Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : balmumu_adam
08 Mart 2006 13:47  

TIBBİ SEKRETERLER AÖF de hangi bölümü okumalı

arkadaşlar.

memurlar net' in haberine göre sağlık teşkilatında çalışanların okumuş olduğu veteri.ve labor. bölümü nün faydası olmadğı yazılmaktadır.Sağlık Memuru (Tıbbi Sekreter) lerinde büro yönetimi ve sekreterlik bölümü okuduğu bilinmektedir. acaba yök'ün bu bölüm hakkındaki görüşleri nedeir?

bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yorumlarını buraya yazarsa çok iyi olur. TEŞEKKÜRLER

08 Mart 2006 18:02

sev1974

slm arkadaş

ben kadrolu tıbbi sekreterim.atandıktan sonra büro yönetimi ve sekreterlik bölümünü bitirdim.fakat bu alan kendi branşım olmadığından maaşımı etkilemedi.ama öss ye girerken bana ek puan vermişlerdi bu bölüm için.bakanlığa gittim kabul edilmedi.tıbbi sekreterlerin açıköğretimde alanları yok şimdilik.duyarsan bana da yaz

08 Mart 2006 20:38

ita61

Arkadaşlar bende sözleşmeli tıbbi sekreter olarak görev yapmaktayım. Bizim AOF de bir programımız yok ancak ben Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik okudum benim için faydası oldu maaşımı yüksekokul düzeyinden alıyorum.. Ama açık öğretim değil okula devam etme zorunluluğu var

08 Mart 2006 22:28

kristaldeniz

arkadaşlar merhaba. ben şuan tıbbi dok ve sekr. yüksekokul son sınıfta okuyorum. ayrıca aynı anda birde aof işletme okuyorum. 1.sınıftayım. size tavsiyem mümkünse lisans tamamlayarak 4yıl yapmayın. ayrı olarak 4 yıl okumanızı tavsiye ederim eğer lisans düşünen varsa. çünkü lisans tamamladığında 4 lise + 2 yükselokul sağlık eğitimi diplomam yanıyor eline işletme diploması veriyorlar. size tavsiyem aof ve yükseokulu aynı anda okuyun. saygılar..

09 Mart 2006 11:42

bora25

kristaldeniz kardeş okulun bitince işletme 3.sınıftan direk başlıyorsun neden 1.sınıf dan başladın bende TDS mezunuyum ve açıköğretim işletme 3.sınıftan direk başladım bence bunu dene

09 Mart 2006 12:06

kristaldeniz

bora 3.sınıftan başlandıgnı biliyorum ama. lisans tamamlama olacagından tds diplomam işletmeye dönüşüyor malesef. yani benim lise ve üniv olmak üzere 6 yıllık saglık diplomam yanıyor elime işletme diplomasını tutuşturuyorlar. bende bu yüzden ikisini ayrı olarak bitirmeye karar verdim.saygılar..

09 Mart 2006 18:27

sev1974

arkadaşım

sağlık diplomam yanıyor diye bişey yok.söz konusu dahi olamaz.aö ye kayıt yaptırırken diplomanın tasdikli halini istiyorlar senden aslını değil.bence 2 yılını heba etme gel 3.sınıf işletmeden başla.hem sen 2 yıllığını intibak ettirmişsin korkun niye

09 Mart 2006 19:27

Ozanca03

semaeves arkadaşım yanlışın var nasıl bys diploman maaşını değiştirmedi.

bende sözleşmeli tıbbi sekreterim ve büro yönetimi ve sekreterlik mezunuyum. önlisans olarak maaş alıyorum. yani maaşın 100 ila 150 ytl arasında değişiyor. Git hakkını ara. Sadece bys mezunu olarak intibak yapamazsın ama maaşın farklı olur öyle saçmalık olmaz.

09 Mart 2006 21:36

kristaldeniz

Ozanca öyle diyosun ama son durum ele alındıgında ben en üst öğrenim düzeyim olarak işletme gözükecek.bunun dışında noter tasdikli diplomayı verebiliriz tamamda sen burda yüksekokul diplomanı veriyosun ve bunun üzerinden 2yılı 4yıla tamamlıyorsun.4 yılı bitirdikten sonra çıkarıp 2 yıllık diplomanı kullanırsan ortada bi usulsuzluk söz konusu olur düşüncesindeyim. çünkü lisans tamamladıgından işletme diplomam söz konusu olmaktadır. kayıtlarda da lisans tamamlama yer alacaktır diye tahmin ediyorum!!!

09 Mart 2006 21:45

kristaldeniz

üstteki iletinin başına semaeves yazacaktım. ozanca yazmışım pardon.

09 Mart 2006 22:22

tceper_41
Kapalı

bende bir soru sorucam. tıbbi sekreterim. kpss 2004 sınavına lise mezunu olarak girdim ama şimdi tds mezunuyum. sözleşmeli 4/b olarak yeni atandım. şimdi ben önlisans diplomamı versem maaşıma zam alabilecekmiyim?

09 Mart 2006 22:57

kristaldeniz

evet tceper. maaşında 100-150 arasında bir arttım söz konusu olacaktır. yapman gereken ilgili kuruma yada sağlık müd. gitmen ve diplomanı sunman!!

09 Mart 2006 23:30

tceper_41
Kapalı

bunu duyduğuma çok sevindim..

teşekkür ederim...

herkese başarılar...

10 Mart 2006 17:48

sev1974

ozanca

ben bakanlığa gittim.BYS bizim alanımız kabul edilmiyor.iktisadi ve idari olduğundan.sağlıkla ilgisi yokmuş.intibak yaptırdım derecem düştü fakat maaşta değişiklik olmadı.

10 Mart 2006 17:53

sev1974

kristaldeniz

ben seni çalışıyor düşünmüştüm yanlış anlamışım hala öğrenciymişsin.haklısın.iş hayatına başlarken eğitim durumunla ilgili yanlış beyan verdiğinde işten çıkarılma ihtimalin çok yüksek.başarılar

10 Mart 2006 18:09

akineton

kamu yönetimi okusunlar belkı ılerde hesap sorarsınınız bızı bu hale dusurenlerden

12 Mart 2006 17:06

Ozanca03

Semaeves Arkadaşım,

Kimsöyledi sana böyle birşey yapamayacağını BYS tamam iktisadi ve idari bir bölüm ama bu senin Bys bitirdiğin taktirde yükselmeyeceğin anlamına gelmez. Ben BYS mezunuyum Lise olarak göreve başladım ve kısa bir süre sonra diplomamı Sağlık müdürlüğüne verdim ve ikinci maaşımı yüksek okul olarak aldım bu benim kadromda bir değişiklik yapmadı fakat maaşın ve kadememi etkiledi.

Ve Şu anda İşletme Fak. okuyurum o bitince onuda vereceğim ve lisans mezunu sayılacağım. Yani bu bir hak bütün devlet memurları için geçerli. Orta okul mezunu hizmetli olupta lise bitirip hem maaşı hem kademesi değişen birçok insan var.

Yani sen bu konuyu iyi araştır böyle birşey olmasa ben almam veya tanıdığım bir çok insan da alamaz.

Ve bir ekleme daha yapayım 2003 yılında uygulamaya geçen bir olay var BYS ler 2. sınıfta artık kendi içinde dallara ayrılıyor.

1- Hukuk Sekreterliği

2- Tıp Sekreterliği

3- Genel sekreterlik

4- Turizm sekreterliği

Ama bu bölümler diplomanda gösterilmiyor. Ben Genel bitirdim yönetim dersleri aldım. Tıp bölümünü seçenler ise Anatomi, Tıb. Terminoloji, Hastalıklar bilgisi gibi bizim lisede aldığımız dersleri aldılar. Bunu da extra bilgi olarak vereyim Çünkü BYS madem tıbbi Sekreterlikle ilişkili değil ÖSYM neden Tıbbi Sekreterlik mezunlarına Kendi Alanı diye Sınavsız geçiş hakkı tanıyor.

Bu senin başına gelen olay bence Oradakilerin Bilgi eksikliğinden kaynaklanmakta..

Saygılarr.....

12 Mart 2006 21:26

umutsuz82

Merhaba Arkadaşlar Ben sözleşmeli 4924 e tabii lise düzeyinde tıbbi sekreterim.YÖK'ün tanıdığı fakat bakanlığımız tanımadığı Sağlık memurluğunu(Toplum Sağlığı)nı bitirdim Ek puanla yerleştiğim ve Lisans Düzeyinde secebildiğim tek bölümü mecburen okudum Bakanlığa sordum kesinlikle olmaz dediler Ek puanla yerleştimi söyledim bu bölüme bizi ilgilendirmez dediler Yani bizim 4 yıllık bir üniversite bitirme durumunda hiç bir etkisi yok ek puanla gitmiş olsanız dahi

YÖK de SML diye Diğer 4 yıllıklara kabul etmiyor Bakanlıkta alanın değil diye 4 Yıllık diplomamı kabul etmediler Yani bizim eğitim hakkımız yok Ben Y.Lisansa başlayacaktım Bu Sıkıntılar yüzünden başlamadım Hala Lise mezunu T.sek olarak çalışıyorum ve maaşım lise düzeyinde

12 Mart 2006 21:40

sev1974

ozanca arkadaşım

hadi müdürlüktekiler bilmiyor diyelim ama ben bakanlığa gittim dava aç dediler.okul adında sağlık kelimesi dahi yok sağlık hizmetleri değil bys.sadece derecen yükselir dendi ve 2 milyon bile fark etmedi maaşıma biliyomusun.dilekçeme öss nin tercih formunu bile ekledimki anlasınlar diye ama olmadı.

kim olduğunu nerde olduğunu yaz seni emsal göstereyim

12 Mart 2006 21:53

sev1974

umutsuz hemşerim (bende çorumluyum heri)

senin bağlı olduğun müdürlükte bir sorun var.sağ mem bizim alnımız.okulun sağ.hizmetleri sınıfı.birçok emsalin var.hakkını ara.iyibak kendine

16 Mart 2006 18:15

aslan505

ark 2 yıllık mezunları direk açık öğretim 3 sınıf işletme veya iktisattan başlayabilir ve diplomaları ölmez yani iki ünv bitirmiş sayılırsınız bir ark dediği gibi sadece noter onaylı fotokopisini veriyoruz diplomanın diploma bizde kalıyor bu konuda hiçbir zaman sorun yok bitirdiğinde yök bu bölümleri tds nin üst okulu kabul ettiği için sağlık bakanlığı da kabul ediyor ve tasdiği oluyor lise mezunları içinde aynı olay söz konusu iki yıllık büro yönetimini bitiren ark lar 2 yıllık yüksek okul okumuş olraka yansıyor bir ark sanırım gerçekleşmemiş o ark tavsiyem bir dilekçe ile iadeli tahhaüttlü direk bakanlığa başvurması onların verdiği cevap üzerine tahahütlü gönderir isen cevap verme zorunlulukları vardır onu da söyleyeyim verdikleri cavapla istersen bölge idare mahkemesine başvurur isen hakkını mutlaka alırsın söyle birşey de anlatayım yakın zamanda tv da seyretmiş olabilirsin bir hemşire ark vali ye vali bey demiş neden sayın vali bey demedi diye vali tarafından uzaklaştırma almıştı bölge idare mahkemesine başvurması neticesinde aynı görev yerine tekrar verildi ve görevine başladı bölge idare mahkemeleri büyük bir çogunlukla çalışanın haklarını en üst seviyede korumakta bu bilgide ark bilsin hakkınızı hiçbir zaman yedirmeyin bence

Toplam 20 mesaj
ANKET
'Makul şüphe' üzerine polisin arama yapmasına izin veren tasarıyı;