Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : muhtesem32*aziyade*
22 Ağustos 2009 07:13  

Kapalı
açık öğretim=uzaktan eğitim midir?

merhabaa arkadaşlar sorum başlıktaki gibi...

diğer üniversitelerin uzaktan eğitim programları açıköğretim olarak mı geçiyor yoksa açık öğretim sadece anadolu üniversitesine özel bir durum mu? sonuçta her ikisinin de diplomasında böyle bi ayrım da yapılmıyor...

22 Ağustos 2009 14:31

karamanlıyım
Kapalı

GNCLLL

22 Ağustos 2009 14:51

***ÇİÇEK***

sadece anadolu üni. ait bir şey sanırım

22 Ağustos 2009 17:29

atanamadık_gitti

Açıköğretim uzaktan eğitim değildir arkadaşım; uzaktan eğitim daha farklıdır mesela Türkiyede 6 tane uzaktan eğitim veren devlet üniversitesi vardır ve buralarda okuyan öğrenciler tıpkı AÖF öğrencileri gibi sınavdan sınava okula giderler ancak uzaktan eğitim okuyan öğrencilerin staj yapma zorunluluğu vardır ve ortalama her yıl okula 1700 Lira ücret verirler

22 Ağustos 2009 18:01

karamanlıyım
Kapalı

TÜM BUNLARI BEN DE BİLİYORUM ARKADAŞIM AÖF NİN YENİ PROGRAMLARINDA

"Bu program, sosyolojiye ilgi duyan ve örgün öğretime devam etme olanağı bulamayan öğrencilere sosyoloji eğitimini alma olanağı sağlamaktadır. Dolayısıyla bu program uzaktan eğitim yoluyla sosyoloji eğitimi almak isteyen öğrencilere yönelik olarak hazırlanmıştır"

DENMEKTEDİR SOSYOLOJİ İÇİN BU NOKTA KAFAMI KARIŞTIRIYOR...

UZAKTAN EĞİTİM YOLUYLA SOSYOLOJİ EĞİTİMİ LMAK AÇIK ÖĞRETİMİN TANIMIYSA

UZAKTAN =AÇIK SONUCUNU ÇIKARIYORUM...

BU YÜZDEN SORDUM...

22 Ağustos 2009 21:00

nerdennereye

benim bildiğim kadarıyla (hangi fakülte olduğu konusunda tam bir araştırma yapmadım) açık öğretimde de staj zorunluluğu var. yani bende arkadaşa tarafında sayılırım. yani aöf=uzaktan eğitim olabilir.

23 Ağustos 2009 12:53

karamanlıyım
Kapalı

sayın editör senin de mi bilgin yok :(

25 Ağustos 2009 04:51

karamanlıyım
Kapalı

gncl

25 Ağustos 2009 10:14

***pembepatikler***

uzaktan eğitimde mezun olunca diplomanda örgün eğitim yazıyor

25 Ağustos 2009 11:53

nerdennereye

bugüne kadar gördüğüm hiçbir aöf diplomasında AÖF MEZUNUDUR diye bir ibare görmedim. Anadolu Üniversitesi ......... Fakültesi yazıyor..

25 Ağustos 2009 13:28

karamanlıyım
Kapalı

evet açıköğretim yazmıyor zaten hiç bir diplomada da...

25 Ağustos 2009 14:38

atanamadık_gitti

İki yıllık diplomaların hepsinde "Açık Öğretim Fakültesi" Yazar ayrıca 4 yıllık diplomalar örgün öğretim diplomalarından farklıdır

26 Ağustos 2009 14:07

linux30

Anadolu üniversitesi 4 yıllık porgramları uzaktan eğitim sistemine tabidir o sebeple aöf yazmaz.öğrencilik işlerini aöf yürütür, okadar. aslında 4 yıllıkların aöf le ilgisi yoktur. uzaktan eğitim sistemidir. anadolu üniversitesinin web sayfasında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

21 Eylül 2009 01:32

karamanlıyım
Kapalı

yöke sordum, uzaktan eğitim programlarında kontenjan sınırlaması olduğu için açık öğretim sayılmaz dediler...

21 Eylül 2009 11:19

muhtesem32
Editor

Uzaktan eğitim veren kurumlar okudugunuz bölümün derslerini internetten yayınlar ve bu dersler canlı olarak hocalarla karşı karşıya işlenir ve ayrıca internetteki derslere katılım zorunludur hani nasıl örgün öğretimde birderse 4 kereden fazla katılmasanız kalırsanız aynen uzaktan öğretimdede 4 hafta netteki derslere katılmadığınız taktirde sınıfta kalıyorsunuz ve ayrıca sınav günleri okulunuzdaki kampüste bulunmanız gerekiyor.

21 Eylül 2009 12:38

karamanlıyım
Kapalı

bu bildiğim kadarıyla yüksek lisans için böyle uzaktan eğitimde önlisans okurken böyle şeyler yoktu ders videoları var ve ders notları bunlardan çalışıyorsun herdersin sohbet saatleri var ve bunlara katılıp hocana soru sorabiliyorsun...

o da mümkün olduğunca cevaplamaya çalışıyor...

28 Nisan 2013 22:20

m.hayri

herhangi bir üniversitede örgün okurken açık öğretimden herhangi bir bölümü okuyabilirsiniz fakat uzaktan eğitim okuyamazsınız. çünkü uzaktan eğitim statü olarak örgünle eş değerdir. birinci öğretim ikinci öğretim gibi düşünülebilir bir nevi.

28 Nisan 2013 22:31

yyildirayy

Kesinlikle değil, onlar eğitimle ilgili hiç bir şey yapmıyorlar. Kitap verip sınav yapıyorlar

02 Mayıs 2013 14:32

denizinkizi290abc

Uzaktan eğitim açıköğretim değildir açıköğretim de uzaktan eğitim değildir.

uzaktan eğitimde öğrenciler bazı dersler için okula gidiyorlar gene ama açıköğretimde böyle birşey yok.

istanbul .auzef atatürk ve anadolu üniversitesi aöf olarak varlar.

02 Mayıs 2013 17:03

turk42

2 yıllık aöf bölümleri açık öğretim fakültesi olarak geçer

diğer 4 yıllık bölümler fakülte ismiyle anılır tabi ki örgün ile aöf diploması arasında fark vardır

benim düşünceme göre aöf kısmi uzaktan eğitime doğru gidiyor

e-seminer sistemine geçilmesiyle bunun ilk adımı atıldı, tüm derslere ilişkin programlar felan yapıldığı zaman uzaktan eğitimle tek farkı derslere devam zorunluluğu olacaktır

gelecekte aöfün statüsü yapılacak yasal değişikliklerle belki örgün eğitim kıvamına yaklaştırılabilir

http://e-ogrenme.anadolu.edu.tr/Sayfalar/default.aspx

03 Mayıs 2013 13:43

denizinkizi290abc

2 yıllık aöf bölümleri açık öğretim fakültesi olarak geçer

diğer 4 yıllık bölümler fakülte ismiyle anılır tabi ki örgün ile aöf diploması arasında fark vardır

benim düşünceme göre aöf kısmi uzaktan eğitime doğru gidiyor

e-seminer sistemine geçilmesiyle bunun ilk adımı atıldı, tüm derslere ilişkin programlar felan yapıldığı zaman uzaktan eğitimle tek farkı derslere devam zorunluluğu olacaktır

gelecekte aöfün statüsü yapılacak yasal değişikliklerle belki örgün eğitim kıvamına yaklaştırılabilir

http://e-ogrenme.anadolu.edu.tr/Sayfalar/default.aspx

turk42, 12 ay önce - Alıntıya git

bütünleme sınavı yapmayınca kalan 60 milyonlirayı iade etmemek için nereye harcasak diye düşünmüşler e semineri bulmuşlar.

sadece işletme iktisat bölümünün dersleri sosyolojiden de birkaç ders var başka hiç bir bölüm yok. göz boyama yani.

Toplam 22 mesaj
ANKET
Sizce Cumhurbaşkanı kim olmalı?

Grup Vizyon