Editörler : crops35
«456789101112131415»

soner13
Şef
27 Eylül 2006 19:23

Vakfın tasfiyesine ilişkin buğünkü duruşmada bilirkişi raporları son gün mahkemeye verildi,taraflar bilirkişi raporunu inceleyemediklerini belirtip inceleme için süre talebinde bulundular,hakim mahkemeyi 1.kasım a erteleyip,taraflara 10 gün öncesine kadar süre verdi,yani 20 ekim e kadar.Buraya kadar herşey normal,süre istenmesinin

nedeniyeni bilirkişi raporunun içeriğinin bilinmediği,Tamam,,,ancak yaklaşık bir hafta evvel bizzat vakıf başkanıçevresindekibirkaç kişiye bilirkişi raporunun kendi lehlerine olduğunu söylemiş,eğer dogru ise bilirkişi raporu mahkemeye verilmeden mahkeme başkanının haberi bile olmadan taspak başkanının henüz sonuçlanmamış bilirkişi raporunun içeriğinden nasıl haberi olabilir?Bekleyip rapor içeriğine bakalım,gerçekten eski raporun aksine bir rapormu?

plaxon
Aday Memur
27 Eylül 2006 23:03

Herkese merhaba,

Ben bankanızdan emekli ve vakfınız üyesi anne ve babanın oğluyum. Vakıfla ilgili haberleri gerek buradan gerekse vakfın ve derneğin sitesinden babamlar için takip etmeye çalışıyorum. Burada bahsettiğiniz şikâyetleri onlar da yaşıyor ve konunun bir an önce çözülmesini istiyorlar. Ancak bu serzenişler burada da şahit olduğum gibi işi Allah'a havale etmekten öteye malesef geçemiyor. Bence bu platfomun biraz da "konunun çözümüne bireysel olarak nasıl katkılar yapılabilir"in tartışıldığı bir şekle dönüşmesi gerekiyor. Örneğin; Bugün sizler gibi ben de vakfın sitesinden mahkemenin sonucunu öğrenmeye çalıştım. Ve sitenin sayacı dikkatimi çekti. Yanlızca bugün vakfın sitesine yaklaşık 6000 kişi girdi. Bence bu 6000 kişi sadece interneti kullanarak bile birilerinin dikkatini bu konuya çekebilir. Benim aklıma ilk gelen; vakfa, gazete köşe yazarlarına, televizyonlara, devletin konuyla ilgili mercilerine dikkatlerini çekene kadar hergün ama hergün binlerce e-mail göndermek.

Konunun bütününe sizler kadar hakim değilim ancak bahsettiğim şeyler kabul görür ya da yeni fikirler ortaya atılırsa burada tartışırız. Amacım sizlerden bu kadar beddua alan kişilerin uykularını nasıl kaçırızı bulmak.

Dualarım sizlerle?

65ay
Şube Müdürü
28 Eylül 2006 08:37

Arkadaşlar günaydın bilgileriniz için ve katılımınız için hepinize teşekkür ederim.Plaxon arkadaşım aramıza hoşgeldiniz öncelikle sizi iki evlat sahibi olarak ana ve babanıza karşı duyarlılığınızdan dolayı kutlarım.Taktir edersiniz ki dediğiniz gibi 6.000 kişi giriş yapıp okuyor ama maalesef nasıl olsa birileri konuşup yazışıyor diye konulara ilgisiz kalıyorlar.İnşallah bundan sonra bir yumak oluruz.Bilirsiniz ki bu siteyi Vakıf yöneticileride zevkle okuyorlar..daha detaylı konuları doğrusu burada yazışmak bence yanlış olur Dostça kalın.

serdar8
Kapalı
28 Eylül 2006 09:12

65 Ay Kardeşim haklı daha detaylı , ne yapabiliriz vb. gibi hassas konular için bu formun özel mesaj bölümünden birbirimizle haberleşebiliriz.

65ay
Şube Müdürü
28 Eylül 2006 10:36

Serdar 8 arkadaşıma katılıyorum özel mesaj bölümünden birbirimizle yazışabiliriz arkadaşlar kendisine teşekkür ederim.

plaxon
Aday Memur
28 Eylül 2006 11:51

Konunun özelden konuşmayı gerektirecek kadar hassas ve detaylı olduğunu düşünmüyorum. Ben sadece sizin de çeşitli tarihlerde aşağıdaki şekillerde(*) yaptığınız çağrılara kulak verdim. Kendi fikirlerimle katkıda bulunmaya çalıştım.

*16 Eylül 2004 10:49 (65ay)

Arkadaşlarım Vakıftan haberi olan yokmu. Bizler soruyoruz.cevap vermiyorlar.Lütfen artık birleşelim.

*30 Eylül 2004 11:30 (65ay)

?Çünkü böyle olmazsa Vakıftan görüştüğüm bir arkadaş davaların en az 5 yıl gibi bir zaman içinde bitebileceğini söylüyor.

