Editörler : ayşegül bgm

mgsoytas
Şef
20 Kasım 2009 11:16

biz lisans tamamlama beklerken laborant veteriner sağlık bölümünü üst ögrenimden çıkardılar ne umduk ne bulduk.ben ebe hem.sağlık memuru arkadaşlar adına üzüntü duyuyorum.inanıyorumki yök kararından vazgeçecek.

mmmcash
Memur
11 Ocak 2010 22:53

güncel

mmmcash
Memur
23 Ocak 2010 08:46

güncel

crazy ebruu
Memur
23 Ocak 2010 19:09

yaa arkadaşlarr bana makul bi açıklama yaparsanız acaip sevincemm bnde laborant ve veteriner sağlık okuyorum 2.sınıfım yök son kararında ne demek istedii biz lisans tamamlayamıcaz mıı biri bna acil bilgi versiiinn nooluurr...

crazy ebruu
Memur
04 Şubat 2010 18:21

güncellll

carbonatt
Aday Memur
24 Şubat 2010 14:09

biyoloji bölümünde okuyorum ayrıca laborant ve veterinerlik bölmnde de 2 . sınıfım. bu bölümü sectm çünkü ilk olarak önlisas la atanabilmek daha kolay diye önce laborant diplomamla atanrım daha sonra biyolog diplomamı kullanırım diye düşünüp okumaya karar vermiştim çünkü öle yapabilirsn diye sölemişlerdi bu konuda fikri olan varsa bana yardımcı olabilirmi? bosu bosuna okuyo olmuş mu oluyorum :(

crazy ebruu
Memur
24 Şubat 2010 15:55

yaaaa ewet benimde sorularıma bilem biri cevap versiiinnnn....

carbonatt
Aday Memur
24 Şubat 2010 16:51

şimdi bis kpssyle laborant olarak atanbiliyomuyuz yoksa tibbi laborant okuyanlarmı alıyolar offf

altındağ_06
Aday Memur
31 Mayıs 2010 23:52

mrb ark.lar sağlık bakanlığının katkılarıyla yök. 2009 itibariyle mezun olan ve halen kayıtlı bulunan öğrenciler için bu bölümü yüksek öğretim olarak kabul etti.

akça55
Aday Memur
07 Haziran 2010 11:36

lisans tamamlama kapsamının genişletilmesi hakkındaki yazılara parelel oloarak ben burda bir arkadşın görüşlerine katıldığım için onun yazısından bir paragrafı aynen alıyorum şöle yazmış arkadaş:şimdi kalkıyorsunuz işte biyolog olmalı şu olmalı bu olmalı bu işler o kadar basit değil ancak sağlık ve veterinerlik diye 4 yıllık bir bölüm açılır gene açıköğretimde ve para harici bir getirisi olmayan ancak bu uygun olur.SON OLARAK BU BÖLÜMÜ LABORATUVAR VETERİNER SAĞLIK BÖLÜMÜNÜ BENDE BİTİRDİM.ANCAK DEDİĞİM GİBİ ARKADŞIN DEDİĞİ GİBİ HER NE KADAR BU BÖLÜMÜ BİTİRSEMDE LİSANS TAMAMLMA YÖNTEMİYLE OKUL BİTİRİLMESİNE KARŞIYIM.BÖYLE BASİT YÖNTEMLE BİYOLOG ÜNVANI ALINMAZ.ADAMLAR 4 SENE BİLFİİL OKUYORLAR LABORATUVAR ORTAMINDA ÇALIŞIYORLAR HER ŞEYİ UYGULUYORLAR ANCAK ONDAN SONRA BİYOLOG YADA VETERİNER OLUYORLAR...

BİZLER ZATEN BİLİNDİĞİ GİBİ 2 YILDA HIZLI Bİ ŞEKİLDE VETERİNER LABORANT BÖLÜMÜNÜ BİRA SERİ BİR ÇALIŞMADAN SONRA RAHATLIKLA BİTİREBİLİYORUZ ZATEN.BEN SAĞLIK MEMURU OLDUĞUM İÇİN BU BÖLÜMÜ MAAŞIMA FAYDASI OLDUĞU İÇİN BİTİRDİM.BİR ÇOK ÇALIŞAN SAĞLIK PERSONELİ EBE-HEMŞİRE SAĞLIK MEMURU ARKAŞIMDA BU BÖLÜMÜ BU YÜZDEN OKUYORUZ.TABİKİ BİZDE LİSANS TAMAMLAMAK İSTERİZ.ANCAK BİZE KENDİ ALANLARIMIZLA İLGİLİ LİSANS TAMAMLA PROĞRAMLARI AÇILSIN BİR VETERİNERLİK BİYOLOG'LUK DEĞİL BU ÇOK SAÇMA OLUR ZATEN.HAKSIZLIK OLUR ZATEN.BİZLER KENDİ ALANIMIZLA İLGİLİ SAĞLIK MEMURLUĞU EBELİK HEMŞİRELİK LİSANS BÖLÜMLERİNİ OKUYARAK LİSAN TAMAMLATILMALIYIZ.

beyazmedicine
Aday Memur
09 Temmuz 2010 15:49

Programın Amaçları

Laborant ve Veteriner Sağlık Önlisans Programı, hayvan sağlığı, suni tohumlama ve laboratuvar hizmetlerini bilip

uygulayabilecek nitelikte teknikerler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Kimler Kayıt Yaptırabilir?

Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarının Ebelik, Ebelik-Hemşirelik, Hemşirelik, Laborant, Laboratuar, Laboratuvar

Teknisyenliği, Sağlık Memurluğu, Veteriner-Laboratuvar, Hayvan Sağlığı, Veteriner Sağlık, Veteriner Sağlık Teknisyenliği,

Veteriner-Laboratuvar alan/kol/bölümlerinden mezun olan öğrenciler Laborant ve Veteriner Sağlık programına sınavsız

yerleştirilebilmektedir. ÖSYM'nin yaptığı sınavda herhangi bir puan türünde 160 ve üzeri puan alan kişiler programa

yerleştirilirler. Programın kontenjanı sınırsızdır. Örgün bir yükseköğretim programında kayıtlı ya da mezun olanlar,

İkinci Üniversite uygulamasına başvurarak ÖSYM sınavına girmeden bu programa başvurabilirler. Kayıtlar hakkında

bilgi almak için http://aofkayit.anadolu.edu.tr adresini ziyaret ediniz.

Mezuniyet Sonrası

Programdan mezun olan öğrenciler, "Laborant ve Veteriner Sağlık Önlisans Diploması" alırlar. Laborant ve Veteriner

Sağlık programından mezun olan öğrenciler, Laborant ve Veteriner programına sınavla dikey geçiş yapabilirler.

Unvan

Programı bitiren öğrencilere "Laborant ve Veteriner Sağlık Meslek Elemanı" unvanı verilir

5555iremnaz5555
Aday Memur
27 Temmuz 2010 17:14

bu bölüme lisans tamamlama çıkmayacak mı

kursatmu
Daire Başkanı
16 Aralık 2010 10:22

Labrant ve veteriner sağlık önlisans programının tarım bakanlığında çalışan veteriner sağlık teknkri ve laborantlar için olduğunu her fırsatta söyledim. Sağlık bakanlığında hemşire ebe att sağlık memuru (lise mezunu) çalışanların bu bölümü okumasının mantıksız oldğunu ilerde problemlere yol açacağını her fırsatta dile getirdim. Keza bu bölümde okunan dersleri görenler bunu a gibi biliyor olmalı.

Sırf bu yüzden onlarca yazı yazdım almadığım tehdit,küfür ve hakaret kalmadı.

Lisans tamamlamaya bizidahil etmemeleri üzücü ancak bu bölümü bitrenve hastanelerde çalışan arkadaşlar kadro almak istediklerinde doğu illerindeki ilçe müdürlüklerinde çalışmayı ve hayvanlara aşı yapmayı göze almalılar. İleriye dönük olarak maaşlarına eklenen 150-200 liranın acısı kimbilir ne şekile çıkacak kendilerinden..

Saygılarımla ..

18 Aralık 2010 15:16

zannedersem ortak bir lisans tamamlama formülü ile bu iş çözülecek..

crazy ebruu
Memur
01 Ocak 2011 14:22

yaaaa acaba bu atamalrda bizim bölümden kaçkişi alıncakkk:((((((

Toplam 56 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi