Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : el.san.z.e.ö.oto-danisman-expert
15 Kasım 2009 13:00  

Kapalı
Ödenen Trafik Cezasının Ödenmemiş gibi Görünüp Tekrar Borç Çıkarlıması

Aracımızı 2005 yılında aldık. Aracı kullanan aile büyüklerimiz her zaman radara girerler yani hiç girmem demezler.

2005 yılından itibaren bugüne kadar çok rahat 10 tane radar cezası yemişlerdir. Ceza yendiği tarihten sonra en kısa zamanda ödemeleri ( en geç 1 hafta ) içinde ödenmiştir. Bunların makbuzlarınıda her zaman saklarız. 2009 yılında banka dekontlarına baktığımda hepsinin yazısı silinmiş okunmuyor şekilde idi bende kendi kendime sinirlenip zaten 2 ayda bir temiz kağıdını alır süreklide internetten kontrol ediyorum zaten bir şey yok neden bunları saklıyorsun deyip hepsini bil güzel yırtıp çöpe attım şimdi arabaya satmaya kalktığımda 2005 yılında yenen bir ceza ve bunu 2009'un 10 ayında vergi dairesinin internet sitesinde yasal faizi ile karşıma çıktığını gördüm tabi şok oldum... Neyse memur yanlışlık yapmıştır deyip zaten aracı satıcam uğraşmayım yatırıyım dedim tam 276 lira yatırdım ve iki hafta sonra tekrar yani bugün 188 lira ceza fizi ile birlikte 576 lira bu cezada 2005 yılına ait... 276 lira ödediğim ceza 2005 şubat ayında yenmiş ve ödediğimiz ceza bu ise 2005 10 ayında yenmiş ve yüzde yirmibeş indirimle ödenmiş ceza şimdi bu takvimden sonra biz sürekli radar cezası yedik rahat 8 tane daha var ve bunların sadece ikisi vergi dairesinin web sitesinde görinmekte benim korkum bunlar 2005 leri girdiler şimdi 2006 ları giriyorlar sonra 2007 ve 2008 girecekler bu tarihteki yediğimiz cezaları yatırmamış görünüp hepsini cezalı olarak isteyecekler arabanın kayıtlı olduğu yer YEĞENBEY VERGİ DAİRESİDİR.

Telefon açıp soran bir arkadaşı nette okumuştum memurun konuşması şuan çuval çuval gelmiş bulunmakta bunları girebildiğimizi giriyoruz nerden baksan 3 milyon ceza var demesi beni ürküttü Lütfen herkes yatırdığı cezaların dekontlarını bulsun burdan herkese seslenıyorum. Bankalardan yatırdıgınız ptt subelerınden yatırdıgınız vergı daırelerınıe yatırdıgınız cezalar arac vergılerı vb... Gelır ıdaresı Baskanlıgı'nın resmi web sitesinde görünmüyorsa en erken 4 sene sonra intikal edicektir gülüp geçmeyin ben çok gülüp geçtim benim başıma geldi suan 276 yatırdım 576 gül gibi durmakta ve 2006-2007-2008 yıllarınında cezaları geldiğinde 4000lira bilemedim 5000 lira ceza kesinlike karşıma çıkacak bu ülkede yaşadığıma bazen lanet ediyorum. Yaptığım ufak bir araştırmada bnakaya, Ptt'ye ve vergi dairelerine yatan cezaların cogu sisteme gecmemekte iş ceza yemekte değil yediğiniz cezayı yatırmış olarak sisteme geçmesinde yoksa 10 kere yatırın yatırmamış gibi sizden isteyip duruyorlar bu konuda bilgisi olan ve benim izlemem gereken yolları gösterecek arkadaşların yorumlarını bekliyorum

NOT: İMKANIM OLSA ARABAYI T.C TRAFĞİNDEN ÇIKARIR YURT DIŞINDAKİ HERHANGİ BİR ÜLKENİN TRAFİĞİNE KAYDETTİRİRDİM. HİÇ DEĞİLSE ÖDENMİŞ CEZALAR DÖRT SENE SONRA GÖRÜNMEZ...

15 Kasım 2009 13:14

(SMG)
Kapalı

Pazartesi günü yeğenbey vergi dairesine telefon açıcağım tabi memur dekont diyecek. Bu devletin işi anlamıyor demiyeceğim bu düzenlemeleri getiren bilgisayar kullnamayı bilmeyen bürokratların ALLAH belasını versin 25 tane bankayla trafik cezalarını ödenmesi için anlaşma yapılmış ama bankaya yatırılan paraların üçte biri vergi dairelerine ulaşıyormuş var mı böyle dava... Olan bize vatandaşlara olsun

Herkes arabasını kontrol etsin ve sıklıkla kontrol edin

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp

Sol tarafdaki motorlu taşıtlara tıklıyorsunuz

ordanda kaşınıza çıkan

Motorlu taşıtlar sorgulaması ve kredi kartı ödeme deyip

araç bilgilerinizi cezalarını vergilerinizi öğreniyorsunuz ...

MUTLAKA KONTROL EDİN ARKADAŞLAR DEVLETE SAKIN GÜVENMEYİN

DEKONTLARINIZI 10 YILDA OLSA ATMAYIN ...

ARAÇ DOSYASI TUTUN...

15 Kasım 2009 13:54

(SMG)
Kapalı

Evet bir bomba daha aracın 2005 2006 2007 yıllarında yatırılan vergileri tahsil bölümünde çıkmamaktadır. Ne diyeyim çıldıracam iki arkadaşın çıkıyor diğer arkadaşların araçlarındada çıkmamaktadır bu yeğenbey vergi dairesi öldürür adamı... Gerçi biri değil hepsi öyle

10 Mayıs 2011 14:30

Prm09

Aynı sorun benim de başıma geldi.Aynı sorun, aynı vergi dairesi. Abimin 06 plakalı aracında kırmızı ışıkta geçme cezası yedim ve indirimden faydalanmak için hemen ödedim.Postaneden ödemiştim. Yeni vergi yapılandırılması kanunu ile adresime bilgi notu göndermişler. Ödediğim trafik cezası ödenmedi gözüküyormuş. Dekontu fakslayın iptal edelim diyorlar ama 2 sene önceki dekontu nerden bulacam?Postaneye müracat ettim tam tarihini söyleyin diyorlar. İşim gücüm yok da her tarihi aklımda mı tutacam! bir hafta yanılma payıyla söyldeim. Çağrı merkezlerine şikayet ettim. bakalım bi daha gittiğimde arşivden çıkartıracam. Maliyedeki personel sakın olaki cezalarınızı postaneden ödemeyin dedi. Kulağımıza küpe olsun..

Toplam 3 mesaj
ANKET
1 Mayıs sizce Taksim'de kutlanmalı mı?

Grup Vizyon