Editörler : supporters.

333
Memur
24 Mart 2006 08:51

hardworking bence genel mudurlugu bir ara..cunku benim durumda ilginc oldu.2,5 yıl once aradıklarında gelmicem sınava demistim.izmirden istanbul gozumde buyudu ve merkez bankasıyla sınav gunleri pes peseydi sanırım.yani aynı anda hem ankara hem istanbul,yapamam dedim..merkezi sectim.tabii sınavı da kazanamadım orası ayrı konu.ama garantiden de aramazlar bi daha demistim.aradılar ve yine cagırdılar tam 1 yıl önce.sasırdım tabi.ama gel gorki 1 yıl önce girip kazandıgım sınav icin hala gel basla demediler!yani bos yere ugrasıp duruyorum sanırım..sen guncelleme mutlaka yap bence.

kosebas
Memur
24 Mart 2006 15:42

pınara

selam arkadaşım. garantide çalıştığını yazmışsın. ne kadar maaş ve ek ödernekler alıyosun? (yol+yemek+ikramiye v.b.) beni aydınlatırsan sevinirim... ayrıca mülakatı geçtikten sonra ne kadar bekledin? teşekkürler...

er_gin
Aday Memur
27 Mart 2006 17:22

hala tık yok..acaba yine sınav yapıp sonra mı cagırcaklar..su sınav tarihini bilmiyoruz ki..belki hepsini toptan alacaklardır.ya da sadece torpilliler alacaklar ve biz avcumuzu yalicaz gene!

akbulut63
Aday Memur
27 Nisan 2006 17:53

arkadaşalr bende 2 aydır bekliyorum mülakat sonucunu ama bi türlü cevap gelmedi. aradıgımda ise bekle diyolar başka bişey yok bekle nereye kadar bekle bizimde kendimize göre bi hayat düzenimiz var olduysa oldu olmadysa olmadı deyin bitsin. insanların umutlarıyal ne oynuyorsunuz böyle... kazanılmış bi hakımız varsa bekletmeden verin. olumsuz sa olumsuz deyin...................

levent67
Aday Memur
12 Mayıs 2006 23:58

askerlik hakkında ne istiyorlar bilen var mı ben yeniyim.belki cevaplanmıştır ama lütfen bi daha cevaplar mısınız arkadaşlar?

KARASULAR
Aday Memur
17 Aralık 2006 21:48

slm arkadaslar.ben gişe asistanlığı sınavına girdim.yazılı sınavı gectim.şimdi grup mülakatı ve bireysel mülakat olucakmış.bu konuyla ilgili bilgisi olan varmı......

birde daha önce ki arkadasların yazılarını okudum hepsi şikayetçi

ben kazandım 1 senedir çağırmadılar bile diyen var.bunun içinde bilgisi olan varsa lütfen beni aydınlatsın .

nzl_
Aday Memur
24 Ocak 2007 13:27

arkadaşlar ben banka sınavlarına girdim bir hafta önce.çok kolay bir sınav.

1.aşama matemetik çarpma bölme gibi işlemler soruyorlar noktalı sayılar var.30 soru sanırım.ve10 dak.

2.aşama para sınavı burda mesala 5830 ytl lik çek var bankaya bozdurmaya gidiyor müşteri 3 tanesini 100 ytl lik istiyor.10 tenesini 20 ytl lik istiyor geri kalanını 1 ytl lik 50 kuruşluk istiyor ne şekilde verirsiniz müşteriye.şıklar şöyle düzenlenmiş(rakamları tamamen uydurma veriyorum)

50krş 1 ytl 20ytl 100ytl

a) 60 30 10 3

b) 50 40 10 3

şıklar bu şekilde gidiyor.tavsiyem hızlı hızlı ilerlemeniz bir soruya takılmayın lütfen.ben öyle yaptım.arkada ki sorular daha kolaydı fikrimce ama bir soruya takılıpta onları hiç göremeyen olmuş.6 tane yaptım 28 sorudan.6 sıda doğru ve geçtim.yani az yaptım diye panik olmayı.sınav süresi 15 dakika kadar.bu aşama en zor olanı ama bilipte giderseniz eminim rahatlıkla bu aşamayı geçersiniz.

3.aşama dikkat testi.80 soru var 6 dak veriyorlar ben 72 tane yaptım 80 tanesini yapanda var.bu tamamen dikkat isteyen bir aşama.ve hız ister.sorular şu tarz

nzl_
Aday Memur
24 Ocak 2007 13:33

15862 ytl

15862 $ bu rakamlar aynımı değilmi.görüldüğü üzere biri dolar ytl aynı değil şıkkını işaretliyorsunuz.

4.)aşama gurup mülakatı çok zevkli.size bir konu veriyorlar ve bunun için tartışma yapıyorsunuz.bazen kendi fikrinizi bazende sizin savunmanız gereken fikri onlar veriyor karşıdakine kabul ettirmeye çalışıyorsunuz.burda ikna kabiliyetinizi konuya bakış acınızı falan gibi konuları inceliyoorlar.

5. aşama tekli mülakat cv hakkında bazı bilgiler soruyorlar ve neden bankacılık.bankayı tanıyormusunuz bu pozisyonda çalışan biri ne işler yapar gibi sorular soruyorlar .sonra bu mülakat ve sınavı geçerseniz bankanın insan kaynaklarıyla görüşmeye çağırılıyorsunuz bi kaç gün sonra.hepinize bol şans şimdiden

nzl_
Aday Memur
24 Ocak 2007 13:38

karasular slm.istediğin bilgiler sitede var.kazanmayanı çağırmazlar tabi.durum şöyle.sınava girdin o il için eleman alımı ne zaman oluşursa seni ozaman aralar.sınavı kazanıp mülakataı olumlu atlatanları bir havuzda topluyorlar ve nezaman ihtiyaç olursa arıyorlar.bu 2 gün içindede gerçekleşebilir 2 ay içindede.ama kendin takip edebilirsin uzun süre sana haber vermezlerse.bankanın mülakatında sana haber verecekleri tarihleride söylüyorlar zaten.olmadı insan kaynaklarını arayıp öğrenirsin durumunu sabredemiyorum dersen.ok.bye

nzl_
Aday Memur
24 Ocak 2007 13:49

hardworking salm.ben sınava tam başvurumdan 7 ay sonra çağırıldım.zaten ilk başvuran olmulu adaylardan ileriye doğru gidiyorlar yani sınava girmek için 1 yıl bekleyen arkadaşlarımda vardı.merak etme eğer uyuorsa özelliklerin çağırırlar.sıkma sen canını zaten çalışan arkdaşlarım var akşam 8 deçıkıyorlarmış.biri evlendi bbu yüzden ayrılmayı düşünüyor işten.yani girsen bankaya ayrı bi dert.

bedisss
Aday Memur
24 Şubat 2007 20:24

arkadaslar yarın benide sınava cağırdılar ve ben daha önce ne bir sınava nede doğru düzgün mülakata girdim açıkcası iş deneyimim yok ve oyuzden korkuyorum :(

Toplam 51 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi