Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : incir.receli
26 Eylül 2009 22:09  

Kapalı
seçmeli yabancı dil dersi..(lisede çalışan arkadaşlar bi bakın lütfen)

geçtiğimiz senelerde sadece 9 ve 10.sınıfta ingilizce dersi varken bu yıl müdür 11. sınıflara seçmeli ders olarak inglizce seçmiş.kitap yok,ben ne yapsam şimdi arkadaşlar,tecrübesi olan paylaşabilir mi?hangi kaynak kullanıcam,nasıl bi gidişat izliycem,müfredaat ne olcak??

26 Eylül 2009 22:25

ayhi
Kapalı

okul türü ve alanını yazmamışsınız

şu çizelgede sonlarda yer alan açıklamalardan bulmaya çalışın:

http://ttkb.meb.gov.tr/ogretmen/modules.php?name=Downloads&d_op=getit&lid=801

26 Eylül 2009 22:57

Amy
Yasaklı

isikayhan

26 Eylül 2009 23:38

bdsm-2

ben de lisede görev yapıyorum. biz de de 11 ve 12 lerde seçmeli ing dersi var. kitap içinse yanlış bilmiyorsam okulun mebe 11. sınıflar için seçmeli ingilizce okutulacağını bildirmesi gerek, çünkü meb ona göre kitap gönderiyor.Biz ise çağ öncesi olan A new English course for Turks Lise 3ü işliyoruz

27 Eylül 2009 18:58

I won't give up
Kapalı

okulumuz çok programlı lise ama kitap gönderilmemiş,napcağımı bilmiyorum ben de.

27 Eylül 2009 19:30

ayhi
Kapalı

üstte verdiğim çizelgenin açıklamlar kısmında şunlar yazıyor:

Seçmeli Yabancı Dil dersinde; II. yabancı dil dersinde uygulan yabancı dil öğretim programları uygulanır.

İkinci Yabancı Dil dersinde;

İngilizce dersinde; Talim ve Terbiye Kurulu?nun 17.07.2006 tarih ve 317 sayılı Kararı ile kabul edilen öğretim programı uygulanır.

28 Eylül 2009 19:58

I won't give up
Kapalı

evet ayhi hocam benim de o kısım dikkatimi çekti,o kararı indirdim,okudum.şimdi müdürüm benden yıllık plan yapmamı istiyor,ben de kitap ortada yokken neye göre plan yapcam dedim, o da bana kitaba göre değil öğretim programına göre yıllık plan yapılır diye kızdı.o kadar canım sıkıldı ki bugün anlatamam.ben de biliyorum öğretim programına göre yapılacağını,ama kaynak kitap olmadan neyin planını yapayım ki haksız mıyım?konu belli değil,ünite belli değil.ben de seçmeli ingilizce dersi için kitap isteyin dedim.istemişler ama kalmamış sanırım.ben de o zaman 10.sınıflar için kullandığım Unique 10 kitabını kullanıyım diyorum,sizce nasıl olur??bi sorun çıkar mı??

28 Eylül 2009 20:22

ayhi
Kapalı

yaklaşık 5 yıl önce lisede kısa bir süre çalışmıştım, o yüzden bir şey diyemiycem :(

28 Eylül 2009 20:36

I won't give up
Kapalı

:( yok mu başka bilgisi olan??

29 Eylül 2009 22:40

Amy
Yasaklı

Liselerde calismak herzaman icin daha avantajlıdır, sebep : teftis derdi ilkogretimdeki kadar buyuk deildir, yıllık plan konusunda idareyle ya da okul muduruyle dialoga girmyin, zira onların izleyecegi yol sadece despotizmden gecer, sakın onlara dert anlatmaya kalkmayın, empati beklemeyin, kendinizi mimletmekten baska bir ise yaramaz, sizi odaya cagirip cagirip stres topu haline getiriler,

onlarin istedigi sadece ce sadece basit bir evraktir, kitap olmasa da sizin uygun gordugunu bir sekilde yıllık plan hazirlayabilirsiniz, kullandıgınız ders kitabinizi taslak olarak baz almaniz mantıklı, kendinizce bir cozum uretip oyle bir evragi teslim edebilirsiniz, burada tek dert evraktir, sizin bu kon uda ne problemlerle karsi karsiya oldugunuz deil, kesinlikle aciklamara girmemenizi tavsiye ederim.

30 Eylül 2009 20:30

I won't give up
Kapalı

Amy hocam ben yanlış bişey yapmaktan çekiniyorum açıkçası.hani biri gelir de sen neden 10. sınıf kitabını 11 lerde kullanıyosun der mi??ikisinin öğretim programı farklı mı aynı mı anlamadım gitti,1 haftadır araştırıyorum ama kesin bişey de elde edemedim.müdürümüz de sağolsun ufak noktalara takılan biri,ben de 1 yıllık tecrübeye sahip bir öğretmen.zümrem de yok,okuldaki tek ingilizceci benim.o yüzden tereddüt ediyorum ama en iyisi 10.sınıf kitabını kullanmak değil mi?

30 Eylül 2009 21:04

ayhi
Kapalı

geçen yıl 2. dönem okul idarelerince 2009-2010 kitaplarının girişi yapıldı. madem ingilizce seçmeli ders yapılacaktı o zaman kitap girişinini yapılması gerekirdi. okul idaresi bunu ihmal etmiş gibi görünüyor

biraz daha araştırma yaptım

üste verdiğim açıklamalara göre ingilizce için ikinci yabancı dil dersinde 11. sınıfta SAIL kitabı okutuluyormuş

http://yayim.meb.gov.tr/2009-2010%20EĞİTİM.pdf

http://yayim.meb.gov.tr/2009-2010%20DERS%20KİTABI%20SATIŞ%20FİYATI.xls

bence okul idaresi ile bunu görüşün

ücretsiz temin edemiyorsanız, satın almak için bakınız:

http://yayim.meb.gov.tr/yayinevi.html

02 Ekim 2009 19:42

I won't give up
Kapalı

çok teşekkür ederim ayhi hocam yardımlarınız için..son anda müfredatta değişiklik olmuş,o nedenle yabancı dil dersi seçilmiş.kitap istedik ama gelmedi.ben de 10.sınıflar için okuttuğum kitabı 11.sınıflar için de kullanmaya karar verdim.müdür de tamam dedi.bakalım,inşallah iyi olur.

03 Ekim 2009 11:24

*-daisy*-

teşekkürler bilgilendimeniz için...

benim okulumda da 10. sınıflarda seçmeli seçildi ama kitabı istenmedi, bu kitap siparişlerinin bir dönemi var mıdır?

Şimdi isteyebilir miyiz mesela?

03 Ekim 2009 12:09

ayhi
Kapalı

satılacak kitap varsa, alabilirsiniz

03 Ekim 2009 14:50

*-daisy*-

sadece satın alabiliyoruz yani,

ücretsiz gönderilmiyor...

12 Ekim 2009 20:56

berkiebaby
Yasaklı

Seçmeli dil dersinde illaki kitap kullanma zorunluluğunuz yoktur yıllık planınızı yapınız ve öğrencilere farklı farklı kaynaklar tavsiye edebilirsiniz....İş öğretmende biter unutmayınız...

Toplam 16 mesaj
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?