Editörler : crops35
«177178179180181182183184185186187188189

delicate_86
Aday Memur
27 Ocak 2013 00:00

arkadaşlar benim üniversiteye memur olarak atanma ihtimalim var eğer atanrsam acaba asaletim onaylandıktan sonra fakültedeki kimyagerlik kadrosuna geçebilir miyim?

kadınca90
Aday Memur
28 Ocak 2013 10:47

unılerde kutuphane bırımınde mesaı ucretı alınır mı arkadaslar _?

glam
Kapalı
28 Ocak 2013 10:49

Çok zor. Sizin üniversitenizin takdirine kalmış bir durumdur bu.

kadınca90, 11 yıl önce

unılerde kutuphane bırımınde mesaı ucretı alınır mı arkadaslar _?

kadınca90
Aday Memur
28 Ocak 2013 10:53

unıversıtede mesaı varmıs. ben aslında baska bı bırımdeyım ama memurluk kartımda kutuphane yazıo. acaba bırımler arası mesaı vermeme durumu olabılır mı? mesaıyede kalıyorum haftada ıkı gun

deniz77
Aday Memur
28 Ocak 2013 10:56

sakın üniversiteleri tercih etmeyin, özlük haklarınızın en çok gasp edildiği kurumlar, hiçbir maddi ve manevi kazancınız yok, liyakat yok, tecrübenin adı yok, aman diyim başka kurumları tercih edin.

glam
Kapalı
28 Ocak 2013 10:56

Mesai resmi ise ücretini alırsınız. Ama bende üniversite personeliyim ve mesai ücreti hiç görmedim :)

kadınca90, 11 yıl önce

unıversıtede mesaı varmıs. ben aslında baska bı bırımdeyım ama memurluk kartımda kutuphane yazıo. acaba bırımler arası mesaı vermeme durumu olabılır mı? mesaıyede kalıyorum haftada ıkı gun

Economişy
Daire Başkanı
28 Ocak 2013 16:56

666 sayılı KHK ile 2012 yıl sonunda tüm mesailer kalktı. size fazla mesai ücreti verebileceklerine emin misiniz; yani boşu boşuna mesaiye kalmış olmayın sonra.

Toprakk
Aday Memur
29 Ocak 2013 11:50

2011 de ÜGYS sınavı yapıldı ve biz emektar memurlar kırk yılda bir sınav gördük Şef,Memur.. ünvanları açılmıştı ama aynı ünvaları 3,4,5,6,,derecelerle kurumun tek terçih seçtirmesinden dolayı..herkes cok olan kadrolu dereceleri seçti ve diğer aynı ünvanlar alt veya üst dereceler boş kaldı,, cümkü kadrso sayısı herkes cok olan kadroyu seçti..onun için snavdada diğer az kadrolu aynı ünvanlı dereceler boş kaldı ve 70 alanlar bile oralara atanmadı bu şekilde bizim haklarımız gasp edilmiş gibi oldu....üniversiteler bence enazından 70 puanı aşan kişlrin haklarını emeklerini yok etmemeli ve boş kalan aynı ünvanlara ataması yapmalı ilgilenmeli,2yıl geçtiğinde hakklarımz emeğimiz boşuna gitmiş oluyor..sendikalarda bile ses yok..

Toprakk
Aday Memur
30 Ocak 2013 12:07

arkadaş bence üniverstede Kimyagerlik kadrosuna atanman zor olabilir,ve kadronun boş olmasına,gececeğin bölümün kabul etmesine vb..şartlar cıkabalir önüne sonradan onun için gireceğin kuruma sormanda fayda var! derim.....

.bu arada kütüphanelerde normalde mesai heryerde ykotur...olanda mecbursa kurumun yapacağı birşey ,,standart birşey değil..

gaiptensesler
Kapalı
02 Şubat 2013 11:38

+++

gaiptensesler
Kapalı
02 Şubat 2013 11:39

Hayatta sorunlar hiç bitmiyor ya.önce memur olmak için yırtınıyorsun sonra tayin olmak için, sonra bir başka sorun...Anlaşılan dünya rahat etme yeri değil :d

matador26
Daire Başkanı
06 Şubat 2013 12:32

merhabalar herkese, haziran ayında yapılacak atamada üniversiteleri yazmayı düşünüyorum. daha önce nüfus müdürlüğünde çalışıyordum, istifa ettim çalıştığım ilçenin nüfusu 1 milyon kadardı o kadar yoğundu ki; çay sigara molası hatta lavaboya gitmek bile çoğu zaman hayaldi bizim için ,bankolarda çalışan memur sayısı 15'ti yapılan işlem sayısı ortalama 1500 dü memur basına 100 işlem ortalamasıyla çalışıyoduk. hatta sınav dönemleri 150 kimlik yazdığımı bilirim tek başıma.her türlü insnla muhatap oluyosun manyağı,piskopatı,katili,sapığı...vatandaşın hakareti küfürü tehdidi de cabası... sanunda bastım istifayı kurtuldum :) şimdi forumdada bazı arkadaşlar üniversiteleri yazmayın, aman ha uzak durun gibi uyarılarda bulunmuşlar. aklım takıldı yine pis belalı bir yere düşmeyeyim diye o yüzden şöyle sorayım masa başından kalkamadığın, sigara içmeye çıkamadığın zamanlar olur mu üniversitelerde ? birde hangi departmana verileceğinizi seçme şansınız var mı? veya departmanlar arası değişiklik yapılabilir mi ? herkese iyi çalışmalar

nsezener
Aday Memur
06 Şubat 2013 13:57

Merhaba Arkadaşlar, bir sorum var bilenler cevaplarsa sevinirim.

2011 den beri bir ünide önlisans mezunu kadrolu olarak çalışmaktayım.2012 kpss sınavına önlisans olarak tekrar girdim.Haziran daki alımlardan önce lisansı bitirirsem hazirandaki alımlarda herhangi bir önlisans kadrosuna başvurabilirmiyim?

gaiptensesler
Kapalı
06 Şubat 2013 14:41

lİsans sınavını son başvuru günü itibariyle lisanstan mezun olmazsanız önlisans puanınızı kullanabilirsiniz.ÖSYM sınav klavuzunda da bu şekilde bir ibare var.Bakabilirsiniz.

nsezener, 11 yıl önce

Merhaba Arkadaşlar, bir sorum var bilenler cevaplarsa sevinirim.

2011 den beri bir ünide önlisans mezunu kadrolu olarak çalışmaktayım.2012 kpss sınavına önlisans olarak tekrar girdim.Haziran daki alımlardan önce lisansı bitirirsem hazirandaki alımlarda herhangi bir önlisans kadrosuna başvurabilirmiyim?

nsezener
Aday Memur
06 Şubat 2013 14:47

lİsans sınavını son başvuru günü itibariyle derken ne demek istediniz

gaiptensesler
Kapalı
06 Şubat 2013 14:56

Yani önümüzdeki sene (2014 yılı kpss sınavları) lisans sınavı temmuzda ama başvuruları nisandadır.Diyelim ki 20 nisan lisans kpss ye basvuru son günü.Siz 20 nisanda lisanstan mezun olursanız kpssye lisanstan girmek zorundasınız.20 nisandan sonrası için diğer bölümünüzden başvuru yapmanız gerek.

4paradox4
Aday Memur
06 Şubat 2013 23:26

mesainin kaldırılması saçma sapan. Asgari ücretle çalışsak daha iyi. ünv. çalışan memurlar 1750 maaşla çalıştırılıyor. Bu kadar sıkıntılı bir memurlukta bu maaş çoooooook iyi. tepkisiz kaldıkça daha çok sürünürüz.Bu mesleği bıraksan olmuyor. bırakmasan olmuyor!!!

serbest-deli
Müsteşar Yardımcısı
07 Şubat 2013 00:37

az olan kadroya başvursaydınız?

siz kendi sınavınıza kendiniz mani olmuşsunuz.

Toprakk, 11 yıl önce

2011 de ÜGYS sınavı yapıldı ve biz emektar memurlar kırk yılda bir sınav gördük Şef,Memur.. ünvanları açılmıştı ama aynı ünvaları 3,4,5,6,,derecelerle kurumun tek terçih seçtirmesinden dolayı..herkes cok olan kadrolu dereceleri seçti ve diğer aynı ünvanlar alt veya üst dereceler boş kaldı,, cümkü kadrso sayısı herkes cok olan kadroyu seçti..onun için snavdada diğer az kadrolu aynı ünvanlı dereceler boş kaldı ve 70 alanlar bile oralara atanmadı bu şekilde bizim haklarımız gasp edilmiş gibi oldu....üniversiteler bence enazından 70 puanı aşan kişlrin haklarını emeklerini yok etmemeli ve boş kalan aynı ünvanlara ataması yapmalı ilgilenmeli,2yıl geçtiğinde hakklarımz emeğimiz boşuna gitmiş oluyor..sendikalarda bile ses yok..

gaiptensesler
Kapalı
08 Şubat 2013 08:10

Slm arkadaslar su an üniversitede aday memurum.İleride karsılıklı olarak yer değiştirmek istiyorum.Bu konuda üniversitelerin yaklasımı nasıldır.Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler.

Economişy
Daire Başkanı
08 Şubat 2013 15:28

üniversiteler arası karşılıklı yer değiştirme(becayiş) olmuyor, ama başka kuruma nakil yoluyla geçiş var. öncelikle adaylığın kalkınca seni kabul edecek bi üniversite bulman gerek, sonra kendi üniversitenin izin vermesi gerekecek başka üniversiteye geçmene. yaklaşım konusu üniversiteden üniversiteye değişir; olumlu da yaklaşabilirler olumsuz da...

gaiptensesler, 11 yıl önce

Slm arkadaslar su an üniversitede aday memurum.İleride karsılıklı olarak yer değiştirmek istiyorum.Bu konuda üniversitelerin yaklasımı nasıldır.Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler.

Toplam 3772 mesaj
«177178179180181182183184185186187188189

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi