Editörler : crops35
«789101112131415161718»

soner13
Şef
06 Kasım 2006 10:10

16. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ

ESAS NO : 2004 / 246 DURUŞMA TUTANAĞI

Celse Tarihi : 01.11.2006

Hakim : Yaşar EREN - 20772

Katip : Cihan ÇINAR - 9819

Belli gün ve saatte celse açıldı.

Davacı vekili ve davalı yanında davaya katılan bir kısım feri müdahiller vekili ile tüm davalılar vekilleri geldiler.Davalı Vakıflar Genel Müdürlüğü gelmedi.Açık duruşmaya devam olundu.

Davacı yanında müdahil olarak davaya katılmak isteyen Mehmet Uğur vekili Av.Barış Okçuoğlu dilekçe ve yetki belgesi ibraz etti.

G.D.

Mehmet Uğur?un müdahale talebinin kabulü ile feri müdahil olarak duruşmalara katılmasına karar verildi tefhimle açık duruşmaya devam olundu.

Feri müdahale dilekçesi okundu.

Feri müdahil vekili dilekçemi tekrar ediyorum davanın kabulüne karar verilmesini isterim dedi.

Taraf vekillerinin bilirkişi raporuna karşı diyeceklerini bildirir dilekçe sundukları görüldü.Birer sureti karşılıklı olarak verildi.

Davacı ve feri müdahil vekilleri:Davamızın kabulüne karar verilsin dediler.

Hazır davalı vekilleri:Davanın reddine karar verilmesini isteriz dediler.

Dosya incelendi.

Duruşmaya son verildi.

G.D.

Davanın reddine dair hazır taraf vekillerinin yüzlerinde davalı vakıflar Genel Müdürlüğü vekilinin yokluğunda,Yargıtay yolu açık olmak üzere verilen karar açıkça okunup usulen anlatıldı.1.11.2006

Katip Hakim-20772

nevin06
Memur
13 Kasım 2006 09:18

arkadaşlar günaydın haftaya güzel bir haberle başlıyalım istedim.Kurban bayramına kadar bir ödeme daha yapılacakmış.duyurulur. aldığımız baranın yarısı kadar. olacakmış. daha önce aldığımız paranın %40 kadar alacakmışız diyince bazı arkadaşlar konuşmaya ve aldığım duyumların imkansız olduğunu yazmışlardı. özellikle o arkadaşlara duyurulur

65ay
Şube Müdürü
13 Kasım 2006 10:04

Sevgili Nevin06 arkadaşım gerçekten sabah sabah aldığım en güzel haber size inanıyor ve güveniyorum mukahkakki gerçek payı vardır olmasa bu kadar insana ümit vermezsiniz.Yeni güzel haberler de buluşmak umuduyla teşekkürler dostça kalın.

soner13
Şef
13 Kasım 2006 11:34

Manyetik ortamda yazışma yapıyoruz,ben böyle demiştim ,itiraz edildi demeden önce yazdıklarımızı kontrol edersek hata yapmayız,

% 60 ı ödenecek deyip,şimdi %40 demiştim demek unutkanlık değilmi, balık hafızalı değiliz,daha önce yazılanı aşağıya kopyalıyorum.

9 Ekim 2006 09:19 Düzenle Sil

arkadaşlar size bir müjde vakıf bayramdan önceki hafta paraları dağıtacakmış. bütün halkbank çalışanı biliyor. hatta aldığımız paranın %60 nı alacakmışız. saygılar yeni üyelerin hiç bir söylediklerine katılmıyorum.

nevin06;

__

buna karşın bende vakfın sitesinde 153 trilyon olduğunu (aha (önce 250 trilyon dağıtılmış idi)bloke dışında kalan (19 trilyon)dağıtılsa bile %60 olamıyacağını yazmıştım.nitekim herkeze farklı oranlarda dağıtım yapıldı,benim bildiğim ,ilk dağıtımın % 26 sını alanda var,%200 ünü alanda.

Daha önce(ilk dağıtımda) Hacettepe aktüerya nın bilimsel yaklaşımla bu oranları belirlediğini ifade eden Taspak yönetimi ikinci dağıtımda bu oranları alt üst etmiştir.Bizim bildiğimiz bilimsel yaklaşım ,iki kere ikini nin dört ettiğidir.Bazen dört bazen beş eder deniyorsa buna bilimsel yaklaşım değil şarlatanlık denir.

Ben üçüncü dağıtımın mevcut paraya bakarak imkansız olduğunu iddia ediyorum.Nitekim son dağıtımdan sonra gerek web sitelerinde gerekse adresimize gelen yazılarında BEKLENTİ İÇİNDE OLMAMAMIZ GEREKTİĞİNİ.taspak yöneticileri duyurmuştu.Saygılarımızla

nevin06
Memur
13 Kasım 2006 12:11

soner arkadaş sen benim unutganlığımla uğraşacağına başka işlere baksan daha iyi olur. önemli olan paranın dağıtılması değil mi ilk önce yüzde 60 değimişim sonra ise yüzde kırk ne vara dünya mı durdu sanki senin gibi bir kaç insan yüzünden insan buradan duyduklarını yazmaya çekinir hale geldi. önemli olan burda bir şeyleri paylaşmak. birbirimizle uğraşmak değil.sen daha iyisini bilirsen buyur sen yaz olur mu

zeki-81
Şef
13 Kasım 2006 12:40

Teşekkürler

Nevin 06 arkadaş güzel şeyler yazmışşın inşallah doğrudur.iyi çalışmalar

soner13
Şef
13 Kasım 2006 16:13

İkinci nakit dağıtım tarihinden(19.10.2006) sonra,ayrılan bloke paranın dışında,faiz getirisi yok,satılan ve nakde dönüştürülen hiçbir gayrımenkul yok.Olmıyan bir paranın bayramdan önce dağıtılacagını iddia etmek doğru bir yaklaşımmı?

Ayrıca birşeyler söylemek isterken iki ay önce yanıtlayamadığınız bir konuda üç ay sonra sataşmak niye?Tabiiki sataşmaya cevap verilecektir.

çepin
Aday Memur
13 Kasım 2006 17:36

Bende Soner13 arkadaşıma katılıyorum. Hem Nevin06 arkadaşın tuzu kuru galiba.

Tüm cefakar İFP'li arkadaşlarımın 15 Kasım KKTC'nin kuruluş yıldönümünü kutlarım.

Saygılar,

narinn
Aday Memur
13 Kasım 2006 17:47

çok alakasız olacak ama .biri bana yardımcı olabilirmi.mali analist yardımcılığı ne anlama geliyor.

nevin06
Memur
14 Kasım 2006 09:29

çepin arkadaş insanları birbirine düşürmekle eline ne geçecek merak ediyorum. Bneim tuzumun kuru olması seni ilgilendirmez. Ben burda vakıfla ilgili duyumlarımı arkadaşlarla paylaşmak istedim. Bu duyumları birinci ağızdan duymadım tabiki bazı eksiklikleri veya fazlalıkları olacak. bunların duyum olduğunu her zaman söyledim. ilgili arkadaşlara duyurulur. bakıyorumda insanlarla uğraşmaya bayılanlar var. bizim amacımız burda ifp li olmak insanlarla münakaşa etmek değil kendinize başka bir malzeme bulun. gerçek arkadaşlara sevgiler

soner13
Şef
14 Kasım 2006 10:05

şöyle bir deyiş vardı;

Akıllı olup dünya ile uğraşacağına,deli ol dünya senle uğraşsın.

65ay
Şube Müdürü
14 Kasım 2006 13:20

Sevgili arkadaşlar affınıza sığınarak birşeyler yazmak istedim.Bildiğiniz üzere bu form bilgi alışverişinde olmak için açıldı paylaşamadımız nedir Allahaşkına hepimiz aklı başında kişilikli insanlarız.Biz birbirimize düşersek ne kadar çok sevinenimiz olacak.Lütfen artık uzatmayalım bizlere hiç yakışmadı yakışmıyor.Dosthane yazışmalarımıza devam edelim lütfen çok üzüldüm Heleki böyle kaliteli arkadaşlarımızın yazışması beni çok üzdü.Sevgiyle ve dostça kalın.

nevin06
Memur
14 Kasım 2006 16:48

65 ay arkadaş size katılıyorum ağzınıza sağlık

65ay
Şube Müdürü
14 Kasım 2006 20:50

Sevgili arkadaşlar ve Sevgili Nevin 06 tşk okudum bende size tşk ederim.Ama önceki yazışmam kesinlikle kişisel değildir bunu kendimde olmak üzere bir önceki yazımı forma yazı yazan veya yazmayan bütün arkadaşlara hitaben içimden geldiği gibi yazdım.Çünkü beklenin olmasından korkuyorum.Bizi bize düşürmelerine lütfen müsade etmeyelim.Bugüne kadar Hepimiz birimiz birimiz hepimiz için çalışmadık mı? Ne güzel bir arkadaşlık,dostluk oluştu ve hala öyle sürüyor diye düşünüyorum.En kalıcı ve güçlü dostluklar küçük olaylarla başlarmış İnşallah arkadaşlığınız baki ve kalıcı olur.Sizleri yazışmalardan tanısamda hepinizi çok seviyor ayrı ayrı saygı ve sevgi duyuyorum.iyiki varsınız iyiki varız.Nice güzel dostluk ve arkadaşlıklarla buluşmak üzere sağlıcakla kalın.

NİLEBRU
Aday Memur
06 Aralık 2006 00:15

arkadaşlar bayramöncesi vakıfla ilgili iyi bir haber yok mu

azerbaycan36
Aday Memur
06 Aralık 2006 08:52

arkadaşlar bilmek istediğim birşey var yardımcı olursanız sevinirim bu 19 trilyon bloke edilmiş para geriye yönelik borçlanma yapanların tam hakları ödenmedi onlar için ayrılan paramıdır yoksa emekliler içinmi ayrıldı bilgilendirirseniz sevinirim birde bu dava sonuçlanınca dava açmayanlar ama bu durumda olanlarda bu haktan yararlanacaklarmı herşey gönlünüzce olsun

haraba
Aday Memur
09 Aralık 2006 19:00

Halk Bankası vakfının Ankara-Küçükesat Şubesinde halen YTL ye dönüştürülmemiş ve 2.dağıtıma dahil edilmeyen mevduatları var.Acaba bu mevduatların ödenmesi Nevin06 arkadaşın söylediği gibi bayramdan önce dağıtılacakmı ? Bu mevduat bloke edilen ihtiyat akçesi haricinde bir para.

65ay
Şube Müdürü
13 Aralık 2006 09:11

Sevgili arkadaşlar hepinize marhaba yeni haberlerinizi merakla takip ediyorum ilginize gerçekten teşekkürler.Doğrusu haraba nında yazdığı gibi bende bu paranın bayramdan önce ödeneceğini duydum ama bu sadece bir duyum zaten Vakıf yöneticileri bir süpriz yapıp ta FLAŞ FLAŞ bu sizi üzmeden yıpratmadan hakkınız olan para x tarihte ödenecek dese herhalde şokunu bir hafta üzerimden atamam.gerçek haberi olan varsa lütfen bizlere yazsın ama gerçekse söylediğim gibi ben sadece duyum aldım.sevgili Soner13 hiç sesiniz çıkmıyor sizdeb gerçek bilgi ve haber bekleyen arkadaşlarımız var.sağlıcakla kalın.

soner13
Şef
13 Aralık 2006 10:25

Sevgili 65 ay

Para dağıtımı konusunda bildiğim tek şeyTaspak ın gündeminde böyle bir konu olmadığıdır.Zaten son dağıtım sonrası vakfın nakit dağılım tablosundanda görüleceği üzere(30.11.2006 ek2) blokenin dışında sadece ümraniyedeki binanın satışından 1 ay sonra tahsil ettikleri 2 trilyon Tl nin dışında bir nakit girişi olmamış.Bunu da dağıtmaya kalksalar 15.000 hak sahibine ancak 100.-ytl yada 200.-ytl düşer.

Diger bir konuda dava açanların vekilinin bir duyurusu var.(ek2)Ankarada olan ve ilğilenenler bugün Ankara adliyesine gidip bilgi alabilirler.Sevgiyle

Sayın müvekkilim;

Davalarımızla ilgili karşılıklı görüş ve bilgilenme toplantılarımız,aşağıda belirtilen tarihlerde yapılacaktır.

ANKARA :13 Aralık 2006 saat 11.30 da Ankara 13.İş Mahkemesi önü

(Duruşmayı müteakip) İrtibat:Sayın Aytaç Uzel 0 542 688 11 88

ANTALYA : 14 Aralık 2006 Perşembe Saat:13.00 Sayın Hayri Çetin?in Ofisi İrtibat,Sayın F.Nuran Kasaroğlu 0 536 603 29 93

İSTANBUL :21 Aralık 2006 Perşembe Saat:13.00 (Adres bilahare belirtilecek) İrtibat,Sayın Sevgi Otman 0532 286 57 89

BURSA :26 Aralık 2006 Salı Saat:13.00 Yeşil cad. Bambi Cafe ,Bursa İrtibat,Sayın Nurşen Bayhan 0 532 410 74 10

Saygılarımla

Av.İlhami Ayaz

Belge 1

İŞLEMLERBUGÜNKÜ TUTAR YTLDÖVİZ KARŞILIĞI

TOPLAM VADELİ MEVDUAT0,00

TOPLAM VADESİZ MEVDUAT1.416,96

TOPLAM HAZİNE BONOSU0,00

TOPLAM REPO386.856,92

TOPLAM HİSSE SENEDİ22.400,06

B TİPİ LİKİT FON482,36

TEMİNAT KARŞILIĞI BLOKE USD6.570,004.500,00

VADESİZ USD0,000,00

USD TOPLAMI22.092.858,7515.109.618,01

TOPLAMLAR22.510.585,0515.114.118,01

Belge 2

65ay
Şube Müdürü
13 Aralık 2006 19:46

Sevgili Sone13

Öncelikle ben ve benim gibi haber bekleyen arkadaşlarımızı bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.Umarım sevindirici haberlerde duyarız.Kendinize iyi bakın teşekkürleeeeer arkadaşım.Sağlıcakla ve dostça kalın.

Toplam 690 mesaj
«789101112131415161718»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi