Editörler : crops35
«91011121314151617181920»

Murat303030
Aday Memur
14 Ocak 2010 12:25

Değerli arkadaşlarım daha öncede yazdım.Eğer GYS'na müracaat eden herkesi eğitime almazlarsa bu iş mahkemede biter. İlimdeki Müraccat evraklarını ben hazırladım. Daha önce sınava(2005) girip kazanmayanların -2 puanları düşürülmemiş.Sadece benim ilde 3 kişi var.Değerlendirme komisyonuna sordum elimizde belge yok diyor.baktım dosyada yok.Peki bu iki puanla bu adamlar kaç kişiyi geçer sizce.Peki Personel bilgi sisteminin neresi doğru.Mahkeme bunu iptal etmez mi?

emre_bey79
Memur
14 Ocak 2010 14:05

Arkadaşlar ne zaman ilan edilecek haberi olan var mı?

İlçe mudurlüğü için başvuru sayısı kaç kişi bilen var mı?

herkes farklı diyo kimi 4000 kimi 2000 kesin bilen var mı?

kaybıken
Kapalı
16 Ocak 2010 11:20

http://www.memurlar.net/haber/157962/

umitkiris
Aday Memur
18 Ocak 2010 10:57

A

r

k

a

d

a

ş

l

a

r

bir gelişme yokmu yahu? Her saat bakanlığın sitesine bakıyorum. Belki bir gelişme olurmu diye. :(

Ne zaman açıklanır bu konuda bir duyumu olan varsa paylaşsın lütfen

ayzeir
Aday Memur
18 Ocak 2010 11:53

seneye kalır bu iş

kalkınmacı06
Aday Memur
18 Ocak 2010 13:50

saygıdeğer arkadaşlarım

heveslenmenizi gayet iyi anlıyorum

ancak

bakanlığımız çok köklü olduğu için

ve çağın gelişmelerinden uzak kaldığındab dolayı kendini çağın yeniliklerine ayak urdurmaktan malesef uzak kaldı

vede zamanla kendini yenilemediği içinde siyasilerin

maalesef arpalığı oldu

son mbakanı saymazsak bana tarım kökenli vet yada zir kökenli bakan sayabilecek varmı

sami güçlü demeyin adam iktisatçı

neyse

dolayısıyla bakanı düzgün olmayanın teşkilatıda düzgün olmaz olamaz yani bakan tarımcı değilse genel müdürler ve daire başkanları kimyacı sağlıkçı maliyeci ilahiyatçılar dan müteşekkil olduğu için kurumsal yapıyı pek ciddiye almıyorlar

sağlık bakanı sağlıkçı oluyor her daim

adalet bakanı hukukçu oluyor her daim vs vs böylelikle

bakanlıkların kurumsal yapısı korunmuş oluyor

yani konuya azda olsa vakıf olan kişiler yönetime geçmiş oluyorlar

uzun lafın kısası tarımda bunlar olmadığı için herşey günü kurtarmaya yönelik yapılıyor

başbakanlıkta bekleyen bakanlık tasarısıyla beraber daha önce yayınlanan tayin yönetmeliğinin ve

görevde yükselme sınavının rafa kaldırıldığı bakanlıkta söylentiden çok konuşulmaya başlandı bile

beklenti içinde olmak güzel ama

nacizane tavsiyem görevde yükselme ile ilgili hayatınızı etkileyecek plan yapmamanız

muhtemelen sınav olmayacak nedenide zaten daralmaya gidiliyor

bakanlık tasarıdan dolayı müdürlük kadroları zaten iptal ediliyor

müdürlükm kadrosu olupta iptal edilenler müdürü olmayan kurumlara atanacak buda yüksek sesle konuşuluyor sadece sorun

bandırma ilçe müdürlüğüne mi atanacak yoksa bahçesaray ilçe müdürlüğünemi sorun şimdilik bu

tayin yaptırmak iseyenler içinde önümüzdeki günler bulunmayacak kadar önemli altın günler