*15 Şubat 2005 11:00 (65ay)

Arkadaşlar vakıftan haberi olan varmı? Halkbankası Vakfı Derneği arkadaşlar seviçli haber bekliyoruz.Lütfen hakkımızı arayalım artık birleşip dilekçe yazalım.Hayırlı haberler bekliyoruz.:)))

*15 Şubat 2005 14:16 (65ay)

Avukat arkadaşlar ısrarla vakıfın rahatsız edilmesini değilse ödeme yapmayacaklarını açıkladılar.

*4 Şubat 2005 19:19 (65ay)

Arkadaşlar Vakıf üyeleri olarak lütfen hakkımızı savunup birlik olalım.Lütfen birbirimize destek olalım, duyarsız kalmayalım.İFP olan veya olmayan Vakfa üye arkadaşlardanda destek bekliyorum.

Hakkını aramak için e-mail göndermenin ne kadar hassas ve detaylı ya da sakıncalı olabileceğini nacizane aklımla tasavvur edemedim. Konuyu çok fazla uzatmak amacında değilim. Cevap vermek istedim. İlginiz için teşekkürler.

soner13
Şef
28 Eylül 2006 17:27

tasfiye kurulu uzun bir süreden buyana yapamadığı yönetim toplantılara karşın ,bu hafta sonu (muhtemelen cumartesi günü)durum değerlendirmesi yapmak amacıyla bir araya gelerek toplantı yapacak,ödeme yapılıp yapılmaması konusundada bu toplantıda bir degerlendirmede yapılacaktır.Vakfın mail adresine gönderilecek mail yada fax lar en azından içlerinden bazılarını ödeme yapılması konusunda olumlu yönde etkiliyebilir.

karaahmet
Şef
29 Eylül 2006 08:40

Günaydın vakıf üyesi Halkbank'lı arkadaşlar.

Bugün vakfın sitesinde bir yazı yayınlandı .Bu yazıda netice olarak deniyorki;

Yukarıda belirtilen açıklamalar,Vakıf tasfiye sürecinin geldiği nokta, önemli bir büyüklüğe ulaşmış nakit mevcudu ve üyelerimizin içinde bulunduğu mali sıkıntıları dikkate alan tasfiye kurulu 2.kısım tasfiye payı dağıtım prensip kararını almış ve bununla ilgili süreci başlatmış bulunmaktadır. ye bilgilerinin güncellemesi,ödemelerin yapılacağı Halk Bankası nezdinde oluşturulan yeni proğramlamanın nihai testleri ve tasfiye danışma kurulunun toplantıya çağrılması gibi,rutin çalışmaların tamamlanabilmesi yönünden.dağıtım tarihi ve esasları bilahare ayrıntılı olarak üyelerimize duyurulacaktır. Denilmektedir.Daha önceleri iyi niyetli olarak çalışma yapılıyor dediğimde bazı kişiler tepki vermişlerdi. Sabırlı olmak ve diğer iş yapanların da bazı uyması gereken kurallar olduğunu unutmamak gerekir diyor herkese hayırlı olmasını dileyerek hayırlı ramazanlar ve akabinde hayırlı bayramlar diliyorum.

davut
Aday Memur
29 Eylül 2006 09:08

herkese merhaba, dağıtım yönünde yeni çalışmaların yapılmaya başlanılması sevindirici. umarım şeker bayramından önceye yetiştirirler de tüm arkadaşlara iyi bir bayram hediyesi olur. hayırlı ramazanlar dileklerimle.

65ay
Şube Müdürü
29 Eylül 2006 10:27

Arkadaşlar hepimiz adına hayırlısı olsun hepimizin adına sevindirici haber,çok sevindim. Sitede yanlış anlaşılmaktan dolayı çok üzgünüm.Aslen Kırmak ve kırılmak kişiliğime çok ters Bütün arkadaşlarıma dosthane selam hakkınızı helal edin.Şimdiden Mübarek Şeker Bayramınızı kutlarım.Ailenizle beraber sağlıklı ve mutlu yaşamlar dilerim.Dostça kalın

AU1577
Aday Memur
29 Eylül 2006 10:43

Herkese Selamlar Arkadaşlar.... Tasfiye kurulunun yapacağı ödemenin Ekim ayının 18'nde yapacağı yönünde duyumlar var. Bu konuda bilgisi olan var mı?

bahar97
Aday Memur
29 Eylül 2006 11:53

arkadaşlar benimde bugün aldığım duyuma göre (halkbank gnl.mdl.deki arkadaşlardan) vakıf bayrama öncesi dağıtım yapmak için uğraşıyormuş. toplam 130 ytl dağıtılacağı söyleniyormuş.Hepimiz için hayırlısı olsun

karaahmet
Şef
29 Eylül 2006 11:54

Sayın AU1577 Ekim 18 de ödenecekmiş diye duyumdan bahsediyorsun.Sabah yazdığım yazıda Vakfın önünde kanuni engel kalktığı için dağıtım yönünde toplantı yapılarak sonucun daha sonra bildirileceğini yazdım.Ama size o duyumu veren arkadaş herkimse yönetimden biri ise sözüm yok. Ama henüz toplantı yapılmadan ortaya bir netlik oluşmadan böyle varsayımlı haberlere inanarak kendimizi kandırmayalım. Vakıf dağıtım tarihini toplantı sonrası açıklayacağım diyor bunu beklemek lazım. Bundan gayrisi safsatadan başka birşey değil.

Recep Tunay
Aday Memur
01 Ekim 2006 03:04

Beyler vakıf yönetimi ilgili sitede 10.09.2006 da diğer ilgili organ üyeleriyle toplantı yapacağını resmen açıkladı. Aslında alacağı bu tip kararlarda , bu tip toplantılarla karara bağlanması yasal bir zorunluluk değil. Ancak yönetim çoklu bir karar almayı tercih etmektedir. Yanısıra yönetimin dışarı sızan temenni ve hedefinin, bayramdan öncesi bu dağıtımın gençekleşmesi yönünde. Tabii bu toplantıda muhalefet hastalğına tutulmuş malum zevatın, diğerlerini de etkisi altına almaması şartı ile.

Recep Tunay
Aday Memur
01 Ekim 2006 03:14

Bir önceki bilgi yazımda vakfın toplantısı sehven 10.9 olarak yazılmıştır. Doğrusu 14.10.2006 olacaktır.

Ayrıca vakfın açıklaması aşağıya kopyalanmıştır.

Meslektaşlarımın fısıltılara kulak asmamalarını dilerim.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Sayın Üyeler;

Vakfımızın Web sitesinde 28.09.2006 tarihinde yayınlanan duyuruda belirtildiği gibi 2. Kısım Tasfiye Payı ödemelerine

ilişkin dağıtım kararı alındığı belirtilmişti.

30.09.2006 tarihinde toplanan Tasfiye ve Paylaştırma Yürütme Kurulu?muz, yeni dağıtım esaslarının ve tarihinin belirlenmesi

için, Tasfiye ve Paylaştırma Danışma Kurulu ile beraber, Vakıf Eski Organı üyeleri ile Genel Kurul delegelerinin 14.10.2006 tarihinde

Ankara?da toplantıya çağrılmasına karar vermiştir. Konuya ilişkin ayrıntılara, söz konusu toplantıda sonra üyelerimize duyurulacaktır.

Saygılarımızla,

TASFİYE VE PAYLAŞTIRMA YÜRÜTME KURULU

Recep Tunay
Aday Memur
01 Ekim 2006 07:41

Bir kısım vakıf üyesi meslektaşlarımız ilgili siteyi incelemeden hayali rakamlar konuştukları görülüyor. Bu nedenle vakfın 31.8.2006 tarihli Bilançosunu aşağıya kopyalıyorum. Vakıf web sitesini bulmakta zorlanan arkadaşlar bu adresten açıklanan bilgilere ulaşabilirler.

http://halkbankvakfi.org.tr

T.HALK BANKASI PERSONELİ YAR.

VAKFININ 31/08/2006 TARİHLİ

NAKİT DURUMU YTL

----------------------------------------------------------

İŞLEMLER BUGÜNKÜ TUTAR YTL DÖVİZ KARŞILIĞI

VADELİ MEVDUAT 128.028.904,35

VADESİZ MEVDUAT 1.328,25

HAZİNE BONOSU 51.399,93

REPO 213.220,54

TOP.HİS.SENEDİ 23.625,07

B TİPİ LİKİT FON 464,52

TEM. KARŞILIĞI

BLOKE USD 28.629,90 19.500,00

USD TOPLAMI 22.063.907,67 15.025.850,44

EURO TOPLAMI 446.213,74 237.088,78

TOPLAMLAR 150.857.693,97 15.282.439,22

bbbulac
Aday Memur
02 Ekim 2006 09:53

Evet arkadaşlar mahkeme gününden önce üyelerin lehine olan bu sevindirici karar için sonsuz teşekkür edeceğimiz eski mesai arkadaşlarımız olduğu kanaatindeyim.

Bazı arkadaşlarımızın paranın dağıtılmama nedenini olarak en iyi cevabı aldıkları düşüncesindeyim.Trilyonluk vakfımız sükretmeliyiz ki çok değerli insanların himayesindeydi.

Saygılarımla

serdar8
Kapalı
02 Ekim 2006 10:06

sayın bbulaç yağcılığın bu kadarına da pes doğrusu. Eline ne geçiyor merak ediyoruz.

nevin06
Memur
02 Ekim 2006 10:19

helal olsun ya bulac bu kadarınada pes doğrusu dağıtılan para bizim paramız onların cebinden çıkmıyor.Verecekler tabi sanki bize lutuf ettiler. arkadaşım gerçekçi olalım biraz insanları kandırmıyalım.yağcılığıda bırakalım

serdar8
Kapalı
02 Ekim 2006 10:35

Sn. bbbulaç yine zırvalamışsın. Şükür Bizi Yaratan Ulu Yaratıcımıza yapılır.

Önceki konuşmaların gibi konuştukça batıyorsun. Kendini gülünç ve komik durumlara düşürme.

Toplam 690 mesaj
«456789101112131415»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi