Editörler : E.Kayı Han

Coatlicve
Kapalı
27 Nisan 2011 06:15

zannetme ki bilmiyorum ben; talcanları, curcanları, kibac hatunları, rutbillleri...

Coatlicve
Kapalı
27 Nisan 2011 06:18

*talkan

Zülcenaheyn1453
Yasaklı
27 Nisan 2011 08:17

Bazı hortlak ırkçı Kürt'ler Zaza'lara Kürt diyor ya...

Ulan milleti ırkçılık ile suçlarsınız en ballısını en alasını yaparsınız...

Ama artık kimse yemiyor bunu!!!

**Sencer20**
Yasaklı
27 Nisan 2011 08:44

sencer;

yeter bu kafatascılığın...

sence ben safkan türk müyüm???

sana göre öyle, biliyorum...

peki gerçekten türk müyüm???

türklük ne ki, medeniyeti öğrendiğin rum, ermeni, bir de koskocoman yalan göçlerin...

hepsi yalan...

yüzleşecek cesaretin yok ama, biliyor musun ben hala atatürk'ü çok seviyorum....

Sura.

Sevgili Sura arkadaşım öncelikle esenlikler diliyorum.

Kafatasçı değilim ki ben.

Senle ırkçılık ve kafatasçılık üzerine konuşalım bu konuyu netleştirelim. :)) Ne dersin?

Sen kendine samimi olarak Türk'üm demişsin zaten iş bitmiştir. Türklüğe gizli veya açıktan zarar vermek için uğraşmıyorsa kişi hiçbir sorun yok.

Medeniyetler arası etkileşim muhakkak olmuştur bunu kim inkar edebilir ki? Her toplum bir diğerinden az veya çok etkilenmiştir.

Koskocaman yalan göçlerin demişsin arkadaşım.

Şakacı seni. :))

Yüzleşecek cesaretim niye olmasın. Beraber yüzleşelim ne dersin. :))

Niye zannetmeyim ki Sura sen çok okuyan birisin. Talkan ve Curcan katliamlarını da bilirsin tabiki. :) Daha fazlasını da.

Saygılar.

eylül_elif
Kapalı
27 Nisan 2011 09:34

kim kendini hangi milletten görüyorsa

o millete mensuptur ..

kürtlerin baskıcı politikalarına boyun eğecek bir etnik grup yok karşınızda ..

bu toprağın bağrında yaşamış zazalara kimse kendinden pay biçerek bizdendir demesin

zazalar

kürt değildir ..sadece diller arasındaki farka bakarak bile bu anlaşılabilir

benzerlikleri olamaz mı? elbette olur

çünkü kaderleri bir yazılmıştır

irandan anadoluya gelişleri bile aynı tarihlerde olmuştur

etnik köken ayrımı yapmayan zazalrın

etnisitesi kendine hastır

yani ayrı bir ırktır veyahut türktür veyahut kürt koludur

ama zazalar kendini türkiyenin toprağından çıkmış türk olarak görürler

bu ne kürtleri ilgilendirir ne de

bu kadar saldırga politika yapmalarını gerektirir..

kendi özgürlüklerini !!! kendince dağa çıkıp arayan kürtler

varken

zazaların "biz türküz" ırkımız farklıysa bile kendimizi öyle görüyoruz demelerini

hazmedememelerini anlıyorum

anlayamadığım

kendi ırkını üstün görmeye çalışmak niye !!!

ya da bizdensiniz diyerek baskı altına almaya çalışmak niye !!

kendinize gelin!!

biz asla siz olmayacağız!!!

hazercan
Aday Memur
27 Nisan 2011 09:47

ben bir zaza olarak kendimi hiç bir zaman türk olarak görmedim çünkü zazaca kürtçenin bir lehçesidir.

ve zaza'lar kürt'tür.

eylül_elif
Kapalı
27 Nisan 2011 09:53

evet var bir grup kişi sizin gibi düşünen

ama biz genelden bahsediyoruz

sizin kendinizi nasıl hissetiğinizi önsemiyoruz açıkçası ;

geneli önemsiyoruz

zeban
Şube Müdürü
27 Nisan 2011 10:01

zazalar ne türk ne de kürttür ayrı bir millettir.nasıl ki hiç kimse zazaca farsçanın lehçesidir diyemiyorsa aynı şekilde kürtçenin lehçesidir de diyemez bana göre. irani diller arasındaki benzerlikler almanca ile ingilizce arasındaki benzerlikler gibidir.onlar da mı birbirinin lehçesidir ? tabii ki hayır.

ayrıca bilimsel açıdan zazaların türk olduğu teorisi en zayıf teoridir.zira zazalar en yasakçı zamanlarda bile dillerini ve kültürlerini kuşaktan kuşağa aktarabilmişlerdir.dilbilimcilere göre zazaca bilinen en eski irani dillerden biri olan partçanın özgünlüğünü en iyi koruyabilmiş şeklidir.

sonuç olarak zazalar kendilerini türk,kürt,ermeni vs. istedikleri gibi hissediyorlarsa buna kimsenin itirazı olmamalıdır tıpkı hiçbirine ait hissetmeyenlerde olduğu gibi.önemli olan var olan bir dilin ve kültürün yok olmamasıdır gerisi de bana göre teferruattır.

**Sencer20**
Yasaklı
27 Nisan 2011 10:02

Arkadaşlar benim amacım ırkçılık yapmak değil. Kürt olmadığı halde Zazaları Kürtleştirmek için uğraşmalarına kızıyorum.

Çeşitli dallardaki araştırmalar bunu gösteriyor.

Hazerli kendine Kürt görüyorsa olay bitmiştir.

Ancak bu durum Zazaların Türk olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Sura zaten yakında Altay Türklerinin mistik havasında Asena olma yolunda hızla ilerliyor. :)))

Değil mi Sura...

Hem adını da değiştirelim olmaz mı?

Senin adın bundan sonra "İlbilge Katun" olsun.

:)))

Saygılar.

Zülcenaheyn1453
Yasaklı
27 Nisan 2011 10:05

TÜRK IRK DEĞİLDİR BUNU ARTIK O KÜÇÜK BEYNİNİZE SOKUNUZ!

-Miray-
Şube Müdürü
27 Nisan 2011 10:08

he ya Türk millettir etnik unsur değildir :) kaç kere yazdık anlaşılmadı :) kürt zaza çerkez laz siz kendi aranızda değerlendirin işte durumu , Türküm demek Türk ırkındanım demek değildir :)Türküm diyebilen herkese saygılarımı sunuyorum :)

**Sencer20**
Yasaklı
27 Nisan 2011 10:10

Evet Türklük bir ortak addır.

-Miray-
Şube Müdürü
27 Nisan 2011 10:11

son noktayı koyduk reis ben gider :) ee anlasınlar artık :) haydi kolay gele sizee

zeban
Şube Müdürü
27 Nisan 2011 10:41

türk ırk değilmiş ,bir yaşıma daha girdim

türk ırk değilse yıllarca insanların dillerini yasaklayanlar da ırkçı değildir .sonuçta cumhuriyet sonrası böyle bir millet uyduran, hepimiz türküz bu yüzden türkçe konuşmalıyız diyenler de onlardı.

Zülcenaheyn1453
Yasaklı
27 Nisan 2011 11:00

TÜRK BİR DAVANIN BİR MİSYONUN SAHİPLERİNE VERİLEN İSİMLENDİRMEDİR...

TÜRKÇEYİ YÜKSEK BİR İDEAL ÇERÇEVESİNDE OLUŞTURAN YUSUF HAS HACİB, KAŞGARLI MAHMUT, AHMET YESEVİ, YUNUS EMRE VE MEVLANA GİBİ ZATLAR TÜRK'ün BİR IRK OLMADIĞININ GAYET PARLAK DELİLLERİDİR... YANİ İLA DİLDEN GİDECEKSENİZ SİZLERE PARLAK BÜRHANLAR İŞTE...

TÜRK'ü IRK ŞEKLİNDE YORUMLAYIP BİRŞEYLER ARAMAYA KALKARSANIZ BİRŞEY BULAMAZSINIZ; TÜRK BİR MİSYONUN BİR DAVANIN SAHİPLERİNE VERİLEN İSİMDİR... TÜRK'e DOĞRU BAKMANIN YOLU BURADAN GEÇMEKTEDİR...

BUNU SEYYİT AHMET ARVASİ'NİN ŞU SÖZLERİNDEN DE ANLAYABİLİRSİNİZ -Kİ KENDİSİ PEYGAMBER SOYUNDANDIR-, ŞÖYLE DİYOR: "YERYÜZÜNDE ÜÇ TÜRK KALSA BİRİ BEN OLURDUM, İKİ TÜRK KALSA YİNE BİRİ BEN OLURDUM; BİR TÜRK KALSA O BEN OLURDUM."

BU SÖZÜ SÖYLEYEN KÜRT KÜLTÜRÜ İÇERİSİNDE YETİŞMİŞ VE PEYGAMBER SOYUNDAN GELEN BİR ALİM. YANİ ÖYLE SIRADAN BİR ADAM DEĞİL..

TÜRK'e DOĞRU BAKABİLMEK İÇİN ÖNCELİKLE IRKÇI YAKLAŞIMINIZI BIRAKMANIZ GEREKMEKTEDİR...

Zülcenaheyn1453
Yasaklı
27 Nisan 2011 11:24

VE TÜRK'lük bu davaya samimiyet ve sadakat ile bağlılık ölçüsünde tebarüz eder.. Yoksa birilerinin dediği gibi kuru gürültüden ibaret değildir... Ben onların TÜRK'lüğüne inanmıyorum ve onları TÜRK olarak da kabul etmiyorum.

Türk-İslam
Yasaklı
27 Nisan 2011 11:53

Dediğim gibi Zaza'lar İspanyol'dur.

*Selah*
Yasaklı
27 Nisan 2011 15:33

eylül elif

zazalar kurmanc,kurmanclar zaza değildir...ancak zazalar ve kurmanclar KÜRD türler...

kazakların kırgız,kırgızların kazak olmayıp ancak TÜRK olmaları gibi...

bunu geçelim...

kendini TÜRK olarak algılıyorsan mümkünse ben zazayım da deme...

sen TÜRK e yakışırsın,KÜRD e değil...yani senden ne kurmanc olur ne zaza..yani senden KÜRD olmaz...

TÜRKLÜĞÜN etnik köken olmadığını iddia eden tezine balıklama dalman,senin aslında kendi ırkına atılan küçümseyici iftiraların etkisinde kalıp yüceltilen olana yani TÜRkLÜĞE meyillenmendir..

bir TÜRK kadar türk olmadığını da biliyorum...TÜRKÜN zor anında türkün yanında olmayacağını da biliyorum...TÜRKÜ ve türklüğü satacağını da biliyorum...TÜRKÜN vede TÜRKLÜĞÜN ikinci sınıf olacağı bir sistem de türküm demeyeceğini de biliyorum...

sen gibileri o kadar çok ki...!!! güçlüye yani yüceltilene olan meylin sen gibilerinin karakteristik özelliğidir...

sen bence TÜRK kal !!!

Zülcenaheyn1453
Yasaklı
27 Nisan 2011 15:37

TÜRK düşmanlığından öleceksiniz...

Enazından hasedinizden...

Korkmayın bunca asır Türk'ten kimseye zarar gelmedi bundan sonra da gelmez....

TÜRK'e olumsuzluk yükleyenleri kınıyorum...

TÜRK ALLAH'ın davasının kılıcı olmuştur; olacaktır da.. -HERŞEYE RAĞMEN.-

27 Nisan 2011 19:13

sencer;

:)))

bilmiyorum artık, bakarsın ben dönmüyorum burada kalıyorum derim :))

Toplam 148 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi