Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : SevkiSevilesin
26 Kasım 2009 19:46  

Zilhicce ayı ve diyanet takvimi.

Geçen hafta hutbede zilhicce ayının fazileti ve arefe günü orucunun faziletini anlatan bir hutbe hazırladım ve okudum.Cemaatimiz çok memnun kaldı ve namazdan sonra benden tekrar tekrar bilgi aldılar neler yapabiliriz hocam diye.Tabi ben defaatle anlattım ve hatırlattım.Hususi olarak ''diyanet takvimini'' inceledim acaba bu ayla ilgili bir bilgi varmı diye.2010 un takviminede baktım onda da zilhicce ayının faziletine dair birşey bulamadım.Cemaatten birisi bugünün takvim yaprağını almış gelmiş.Hocam? Evet. sen bize arefe gününün orucunun faziletini anlattın ama bu takvimde arefe günü ve bayram günü müminin bayramıdır oruç tutulmaz yenilir için yazıyor dedi.şaşırdım.baktım hakkaten doğru.açıklamaya çalıştım ama ihtiyar pekte memnun olmadı.zira diyanetin takvimini daha çok benimsedi galiba.

bu kadar faziletini anlatan hadisleri yazmamışsınızda hacıları ilgilendiren hadisi yazarak nereye hizmet ettiniz kime yardımınız hayrınız dokundu?

ben bunda iyi niyet aramıyorum.art niyet olduğunu düşünüyorum.

27 Kasım 2009 20:56

noseri

haklısınız birtakım hadislerinde halka daha detaylı anlatılaması lazım lap dye yazılıp halka sunmak yanlış

Toplam 1 mesaj
ANKET
Her il'de bir üniversite açılmasını;