çünkü bir önceki yönetmelik askıda işini yapan yaopıyor ilgililere

18 Ocak 2010 17:13

Kalkınmacı arakadaş bilmiyorum isminden kırsal kalkınmada çalıştığını algılıyorum. Eğer kırsal kalkınmada çalışıyorsan görevde yükselme sınavına yorum yapman çok yersiz. Sonuçta seni enterese etmeyecek bir müddet bu sınav. Lütfen sonuç açıklanmadan ve bir süre geçip olaylar netleşmeden kimseni azmini kırma..Bırak çalışmak isteyen çalışsın ümit etmek isteyen etsin. Bunu hayalleri olanlar düşünsün. Sanki bu form insanların birbirini yıldırma forumu haline geldi. Bakanlıkta herşey buşekilde düşünen insanlar sayesinde çöküyor sanırım. Azimsiz, gelecek görmeyen ve kıskanç insanlarla bir yere gelinemez. Lütfen saçma sapan yorumlar yapacaksanız forum dışına çıkın.....

42vet
Şef
18 Ocak 2010 18:37

Kalkınmacı arkadaşım olayı gayet güzel özetlemişin... Bu kadar laçka ve işi anlamayanların yönettiği hak, hukuk ve adaletin olmadığı, bol adam kayırmacıların olduğu, koltuk meraklısı ile dolu bir bakanlık... Saygılar...

ZiraatMuh
Yasaklı
19 Ocak 2010 10:20

42VET AL BENDENDE OKADAR.

ZiraatMuh
Yasaklı
19 Ocak 2010 10:22

kALKINMACI06 kARDEŞİM BU GÜZEL YORUMUN İÇİN SAĞOL.

OFFİCALVETERNER yANLIŞSIN dOSTUM.

dOĞRUSUZ dOĞRU ARIYORSUN.

umitkiris
Aday Memur
19 Ocak 2010 10:29

Ben de officialveterinarian arkadaşıma katıldığımı belirtmek isterim. Kalkınmacı da eleştirilerinde haklı. Yeni tayin yönetmeliğinin düzenlemelerin yapılması için askıda olduğu bir gerçek ama tayin istekleri alınmıyor. Büyük torpiller malasef her yerde ve zamanda işliyor.Bu sınavla ilgilenen arkadaşların çoğu benim gibi 5 veya 6. bölgede çalışan bu sınavı bir kurtuluş olarak gören kişiler. Bahsettiğiniz koltuk meraklıları zaten memleketin en güzel yerlerinde idareciler şu an. :)

kalkınmacı06
Aday Memur
19 Ocak 2010 11:10

sevgili officialveterinarian

tespitin doğru

ancak bizim gibilerin hala bakanlıkla dirsek teması olsuğunu unutma

ve biz geşiciyiz işimiz bitince tekrar döneceğiz yuvaya

bu yorum yapmamama engel değil sanırım

hala teknik personelim ve sizin tabi olduğunuz kurallara tabiyim

birçok personel gibi sınava hastaneye veya tayin torpili için ankaraya merkeze gelenlerden değilim

bende yıllar boyu çok çektim

işe başladığım 26. günde kurumun anahtarı bana verildi

benden başka kimse kalmamıştı senin anlayacağın

herneyse

fakat anlatmak istediğim kimsein hevesini kırmak hayalerini bozmak niyetinde değilim

ancak genel merkezde çalışanların dertleriyle taşrada çalışanların dertleri aynı değil

sizler taşrada çalışanlar sanıyormusunuzki

merksezde görevli idarecilerin

derikte iliçte mütkide licede çalışan binbir zahmetle sıkıntı çekerek lisans tamamlamış amamn aman onları görevde yükseltelim hakettklerini verelim veya bunlar geleceği parlak çocuklar sınava girsinler %80 vekaletle ve tedviren yönetilen kurumlara sınavla yönetrici atayalım derdinde değiller

kimse böyle bişeyin farkında bile değil

çoğu arakadaşım amam durum maalesef böyle herkesin derdi ayrı

liyakat esas olmadan çoğu idareci olduğu için hepsinde daha nasıl yukarı rahat çıkabilirim derdi var

şube müdür diare başkanı olmak derdinde

daire başkanı gen müd yrd olmak derdinde

gen md yrd nasıl gen müd olmak derdinde

gen müd müsteşar olmak derdinde

vesselam taşrada sıkıntı var problem var kendin çal kendin oyna

bir arkadaş 'Ağlama duvarı' demişti benimde çok hoşuma gitmişti kendin çal kendin oyna

işin garip tarafı yukarıda saydığı yöneticilerimiz

önlerinde bilgisayarı olduğu halde bu sayfaları açıp okuyabilecek yeteneğe sahip değiller

yaşları ilerleyen abilerimize lafım yok

hiç siteyi takip ettirip bilg kullanmasını bilen birisinden rica edip yazdırıp okuma zahmetine dahi katlanmazlar

sonuç olarak hevesli arkadaşlarımızın hevesleri kırılmasın

ancak herkesin derdi ayrı

kimse taşrada yıllardan beri gelemiyormuş

grevde yükselme sınav bunlar nerdeyse konuşulmuyor bile

bilmem anlatabildimmi

taşradan merkez nasıl görünüyor ama

merkezden taşra görünbmnüyor kötü ama gerçek

sevgiler officialveterinarian

emre_bey79
Memur
19 Ocak 2010 12:11

ARKADAŞLAR BEN BUGUN ARADIM PERGEM İ BUGUN VEYA EN GEC BU HAFTA İÇİNDE İLAN EDİLECEK DENİLDİ.

HERŞEY BİTMİŞ İMZAYA GITTİ DENİLDİ.

SİZLERDEN ARAYAN VAR MI?

AYRICA ŞUBE MUDURLUĞU İÇİN BAYAĞI MURACAAT VARMIŞ.

İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ İÇİN O KADAR FAZLA MURACAAT YOKMUŞ.

ZiraatMuh
Yasaklı
19 Ocak 2010 16:28

Torpillileri gene göreceksiniz.Sınav mı var sanıyorsunuz a dostlar:)

Hiç umutlanmayın.Takdirler el altından uçuşuyor:))

kerimov
Şef
20 Ocak 2010 13:12

Hadi gözünüz aydın listeler yayınlandı.

ziraatcim26
Aday Memur
20 Ocak 2010 15:36

10 yıl hizmeti dolmayanlarında başvuruları kabul edilmiş.nasıl iştir buya

_yazık_
Aday Memur
20 Ocak 2010 15:44

Öncelikle hakkıyla sınava girmeye hak kazanan arkadaşlara başarılar diliyorum. Umarım en liyakatlıları bu sınavda başarılı olur hakettikleri yerlere gelirler.

Burdan kimseyi zan altında bırakmak, suçlamak, karalamak değil niyetim. Ama açıklamış oldukları değerlendirme tutanaklarında bazzı eğitimleri değerlendirmeye almadıklarını yazmışlar ki bunlar değerlendirilse ben de müraacat kadrolar için sınava girme hakkı kazanacaktım.

Ne mi yapacağım; öncelikle bunun gerekçesini soracağım ve sonrasında da hakkımı aramaya başlayacağım. Haklılığımı nerede ispatlayabilirirsem oraya kadar gideceğim. Benim durumumda olan arkadaşların da aynı kararlılıkla haklarını arayacaklarından eminim.

Artık birilerinin bu çarpık düzene dur demesi gerekiyor.

tolyaçagi
Daire Başkanı
20 Ocak 2010 17:33

Başbakanlığın görevde yükselme için uyguladığı DEĞERLEDİRME FORMU ciddi adeletsizlkler barındıyor,

1- Sicil,kurumlarda siyalaşmanın diz boyu olduğu bir yapıda objektiflik kesinlikle sözkonusu olmaz.

2-Hizmetiçi eğitim,bir takım birimlerde hizmet içi eğitime gerek var iken diğer birmlerde gerek duyulmadığından yapılmıyor.ayrıca herkes yandaşını gönderyor bu eğitimlere..

3-Ödul takdir, yine yandaşlar sınava katılım olması için balon takdirler diz boyu.

4-Tek objektiflik hizmet yılı en az önemsenende bu

sonuç olarak,bu adelatsiz ve başarılı personeli pasifize eden uygulamanın bir an evvel kaldırılması yerine objektif kreitelere dayalı osym tarafından yapılacak yazılı sınavla ön elemenin yapılması gerekir...umarım bu son uygulama olur.sendikaların artık bu adeletsiz uygulamaların kaldırmlası için girşimde bulunması gerekmektedir

ayzeir
Aday Memur
20 Ocak 2010 18:36

arkadaşlar ilk tercihim şube müdürlüğü olduğu halde ilçe müdürlüğü için girebileceğim söyleniyor.

puanım çok yüksek ama neden ilçe müdürlüğüne giriyorum

ilk tercihim şube müdürlüğü benden az puanı olan şube müdürlüğüne girecek ben giremiyorum.

bu konuda yorumunuz nedir ne yapmak lazım.

20 Ocak 2010 22:14

Arkadaşlar merhabalar,

Öncelikle listeye giren herkese başarılar diliyorum. Arkadaşlarımın yorumlarını okudum kesinlikle çok adil bir uygulama olmuş liste olayı nedenine gelince Ek-1 Değerlendirme Formu kriterlerine göre bizim yapmış olduğumuz itirazlar neticesinde elde edilecek puan hesaplaması olması gereken puanın aynısı.Örneğin arkadaşlarımın biri 5 günlük toplantı bırakmıştı o bile hizmet içi eğitim olmaadığı için sayılmamıştı. Genel olarak ben etrafımdaki herkeste beklenen puanın alındığını gördüm. Etrafımdaki gözlemlerimden anlaşılacağı üzere ince elenip sık dokunmuş bir liste.....

Benim çok yüksek puanım olmasına rağmen (tercih edeceğim tüm şube müdürlüklerine girebilecek bir puan önlerde olmak üzere) ilçe müdürlüğü geldi. Bunun nedenini ben size şöyle açıklayayım. Örneğin ben kendimi riske etmemek için ilçe ve şube müdürlüğü tercihi yaptım dolayısıyla ilk tercih ilçe görünüyor. Bunun nedeni Tarım Bakanlığında protokol olarak İlçe Müdürlüğününün Şube Müdürlüğünden önde olmasıymış. Bunu bizzat zamanında müdürlük yapan bir arkadaşım da söyled. Bu nedenle ilçe müdürlüğünde olması gerekenden az müracaattan dolayı 100 puanın dahi olsa otomatikmen ilçe havuzuna düşüyorsun. Bunu müracaat ettiğim zaman bilmeme rağmen garantici biri olarak tercihimi ilçe-şube yaptım şu an pişmanım ama gerek forumdaki gerekse çevremdeki insanların yanıltmaları bu hususta benim için etkili oldu. Yok 8000 yok 10000 müracaat söylemleri beni etkiledi. ilirim. Hatta tercihimi son gün yaptım diyebilirim. Ama artık bu saatten sonra kabullenip yola devam demekten başka sözüm yok. Şube müdürlüğünde puanlar çok düşük örneğin hayvan sağlığını incelerseniz 28,5 falandı yanılmıyorsam. Bunun nedeni zaten yüksek puanlıların havuza takılıp ilçe müdürlüğü listesine girmesi kiminin olursam şube olmazsam hiç olmasın mantığı ile hareket edip sadece şube müdürlüğü yazması ve ortaya çıkan birbirine yakın puanlar (genelde 30 üstü), müracaat azlığı diye sıralamak mümkün. Anlayacağnız bazen garantici olmamak lazım işi şansa bırakmak da gerekiyor.

Hepinize başarılar diliyorum....

Toplam 2158 mesaj
«91011121314151617181920»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi