Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

  
Editörler : portakallı ördek
19 Kasım 2009 10:16  


Derece ve Kademe Atlaması (Tek başlık)

merhabalar arkadaşlar,

2009 şubat ayı ile birlikte mimar-mühendis sınıfında 8/1 kademe ve dereceden belediyede işe başladım. henüz aday memurum fakat 2010 şubat ayında asilliğimiz onaylanacak. bu bağlamda asillik onaylandıktan sonra derece ve kadememiz 8/2 mi olacak, yoksa asillik aldıgımız için 1 derece atlayıp 7/2 mi olacağız?

ilgilenen arkadaşlar bilgi verirseniz çok sevinirim, teşekkür ederim.

19 Kasım 2009 10:24

jalon3347

benim bildiğim asalette geçen süre göz önünde bulundurularak asaletten sonra derece ilerlemesi yapılır.657 de aday memurlarda derece ve kademe ilerlemesi yapılmaz deniyor.ama asaletin onaylandıktan sonra asalette geçen sürenin derecesini alırsın.

19 Kasım 2009 12:26

feremek

Asalet onaylanınca 8\2 olursun.

20 Kasım 2009 08:35

cgds87

Ben sağlık bakanlığına istatistikçi olarak atandım teknik hizmet sınıfındayım. 8/1 ile başladım. 7/1 mi olmam gerekiyor şimdiden?

Yoksa asalet onaylandıktan sonramı bu işlem yapılacak?

ingilizce hazırlık sınıfı okuyanlar da 1kademe alıyor diye duymuştum sordum asalet onaylanana kadar kademe artışı olmaz demişti.

20 Kasım 2009 14:33

msch

cgds87

657 DMK'nın 36.maddesi Ortak Hükümler A) bendinde giriş derece ve kademeleri ile yükselinebiecek son derece ve kademeler gösterilmiştir.

yine anılan bendin 4. fıkrası

"4) Teknik hizmetler sınıfında görev almak şartiyle jeolog, jeofizikçi, hidrojeolog, hidrolog, jeomorflog, kimyager,

fizikçi, matematikçi, istatikçi, yöneylemci (harekat araştırmacısı), matematiksel iktisatçı (Ekonometrici), Erkek Teknik Öğretmen Okulu mezunları, fen memurları, teknikerler ve yüksek teknikerler,tütün ve müskirat eksperleri, tarım alet ve makineleri Uzmanlık Yüksek Okulu mezunları ile benzeri fen bilimleri ve teknik bilimler lisansiyerleri, Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi veya bölümlerinden mezun olan şehir plancısı, yüksek şehir plancısı, yüksek bölge plancısı. Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Teknoloji Bölümü İş ve Teknik Anabilim Dalı mezunları, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Ev Ekonomisi Yüksek Okulu mezunları üniversitelerin arkeoloji ve sanat tarihi bölümlerinin prehistorya, protohistorya ve önasya arkeolojisi, klasik arkeoloji anabilim dallarından mezun olanlar öğrenimlerine göre tespit edilen giriş

derece ve kademelerine bir derece" alırlar.

şeklindedir.

Dolayısıyla teoride sen de

4 yıl süreli yüksek öğrenimi bitirdiğin için 9/1den başlamış kabul edilirsin

657/36/A/4 uyarınca 1 derece daha alarak göreve başlarsın.

bu durumda aseletin onaylandıktan sonra 1 derece daha alman söz konusu değildir.

20 Kasım 2009 14:56

cgds87

msch teşekürler, başlangıç listesine baktım şimdi de zaten herkes bir şekilde fazladan derece almış :) teknik hizmet için avantajlı birşeyler yapılmıştır sandım boşa sevinmişim .

23 Kasım 2009 11:18

msch

cgds87

bence sevincin boşa değil

sen istatistikçi kadrosuna atandığın için 8/1'sin

yani 9/1 e 1 derece daha almış durumdasın.

örneğin herhangi bir kurumun GİH sınıfına Memur kadrosuyla atanmış olsaydın şu anda 8/1 değil 9/1 olacaktın.

kaldı ki bazı durumlarda, başımızdaki çok iş bilen(!) personel amirlerinden dolayı o bir dereceyi almak hiç de kolay olmuyor.

yani senin boşa sevinmişim dediğin bu konuda, hakettiği halde o bir derecesini alamayan ya da çok zorluklarla karşılaşarak alabilen arkadaşların yaşadıklarını siteden takip edebilir ve haline şükredebilirsin gibi geliyor bana.

01 Aralık 2009 12:33

CanSercaNsel

657 ye bağlı memur olarak 3 yıl çalıştım ama sözleşmeliydim 4924 e tabi idim 3 yıl emekli sandığına bağlı yine; (657 ye tabi 4/B ye bağlı da çalıştım ama o ssk oluyor etkilemez herhalde) ; şimdi 1 yılı geçti 657 ye bağlı kadroluyum. 10/ 2 den başladım , 10/3 oldum. geçmişteki 3 yılı nasıl ekletirim? derece ve kadememe etki etmez mi? Nasıl birleştirebilirim acaba?

02 Aralık 2009 12:15

sagkol

sn cansercansel bende sizin gibi 4924lü olarak 1 yıl sağlık bakanlığında calışmıştım daha sonra kadrolu olarak tarım bakanlığına geçtim.çalıştığın yerdeki personel işlerine dilekçeyle hizmet birleştirmesi yapmak istedediğini belirtiyorsun gerisini onlar hallediyor.sonuçta sana 1 yıl 1kademe kazandırıyor ama ssk lı çalıştığın süre için bi bilgim yok.

07 Aralık 2009 09:54

msch

CanSercaNsel

Maaş bordrona bakacak olursan

Maaş Derece/Kademe ve Emekli Derece/Kademe şeklinde iki bölüm görürsün.

şimdi 10/3 olduğunu belirtmişsin, bu Maaş D/K

Eğer Emekli D/K da 10/3 ise

kurumunun personel birimine dilekçeyle başvurarak memuriyetten önceki çalışma sürelerini işletebilirsin.

Maaş D/K da bir değişiklik olmaz (normal kademe ilerlemen devam eder)

Emekli D/K ise (memuriyet öncesi 3 yıl çalıştıysan) 9/3 olur

Bu durumda Maaş Göstergen 10/3 üzerinden Emekli Göstergen ise 9/3 üzerinden değerlendirileceği için maaşını 50 kuruş - 1 lira civarında eksik alırsın ama bu emekliliğin için artı bir durumdur

dolayısıyla memuriyet öncesi SSK ya da Emekli Sandığı çalışma sürelerinizi işletebilirsiniz

07 Aralık 2009 10:05

msch

CanSercaNsel

maaşında ne kadar düşüş olacağını sitede maaş hesaplarını bilen arkadaşlardan yardım isteyerek öğrenebilirsin.

benim yazdığım 50 kuruş - 1 lira tahmini bir değerdir.

26 Aralık 2009 22:44

CanSercaNsel

dilekçe örneği yazar mısınız , bende yazıp vereyim mutemete vereceğim de mi?

27 Aralık 2009 16:25

general27

9/2 de çalışan bir teknikerin işletme 4 yllık fakülte diplomasını vermesi durumunda derece ve maaşı nasıl etkiler ayrıca yükselebilirmiyiz?

28 Aralık 2009 09:55

fatih_19

arkadaşlar teknik hizmetler sınıfında çalışırken TEF mezunu olunduğunda derece ve kademe nasıl olur ben şu an 11/2 deyim hangi derece ve kademeye gelirim bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

28 Aralık 2009 23:59

juniorsdu

7/1 ni düsmen lazım

29 Aralık 2009 09:55

general27

bitirdiğim 4 yıllık teknik bir fakülte değil işletme fakültesi?9/2 teknikerim diplomamı kuruma verirsem derecem ne olur?

29 Aralık 2009 23:36

YUSUF YILDIRIM

Önemli olan balık yemek değil tutmayı bilmek diyerek size genel kural hakkında bilgi vermek istiyorum:

1- 657 sayılı devlet mmurları kanununun 36 maddesinde yer alan ve hangi okuldan mezun olanların hangi dereceden başlayacakarını gösteren tabloyu inceleyin

2- Diyelim ki lise mezunu olarak başladınız ve sonra lisans bitirdiniz ve intibak yaptıracaksınız.

3- Kendinizi lise mezunu olarak başlamamışda liseden sonra lisansa devm etmiş ve lisanstan mezun olş gibi kabul ediyorsunuz. Örneğin 1996'a liseden mezun olan biri en erken 2000 yılında 4 yıllık lisanstan mezun olur.

4- Eğer lie mezunietinizle memuriyete başlamanız arasında lisan bitireek kadar süre varsa, mesela yukardaki örnekteki memur 2001 yılında memriytete başlamışsa sorun yok. 1. maddedebuuan başlama derece kademesine çalışılan her yıl için bir kademe ilave edilir.

5-Lise mezuniyeinizle memiyete başlamanız arasında lisans bitirecek kadar süre yoksa yani sizinle birlikte liseden mezun olup da memur olmayan arkadaşlarınız lisansa devam ediyorlarsa kendinizi onlarla birlikt lisanstan mezun olduktan sonra memuiyete başlamış kabul edeceksiniz yani mmuriyetle, normal şartlarda okulu bitirmenize kadar geçmesi greken süreyi yok sayacaksınız. Ve başlama derece kademenize bu tarihtnsonraki yıllar için birer kademe ekleyeceksiniz.

6- Yine 36. maddlede yer alan istisna durmları ineleyeceksiniz ve bu istisnalar kapsamına giriyorsanız onagöre başlama drecenizi değiştireceksiniz. Örneğin tekik hzmetler sınıfına 1 derece ilave edilir veya lisede vea ortaokulda hazırlık okuduysanız 1 kademe ilave edilir.

7- 6 yılda bir alınan sicil puanı dolayııyla aldığınız kademevarsa onu da ilave edeceksiniz.

8- Örnein 2005 yılında tüm memurlara 1 deece ilave edildi. O zaman görevdeyseniz o dereceyi de ilve edeceksnz.

9- Sonuçta ulaştığınz derece kademe intibak derece kademenizdir. Zor ve anlaşılmaz bir tarafı yoktur. Çok isinai bir durum olmadıkça uygulanması basittir.

30 Aralık 2009 15:43

general27

yusuf bey ban akısace söylemrisiniz ben 9/2 teknikerim 4 yıllık fakülteyi bu yıl bitirdim teknikerlii ise 2000 de bitirmiştim.diplomayı kuruma verdiğimde ne olur derecem ?=ylanızteknikerim fakat biirdiğim fakülte teknik değil işletme fakültesi?birde 4 yıllığın olması teknikerolmama rağmen bana müdürlüğe geçmemdekolaylıksğalarmı müdür olabilirmiyim?

sğaolun şimdiden vereceğiniz cevaplar için....

01 Ocak 2010 18:58

CanSercaNsel

msch

dilekçe örneği yazar mısınız , bende yazıp vereyim mutemete vereceğim de mi?

12 Ocak 2010 16:38

CanSercaNsel

??????????????

Maliye Bakanlığı, 01/12/2009 tarihli ve 16611 sayılı yazısıyla, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) bendi uyarınca sözleşmeli personel olarak görev yapmakta iken kadrolu olarak atamaları yapılan Öğretmenlerin (Diğer personelde bu haktan faydalanacaktır), sözleşmeli olarak geçen hizmet süresinin her yıl için bir kademe ilerlemesi ve her üç yıl için bir derece yükselmesi verilmek suretiyle kazanılmış hak aylığında değerlendirilebileceğini görüş beyan etmiştir. ???????

02 Mart 2010 09:31

msch

CanSercaNsel

bu haber senin için ve senin durumunda olanlar için iyi haber

Maliye Bakanlığının bu yazısını nerden buldun? şu anda elinde bir örneği varsa durumunu anlatır bir dilekçeyle başvur. bu yazıyı da dilekçene ekle buna rağmen kurumun olmaz kademe ilerlemesi yapmayız derse Maliye Bakanlığından görüş istesinler.

dilekçe örneği konusunda da zaten dilekçe yazmanın (lafı dolandırmadan açık ve anlaşılır bir dille talep edilen durumun belirtilmesi gibi) belirli kuralları vardır. bunlara dikkat ederek yazacağın bir dilekçeyle başvurunu yap.

umarım istediğin gibi sonuçlanır.

Toplam 25 mesaj
ANKET
'Makul şüphe' üzerine polisin arama yapmasına izin veren tasarıyı;