Editörler : Lanet
30 Eylül 2009 22:33

5. sınıf bursluluk sınavına hazırlık

Arkadaşlar bu yıl 5. sınıf okutuyorum. Sınıfımı bursluluk sınavına hazırlamak istiyorum. Geçen yıl 5. sınıf okutan öğretmenlerimizden sınavı kazanan öğrencilerini nasıl çalıştırdıkları neler yaptıkları nasıl bir yol izledikleri öğrencileri kaç net çıkardı kaç puan aldı kaçıncı oldular..... konularında beni aydınlatırlarsa çok sevinirim

dankal
Kapalı
01 Ekim 2009 20:09

merhaba.ben geçen yıl okuttum.harıl harılda hazırlandım ama o sınavı kazanmak neredeyse imkansız hocam.85 net sınırı ne demek biliyor usunuz?öğretmen çocukları alıyor hep zaten.diğerlerinin inan hiçbir şansı yok.bol soru çözmekten aşka bir yol yok

atsız51
Genel Müdür
01 Ekim 2009 20:48

hocama katılıyorum.benim çocuklarda yaklaştılar ama başaramadılar.fakat bu sizin için geçerli değil tabiki.ama benim yaptığım çalışmaların ikinci kademede çok faydalı olacağından eminim.şimdidedn sınıfıma giren branşçı arkadaşlar çok beğeniyorlar.buda öğretmenleri olarak insanın çok hoşuna gidiyor tabiki.

ben ikinci dönem öğle aralarında hep etüt yapıp test çözdüm.ayda birde deneme sınavı yaptım.yalnız soruları kendim hazırlamadım.bir yerle anlaştım.böyle daha rahat ve faydalı oluyor.benim çocuklar mat hariç fule yakın yaptılar ama olmadı.benim hatam geometriyi çocuklara önceden vermemek oldu.tavsiyem siz siz olun geometriyi işlemek için sakın konuları beklemeyin.önceden iyi olanlara öğle araları yavaştan anlatmaya başlayın.yani diğer konularla ortk götürün.bizim zamanımız kalmadı ve bu bana acı bir tecrübe oldu.bazı konuları yetiştiremedik çünkü adamlar okulu haziranda kapatıp buna göre plan hazırlatıyor ama sınavı 3 mayısta yapıyor.BAŞARILAR DİLERİM..

02 Ekim 2009 23:58

eyvah hocam 85 net ne demek neden öğretmen çocuğu öncelikli oluyor kim başarılıysa o kazansın

deniz_mavi
Kapalı
22 Ekim 2009 16:09

2007-2008 yılında belde okulunda iki öğrencim 5.sınıfta bursluluk sınavını kazandı.birisi ilçe 2.si oldu

yaklaşık 85 net=450 puan gerekiyor. bir taneside direkten döndü. sorular aslında basit. ben projeksiyondan yansıtarak geçen yılların soruarını falan çözdürmüştüm. ne gariptir ikiside sonra özel okula gitmiş. o sene tayinim çıktı.

_incila_
Aday Memur
07 Kasım 2009 21:18

bende bu konuda biraz yarım istiyorum.

ayyy.e
Aday Memur
09 Kasım 2009 15:04

ben birleştirilmiş sınıf okutuyorum...konular zaten bitmiyor..yüksek puanlar almak öğrencilerim için hayal olacak anlaşılan..aslında çıkan sorular basit,ama çocukların ciddi anlamda hazırlanması gerekiyor:((

_incila_
Aday Memur
09 Kasım 2009 22:54

gncl

işletme..
Aday Memur
05 Mart 2011 16:13

siz 5. sınıftamısınız

rabish22
Şef
18 Mart 2011 23:56

hocam ben de 5.sınıf okutuyorum bir kasaba okulunda. artı kurs yapıyorum nerdeyse tenefüslere çıkmıyorum 3 kaynak bitirdim şimdi 4. ye geçtim ama denemelerde yine de o başarıya ulaşılamıyor çok yüksek çünkü...inşallah emekleri boşa gitmez çocukların ve kazanırlar...

ayse_sınıf
Memur
09 Eylül 2011 22:05

Bende bu sene beşleri okutacam ve çok iyi hazırlanmak istiyorum tecrübeli hocalarım lütfen yardım neler yapmalıyım????

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi