Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : FoRNoX
01 Eylül 2009 13:00  

Editör
Astsubay Çavuş Maaşı Ne Kadar?

Askeri Bando Astsubay Hazırlama Okulu'ndan mezunolup ilk defa göreve başlayacak olan personelin net maaşı ne kadardır?

01 Eylül 2009 18:38

TAF2008

yaklaşık 1500..

01 Eylül 2009 19:06

-yeter artık-

asgari ücret(birileri hep sallar gerçekleri gizler az alıyoruz yetmiyor diye ağlarlar ama tabiki bu miktar asgari ücretin 3 katı artı ek tazminatlarıda var menmun kalırsın)

01 Eylül 2009 21:33

paraşütçü_astsb.
Yasaklı

yeter artık buyur senı de astsubay yapalım memnun edelım...

02 Eylül 2009 02:25

AsiKraL41
Yasaklı

Evet ortalama 1450 civarındadır..

Ayrıca yeter artık rumuzlu üye;

Bilmeden konusuyorsunuz ya, olay orada biter işte arkadasım;) Ama insan bildiği/BİLMEDİĞİ mevzuda art niyetsizce yorum yapmalı dimi? Daha daha açıklayıcı olabilirim özel mesajdan sorarsan sorularını...Yada bak arkadaş ne güzel demiş; senide gel Astsb. yapalım diye :)

Saygılar..

06 Eylül 2009 00:40

taret732

yeter artık isimli üye sen nolur camii önüne git ve dilen. anladığım kadarıyla işin gücün yok bizle uğraşma.

09 Eylül 2009 14:40

-yeter artık-

Kalsın:)) Cvplara bak hizaya gel,işte yine hazımsızlık örneği soru soran arkadaşa kimse cvp vermemiş ben bilgi verip yardımcı olmak istemişim ondan sonra yok şöyle böyle,ben tsk personelinin eleştiriler karşısında biraz daha anlayışlı ve seviyeli olmasını beklerdim ya ama neyse uslubumu bozmayım medeni insanlara yakışmaz,çünki hakikaten kişilik olarak saygıyı hakeden insanlar çooook tsk'da ve çevremdeki tsk mensupları arasında da,sonra onlara saygısızlık etmiş olurum(onlarında rütbesi nedense hep omuzda nedenini şimdi daha iyi anladım)ama tarafıma cvp yazanları kaale bile almayayım dedim ama tarafıma cvp hakkı doğmuş kısaca bunlar gibilerinin derdi imanı para,herhalde bi savaş vs. olsa sen benden fazla maaş alıyorsun sen önden buyur,git diyecekler(burdaki yorumu yapanlar çakma askerler die tahmin ediyorum yoksa...)Ayrıca nerde kaldı vatan,devlet sevgisi ortamda kriz var bir sokağa çıkında dolaşın derim sizlere(zaten ortalık karıştı karışacak insanlar mutsuz ve umutsuz,ülkenin en güvenilir kurumu olduğunu iddaa eden ve bizlerinde gurur duyduğu teşkilatın personeli de bu kadar çok parayı düşünürse herhalde sonumuz IRAK gibi olacak diye korkuyorum yani herşey para değil arkadaşlar,dışarıda 500-600 tl'ye çalışan insanlarıda düşünmek gerek sonuçta onların vermiş olduğu vergilerle maaşınızı alıyorsunuz insanların maddi durumu nekadar iyi olursa o kadar yüksek maaş alırsınız bu kadar basit,tamam zor bir görev ifa ediyor olabilirsiniz ona kimsenin birşey dediği yok ve kimsenin gözüde yok SADECE ortada bir çelişki var çevremden duyduğum ve gördüğümle yorum yapmıştım oysa,AYRICA bu da MEMURLAR forumundan(emniyet köşesi),askeri personel olduğunu söyleyen birinin yorumu ,( 'o kadar paraya düşkünseniz gelin astsubay olun derim ben ama kkk(kara kuvvetlrınde)ister myo dan ister astsubay temel kursundan cıkın hiç farketmez direk zaten önce şark hızmetıne verıleceksınız bide sinifinız hava savunma,muhabere,tankcı falansa zaten hepten köşesiniz,şartsuz surtsuz lojman,istikak her an eksıksız,polis gibi silahınızın parası maasınızdan kesılmez direk üzerinıze zimmetlidir ve 11 değişik cinste tabanca cinsi atesli silahtan istedıgınızı secersınız ve hiçbir ücret alınmaz,sabah 9 aksam 5 mesaı saatı.ayda 1 veya en fazla 2 kere nöbetçi kalırsınız...sınır ötesi birliklere düşmedikçe sıkıntı olmaz,sıkıntı dedımde şudur,sosyal hayatınız daralır lojman dagın basında olur insan görmessınız...temel ıhtıyahcalardan yana hıcbır sıkıntınız olmaz tc size ıyı bakar.evlıysen bekarlara gore 120 tl fazla alırsın kara kuvvetlerınde dıgerlerını bılmıom bıde cocuk basına 94 tl ek verırler...yanı evlı ve cocuklu bır görece yenı baslamıs bır astsubay cavus sınırdaysa bıde 2200falan alır ve sınırdada kıdem suresı duser 2 veya 3 senede bır rutbe atarsın.ailen gata güvencesındedır ve gatada askerı hastanedır türkiyenın en ıyı doktorları ordadır sana veya aılene bır sey oldunda sırnaktamısın askerı ucak gelır senı ordan alır ve hıcbır ucret taleb etmez...adam yerıne konulursun ama sorumlulunda coktur.buna sorumluluk demeyelımde vefa dıgelım cunku sana bu kadar deger veren bır ulkeye sende uzerıne dusenı yapacaksın...!gerektınde ölecek ve öldüreceksın')ŞİMDİ ya birileri yalan konuşuyor halkın ve site kullanıcılarının gerçekleri bilmesini istemiyor yada gerçekten dedikleri maaşı alıyorlar,bilgilenmek isteyen arkadaşım karar SENİN,Ben bu forumda her kesimin yerini okurum ve oralarada fırsat buldukça yazıyorum da ama bu kadar çok,insanların birşeyler zoruna gitmiyor,relax olun,ben forumun amacına uygun paylaşımlarda bulunalım derim ve ayrıca ben yalan,yanlış gördüğüm herşeye,her konuya yine yeter artık diyeceğim çünki bu ülkede pinokyolar o kadar çok ki!?.Saygılarımla

09 Eylül 2009 14:52

Kinova

Lütfen uslubumuza biraz daha dikat edelim .Öyle omuza,kola,bacağa takılan nesnelerle insanlık ölçüsünü yapamazsınız..

09 Eylül 2009 16:42

SANBEY

sayın yeter artık. kullandığın bir cümle (onlarında rütbesi nedense hep omuzda nedenini şimdi daha iyi anladım) senin kişiliğini özetliyor yorumunun devamını inan okumadım. bu cümle yetiyor seni tanımaya.

09 Eylül 2009 16:53

sebu9
Yasaklı

1450 ne kadar cook para değil mi yeter artık , normal memurda 1.200 den başlıyor, ögretmen ek ders harici 1.400 lerde polisler 1.700 1.800 lerde...Sen devamlı hep askeri bölümde bu tarz bişe oldumu direk saldırıyorsun?İçindeki söylemek isteyipte söyliyemediğin tam olarak nedir , Açıklarmısın?

Bir tür kıskançlık mı? veya Elde edememek midir? Ayrıca Ne iş yapiyorsun? ve Ne kadar Maaş alıyorsun cidden çok merak ediyorum.

Saygılarımla.

09 Eylül 2009 19:30

arbeloa

Tartışma seviyesizleşmiş ama bhen şahsen asker olmak isterdim. Astsubay olsun subay olsun... Subaylık şansımız var da sınavları bizi kasar açıkcası...

09 Eylül 2009 22:57

thk13
Yasaklı

Evet -yeter artık- uzunca yazını okudum.doğruların var ama üzülerek söylüyorum,yanlış ve yalanların.Neye dayanarak bu kadar net yazdın merak ediyorum.Tek tek cevap vermiyeceğim.

Emniyet forumundan asker olduğunu söylediğini iddia ettiğin birinin yazdığı zırvaları buraya taşımışsın ama doğruluk derecesini hiç araştırmamışsın.

Değerli kardeşim ben son 7 yıldır doğudada batıdada 20 küsur yıllık bir rütbeli olarak şartsız surtsuz lojman görmedim,kirada oturdum/oturuyorum.11 değişik cinste tercih edilecek tabancada görmedim,ne verdilerse(7,65) onu aldım,geçen ay tuttuğum Nöbet sayısı 6,nöbet parasıda yok. Vs,Vs.

Bence burada yazacaksan gerçek bildiklerini yaz,aslanlar gibide arkasında dur,dolayısıylada seviyeninde düşmesine sebep olma. Ama bu tarz yazıları anında çürütmek mümkün.

Mesleğin zor olduğunu sende kabul etmişsin.Ancak o uyduruk yazıya inanarak bu söylemini çürütmüşsün.

Herşey para değildir.1450 tl nin neyi ifade ettiğini biliyoruz.Ancak zor olan o meslekte görev yapanlar eşlerini,çocuklarını geride bırakarak bayrağa sarılı tabutla memleketlerine uğurlanıyor.O yokluk ve tehlikenin bedeli parayla ödenemez.Tabi vatan millet dediniz arkasında durun dersen bende derimde sözümüzün arkasındayız,bu nedenlede varsa(ki benim yok)bir maaş artışı talebi onun için buralarda yapılıyor,meydanlarda eylem yaparak görevden kacılmıyor,tabutla da olsa görev yapılarak dönülüyor.

Burada ne anlatırsak anlatalım bazı gerçekleri anlayabilmeniz yaşamadan imkansız.

Benden tavsiye net ve kesin bilidiğiniz konularda bize burda paylaşımda bulunun, katkı sunun.

Saygılarımla.

10 Eylül 2009 00:07

AsiKraL41
Yasaklı

yeter artık;

Asker şahıs filan değilsen bence yazma buralara..Çünki resmen provakatörlük yapıyor gibisin..Bu acizliktir arkadaşım onu bil.. Ayrıca burada da bizler tarafından dikkate filan da alınmıyorsun..İnsan istenmediği yerde çok kalmamalı... Mamaif dediğim gibi;yorumların senindir, taraflı yorumları sana iade ediyorum..

Dikkate alınmıyorsun buralarda..Sevgiler...

10 Eylül 2009 23:45

isa kuru

yeter artık-senin asker olduğuna bile inanmıyorum yada daha kötüsü Astsubaylarla aranda yaşanmış ve hazmedemediğin bir olay varki böyle yazılar yazıyorsun.Yada kimler için provakatörlük yapıyorsun,sonucunda sana ne getirisi var bilemiyorum.Ama çevremdekilerin hepsinin rütbesi omuzunda cümlesi senin nasıl bir karektere sahip olduğunu zaten özetliyor.Bu sözün üzerine bence yazılacak başka da bir şey yok sanırım.

10 Eylül 2009 23:53

isa kuru

yeter artık-arkadaşım askeri personel değilsen lütfen girme bizim konulara

26 Eylül 2009 11:52

tattuşum
Kapalı

ya askeri personel 1500 alsa 2000 alsa nolurki adamlar evinden barkından ayrı eşya alıyolar ev tutuyolar oglen yemekleri cebinden çıkyıor benim abimde askeri personel herkes ona köşeyi dönmüş gibi bakıyor ama öyle herşy görndgü gbi olmuyor evdi yakıttı derken ohoo alıyo başını gidyor

27 Eylül 2009 11:19

nigdenindelisi

gereksiz bir tartışma yaşamayınca anlamazsın boşa yorum yapma bilmiyorsun askerligi ......DIŞI SENİ YAKAR İÇİ BENİ...

..

28 Eylül 2009 16:25

konserwatif
Editor

beyler..bu ülkede asker maaşları hep cokk cokk abartılır ama abartıldıgı kadar değildir asla..bunun nedenlerinden biride yeni mezunu askeri personelin yani 20 21 li yaşındakilerin millet bizi cok para alıyor sanıyor diye milletin sandıgı gibi yaşamaya calısıyorlar yani lüks yasama özentisi var cogu yeni mezun personelin oda haliyle halk arasında cok alıyorlar intiba uyandırıyor..bugün yeni göreve başlayan ögretmen maası ekdersle beraber 1750 1800 arası iken 7/24 mesai mefhumana göre calısan askeri personelin aldıgı maas daha cok göze batıyor..bir ögretmen haftda 3 gün oklula gidip oda yarım gün 1700 1800 lira alırken yeni görev alan astsubay maasının 1450 1500 olması göze bata biliyor..ben asker değilim ama abimin harp okuluna girdiğinden beri dolaylıda olsa bu konulara alakalıyım abim suan kıdemli binbası ve eşi calışmadıgı halde eş ve cocuk yardım ile batıda 2500 civarı alıyor..ama bunun yanında abimle aynı yıl memuriyete başlayan ögretmen eniştem maaş olarak 1700 eş çocuk yardımı ile 400 450 den de az olmamak kaydıyla ekders alıyor yani totalde 2200 lirayı buluyor ama haftada max.4ün okulda oda saat 3 e kadar..kıyası siz yapın.i.

28 Eylül 2009 23:32

AsiKraL41
Yasaklı

Sn. Konserwatif Çok doğru demişsiniz gerçekten.. Yerinde tespitleriniz için teşekkürler..Gözardı edilen bir konuyu yakalamışsınız...

29 Eylül 2009 17:42

ayşeegüll

uzaktan ne güzel demi 2000 ytl alır ailen gata hastanesinde bakılır...senin neyden haberin var be.. 2 gün 3 gün dağlarda ayağında botlar kar suları içine girmiş donmamak için birbirine sarılan arkadaşların yada bi kardeşin oldumu senin..ve hiç uğrunda pusu kurularak şehit olan bi yakının hiç bi sucu olmadağı halde mayında bacakları koları kopan bi gaziyle konustun mu sor bakalım onlar para için mi yaşamıs bunları bi gün yolun düşerse bi şehitliğe git babasının mezarına geldiğinden habersiz şehitlikteki çiçekleri sulayan ve orasına kahraman babalar parkı diye çocuğunu getiren bi kadın gördün mü abisi şehit olduğu halde ardından oda şehit olmak için asker olmaya yemin etmiş bi kardeşi gördün mü..evet o benim ve bu mesleği parası için yada sosyal güvencesi için tercih etmiyorum dağdaki astsubay kardeslerim uzman çavus kardeşlerim hiç biri de para için orda değiler eminim parayla ödenilebilecek bi borç değil ve bu milletin ver gileriyle ödenebilecek bi borc değil ve uzaktan bakıpta asgari ücretle çalısan bi insanla dağda her an ölümle baş başa olan bi astsubayı nasıl bir tutabilirsin kısacası çok boş konusmussun evet senin gibi düşünen insanlara şehitlerimizin döktüğü kan haram olsun aileleri gata da bakılır demissin sen gördün mü gatanın morgunda yatan şehit kocası altta üs katta 6 aylık hamile eşi gata bazen öyle de bakabiliyo asker ailelerine sen bunları 1550 yada 2000 ytl ye göze alıp bu mesleği secebilirmisin yada 2000 ytl bunların karsılığını ödeyebilir mi...

29 Eylül 2009 19:04

ing.adana

konservatif hocama öğretmenlern 4 sene okuduğunu ve lisans mezunu olduklarını hatırlatayım bari.. bana bunu diyen adama hadi ozamn madem parası iyi sende öğretmen ol görelim derim..

Toplam 44 mesaj