Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : iren17
08 Ekim 2009 21:04  

ACİL !!! Seçmeli Edebiyat - Dil ve Anlatım Dersi Planları..!

9-10-11 ve 12.sınıflar için normal edebiyat ve dil anlatım derslerinin yanında seçmeli olarak gösterilen edebiyat - dil ve anlatım planları olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Örneğin 11.sınıfta zorunlu dil ve anlatım dersinin yanına seçmeli dil anlatım dersi konulmuş ama bu derste ne anlatılacak,hangi konular var,planı nasıl yapılacak belli değil.

Talim Terbiye Kurulunun sitesine girdim seçmeli edebiyat - dil ve anlatım derslerinin içeriğiyle ilgili herhangi bir bilgiye ya da dökümana rastlamadım.

Konuyla ilgilenen arkadaşlar kaynak ya da link belirtirse, yıllık planlar konusunda yardımcı olursa sevinirim.

Saygılar...

08 Ekim 2009 22:18

ardaberk_27
Kapalı

Hangi sınıfta seçmeli derse giriyorsan o sınıfın kitabını okutacaksın ve de o kitaba okuttuğun için ona göre plan yapacaksınız. bu yıl seçmeli yapılan derslerin mantığı şu normal derslerde öğretmen dersine girsin seçmeli derslerde de öğrencinin anlamadığı ya da zorluk çektiği konular işlensin ve ya hiç olmazsa o konuyla ilgili deneme, yaprak test çözümü yapılsın dendi. özetlemek gerekirse planı şöyle yapacaksın 10.sınıfın dil anlatımı ve ya edebiyatı 4 saat senin seçmeli derslerin de 2 saat al eline 4 saatlik planı o plandan kolay basit yerleri çıkar yok çıkarmak istemezsen 4 saatlik dersin ders saatini 2 saaat yap. sana işin kolay yolu. sen diyeceksin ki şimdi dersler planda 4 saat diyeceksin işte bu planda da 2 saat olacak dersin işlenmesi ve planlanması da tamamen öğretmenin emrinde. sen şöylede yapabilirsin yıllık plana yaprak test çözümü veya konu tekrarı öss çözümü olarak da belirterek yapabilirsin. ama en kolayı 4 saatliği 2 saat yap.

Toplam 1 mesaj