Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : muhtesem32iren17ters köşe
02 Ağustos 2009 15:51  

Kapalı
İkametgahımı Nasıl Değiştirebilirim?

İkametgahımı 4 sene tayinimden dolayı Ağrı'ya aldırdım. fakat 1 ay önce tayinim Konyaya çıktı benim ikametgahım hala Ağrıda. internetten ikametgah adresimi değiştirebilir miyim?

Yani illaki ağrıya mı gitmem gerek ikametgahımı değiştirmek için...

02 Ağustos 2009 15:59

isimsizhoca
Kapalı

Yani illaki ağrıya mı gitmem gerek ikametgahımı değiştirmek için...

02 Ağustos 2009 16:04

hıııı

evet ağrıdan bir belge alıp doğruca nüfüs müdürlüğüne gideceksin ordan aldığın belgeyle muhtarlığa gideceksin yani uzun iş ben 1,5 senedir İstanbul'dayım hala izmirde görünüyorum bu yüzden heheheh...

02 Ağustos 2009 16:47

yargısız_infaz

Hayır Ağrıya gitmene hiç gerek yok.

İkematgahını aldıracağın yer nüfus müdürlüğüne gidiyorsun. İkametgah adresine ilişkin olarak noterden onaylı kira sözleşmesini, adına abonelik alınmış bir su faturası veya elektrik faturasını yanınızda götürüyorsunuz. İlgili müdürlük belgelere göre işlem yaparak elinize bir belge veriyor, bunu da yine yerleşmek istediğiniz ikametgah adresinizdeki muhtarlığa götürüyorsunuz, ilgili muhtarlık işleminizi tamamlıyor.

Artık sistem eskisi gibi değil. Değişen sistemle birlikte İkametgah adreslerine ilişkin olarak yeni cezalar da geldi. Eğer 20 iş günü içerisinde yeni yerleşim yerinizi bildirmeseniz 350 tl civarında bir para cezası var. En kısa zamanda gerekli değişliği yapmanızı tavsiye ederim. Şu günlerde nüfus müdürlükleri bu cezayı işleme sokmuyor, ilgili evraklar üzerinde gerekli tarih değişliklerini yapıp ceza almanıza engel oluyor.Tolerans gösterilen bu günlerde gerekli değişliği yapmanız da fayda var..

Ha bunları nerden bildiğime ve bu dediklerimin doğru olup olmadığına dair kuşkunuz varsa haziran ayında ikametgah adresimi değiştirdim, ordan biliyorum..Yerel uygulamalardan mesul değilim.:)

02 Ağustos 2009 17:06

'''forCE_M'''
Kapalı

İkamet adresinin nasıl değiştirileceğini, yargısız infaz tastamam anlatmış. İzlenecek yol yukarıdadır :)))

Toplam 4 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?