Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

  
Editörler : civilmemur
«257258259260261262263264265266267268269
04 Ağustos 2014 09:40

peşkeşeson

MERHABALAR DEĞERLİ EMEKÇİ İŞÇİKARDEŞLERİM HERKESE SELAMLARIMLA SESLENİYORUM-

BENDE İÇİNİZDEN BİRİSİ KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI İŞÇİSIYIM VE 27 YILLDIR ÇALIŞMAKTAYIM BU GÜNEKADAR YAŞADIĞIM GÖRDÜĞÜM ÇOK GÜZEL OLAYLAR OLMADI ÇOK ACILAR SIKINTILAR ÇEKTİM GEÇMİŞTE SENDİKACILIKLADA UĞRAŞTIM 12 YIL İŞYERİ TEMSİLCİSİYDIM 2 DÖNEM SENDİKA ŞÜBE DELEGESİYDİM GENELBAŞKAN SADIK ÖZBENLE ,HÜSEYİN HAMURCUYLE, HAKAN BOZKURT İLE VE BİRÇOK GENELMERKEZ YÖNETİCİLERİYLE ÇOK İÇ İÇEYDIM YILDA EN AZ 4 KEZ ANKARAYA GİDER SENDİKAYI DENETLER GÖZLEMLERDİM 2009 YILINA KADAR DAYANDIM SABRETTİM 2009 YILINDA İSTİFA ETTİM İLK İSTİFA EDENLERDENİM ALLAHA ŞÜKÜR HİÇBİR EMEKÇİ KARDEŞİMİN HAKKINI GÖREV SÜREM İÇERİSİNDE BİLİNÇLİ OLARAK ÇALDIRTMADIM YAĞMALATMADIM BİR EMEKÇİ MESLEKTAŞIMIZ SAYIN KIRMAN VE GURUBU ARKADAŞLARI 1 NOLU ŞÜBEYE SEÇİLMESİNDE O GÜNKÜ ORTAMDA YARDIMCI OLMUŞTUM ANCA KALITESİNDEN ÖDÜNÇ VERİLDİĞİNİ GÖRDUM VE LANETLİYORUM DEĞERLİ İŞÇİ KARDEŞLERİM MAALESEFKİ BÜGÜNKÜ BU ORTAMDA GİNE HATAYAPILIYOR LÜTFEN GEREKENİN SÜRATLE YAPILABİLMESİ İÇIN SAYIN SENDİKA GENEL BAŞKANIMIZ MUHARREM ÖZKAYAYA DESTEK OLUNULMALIDIR BAKINIZ BOŞU BOŞUNA KENDİMİZE ZARAR VERDİK 2009 YILI İTİBARIYLE MADDI KAYIPLARIMIZ OLDU ZARARLAR VE SIKINTILAR YAŞATTIRILDIK GİNE TUZAK İÇİNDEYIZ LÜTFEN DİKDURUŞ BEN ÇOK ACILAR YAŞATTIRILDIM ASLA HAKLARIMI HELAL ETMEYECEĞİM SEBEP OLANLAR ALLAHIMDAN DİLEĞİM AZİZUN ZUNTİKAM AYETİ HÜRMETİNE HASBUNNALLAH VENİĞMEL VEKİL EYLEDIM HASABIM SORULSUN DİLEĞİMLE VE TEK SÖZ DAHA SÖYLÜYORUM LÜTFEN BÜGÜNKÜ BU DURUMDA SAYIN MUHARREM ÖZKAYA GENEL BAŞKANIMIZA VE SENDİKAMIZA DESTEĞİMİZİ VE UYANIK OLUNULMASINI OYUNLARA GELİNİLMEMESINI CANI GÖNÜLDEN TEMENNİ EDERİM SAYGILARIMLA İŞÇİ EMEKÇİ KARDEŞİNİZ.

14 Ağustos 2014 23:46

bilgikumkumasi

Arkadaşlar, sendika ile kurum anlaşamadığından yani uzlaşma sağlanamadığından dolayı görüşmeler arabuluculuğa devredildi...Allah sonumuzu hayrede...

15 Ağustos 2014 16:52

peşkeşeson

değerli meslektaşım emekçi yoldaşım bilgikumkumasi yazdığınız bilgi için teşekkür ederim -

konuyla alakalı olan ve gerçek bilgileri bizlerle paylaşmaya nedersiniz bakınız bizler anadoludayız yanı ankaraya çok uzağız hem maddeten ham manevi olarak imkansızız bakınız 2009 yılından buyana mağdürüz açlık veya yoksulluk sınırının çook altındayız

ölümle pençeleşiyoruz bu sayfada neden yazmazsınız ankaradaki işçi kardeşlerim sizlere sesleniyoruz vicdanınızın sesini birkez olsun dinleseniz neler olduğunu yazsanız olmazmı bakınız hepimiz işçiyız anca dürüst olamadık değilmi herzamanda böyledir merkez sömürü taşra peşkeş çekilir değilmi evet gerçek malesef bumudur.

15 Ağustos 2014 21:10

bilgikumkumasi

bende ankarada değilim ancak alıcılarım çok açık.bakanlık anlaşmaya yanaşmıyor diye duyduk. birileri bakana işçiler tediye ve ikramiyeleri ile birlikte 2400 tl aylık alıyorlar demiş sözde bakanda bundan dolayı istenilen zammı vermiyormuş falan filan...hiç anlaşma yapılmasa bile şu an ki durumda zaten yıllık % 12 zam alınıyor durumda...bakalım bu sözleşme nereye gidecek...Allah sonumuzu hayretsin ama sözleşme imzalansa bile o kadar büyük umutlar beslemeyin derim...fark eden birşey olmayacakmış gibi gözüküyor.ay sonuna arabulucuların keyfi olursa her zaman ki gibi sadece devletin verdiği zama talim edeceğiz..

19 Ağustos 2014 09:37

peşkeşeson

marhabalar değerli meslektaşım dava arkadaşım bilgikumkumasi bilgilerin için çok teşşekkür ediyor size minnettarım-

arkadaşlarım değerli kardeşlerim hepimiz ekmek için aş için mücadele vermiyormuyuz eğer öyleyse neden bölündük topluca hareket edemiyoruz neden azınlık olan bir kesim meslektaşlarımız kişisel çikarları uğruna sömürü ve peşkeşten yana hizmet etmekteler değerli işçi kardeşlerim bakınız hepimiz işçiyiz değilmi soruyorum ozaman onursuzca hareketler yapmamalıyız eğer işçi zarar görüyorsa sömürtülüyorsa tek yumruk olup gereğini yaptırmalıyız şimdi zor mücadeleler sonucu kazanılmış hakları masada görüşen bir sendikamız var yetermi yetmez tabii o sendikayı çalıştıracak ve denetleyecek gine bizler emekçiler değilmiyız şimdi önce ankaradaki işçi sınıfı hemen sendikayı haraketi geçirip gerekli çalışmalara başlamalısınız haydı acildir ve yazışmaları bu siteden duyurun herkese selamlarımla.

19 Ağustos 2014 10:05

akdeniz-07

arkadaşlar herkes sustu yine birşeyler dönüyor ama anlamıyoruz hani önderlik yapan arkadaşlar neredeler koltuklarına kavuştular galiba yoksa şimdiye kaç defa arayıp hal hatır sorarlardı. sendikamız dahil bakınız sitesinde ramazan bayramı kutlaması dahi yok neden? sadece genel başkanın bir açıklaması var neymiş yalan haber böyle bir şey yok falan filan ozaman bize önderlik eden arkadaşlar nerdesiniz bizlere açıklama yapmak zorundasınız nabal altındasınız nasıl üye almak için koşturup hergün arıyordunuz bugünde koşturup bize haber vermeniz lazım değilmidir.

19 Ağustos 2014 10:15

akdeniz-07

sitede yayımlanan genel başkanın açıklamasından alıntı olan metin de derki( Halil Günbeyi de toplu iş sözleşmesi taslağını hazırlayan Ankara da ki ekibe davet edilmiş. Mazereti nedeniyle ilk gün katılamamış ikinci gün aramızda olmuştur. Dolayısıyla hazırladığımız taslak ve pazarlık marjlarının ne olacağı hakkında da o toplantıda uzun uzun tartışıldı. Hiç kimse orada 85 TL’nin altında olursa ben yokum demedi. 85 TL.’nin altında olursa ben yokum demek farklı, maaşlarımız 2000 TL olsun demek farklı bir şeydir.)peki bu arkadaşlarımız ne pazarlığı yaptı yada neden sendika değişti makam'mı istendi ve biz bunları başkanımız kırıldığı için duyup okuya biliyoruz yoksa birşeylerden na haber olacaz.

19 Ağustos 2014 10:30

akdeniz-07

yine genel başkanımızın yazılarından alıntı(Yukarıdaki anlayışımızdan hiçbir taviz vermedik. Dolayısıyla bazı üyelerimizin yazdığı “benim yevmiyem zaten 72 TL . Sendika 75 TL sözleşme imzaladı ise ben 3 TL. için mi sendika değiştirdim diyen üyelerimize” diyoruz ki: “lütfen rahat olunuz.” Ağzımızdan çıkanları kulağımız duyuyor. Ama üyelerimizin tekliflerini almak için işyerlerinde yaptığımız toplantı sırasında “başkanım maaşım 3.500 TL olsun diyen” üyemize “sen buna gerçekten inanıyor musun? Dediğimde; “gerçekçi olmak lazım olmayacağını bende biliyorum.” Dediğini de unutmuyorum)bende sendikamızdan şöyle bir şey anımsıyorum KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI bizim vitrinimiz olacak nekadar iyi bir tis yaparsak iyi bir örnek teşkil eder ve yolumuza diğer kurumlarla devam ederiz böyle bir konuşma hatırlıyorum sendikadaki arkadaşlarımızdan.Yaradan Rabbim Herşeyin hayırlısını nasip eder inşallah emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.

19 Ağustos 2014 11:08

bilgikumkumasi

akdeniz-07 arkadaşım, şu an HALİL GÜNBEYLİ arkadaşımız o vebali bildiği ve ağırlığında ezildiği için 2 aydır zaten isyanda, mevki ve makamı yoktur.Merkezi hergün bu konuda aramakta ve protesto edip uyarmaktadır.Özbüro İş in merkezine gitmek ve protesto etmek için dösim işcilerini organiza etmeye çalışıyor, ancak bu kadar üyeden sadece 30-40 kişi destek veriyor, Halil Beyin Facebook sayfasından inceleyebilir yada Dösim işçilerinin Facebook sayfasından takip edebilirsin..O yüzden bu konudan bu kadar rahatsız olan birine haksızlık etmeyelim. Sorun sendika yönetiminin PASİF KALMASI ve eski tezkoopcu bazı kişilerin bakanlığı " zaten ıvır zıvırla aylık 2500 tl maaş alıyorlar" diye akıllarını doldurması...Ayrıca sendikanın 17 temmuzdan beri bir açıklama yapmaması ise zaten gereken açıklamadır.Daha en son görüşmeden sonra hiçbir faaliyet yapmamış olan sendikadan bakalım sözleşmede ne çıkacak.Ama emin olsunlar 85 tl alta bir yevmiye olursa (%20 vergi kesintisi sonucu elimize geçecek olan 30 günlük net 2.040 tl dir)hemen herkes istifa edip dayanışmaya geçeçek.buna eminim.3 aydır sendika ayda 58 tl kesiyor ayrıca geçen 1 yıllık toplanmış aidatıda bizlerden kesecek yani şu ana kadar sendika bizlerden 313.000 tl aidat kesti, en az 1 yıllık tutarda 1.252.800 tl kesecek yani sözleşme imzalandığı taktirde 1.565.800 tl (birbuçuk trilyon) özbüroişin kasasına girecek...buda sözleşmenin diğer boyutu...devletin yaptığı zamma bile sahip çıkıyorlarsa ben bu anlayışıda kınıyorum doğrusu...

19 Ağustos 2014 12:19

akdeniz-07

değerli arkadaşım bilgikumkuması burada sendika ile ilk görüşme yapan arkadaşlar kimler idi? Hani bizler görüştük herşey çok güzel olacak,hakkımızı savunacaklar,bunu yapacaklar vs. Benim merak ettiğim bu arkadaşlar nerede? burada yazan peşkeşeson ve bilgikumkuması başka kimseyi göremiyorum ya herşey sütliman yada siz çok karamsarsınız.Amacım burada hiçbir arkadaşımı kırmak değil ama bizlerinde kapalı kapılar ardında ne olup bitiyorsa haberdar olmak hakkımız eğer koltuk sahibi olan yada olacak olan arkadaşlarımız dürüstler ise lütfen bizlere gerçekleri iletsinlerki kimse vebal altında kalmasın.Daha düne kadar aynı yola beraber çıkan arkadaşlar neyi paylaşamıyorki?

19 Ağustos 2014 12:32

akdeniz-07

...Ayrıca sendikanın 17 temmuzdan beri bir açıklama yapmaması ise zaten gereken açıklamadır.Daha en son görüşmeden sonra hiçbir faaliyet yapmamış olan sendikadan bakalım sözleşmede ne çıkacak.Ama emin olsunlar 85 tl alta bir yevmiye olursa (%20 vergi kesintisi sonucu elimize geçecek olan 30 günlük net 2.040 tl dir)hemen herkes istifa edip dayanışmaya geçeçek.buna eminim.3 aydır sendika ayda 58 tl kesiyor ayrıca geçen 1 yıllık toplanmış aidatıda bizlerden kesecek yani şu ana kadar sendika bizlerden 313.000 tl aidat kesti, en az 1 yıllık tutarda 1.252.800 tl kesecek yani sözleşme imzalandığı taktirde 1.565.800 tl (birbuçuk trilyon) özbüroişin kasasına girecek...buda sözleşmenin diğer boyutu...devletin yaptığı zamma bile sahip çıkıyorlarsa ben bu anlayışıda kınıyorum doğrusu...sevgili bilgikumkuması arkadaşım bunu hesaplamışsın çok güzel peki bizleri üye yapmak için altlarında arabalar ile il il vızır vızır gezen arkadaşlar yeni sendikadan kazanım anlayışları bumuydu?Burda sendikanın bir suçu yok gibi arkadaşlarımızda olduğunu düşünüyorum çünkü ilk duruşunuz yoookkk.

19 Ağustos 2014 12:39

akdeniz-07

Yaradan hepimize Ailelerimiz ile Sağlıklı,mutlu ve başarılı hayatlar nasip etsin.

19 Ağustos 2014 22:37

bilgikumkumasi

doğru söylüyorsun işçiler olarak bir duruşumuz yok..sadece kendi kendimize ve birbirimize çelme takıp az bir makam görünce diğerlerini tanımamazdan gelen bir grup olduk.işçiler bu kadar rahat ve sessiz olursa parçalı olursa Sendika neden rahat olmasın ki...

20 Ağustos 2014 10:36

peşkeşeson

merhabalar emekçi işçi meslektaşlarım bilgikumkumasi ve akdeniz-07 yazılarınıza gözlerim yaşardı inanın arkadaşlar 27 yıldır bu kurumda işçiyım geçen bu süre tahlil edilince yaşadıklarım yenilir yutulur değil maalesef hakkımızı alın terimizi sömüren kısaca gasp eden yanı çalan ooo hirsizlar varya zannediyorlar kul hakkına el uzatmak meziyettir başarıdır bügün keselerini şişirebilirler hatta bakanlığın devletin dağıttığı ganimet niğmetlerden faydalanıp hayal edemiyecekleri tatilleri bedava yaparlar yer içerler anca unuttukları çokşeyvarki bu konu çok önemli asla kul hakkının affıyoktur yarın ahirzamanda huzuru mahşerde mahkemeyi kübrada yüce ALLAHİMİZİN HUZURUNDA imanlarından haklar herkese dağılacaktır asla helal etmiyorum hakkım kul hakkıdır hasabını yaradan yücemevlam sorsun hasbullah veniğmel vekil ettim-

değerli işçi meslektaşlarım sendikayı çalıştıran ve denetleyen üyesi olan işçi sınıfıdır bakınız sendika konusunda 12 yıl bizzatı yaşadım tezkoop iş sendikasında işyeri temsilcisiydim ve delegeydim inanın ne izmir de tatile gittim nede davetlerine katıldım çünkü kul hakkından çook korkan işini ve görevini çok iyiyapan namuslu haysıyetli kardeşinizim tezkoop iş sendikasındaki istifam 2009 yılı tıs imzasından hemen sonrasına dayanır o günün şartlarında tepkilerimi vermem için gereği da oydu günün şartlarında türkiye geneli benim gibi hareket eden çok emekçi kardeşim vardı yanlız 7 kişi cezalandırıldı mağdür edilen sadece ben oldum benim adıma hiç tanımadığım neyediği belirsiz ,,,,?...insan faşizanlar imzalar attılar anca yaptıklarına sevine dursunlar yaptıklarının cezasını yüce ALLAHA bıraktım çünkü yücedir elbetki şüphesiz hesabını sorar-

şimdi bügünün şartlarına bakarsak tavsiyem şudur ankara içi ve yakın iller topluca sendikaya gitsin direk genel başkanın karşısında çikip görüşsun sonucuda bu siteden bizlere duyursun maalesef bizler mağduruz inanın gün geliyor eve ekmek alamıyoruz aç tuzlu suyla haftaları geçiriyoruz maaşlar birkısmı hacizlere birkismi kredi borçlarına derken ay kayıpla geçiyoor hafta sonları köylere çıkıp tarlalarda çalışarak çoluk çocuk doyuyor şimdi şunu anladım bazı arkadaşlarımız gerçekten alınteri ve emek üzerinden sömürü yapmakta onlarada sesleniyorum yahu be ALLAHTAN KORKMAZ KUL HAKKINI ÇALAN DEYYÜZ OĞULLARI artık yetmezmi utanın tevbe edin yeter be -

değerli işçisınıfı eğer sendika pasif durumdaysa bizzat denetlenmeli ve gereken sayın genel başkan muharrem özkayaya söylenmelidir muharrem bey öz orman iş genel merkezinde hukuk burosunda ulaşılınabilinir ben gidip görüşmuştum edindiğim deneyimim boş insan olmadığı hakka hukukaalınterine değer verdiği yönündedir daha sonrasında eğer beklenen tıs beklediğimiz gibi çıkmazsa topluca sendika üyeliğinden istifa edip dayanışmayla birsüre gidilmeli ve türkiyede tecrübeli tek emek örgütü disk in sendidasına katılınılmalıdır anca bizler başaramayız nedenmi içimizdeki çok arkadaşımız çalandan yana gününügün etmektelerde ondan yaradan yüce mevlamdan hayırlı tıs sonucunu görmemizi ve emek alınteri kul hakkının çalınmadığı bir çalışma hayatının olmasını diler selam saygılarımla.

Toplam 5374 mesaj
«257258259260261262263264265266267268269