Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler :
«260261262263264265266267268269270271272
10 Ekim 2014 09:12

akdeniz-07

değerli işçi kardeşlerim son saniye kadar hala sendikamıza desteğimizi sürdürmeliyız eğer sonuç olumlu olmazsa emekten ve alınterinden yana tıs imzalanmazsa ozaman sonucuna sendikacılar katlanmalıdır herşey ortadadır örgütlenme aşamasında özburo iş yetkililerince bütün Türkiye tek tek dolaşıldı ve taslak oluşturuldu vaatları olmadımı ben hala dualarımla son anakadar sendikanın üyesiyim ve destekliyorum herkese tavsiyem sabır ve duayla destekleyelim eğer puşt olurlarsa ve hırszca sinsi pilanlarla emeği ve alınterini peşkeş çekerek sömürüye imza atarsalar sonucu ölüm olsa asla yanlarına kalmayacak yüce allahım aman vermez HERKESİ ALLAHA SIĞINMALARINI TAVSİYE EDERİM inanın yanlarına kalmaz bir şekilde çikar hemde sönuçları vahim olur helek olurlar .

peşkeşeson, 1 ay önce - Alıntıya git

sevgili arkadaşım bu yazdıklarından sonra sonuç ortada bakalım cevabın ne olacak sabırsızlıkla bekliyorum saygılar.

10 Ekim 2014 09:16

akdeniz-07

bukadar insana sebeb olanlarıda her kimler iseniz yaradana havale ediyorum.vebal çok büyük.

10 Ekim 2014 10:08

peşkeşeson

değerli meslektaşlarım işçi kardeşlerim bende sizler gibi kültür ve turizm bakanlığı dösim işçisıyım ve taşrada anadolunun zorşartlarında 5 nufuslu bir aileye mensub bir işçiyım taa 2009 yılından buyana acayıp nağdürüm maddi ve manevi kayıp larımız hepimizin had safhada çok büyük fakan içimizde iftiralarla sorgusuzca ezilen mağdüriyetlereuğratılan çeşitli cezalar verdirilen hiç bir zaman görüşüm alınmadı yerime benmiyşim gibi yazılar yazdırıldı imzam taklit edildi disiplin cezaları na uğratıldım tezkoop iş döneminde yapıldı bütün bunlar benim gibi yüzlerce kardeşim de bu gibi sıkıntılar yaşattırıldı şimdi bu günlere gelmişiz yeniden söz sahibi yepyeni bir sendikaya sahibiz bu günler zordur söz sahibi sendikamız beceriksizmi bilgisizmi tıs imza sonucunda hepimiz göreceğiz şimdi birliğimizi bölmeden hepimiz kentlenelim sabır sabır sabır diyorum eğer bu adamlar başarısız bir tıs imza ederlerse sonucu'bellidir şu anki söz sahibi öz büro iş sendikamızın sayın yetkilileri bütün anadoluyu bütün birimlerimizi il kültür ve turizm müdürlüklerini merkez makanlık ve taşra tümünü dolaşıp ziyaret etmedilermi beraber lerinde ankara da çalışan işçi kardeşlerimiz de vardılar anlattıkları önerileri beceriksizlikle sonuçlanmışsa elbetki cezasını bizler hepimiz keseceğiz yanlız dayanışmamız şart bakınız geçmişte çalışmalarımızı hatırlamamız lazım neler yaşattırıldığımızı unut mamalıyız sayın bakanımız atilla koç ve kıymetli müdürü sayın enver altıntaç bizler içun fedakarlık yaptılar bugün daimi sitatüdeyiz bazi arkadaşlarımız şuan memür olmuşlar o zamanda sendika vardı anca sömürgeci peşkeşçi faşişst sendikacılar vardı hepimiz birlik olup bügün buralardayız özellikle altını çizalim sayın bakanımız atilla koç ve ekibine sayın markez müdürümüz enver altıntaç beylere yüce mevlam razı olsun ne dilekleri varsa allahım kabul etsin her iki cihanda nurolsunlar bügün bu ortam çok çok önemlidir beddualar değil hayırlı dualar edelim bakınız geçen son tıs bazı arkadaşlarımızın şerrefsizce emek düşmanlıkları sayesinde herkese ödenen geriye dönül bırıkmış ödemeler bana özellikle yaptırılmadı sabrettim hasbunnallah dedim allaha havale ettim yüce mevlan gereğini öyle yaptıki şaştım kaldım şimdi bu sayfadan hepimiz dua edelim uyarılarımızı öz buro iş sendikasına ve yöneticilerine yapalım herkes sorunlarını sendikaya yönelmelidir uyarılar yazmalıdır sendikanın fax ı kilitlenmelidir yapmamız gerekeni yapmıyoruz peşkeşe son arkadaşınız olarak yokluk içerisinde sıkıntılı ortamda bir işçi olarak ankaraya gittim sendika genel başkanımızın karşısına çıktım kendim ve herkes için hesap sordum ve önümüzde buayın 20 sında tekrar gideceğim ekmeğimizın hesabını soracağım peşkeşe ve sömürüye dur diyeceğim neden izin alıp ankaraya hesap sormaya gitmiyoruz artık tezkoop iş adetlerini ucuz çamuratan politikalardan vaz geçelim beddu a ederken haklı ve madür edilmiş olarak beddua edelim bakınız beddualar dolaşır ve yerini bulur anca haksız edilirse misliyle eden ağıza yapışır kalır değerli emekçi kardeşlerim bakınız memür sınıfını nasıl almakta maaşları nekadar bizlerle arasındaki fark edir ortadadır cenabı allah herkese hayırlı şuurlu hizmetler nasıp etsin bakınız bugün ülkamiz içun tarihimizin kültürümüzün unutulmaması içun vazifelerimizi unut mamalıyız geçmişde teşkilatlarımızın bazi birimlerini fes ettirdiler kapattırıp peşkeş çektırdıler ozamanlar sendika yokmuydu görevi neydi ve neyaptı sonuç nedir şimdi uyuma uyan ey işçikardeşim sayın bakanımız ömer beye neden çıkmıyoruz doğruyu neden anlatmıyoruz söylenen bilgiler doğrumudur artık dürst ve hiçbir ark düşünceye yer yok gelecek ay ankaray da devlet büyüklerimle ziyaretlerimi ve sonucunu ve bütün doğruları da yazacağım herkes yürekli olsun mert olsun kalksın bir hafta izin alsın ankaraya gitsin ilgililerle görüşsun derlerini sorunlarını anlatsın genel başkanımızı öz orman iş sendikası genel merkezinde bula bilirler kendisi hukukçu değerli bir insan emekçi haktanyana birkişidir ve sayın bakanımızı ulustaki bakanlık binamızda bulabilirler bakan yardımcımızı ve muşteşar yardımcımızı aşti otogara çok yakın turizm binamızda bulabilirler neyi bekliyoruz hadi buralardaki gerçekleri ve doğruları yazmamız için önce izin alalım ankaraya gidelim allah yar ve yardımcımızolsun.

10 Ekim 2014 10:20

bilgikumkumasi

ya arkadaşım peşkeşeson bu neyin kafası sen ne ile besleniyorsun..bu kafayı yapmak için ne alıyorsan aynından bende istiyorum..ne dürüstü ne insanı ne temizi..resmen sattılar diyoruz iş bitti diyoruz sen hala neden bahsediyorsun..bugün özbüro iş ve bakanlığa siyah çelenk koyulup bildiri okunacak..bunu yapacak kişilerde milleti öz büro işe getyiren arkadaşlar..çünkü onlarda aldatıldı..sen anadoluda çalışıyorum diyorsun..bizler kaç kere o0 dediğin yerlere o dediğin kişilere gittik fax çektik telefon ettik..dün en son dedikleri sendikanın üst kademesi " size 7 tl giyim yardımı aldık daha ne istiyorsunuz " diye alay ettiler...1,750 tl üniversite mezunusan...ötesi yok..saçma sapan iyi niyette bulunup durma arıtk..ayrıca adamlar hala senin gibi yok tezkoop şöyleydi yok böyleydi diyor...ya kardeşim sizden başka bunu diyen yok..şayet tezkoop iyi olsaydı zaten orada olurdu..vaad ettiler ama hepsi yalan çıktı...peşkeşeson sen atla git ankaraya seni biraz oksasın kandırsın öpüp koklayıp geriş yollasınlar..sende sevin...ama bizden bu kadar...şu sözleşme imzalandığı gün istifalar atılacak...o şerefsizlere verecek bir kuruşum dahi yok..Allah hepsinin belasını versin...

Bu arada arkadaşlar şu an yeni bir sendika arayışı içindeyiz ( peşkeşeson sayın sendikanız özbüro işe bunu dedik ne yaparsanız yapın dedi bilgine) bu klonuda bilgi ve birikimlerinizi yazarsanız inceliyelim...

10 Ekim 2014 17:00

peşkeşeson

canim kardeşi̇m sabir sabir sabir ve gi̇nede sabir di̇yorum bakiniz si̇yah çelen kaymamaliyiz bi̇zlelre yani emekçi̇ sinifina yakişik bi̇r hareket olmaz anca elbet ki̇ sendi̇ka nin genel merkezi̇ne kona bi̇li̇ni̇z bakanliğimiz i̇le aramizda sorun olmamalidir çünkü yedi̇ği̇mi̇z ekmeğe pi̇slememeli̇yiz bakanlik hepi̇mi̇zi̇n ekmek teknesidir hepi̇mi̇z ekmek yedi̇ği̇mi̇z kapidir o söz etti̇ği̇ni̇z bakanlik önüne si̇yah çelenk asla tasvi̇p etmemeli̇yiz anca sendi̇ka önüne konabi̇li̇ni̇r hatta yikalim genel merkez bi̇nasini kafalarina yanliz son ana kadar sabir di̇yorum hele şu i̇mzalari atsinlar açiklamalarini yayinlasinlar sirasiyla bi̇zlerde gereği̇ni̇ yapacağiz elbetki̇ değerli̇ kültür ve turi̇zm bakanliği i̇şçi̇ sinifi bi̇rli̇k i̇çi̇nde sabirla son anakadan beklemekzorundayiz sadece sendi̇kaya yöneli̇k uyarilarimizi yapalim eylemleri̇mi̇zi̇ nezaket kurallari i̇çi̇nde bi̇rli̇k beraberli̇k i̇çi̇nde yürüteli̇m allah yar ve yardimcimiz olsun ami̇n.

13 Ekim 2014 09:42

KNNDNZ

Kardeşler bırakın birbirinizi yemeyi bugün onlar gider yarın başkası gelir sonunda yine biz kalırız sözleşmede son durum ne acaba

13 Ekim 2014 11:07

peşkeşeson

değerli işçi emekçi sınıfı bu gibi oyunlara gelmeyelim sendikamızı son saniyeye kadar desteklemeliyır tıs imzaları atılıp resmi ağızlardan resmi açıklamaları bekleyelim sonucu hep birlikte görelim durumu hep birlikte değerlendirelim hep beraber gereğini elbetki yapacağız bu eylemler yersız ve gericilerin işidır emeğe ve alınterine saygısı olmayan bölücü vegericidir içimizde yer bulmamalıdır allah yar ve yardımcımızolsun.

21 Ekim 2014 12:12

akdeniz-07

arkadaşlar 1 haftadır yine bir sessizlik oldu ANKARA'ya gidecek bir arkadaşımız vardı noldu gittimi?? iyi şeyler olacakdı genel başkan ile görüşmeler yapacakdı eğer bizleri aydınlatır ise minnetkar kalırım iyi yada kötü inşlh anlatır saygılarımla.

21 Ekim 2014 12:18

KNNDNZ

Yine Yalan dolan ortada birşey yok güya pazartesiye imzalıyoruz demişler beyfendiler yok şunda anlaşamadık yok bunda anlaşamadık yalan dolan hepsi

23 Ekim 2014 10:27

peşkeşeson

selamlar emekçi işçi meslektaşlarım çok yakın zamanda mutlu haberleri hep beraber alacağız hepimiz işçiyız emekçiyız ortada çok kirli oyunlar oynanmaktadır oyunlara gelmeyelim birlik olalım hepimiz izin alıp Ankaraya giderek sendika genel başkanımızın güçlerinegüç katalım destek verelim aynı zamanda uyarılarımızı da yapalım bakınız yıllardır emeğimizle alınterimizle içimizden bazı arkadaşlarımız makamları işgal ederek bizleri sömürtüp peşkeş çekilme olayında aktörlük etmekteler bu yeni dönemde taşlar yerini bulacaktır bazı sömürgeciler koltuklarını kayp edebilirler şimdi önümüzde bu yeni dönemde hakkın hakıkatın emeğin alın terinin korunacağı bir tıs olacağını söyleyebiliriz arkadaşlar yaklaşık bir haftadır bilgi kumkumasının kim olduğunu öğrenmeye çalışmaktayım eğer bula bilirsem doğduğuna pişmanedeceğim bütün ilgili mercihlere başvurdum yalan yanlış bilgilerle maalesef ortamı gererek bölücülük yapmaktadır gerçek çok farklıdır sayın genel başkanımız konusunda uzman çok kıymetli bir şahsiyet yaptığı bu zor süreçte tıs çalışmalarında onarımlar unutulmamalıdır arkadaşlar gelecek bizim önümüzü aydınlatacaktır herkesi izin alıp Ankara'nın yolunu tutmalarını tavsiye ederim bakınız ben çok iyi mutlu haberler duyuyorum yanlız hepimiz insanız çikar amaçlı çalışmalardan uzak duralım hepimiz için emek için geleceğimiz için kazanımlarımız için hepbirlikte sendikamıza destek ve uyarılarımızı yapalım değerli işçi meslektaşlarım herkes izinal Ankaraya git gerçekleri gör ve yaşa YÜCE ALLAHIM EMEĞİMİZE ALINTERİMİZE EKMEĞİMİZE GÖZ DİKEN BU ŞER ODAKLARINDAN CUMLEMİZİ KORUSUN önümüzde görüşülmekte olan toplu iş sözleşmesi çalışmaların da mutlak başarıyla sonuç için hepimiz birlikolalım .

Toplam 5430 mesaj
«260261262263264265266267268269270271272
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?