Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : burak363
24 Ocak 2006 21:16  

"Okuma Saati" Uygulaması

arkadaşlar,2.dönem okulumuzda kitap okuma saati uygulaması yapacağız.ilköğretim 2.kademe için hangi kitapları tavsiye edersiniz?değerli fikirlerinizi bekliyorum

24 Ocak 2006 21:35

sinanc9

100 TEMEL ESERİN 6-7-8 İÇİN OLANLARI yayın evleri tarından hazırlanmış.. bir arştırıp seçerseniz iyi olur.. benzer konu başlıklarına yazdık...

25 Ocak 2006 03:08

uluda

Sayın Gülpembe Hocam

Martı Richard Bach ..

12 Mart 2006 01:06

bedra

sevgili arkadaşlar..

okullarımızda birçoğumuz "kitap okuma saati" adı altında kitap okuma çalışması yapmaktayız. uygulamada bulunan arkadaşların verimli çalışma metodları hakkında bilgi paylaşımına ne dersiniz?

12 Mart 2006 01:09

tekinsa
Kapalı

Verimli çalışma derken neyi kastediyorsunuz sayın hocam kitap okuma konusunumu yoksa etkin ders çalışma konusunumu?

12 Mart 2006 01:16

öğretmen0-6

bizim okulumuz tam gun

haftada iki gun ogle saatlerinde yemek milasindan sonra zili erken calip okuma saatleri yapaiyoruz. Tum ogretmenler siniflari ile birlikte kitap okuyorlar. Isteyen 8. siniflar bu saatlerde testler cozuyor bu uygulama hem ogretmnler icin hem ogrenciler icin buyuk faydalar sagladi ustelik model olarak kitap okuma aliskanligi kazandirma daha da kolaylasti

12 Mart 2006 01:18

bedra

okullarımızda "kitap okuma saati" uygulamasını en etkili nasıl yapabiliriz?

30 Eylül 2006 19:23

Ecrin3
Kapalı

Okulum İstanbul / İçerenköy de.

Biz de 30 dakikalık okuma saati yapıyoruz.

30 Eylül 2006 21:19

elnorraalila

okuma dersinde ne yapılıyor? öğretmen olarak ne yapmamız gerekir?

30 Eylül 2006 21:23

fsmysskss

Harika bir uygulama .Hem öğretmen hem öğrenciler kitap okuma alışkanlığı kazanıyor.Olmasa bile uygulamaya mutlaka geçilmeli.

30 Eylül 2006 23:05

cananhanım

Güzel bir uygulama olmuş.Bizim okulda öyle bir uygulama yok.

Ben şahsen kendim özel çaba gösteriyorum.Bazı sınıflarımda o sıra hangi kitabı okuyorsam konusu hakkında kısaca bilgi veriyorum.Bi nevi iştahlarını kabartıyorum:)

30 Eylül 2006 23:38

cananhanım

ohh ne güzel..herkes sakin sakin kitabını okuyor..eminim en heyecanlı yerine gelip de sınıftan çıkmak istemeyen öğrenciler oluyordur..:)

peki bu okuma saati ilköğretimlerde mi liselerde mi?yoksa her ikisinde mİ?

01 Ekim 2006 01:26

afrikoli

Bilecik/Bozüyük

Her Hafta bir gün kayma ile 10:30-11:00 saatleri arası okuma saati uygulamaktayız...

03 Ekim 2006 01:57

guler_zeki

sistem çok güzel hoş ama yarın öbür gün biri çıkıp sen başka derslerden kısıp bu süreyi kitap okumaya ayırmak için kimden izin aldın derse hiç şaşırmayın...

03 Ekim 2006 15:02

greentea

bizim okulda da( mersin ) meb den gelen bir yazı doğrultusunda böyle bir uygulama geçen sene yapıldı, hergün 3. saatlerde okuma saati yapıyorduk 20 dakika (bu genelde bir ders saatini buluyordu) bu sene henüz böyle bir duyuıru gelmedi ama hakikaten çok yararlı bir uygulama olmuştu hem öğrenci açısından hem de öğretmen..

05 Ekim 2006 18:48

edebiyatci222
Kapalı

merhaba arkadaşlar... daha önce bu bölümde böyle bir konu olduğunu hatırlıyorum... bazı arkadaşlar zorunlu ya da kendi istekleri üzerine okullarında okuma saati yaptıklarını söylüyorlardı. hatta bir arkadaşım okuma saati sırasında yöneticiler, ziyaretçiler ve öğretmenler dahil herkesin böyle bir uygulama yaptığını söylemişti... eb bunlar hakkında bilgi almak istiyorum... ne kadar uygulanabiliyor ve nasıl bir sistem kullanılıyor?...

nerede olduğunuzu da yazarsanız sevinirim. ben bu teklifi bugün müdürüme sundum ve uygulayalım ama sonu fiyasko olmasın dedi... buyüzden detaylı bilgi alma istiyorum ve bu saatlerde (eğer yakın olursa) sizi ziyaret etmek istiyoruz...

ben inegöl'deyim (bursa)

yardımlarınızı ve paylaşımlarınızı bekliyorum...

05 Ekim 2006 18:56

sachlar
Kapalı

bizim okulda bu uygulama yok ama ben 2 senedir rehberlik saatinde bu uygulamayı yapıyorum. son derece verim aldığımı söyleyebilirim :)

05 Ekim 2006 19:24

edebiyatci222
Kapalı

hocam, çocukalrın hepsi uyuyor mu bu uygulamaya? sonuçta dönütleri nasıl değerlendiriyorsunuz? daha doğrusu dönüt almak için neler yapıyorsunuz?

başka bu çalışmayı yapn yok mu?

05 Ekim 2006 20:23

akunam

Ben Ankara dayım .Bizim okulda uygulanıyor. Okul çapında başlamadan önce ben kendim de yapıyordum. Güzel bir uygulama çocukların geneli uyuyor.Okumak istemeyenler elbet çıkıyor. OKUYOR NUMARASI YAPIYORLAR AMA ÇOĞUNLUK ÖNEMLİ. bEN BİLE SADECE OKUMA SAATİNDE KİTAP OKUYABİLYORUM SADECE BAZEN.Bizim müdür bu sene aksaklık olmasın diye senelik bir okuma saati uygulama listesi hazırlayıp sınıflara astırdı. Her hafta bir gün . Mesela pazartesi. Gelecek hafta salı 5. saat.Diğer hafta çarşamba 5. saat gibi. Her hafta aynı olmasın ki aynı ders aksamasın diye farklı günlerde . Yeterince aydınlatabildim mi bilmiyorum. Küçük bir not: O saatlerde okuldaki herkes okuyor.

05 Ekim 2006 20:54

edebiyatci222
Kapalı

hocam teşekkür ederim... pekii bu okunan kitaplarla ilgili değerlendirme istiyor musunuz öğrencilerinizden? örneğin kitap inceleme ya da özet gibi şeyler??

06 Ekim 2006 12:26

sachlar
Kapalı

ben okunan kitap sayısına göre form dağıtıyorum ve en çok kitap okuduğunu o formlarla kanıtlayan öğrenciye sene sonunda hediye veriyorum. hediye de kitap değil, o yaş gurubundan her çocuğun isteyebileceği şeyler... ve işe yarıyor...

Toplam 132 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?