma örneğini bir dilekçeye ekleyip vermedim.

Verilmesi gerekiyor mu? Zaten eğitim durumunda açıkca tekniker unvanı olduğu yazılıyor.

21 Temmuz 2009 13:33

YUSUF YILDIRIM

Vermediyseniz neye göre maaşınızı arttıracaklar ki? REsmi başvuru olmadan maaş artışı olmaz. 2006/10344 sayılı kararname ve onunla ilgili 161 sayılı tebliğde açıkça belirtiliyor, maaş artışı için diplomanın kuruma verilmesi gerektiği. Diploma da öyle gelişigüzel verilmez. Bir yolu yordamı vardır. REsmi olarak kayıtlara girmeyen bir talep işlem görmez.

Siz bir an önce diplomanızı bir dilekçeye ekleyin ve kararname ile tebliğ hkümleri uyarınca aaşınızın arttırılmasını talep edin. Dilekçeniz evrak kayıttan geçesin ve size kayıt numarası verilsin. Eğer süresi içinde işiniz görülmez ya da reddedilirse mahkemeye verirsiniz.

23 Temmuz 2009 22:16

ahmetzeki

aslında bunu görmeleri gerekirdi çünkü atamam yapılmadan önce bu okulu bitirmiştim...

Toplam 26 mesaj
ANKET
Her il'de bir üniversite açılmasını;