Editörler : crops35
«456789101112131415»

kralas
Kapalı
20 Temmuz 2010 23:11

niye kimse sosyolog olmak istemiyor.aöf den sosyoloji oku.tekniker isen eğer bittiği maaşzaman maaşın mühendis ı olcak tabi kurumun kabul etmesi şartıyla.onun için ben sosyoloji okycam.çokda güzel bi bölüm.hayırlısı artık.

feremek
Müsteşar
20 Temmuz 2010 23:46

kralas, bir teknisyenin sosyoloji bölümünü bitirdiğinde zam ve tazminatlardan yararlanacağına dair ispatınız var mıdır? Bol keseden konuşmamak lazım bence.

johnymu
Şef
21 Temmuz 2010 00:12

bilgisayar mühendisliği teknik bir bölüm müdür?sakarya ve karabük üniversitelerinde uzaktan eğitim olarak veriliyor.bitirince mühendislik haklarından faydalanabilir miyim?

hünkarcem
Aday Memur
21 Temmuz 2010 21:23

arkadaşlar bende teknisyenim ve açıköğretim tarım bölümü 2. sınıftayım şuanda tarım bölümünün teknik bölüm olmaktan çıkartıldığı yönünde çeşitli topiklerde çıkan haberler üzerine bugün anadolu üniversitesini arayarak görüştüm böyle bir kararın yada çalışmanın bilgisinin ellerinde olmadığını böyle birşey duymadıklarını teknik bölüm olarak eğitime devam ettiklerini tekniker mezun etmeye devam ettiklerini söylediler...bunun üzerine yöke yazı yazdım 10-15 gün içinde onlarında cevabı gelir paylaşırım...umarım yolda kalmayız emeklerimiz boşa gitmez...zira ben iö den myo okuyordum hem iş hem okul devam mecburiyeti zor geldiği için tarım alternatifini değerlendirmiştim...

yavuz2844
Memur
22 Temmuz 2010 13:58

aynen katılyorum.... aöf ü aradım öyle bisey yok ve kurumuda aradım sorun yok.. augustos maaşımı zamlı alcam insallah ....

hünkarcem
Aday Memur
23 Temmuz 2010 14:42

arkadaşlar yökün böyle bir karar aldığını bilenler var ise bana karar sayısını yada yazıyı nerden okuduklarını söyleyebilirlermi?

yavuz2844 lütfen sizde maaş farkı yansıdığı takdirde yazarmısınız?

guvenilir875
Kapalı
27 Temmuz 2010 14:29

yök 09/06/2010 tarihli kararı ile tarım programını teknik bölüm olmaktan çıkardı haberiniz olsun, teknikerin özlük haklarından yararlanamıyorlar artık, bilginize

demirci50
Memur
27 Temmuz 2010 20:48

böyle bir karar varsa bile bu karar geriye doğru işlemez mezunlar ve halen kayıtlı olan öğrenciler eski hükümlere göre teknikerlik haklarını alırlar saygılar

28 Temmuz 2010 14:10

güvenilir875;

bahsettiğiniz karar elinizde var mı? Yoksa bilgiler şifahi mi?Eğer elinizde belge mevcutsa hotfile.com sitesine yüklemenizi ve linkini buraya yazmanızı rica ediyorum.

Nickinizin hakkını verin ;)

hünkarcem
Aday Memur
28 Temmuz 2010 15:36

sayın güvenilir

sanırım bu durum sizin kurumunuzu bağlayıcı bir konu genel değil zira bizim kurumda yeni diplomasını verip bu ay tekniker maaşı alacak teknisyen arkadaşlar var...

yavuz2844
Memur
28 Temmuz 2010 20:17

ya bu olay suan okuyanları ve mezunları etkilemez... ama gecengün yine kurumumla konustum augustos maasımıza kavuzmaz olursa eylül maaşı belki...

adamlar henüz yökün böyle bir karar aldığından habersiz bende böyle kulaktan dolma seylere inanıp bişey bahsetmedim...

guvenilir875
Kapalı
29 Temmuz 2010 09:35

keşke dediğiniz gibi kulaktan dolma haber olsa?!!! bizim kurum yök ün yazısına istinaden teknikerin özlük haklarından yararlandırmadı, dosyayı yükleyemedim, isteyene mail atabilirim arkadaşlar...

yavuz2844
Memur
29 Temmuz 2010 20:17

sayın feremek siz bu olaya yorumsuzmu kalıyosunuz?? yök böyle bi kararı varmı arastırdınızmı??

ykabayel
Aday Memur
29 Temmuz 2010 21:24

artık kafam karıştı öss tercih yapacaktım ne yapacağımı bilmiyorum tarım bölümü teknik değil deniyor

elektrik üretim ve dağıtım teknik değil deniyor ben hangi bölümü seçeceğim bilemiyorum

polatlı memur
Aday Memur
29 Temmuz 2010 21:28

Ben tsk. da elektrik teknisyeni olarak 3 yıldır görev yapıyorum. Açık öğretim fakültesinin elektirik enerjisi üretim, dağıtım sistemleri bölümüne 2010-2011 eğitim yılında kayıt yaptırmayı düşünüyorum. Ben bu bölümden mezun olduğumda teknisyen kadrosunda olmama rağmen, tekniker ünvanına sahip olurmuyum? tekniker maaşı alabilirmiyim, tekniker sayılıyorsam zorunlu bir atama görürmüyüm?

feremek
Müsteşar
29 Temmuz 2010 22:45

Arkadaşlar, görüşlerimi diğer başlıkta paylaştım. Açıköğretim de şu an sadece Tarım Bölümü teknik olarak geçmektedir. Sizler yine de istediğiniz bölümü tercih edin. Kontenjansız bölüm kazanacağınız için ek yerleştirme hakkınız olacaktır. O zaman da ek yerleştirme de Tarım Bölümünü tercih edersiniz.

johnymu
Şef
29 Temmuz 2010 23:27

Teknisyenim->Ahmet Yesevi Üni-Bilgisayar mühendisliği uzaktan eğitim istiyorum ama bazı sorularım var.bu okula girip bitirsem memuriyetime bir yararı olur mu?ayrıca diplomalarda uzaktan eğitim yazıyor mu?yükselme sınavlarına girebiliyor muyum?kpss ye lisans düzeyinde girebilir miyim tekrar?internette araştırdım.okulun yurt dışında bulunması nedeniyle geçmişte birçok sorun olmuş.acil bilgilendirebilirseniz sevinirim.tercih süresinin bitmesine az zaman kaldı.

blackdragon1025
Aday Memur
30 Temmuz 2010 09:26

Biraz önce aöf bürosunu aradık. AÖF tarım dahil olmak üzere hiçbiri teknik bölüm olmadığını soylendi bu bölümleri bitirenlerin diplomasında iki yıllık tarım önlisans mezunudur yazıyor meslek elemanı tekniker gibi ibareler yazılmıyormuş 4 yıllık kamu bitti bu sene de buyuk umutlarla fotografçılık okuyacaktım matbaanın devamı diye tekniker unvanı almak için cok canım sıkılıyor bu duruma magdur olan arkadaslar yöke ulaşabilecek arkadaşlar orayada sorsun belki orası son noktayı koyar

feremek
Müsteşar
30 Temmuz 2010 10:01

Merkez büro telefonla arandı ve teknik olduğu belirtilmiştir. Teknik olduğuna dair yazı da alınabileceği belirtilmiştir.

orlins5
Memur
30 Temmuz 2010 11:04

Arkadaşlar bu konu hakkında hiç bilgim olmadığı için soruyorum: sınavsız geçiş yapmak için ösys sınavına girmek gerekiyormu?endüstri meslek lisesi elektrik bölümü mezunuyum ve teknikerlik haklarından faydalanmak istiyorum.Sınava girmeden aöf tarım bölümüne veya aöf elektrik üretim iletim dağıtım bölümüne sınavsız geçiş yaparak girebilirmiyim.

Sevgili editörümüz feremek yardımcı olursan sevinirim.

Toplam 709 mesaj
«456789101112131415»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi