Editörler : F16 Gökçen

Yasaklı
09 Eylül 2009 18:36

açıköğretim türk dili ve edebiyatı bölümü mezunları öğretmen olabilirmi..

açıköğretim türk dili ve edebiyatı bölümü bitirip öğrtmen olmak mümkünmü arkadaşlar...acil cevap lütfen...

muhtesem32
Müsteşar Yardımcısı
09 Eylül 2009 18:39

tabiki öğretmen olabilirsiniz yalnız yükseklisans yapmanız gerekiyor

sihhiye
Yasaklı
09 Eylül 2009 18:51

ne dersniz okumaya değer mi sizce

muhtesem32
Müsteşar Yardımcısı
09 Eylül 2009 18:53

tabiki değer.

09 Eylül 2009 20:29

yüksek lisans yaptıktan sonra kpss de yeterli puanı aldıktan sonra önünde hiç bir engel yok

lesmesyok
Aday Memur
09 Eylül 2009 22:18

sihhiye arkadaşım edebiyat örgün eğitim mezunuyum. 3 yıldır o alırsın önünde engel kalmaz dedikleri yüksek lisansın peşindeyim. Tabi ben ve benim gibi binlercesi. Edebiyat bölümü mükemmeldir,okumaya her halükarda değer inanılmaz donanımlı olursun. Ancak açıköğretimden okunanabilecek bir bölüm asla ama asla değildir. Lehçeler dersinden örnek veriyim bir Türkmenceyi bir Kiril alfabesini bize hoca tek tek anlatmasına rağmen zorlanıyorduk,Osmanlıcaya değinmeyeceğim bile.. Zevk olarak okumak istiyorsan oku derim çünkü açıköğretimden bu bölümü okumanız ve bitirmeniz imkansız bence. En azından öğretmen olma ihtimaliniz çok düşük bunca örgün eğitim ve eğitim mezunu varken.. Başarılar..

sihhiye
Yasaklı
09 Eylül 2009 22:40

yaa okumak ta zorlanırmıyız ki..zorlanacağımız kesinde..

kido_1984
Aday Memur
10 Eylül 2009 00:26

Arkadaşım açık öğretimde nasıl bu dersler verilecek ben hala anlamış değilim.Ben bu dersleri kalmadan vermek için midemden hasta bile oldum.Biz bir Yeni Türk Edebiyatı sınavında dokuz sayfa yorum yapıp çıkıyorduk.Her sene osmanlıcadan yüz sayfa yazıp hocaya veriyorduk.Osmanlıcayı zaten iyi öğrenmelisin çünkü 3. ve 4. sınıflarda bütün dersleri osmanlıca görüyorsun.Yani aklım bir türlü bu açık öğretim işini almıyor.

gguner
Aday Memur
10 Eylül 2009 09:49

arkadaşlar bende çok zor olduğunu tahmin ediyorum.ama yinede denemeyi düşünüyorum..

peki bu yola girdiğimizde önümüze yaşla ilgili herhangi bir sorun çıkar mı acaba?ben şu anda 28 yaşındayım ve öğretmenlikte yaş sorun oluyor mu?bilen var mı?

benzen07
Memur
10 Eylül 2009 10:53

öğretmen atamalarında yaş sınırı 40 diye biliyorum. ben de yaşa takılabilirim diye öğrenmiştim de:) bu arada bu y.lisans olmadan ücretli çalışmaya başlanıyor değil mi? bir de atandıktan sonra formasyon alabilirsin dediler o nasıl olacak? y.lisans yapmadan kpss ile atanabilir miyiz?

gguner
Aday Memur
10 Eylül 2009 11:01

benzen07 arkadaşım ilgine teşekkurler.benim kafam biraz karıştı.tam olarak ne yapmamız gerekiyor bu bölüme girip bitirdikten sonra.formasyon almadan atama nasıl yapılırki...yanlışım varsa düzeltin lütfen.bölümü bitereceğiz,formasyon alacağız,kpss ye girip atama bekleyeceğiz di mi ???

benzen07
Memur
10 Eylül 2009 11:09

evet. yani aöf+ales=tezsiz/tezli y.lisans+kpss

sonunda kpss+diploma ort ile atama geliyor.

ama işte diyelim ki edebiyat/kimya vs mezunusun, boş beklemek istemiyorsun. gidip ilçe eğitime başvuru yapıyorsun şansın veya torpilin varsa civarındaki bir okula ücretli öğretmen olarak gönderiyorlar.

ben de diyorum ki böyle yapsam. bu esnada kpssden şahane puan aldın atanıyorsun da sonra formasyonu alabiliyorsun diye bir şey duydum, oluyor mu?

benzen07
Memur
10 Eylül 2009 13:42

"..ek çizelgede yer verilen yüksek öğretim programlarından mezun olanlardan Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Programını tamamlamamış olanlar, KPSS'nda 75 ve daha yukarı puan aldıkları takdirde, pedagojik yönden eksiklikleri tamamlatılmak üzere alan öğretmenliklerine atanabilirler. Bu şekilde öğretmenliğe atananların Pedagojik Formasyon eğitimleri adaylık dönemi içinde gerçekleştirilir.."

bu şekilde atanan var mı?

kido_1984
Aday Memur
10 Eylül 2009 14:35

formasyonun varsa atanmak için en düşük 80 almak lazım

öö61
Memur
10 Eylül 2009 15:12

arkadaşlar pedogojik formsyon dersi almak içinde sınava mı giriliyor ?

sihhiye
Yasaklı
11 Eylül 2009 22:31

gncll

e_r_z
Aday Memur
13 Eylül 2009 02:29

bu sene türkiye çapında kaç kişi aldı bilen var mı?ben 20 kişi kadar bilıyorum ama ne kadar doğru onu bilmıyorum:)

muratmat2
Aday Memur
13 Eylül 2009 11:42

mrb.ben saglık kurumları işlt.okuyorum burayı dondurup Türk dili okuyabiliyormuyum.bilen varsa yazarmı

banu22
Aday Memur
16 Eylül 2009 01:20

arkadaşlar tezsiz yükseklisans yapma şartı kalktımı.bu formasyon ne açıklarmısınız.ayrıca tezsiz y.lisans deyip geçmeyin masraflı iş.5-10 bin kadar masrafı var.

deniz-derya
Aday Memur
29 Eylül 2009 10:42

kadrolu memurlar açıköğretim türk dili ve edebiyatı bölümünü bitirdikten sonra kpss girmeden kurumlar arası geçişten öğretmen olunabiliyormu?

deniz-derya
Aday Memur
29 Eylül 2009 10:45

olabiliyormu?

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi