Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : cihan27incir.receli
20 Temmuz 2009 23:05  

Öğretmen özel okulda derse girebilir mi?

Arkadaşlar kadrolu bir öğretmen kendi kurumu yanında özel okullarda da derse girebilir mi?

20 Temmuz 2009 23:09

ugur3232

ek ders yönetmeliğine göre resmi öğretim kurumunda çalıştığınız için özel eğitim kurumlarında 10 saate kadar ekderse girebilirsin

20 Temmuz 2009 23:12

demeturken

Teşekkür ederim

20 Temmuz 2009 23:12

Evridiki

Aylık karşılığı okutmakla yükümlü bulundugunuz haftalık ders saati sayısının, yarısı kadar derse girebilirsiniz...

20 Temmuz 2009 23:14

"neyzen"

sonuç şu:

girebilirsiniz

:)

20 Temmuz 2009 23:16

Evridiki

Girebilir evet biz de giremez demedik ki :)

20 Temmuz 2009 23:16

"neyzen"

ben konuyu bağladım:)

20 Temmuz 2009 23:18

Evridiki

Peki :)

20 Temmuz 2009 23:28

demeturken

maaş karşılığı 15 saat derse giriyorum branş öğretmeniyim eee bu durumda 10 saat ozel okulda derse giremiyorum ki.

20 Temmuz 2009 23:35

demeturken

Peki dershanelerde derse girebiliyor muyuz?

20 Temmuz 2009 23:39

Evridiki

Hayır sadece okul öncesi eğitim, ilköğretim, özel eğitim ve ortaöğretim özel okullarında derse girebilirsiniz...

20 Temmuz 2009 23:47

isikayhan
Kapalı

"özel eğitim" ile "özel öğretim kurumu" farklı kavramlardır, anlaşılan ugur3232 hocam bunları karıştırmış.

bu durumda özel okulda derse girebilmenin dayanağı ek ders esasları değil, özel öğretim kurumları yönetmeliğidir, dolayısıyla 10 saat değil aylık karşılığı okutacağı dersinin yarısı kadar derse girebilir (yani Evridiki hocamın dediği gibi)

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI

ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/26810_0.html

Ek ders görevi

MADDE 41 ? (1) Resmî okullarda görevli rehber öğretmen ve aday öğretmenler dışındaki öğretmenlere, ihtiyaç hâlinde asıl görevlerini aksatmamak ve aylık karşılığı okutmakla yükümlü bulundukları haftalık ders saati sayısını doldurmaları kaydı ve çalıştıkları kurumların izni ile sadece okullarda, aylık karşılığı okutmakla yükümlü bulundukları haftalık ders saati sayısının yarısı kadar ücretli ders verilebilir. Bu öğretmenlerin toplam ders saati sayısı haftada 30 saati geçemez.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI YÖNETİCİ VE ÖĞRETMENLERİNİN DERS VE EK DERS SAATLERİNE İLİŞKİN KARAR

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/26378_0.html

Ders ücreti karşılığında görevlendirme

MADDE 9- (1) Öğretmen sayısının yetersiz olması hâlinde;

a) Yüksek öğrenimli olmak koşuluyla;

1) Bu Karar kapsamındaki yönetici ve öğretmenler dışındaki resmî görevliler ile sınıf öğretmenlerine ilköğretim okulu 6, 7 ve 8 inci sınıflarında, orta öğretim ve yaygın eğitim kurumlarında haftada 8 saate,

2) Resmî görevi bulunmayanlar ile emeklilere, okul öncesi, ilköğretim, orta öğretim, özel eğitim ve yaygın eğitim kurumlarında haftada 30 saate,

kadar ek ders görevi verilebilir.

b) İlgili mevzuatında belirtilen esaslara göre uzman ve usta öğretici olarak nitelendirilenlerden;

1) Resmî görevi bulunanlara haftada 10 saate,

2) Resmî görevi bulunmayanlara haftada 40 saate,

kadar okul öncesi, meslekî ve teknik orta öğretim, özel eğitim ve yaygın eğitim kurumlarında ek ders görevi verilebilir.

28 Ekim 2009 10:28

halkimiz

peki milli eğitimde çalışan bir öğretmen özel güvenlik merkezlerinde derse girebilirmi.......

Toplam 12 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?