Editörler : "eskiyara"Pangaea
«41424344454647484950515253
02 Eylül 2010 00:28

İlköğretim Din Kültürü mezunları liselerde çalışamazlar. Ama ilahiyat mezunu ise çalışabilir.

Branş değişikliği ise mezuniyetinin dışında bir branşta çalışanın mezuniyetinin olduğu branşa atama ile olur.

Siz zaten Din Kültürü öğretmenisiniz dolayısıyla bu mümkün değil.

02 Eylül 2010 01:59

çok özür dileyerek soruyorum. (forum da mutlaka paylaşılmıştır) Sosyal bilgiler öğretmeniyim. Hangi tür liselere müdür yardımcısı olarak başvurabilirim.(fen , anadolu ,genel,meslek vs.) teşekkürler..

csrt
Aday Memur
03 Eylül 2010 04:44

arkadaşlar iyi günler rahatsız etmiyorum umarım. bir konuda bilginize başvuracaktım. ben teknik eğitim bilgisayar sistemleri mezunuyum atamalarda beni ilkokullara atayabilir mi meb isteğim dışında. yoksa sadece teknik liselere mi atama yapabilir? bu konuda bir fikri olan bana mesaj atarsa sevinirim.

03mevlut61
Aday Memur
11 Ocak 2011 22:55

TEKNİK EĞİTİM MAKİNE MEZUNUYUM. SINIFÖĞRETMENİ OLARAK ATANDIM ŞU AN İLKÖĞRETİMDE MÜDÜRLÜK YAPIYORUM. MESLEKİ EĞİTİME İDARECİ OLARAK GÖREVLENDİRİLEBİLİRMİYİM?

hollowman
Şube Müdürü
12 Ocak 2011 00:01

csrt hocam, kendiniz yazmazsanız ilköğretime atanmazsanız. ancak ttk 80 sayılı karar eki çizelgede bil.sist.öğrt.liği ilköğretim ve ortaöğretim her derecede okula (bilişim teknolojileri alanı dahil) atanabilir öğretmen olarak.

mevlüt61 hocam bakanlık atama alanınız sınıf öğretmenliğidir. mesleki-teknik herhangi bir kuruma idareci olamazsınız. ha hiç bir idareci bulunamaz veya yoksa geçici görevlendirme kapsamında bir ihtimal olabilir. ama o da zor, geçici görevle de olsa en azından teknik-meslek dersi branşından bir öğretmeni geçici görevlendirirler.

idikut14
Aday Memur
16 Ocak 2011 00:18

Arkadaşlar ben ZİHİN ENGELLİLER ÖĞRETMENİYİM... İş okulunda görev yapıyorum.. Okulumdaki müdür yardımcımız sınıf öğretmeni fakat zihin engelliler sınıf öğretmeni sertifikası almış ama branş değişikliği yapmamıştır.. Bu adam yasal olarak iş okulunda görev yapabilir mi? Yapamazsa bana bununla ilgili bir yönetmelik maddesi söyleyebilir misiniz? Acil yardım bekliyorum...

21 Ocak 2011 08:23

İdil Hocam Talim Terbiye Kurulu 119 ve 80 sayılı kararları ve Yeni Yönetici Atmama Yönetmeliğine göre sınıf öğretmenleri ortapedik engelliler ve bilsem ler haricindede tüm özel eğitim okullarına idareci olamazlar.Olamazlar diyoruz ama maalesef ülemizin birçok yerinde sınıf öğretmenleri bir kılıf bulunarak bu okullara idareci atandı.Bakanlık yetkilileri bunların isimlerini tek tek biliyor fakat hiçbir şey yapılmıyor.Niye kimse şikayet etmiyor,arkasını aramıyor,sadece ağzı olan konuşuyor.Atamalar hukuksuz,alınan ekdersler usulsüzdür.İstediği kadar sertifa alsın atama geçersizdir.

idikut14
Aday Memur
22 Ocak 2011 20:06

Tşk ederim deniz hocam... bu konuda ne yapmam gerekiyor. Kime ve nereye neye göre şikayet edecem yardımcı olurmusunuz bu konuda?

Toplam 1048 mesaj
«41424344454647484950515253

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi