Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : burak363
21 Ağustos 2009 15:37  

meb'de çalışan öğretmen etüt merkezinde çalışabilir mi?

çalışabilir mi acaba?bu konuda bilgisi olan var mı?

21 Ağustos 2009 17:54

soul-deu

çalışır hocm

21 Ağustos 2009 18:13

murat745
Yasaklı

www.tarihmekani.blogspot.com

21 Ağustos 2009 19:38

hiperman

resmi olarak çalışılabilir mi hocam?

bu arada git reklamını başka yerde yap kardeşim...

22 Ağustos 2009 04:30

karadeniz__li
Yasaklı

2 sene önce olsaydı çalışabilirdi şimdi çalışamaz. hüseyin çelik denen vatandaşın öğretmenlere attığı binlerce kazığın birisidir bu.kanunu değiştirerek bunu engelledi 2 yıl önce..size günaydın..yediğiniz kazıklardan bile haberiniz yok.

22 Ağustos 2009 04:37

Stufff

Hocam çok kesin olmamakla beraber geçen yıl bu konuda bi düzenleme yapıldığını biliyorum. Öğretmenler okul dışında haftalık 8 saate kadar özell okullardan ders alabiliyolar diye hatırlıyorum ama etüt merkezi buna dahilmi haberim yok.

22 Ağustos 2009 04:55

tbilgi

Resmi olarak yapamasanız da gayri resmi yaparsınız Hocam. Neden insanlara zorluk çıkarıp gayri resmi iş yapmalarına sebep olurlar ki? Yasakladılar da nolud? İnsanlar dershanelerde, etüt merkezlerinde çalışmaktan vaz mı geçti? Olan yine devlete oldu. Vergi kaçırılıyor. En karlı da herhalde dershaneler olmuştur.

22 Ağustos 2009 05:00

karadeniz__li
Yasaklı

önceden öğretmenler özel okullarda çalışamıyor fakat kurslar ve etüd merkezlerinde 8 saat çalışabiliyordu. sonra hüso ne düşündü bilemem özel okulları serbest yaptı fakat tüm kursları ve etüt merkezlerini yasakladı hem de kanunla. ha ne yapmak istedi amacı neydi bilemem..kim anlayabilmiş ki bunları ben anlayım?

23 Ağustos 2009 21:07

fkm1979

Hocam bende meb de çalışıyorum paralelinde özel okulda çalışıyorum bu bize verilmiş bir haktır ancak bilgim dahilinde dersanelerde ve etüt merkezlerinde çalışılamıyor sebebide mebdeki öğretmenin dersanenin reklamını yapabilceği veya baskı kurup dersaneye öğrenci yazdırmasıdır diye tahmin ediyorum ama özel okula zorla yazdırma gibi bişey söz konusu olamaz. ( Bu sitenin forumundaki insanlar öfke ve kin dolu ki düşünmekten aciz olmuşlar)

23 Ağustos 2009 22:59

karadeniz__li
Yasaklı

fkm1979.

1. si 2001 yılından 2007 yılına kadar 6 senede dersane veya etüd merkezi veya kurslarda baskı kurulmamış ta 2007 den sonra mı kurulmaya başlanmış?

2. si öğretmen baskı kuracaksa yine kurar ve çocuğu özel okula yönlendirir. devlet okulunda zaten çalışıyor..o çantada keklik.

Sonuçta Hüso bir haltlar karıştırdı bakanken ama ne amaçlı yaptı bilinmez.Bunun öfke ve kinle alakası yok..ben beyniyle düşünenlerdenim. hayatı sorgulayabiliyorum..çok şükür bazıları gibi kabız olmadı beynim.

24 Ağustos 2009 02:59

tbilgi

fkm1979

Bildiğim kadarıyla özel okullarda sadece 8 saat çalışabiliyorsunuz.

Sözlerimizin öfkeyle bir ilgisi yok. Meb bilmiyor mu çalışmak isteyen öğretmenin gayri resmi de olsa çalışacağını ve çalıştığını.

Bunu bile bile insanları illegal yollara itmenin anlamı nedir? Ver 10 bin lira maaş ondan sonra istediğini yasakla. Ama verdiğin maaş yetmiyorsa yasaklamanın da köstek olmaktan öte bir anlamı yok bence...

26 Ağustos 2009 02:32

mstfgamze

hocam bu konudaki yonetmelik su sekilde. eger 30 ders saatini tamamalayamiyorsanız bunu ozel okullarda tamamlayabilirsiniz. ancak etüd merkezleri için onay verilmiyor bildiğim kadarıyla.

14 Temmuz 2010 13:48

zerennur
Kapalı

etüd merkezlerinde ne kadar ücret veriliyo öğretmenlere bir de branş olmak zorundamı hangi branşlar calısıyo etüd merkezlerinde

03 Kasım 2010 20:32

matçikız

..

05 Kasım 2010 00:04

crapack
Yasaklı

Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri özel okulda haftada 9 saat derse girebilir.

Branş öğretmeni ise 8 saat..

Neden böyle?

Çünkü maaş karşılığı okutulan dersin yarısı kadar derse girilebilir.

22 Aralık 2010 14:03

mavi_yesil

etüt öğretmenin maaşı ne kadar ?

22 Aralık 2010 19:24

tsunami7

komedi ya .inşaallah öğrenciler bu sayfalara bakmıyordur yoksa bizi kimler okutuyor diye hayıflanacaklar.hüseyin çelikin niyetini bu ülkede anlamayan kaldı mı acaba

27 Aralık 2010 19:33

Mathematician

peki özel okullarda da çalışan öğretmenlerin aldıkları ücret ne kadar olabiliyor ve vergi vs. olayında nasıl değerlendiriliyor?

Toplam 17 mesaj