Editörler : "eskiyara"Pangaea

bayhakan
Memur
23 Ağustos 2009 15:38

birader benim eşim izmirde KADROLU sınıfcı puanı 30 ben ERZİNCANDAYIM il emir olmadığı için yani puan önemli olduğu için 30 puanı olan eşim yanıma ERZİNCAN a GELEMİYOR millet İZMİRE gitmek için ne caba gösteriyor soruyorum sana erzincanda 11 tane okul acılmış ve 11. okula giden öğretmenin 98 puanı var ve 98 puanla giden öğretmen arkadaş erzincanın otlukbeli ilçesinin ücra bir köy okulu benim eşim buralara gelmeye razı çoğu öğretmen gibi.....

öyle abuk sabuk konuşmayın

Özgür Deniz
Başbakan Müsteşarı
23 Ağustos 2009 15:39

Mutsuz öğretmenin öğrencisine vereceği ne olabilir?

İŞTE EN ÖNEMLİ KONU BUDUR?

İNSAN UNSURUNU YOKSAYAN BİR ZİHNİYET, İNSANIN AYNI ZAMANDA BİR PSİKOLOJİK VARLIK OLDUĞUNU UNUTUP, HER EMRİ KOŞULSUZ YERİNE GETİREN ROBOT SANMAKTADIR.

OYSA HAYIR!

EŞİNDEN, EVİNDEN YUVASNDAN AYRI VE MUTSUZ BİR ÖĞRETMEN, ÖĞRENCİLERİNE DE BU MUTSUZLUĞU BU UMUTSUZLUĞU İSTER İSTEMEZ AYNEN YANSITACAKTIR.

AİLELERİ PARÇALARKEN, BU MUDUR YOKSA ASIL AMAÇLANAN?

egenin mavisi
Daire Başkanı
23 Ağustos 2009 15:45

alternatif öneri sunan birisini görmedim ben şu ana kadar. Ama ben yinede sana en doğru ve mantıklı çözümü söyleyeyim. NORM KADRO YÖNETMELİĞİ DOĞRU VE TAM UYGULANMALIDIR.ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK KALDIRILMALIDIR.O zaman branş öğretmenleri için sorun kalmayacaktır zaten.Sınıf öğretmenlerine allah kolaylık versin.Yozgat Boğazlıyan da aynı yıl göreve başladığımız arkadaşım var.15. YILI ÇALIŞTIK HALA MEMLEKETİ BALIKESİR'E GELEMEDİ.Neden?Balıkesir her zaman il dışına kapalı.Sanırım bu yıl boşanarak gelmeyi deneyecekler.Komik ama ... Böyle.

Özgür Deniz
Başbakan Müsteşarı
23 Ağustos 2009 15:47

EŞ DURUMU MAĞDURLARINDAN YORUMLAR:

"ağustos ayı eş durumu atamasında izmir e tayinim yapılmadı.benim gibi mağdur olan arkadaşların neler hissettiklerini çok iyi biliyorum. bizler mesleğimizde hep empati kurarak eğitim veriyoruz çocuklarımıza.sayın nimet çubukçu da birazcık koltuğundan kalkıp empati kursun ve bizim yerimize kendini koysun.kapalı kapılar ardında neler döndüğünü herkes biliyor.aile bütünlüğü diyoruz ama yaptıkları atamada aile bütünlüğü değil aile biz istersek parçalanır'dediler. şimdi benim 3 yaşındaki kızımın babasına olan ihtiyacını benden nasıl vermemi istiyorlar.sesimizi duyun ve il emrine atamayı tekar yürürlüğe koyun sayın bakanım.ben asker eşiyim her 3 senede bir tayinci olacağımdan yine mağdur mu olacagım.ben mesleğimi seviyorum ve kimse benim bu kakkımı ücrettiz izne ayrılabilirsin diyerek elimden alamaz. saygılar.."

nemoxx

23 Ağustos 2009 15:06

http://www.memurlar.net/haber/147195/

egenin mavisi
Daire Başkanı
23 Ağustos 2009 15:52

bayhakan hocam peki Erzincan'da açık sınıf öğretmeni kadrosu var mı?Varsa, açık gösterilmediği için dava et kardeşim. Açık yoksa eğer, atama olmaması normal değil mi?Devlet eşini boş mu oturtup maaş mı versin yani.

23 Ağustos 2009 16:08

AİLELER PARÇALANMASIN

İL EMRİ TEK ÇÖZÜM

SÜKUT İKRARDAN GELİR

http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=723308

İL EMRİ MAĞDURLARI HAK ARIYOR!

Özür durumu atamalarında ?il emri? mağduru öğretmen ve ailelerinin sayısı binlerle ifade edilmektedir. Kadrolu ya da sözleşmeli olsun; bir öğretmenin eşine ve çocuklarına kavuşabilmesi için 3 ile 7 yıl ayrı yaşaması ve çalışması gereken bir sistemle kaşı karşıyayız.

Anayasamızın aile bütünlüğünü güvence altına alan maddeleri ve uluslar arası sözleşmelere rağmen dayatılan bu hukuksuzluğa karşı tepkimizi dile getirmek üzere tüm il emri mağdurlarını ve eğitim sendikalarını eyleme çağırıyoruz!

Anadolu Eğitim Sendikası Merkez Yönetim Kurulu

Tarih: 25 Ağustos Salı

09:00/12:00 sendika genel merkezinde toplantı

12:30 da genel merkezden hareket,

13: 00 de Güven Park?tan Milli Eğitim Bakanlığı?na hareket

13:30 da bakanlık önünde basın açıklaması

14:00 Milli Eğitim Bakanı ve MEB Personel Genel Müdürlüğüne taleplerin iletilmesi

23 Ağustos 2009 16:17

adam her okulda BTS var sanıyor. dünyadan haberi yok gelmiş burda başlık açıyor. MEB'in kayıtlarında bütün okullarda BTS görünebilir umrumda bile değil ama benim okulumda Bilgisayar yok kardeşim. MEB yanlış beyanlarda bulunuyor. eş durumunda da aynen böyle yanlış beyanlarda bulunuyor.

egenin mavisi
Daire Başkanı
23 Ağustos 2009 16:41

Ben sana mı inanacağım, T.C.MEB ' mı? Sen olsan bana mı inanırsın Bakanlığa mı?

egenin mavisi
Daire Başkanı
23 Ağustos 2009 16:43

Bir de daha öncede yazdım akıllı ol diye.İnsanlara öyle dünyadan haberi yok filan deyip kendini başka bir yere koyma.Senin dünyadan haberin yok.O çalıştığın okula bir bilgisayar al madem de internete gir biraz bilgi sahibi ol. Birleştirilmiş sınıflı köy okullarından başka bilgisayar laboratuarı olmayan okul kalmadı.Varsa eğer o çalıştığın okulun müdürü ihtiyaç bildirmemiştir.Umarım müdür sen değilsindir.

23 Ağustos 2009 16:47

kardeşim ister inan ister inanma umrumda bile değil, senin inanmaman gerçeği değiştirmeyecek, benim okulumda 2 yıldır bilgisayar yok ama bilgisayar öğretmeni var!

Kardeşim sen ayakta uyuyorsun, toz pembe gözlükler taktırmışlar sana ne güzel! Her okulda BTS varmışmış.

23 Ağustos 2009 16:51

ihtiyaç bildirilmemişmiş. birleştirilmiş sınıf da yok okulda. tam 3 yıldır ihtiyaç bildirilmiş, hala da ihtiyaç var diye görünüyor ilçe mem'de. Ama ben 2 senedir okuldayım ne gelen oldu ne giden! Bana masal anlatma her şet mükemmelmiş gibi, bi de MEB'e laf kondurmuyor. Kardeşim 3 yıldır ihtiyaç bildirilmesine rağmen ben 2 yıldır bu okuldayım, BİLGİSAYAR YOK AMA BİLGİSAYAR ÖĞRETMENİ VAR!

bayhakan
Memur
24 Ağustos 2009 21:59

sayın egenin mavisi arkadaşım bu ülkede açılan davalar nekadar sürüyor haberin varmı?

beni şark görevi diye buraya gönderen devlet bizahmet eşimide yanıma göndersin

ilk atama için 4 tane yer açtı erzincan il milli eğitim benim 3 yıllıık kadrolu öğretmen eşimin yanıma gelmesini engelliyor,emekli öğretmenleri ücretli olarak çalıştırıyor,erzincandan tayini çıkan bir albayın öğretmen eşinin sııfını dağıtıyor sen benim yerimde olsan ne yapardın

h_a_k_o
Kapalı
29 Aralık 2009 19:06

evet il emri nedir? bu günlerde çok tartışılıyor bilen birisi yazabilir mi?

karanfiller
Şube Müdürü
07 Temmuz 2010 10:55

arkadaşlar il emrinde illa o şehirde branşından açık olması gerekiyormu yoksa olmasada il emriyle direk atnılabiliyormu benim branşım her şehirde açık olmuyor çünkü cevaplarsanız sevinirim??

karanfiller
Şube Müdürü
07 Temmuz 2010 11:59

güncel

nart.
Müsteşar Yardımcısı
07 Temmuz 2010 12:53

gıdecegınız ılde en az 1 tane acık olması gerek.eger durum tehlıkede ıse sımdıden alt yap calısmalrına bslayınız.var olan kadroyu bıle acmayı unuttuklarına sahıt oldum gecen yıl.

Phalcon
Daire Başkanı
06 Mart 2011 21:51

İl emrinde, "tercihleriniz dışında o ilde var olan tüm kadrolara atanmayı kabul etmek" gibi biraz hatalı bir duru söz konusuydu. Eş durumu özrünü ele alırsak şöyle ki, Konya, Sivas, Erzurum vs. gibi illerde insanlar birbirinden uzak ilçelere atanıp eşlerinden 200-300 km uzağa düşebiliyordu ve aileleri birleştirmeyi amaçlayan bu uygulama saçmalık haline dönüyordu. Geçen sene il emrine ilave olarak "ilçe emri" uygulaması getirildi ve bu sorun da bir nebze olsa çözüldü.

14 Aralık 2011 09:50

il emri gerçekten nedir bilen biri yardımcı olsun...

blackforeston
Şube Müdürü
14 Aralık 2011 12:37

İL emri özür niteliğine bağlı olarak öğretmenin hizmet puanı ne olursa olsun özrünün bulunduğu il milli eğitim müdürlüğü kadrosuna atanması TABİRİ CAİZSE il emrine verilmesidir. İL MEM daha sonra öğretmenden norm fazlası yer değiştirme yada isteğe bağlı iliçi atamalarında öğretmenin isteğine göre yada resen bir kuruma atamasını yapar...

violistt
Şef
14 Aralık 2011 12:41

ya size ne diyim biri saçmalamış dğerleride atlamış neyse bu arada il emri var herkese hayırlı olsun.

Toplam 64 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi