Editörler : crops35

turgay01
Genel Müdür
02 Aralık 2009 22:14

arkadaslar ben dilekcemi yoladım cevap gelemdi bende aradım dedim erteleme dilekcesi yoladım 2 ay oldu cevap vermediniz dedim cıkan memura oda dedi yıgınla erteleme istegi var cvp gelir bekleyin dedi bende dedim tekrar yolsam olurmu oda dedi garenti olsun dersen tekrar yolla dedi bende bügün tekrar yoladım ne olur ne olmaz die ögrenci belgemi yoladım

e.svly
Daire Başkanı
02 Aralık 2009 23:27

arkadaşlar mektupla cevap geç gelio internetten takip edin borç sayfanızda eski borcun tarihi degişio ona dikkat edinnn bana internette baktıktan sonra geldii ama ben eylülde gönderdim

haykooo
Aday Memur
22 Eylül 2010 17:54

selam arkadaslar ben 2008 de mezun oldum 2009 da sıgortalı işte calıstım fakat şimdi calısmıyorum erteleme dilekçesini 13.09.2010 yolladım dilekceye nezaman cevap gelir?erteleme kabul edilir mi?

"""emine"""
Kapalı
23 Eylül 2010 10:45

sigorta girişin varsa ertelenmiyo diye biliyorum ama yinede dilekçe yollayın şimdi çalışmadığınızı belirtin hatta arayıp sorun

dilekçeye cvp belli olmuyo bana 15 günde gelmişti bazı arkadaşlarıma 1 ayda gelmişti cvp

haykooo
Aday Memur
23 Eylül 2010 11:35

dilekçeyi yolladım fakat dilekçede simdi calısmadığımı söylemedim sorun ederler mi?

"""emine"""
Kapalı
23 Eylül 2010 16:05

sanmıyorum ama ertelerler mi onu arayıp sormak lazım sigorta girişi olmaması lazım ertelenmesi için

hüzünçiçeği
Şube Müdürü
23 Eylül 2010 16:14

kyk ya adres değişikliğini bildirmek için ne yapmam gerekiyo arkadaşlar?bide ben 2006 meuznuyum ve hiç ödeme yapmadım:((ne yapacam ben yaaa...

ayseker
Şef
23 Eylül 2010 16:15

arkadaşlar ben de 2006 ocak 2007 eylül arasında öğrenim+katkı kredisi almıştım 3500 gibi bir borcum vardı..

sonra gidip hiç araştırmadım. bir sene ücretli öğretmenlik yaptım sigortam o süre başladı, öğretmenlik bitince de bitti. sonra dgs kazandım 1 sene intibak gittim, ordan atıldım. şimdi de açıköğretim okuyorum. eğer bir öğrenim kaydın varsa borç erteleniyor mu. acaba bundan mı bana bir bilgi gelmedi. ?

"""emine"""
Kapalı
23 Eylül 2010 16:22

arayıp sorun arkadaşlar numarası var önceki sayfalarda yada gidin kredi yurtlar müdürlüğüne bende 2009da öedemem lazımdı 1 yıl ertelettim sigorta girişim yoktu ama

şimdi başlayacağım ödemeye erteleme olmassa hergün için faiz işliyo:(

ayseker
Şef
23 Eylül 2010 16:45

emine benim 2009 aralık ta faiz işlemeye başlamış ve 9ayda 300 TL kadar faiz eklenmiş.. şimdi ben o dilekçeyi yollasam ertelenir mi 1 sene kadar faiz işlenmiş halin üstüne.. yoksa ilk başta erteletmediğim için ödemeye mecburmuyum.. bir de daha ne kdar ödemezsem haciz falan gelir mi yoksa sadece faiz mi işler ? bu dilekçe postaneden mi atılıyor yoksa kyk ya mı gidip vericez.

"""emine"""
Kapalı
23 Eylül 2010 17:18

açıköğretim okuduğun için ertelenebilir arayıp sor bence

ben dilekçeyi posta ile yolalmıştım,haciz gelmez ya en fazla sigortalı devlet işin olduğunda maaşdan kesilir ben hiç duymadım haciz geldiğini

ayseker
Şef
23 Eylül 2010 17:24

hay ağzını öpeyim.. ne korktum senden mesaj gelene kadar çok gerildim. çok rahatlattın beni ama yarın dilekçeyi posta ile göndericem nasipse.. çok sağol bilgi verdiğin için.. allah bi tomar para göndersin sana inşallah.

izmir_87
Şube Müdürü
23 Eylül 2010 20:18

ya arkadaslar bana herhangı bısey gondermedıler odemenın basladıgını nerden bılıyosunuz 2008 mezunuyum nezaman odemeneye baslıcam!

haykooo
Aday Memur
08 Ekim 2010 12:15

arkadaslar geri ödeme taksitim baslıyo 1 yıl boyumca odemezsem ne kadar faiz gelir ayrıca eve haciz hemem mi geliyo?

dkatreb
Genel Müdür
08 Ekim 2010 12:23

haykoo bende çok araştırdım yine forumdan edindiğim bilgileri paylaşıyorum 2 yıl boyunca ödeyemeyen bir arkadaş icra takibi başlatıkklarını fakat haciz falan gelmediğini belirtmişti 2 yıl boyunca toplam bin lira faiz işlenmiş borcunun üzerine.. benimde bu ay başladı bende ödeyemeyeceğim sigorta girişim olduğu için de erteleme imkanım yoktu maalesef..

"""emine"""
Kapalı
08 Ekim 2010 16:54

haciz falan gelmiyo ama çok faiz işliyo ya 2 senede 1 milyar çok fazla ya:(((

birde geri öderken 3 ayda bir 1 milyar ödeniyo bunun daha az taksitlendirmsi yok mu acaba? aylık 100tl ödemek gibi:))

dkatreb
Genel Müdür
08 Ekim 2010 18:11

:) verdikleri gibi alsalar geri ne güzel olurdu değil mi ? emine sen kaç mezunusun benim taksitler 300 küsür aylık 2008 mezunuyum ben

ozo21
Müsteşar Yardımcısı
09 Ekim 2010 11:17

2006 yılından önce alanlar 3 ayda bir ödediler bize her ay ve aldıgın sürenin yarısı kadar zamanda ödeme koşuluyla bu ne biçim bi iş anlamadım sanki para basıyoruz.

izmir_87
Şube Müdürü
09 Ekim 2010 14:50

aynen ya paramı basıyoz anlamadım durumumuz cok ıyı olsa zaten kredıalmazdık aylık 350 nasıl yatırcaazz 3 ayda bır olsa eskısı gıbı cokıyı olurdu

"""emine"""
Kapalı
11 Ekim 2010 09:22

ben 2007 mezunuyum başladı bile ödeme ama çok zolanıyorum ayda 350 veriyorum çok fazla ya:( verdikleri gibi alsalar walla yatırmadık mı faiz işliyo birde:(

Toplam 80 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi