Editörler : crops35
27 Ağustos 2009 19:08

Göz Protezi

Arkadaşlar Özürlü personel olarak Toplum sağlığı merkezinde görev yapmaktayım. Haziran ayın sağ göz protezimi değiştirdim. Daha önce memur olmadan önce kendi imkanlarım ile değiştirdiğim için ödemeler konusunda bilgim yoktu. Sağlık müdürlüğü ve defterdarlık ile yaptığım görüşmelerde göz protezi için katkı paylarının olmadığını 3 adet teklif hastane raporu ve fatura ile başvurmam dahilinde ödemenin incelenip yapılacağını tedavi giderlerindeki EK-5 ve diğer eklerde göz protezi ile ilgili bir katılım payının olmadığını bir yanlışlık yoksa faturanın tamamını ödediklerini söylediler. Evrakları tamamlayıp sağlık müdürlüğüne oradanda diğer eklerle birlikte Defterdarlığı giden evraklarım karşılığında 1.000 tl %8 kdv ile birlikte 1080 tl olan göz protezi parası 855,90 tl olarak yatırıldı. bu aradaki farkın ne olduğu konusunda bilgisi olan ve hesaplama konusunda yardımcı olacak arkadaşlardan biraz bilgi rica ediyorum.

savasxxxxxx
Memur
27 Ağustos 2009 20:27

ertan o aradaki farkın ne olduğunu bilmiyorum ama .ankara göz hastanesinin karşısında birçok protez göz değiştiren var ve 200 ile 250 ytl arasında sen prote z göze niçin bu kadar para verdin .eğer özel doktorda yaptırıyorsan bence birde bu dediğim eczanelere git bende senin gibi 1000 la özel doktora 4 gün giderek yaptırıyordum ve hiç memnun kalmıyordum ama bu eczaneleri ögrenince gittim ve çok memnun oldum çünkü her renkte ne her büyüklükte ççeşit çeşit ve çok memnun oldum üstelik çok ucuz

iertan
Aday Memur
27 Ağustos 2009 21:08

savasxxxxxx rumuzlu kardeş o dediğin protezler hem tehlikeli hemde bize uymaz neden dersen bizimkiler illaki özel yapılacak ve hareketli olacak. Benimki hareketli göz protezi o dediklerin olmuyor malesef ayrıca bunlar düşünce falan kırılmıyor vücudunun gelişimine göre değiştiriyorsun ancak hareketleri ve yapısı ile gerçek gözden ayırt edemiyorsun

savasxxxxxx
Memur
28 Ağustos 2009 16:14

ertan senle görüşmemiz mümkünmü benimkide hareketli yanlız sağ göz misal tam dönüşünü yapamıyor sola güzel bakıyor fark bile edilmiyor,benimkide düşünce kırılmıyor bence aynısı seninle bir görüş[email protected]

memur8242
Şef
02 Eylül 2009 11:59

iertan kardesım o aradakı fark nasıl ilacda % 20 kesinti varsaa bundan da aynı bı kesıntı olmus ayrıca bende yaptırdım sendekının aynısını ama cebımden verdım butun parayı bana bı yardımcı olursan sevınırım özel mesaj attım bakrsan

dt.haticebulutlar
Aday Memur
12 Ocak 2010 11:10

Arkadaşlar,sigorta protez maliyetinin oldukça büyük kısmını karşılamaktadır.Hastalarımızdan 100-200 tl ye bile protez sahibi olan var.Prosedur isleyişini ve bu konuda ayrıntılı bilgiyi protez yaptıracağınız merkezlerden veya sağlık müdürlükleri'nden alabilirsiniz.

Geçmiş olsun..

mericcan
Şube Müdürü
15 Ocak 2010 21:52

Göz protezi yaptırmak ya da değiştirmek isteyenler mutlaka bana ulaşsın, diğer gözünüzün aynısı şeklinde bire bir protez yaptırdım lütfen hazır protezlerden uzak durun. Reklam amaçlı yazmıyorum bana özel mesaj atın yardımcı olayım.

ozan20
Kapalı
29 Ocak 2010 20:40

evet hazırları kullanmayın birebire yakın protez yapan yerler var mesela Bursa'da

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi