Editörler : E.Kayı Han

DARA daryus
Yasaklı
28 Kasım 2009 01:25

dersim generali seyit rıza

**ardil azat**
Yasaklı
28 Kasım 2009 01:28

spas bahoz kasırgası :)

BaHoZ2
Yasaklı
28 Kasım 2009 01:29

ßeni Siz yarattınız ßen sizler için varım halkım :))

İmza Maske indiren ßaHoZ

yaw heval bu edaseda ogunden berıdır gorunmuyor ortalıkta :)))

DARA daryus
Yasaklı
28 Kasım 2009 01:30

yaw siz bunu ilk kezmi izliyorsunuz

BaHoZ2
Yasaklı
28 Kasım 2009 01:33

heval dara

orda bır ayrıntı vardı.. daha oncede ızlemıstım ama o ayrıntı aklıma geldı bır daha baktım hatırladıgım gıbıymıs..

serkan4245
Yasaklı
28 Kasım 2009 01:35

ünlü ermeni düşünürü imralılı abdul kerim öcalan

yaf birşey soracağım. aponun babası ermeni annesi türk apo nasıl kürt oluyor.

esen .
Yasaklı
28 Kasım 2009 01:43

Bahoz,

verdiğin likteki Cayan Demirel'in belgeseli çok kısa şekilde verilmiş,

güzin ablam 7 bölümlük kısmını foruma yapıştırmıştı,

işte izlemek isteyenler için burda tammamı var..

http://www.youtube.com/watch?v=M_chFeI0ISM&feature=PlayList&p=6B0822A9C6F5C141&index=0&playnext

Ardil,

mustafa filmini izlediysen atatürk'ün birçok projede yalnız kaldığını, destek göremediğini de anlatıyordu...

ve,

o dönemin şartlarına göre çok uluslu bir yönetimden bir ulus devlet çabaları yaratmanın getirdiği sıkıntıların olmayacağını üstelik savaş sonrası ve laik düzene geçiş de sağlanmışsa,

eksikliklerin olmaması mümkün mü?

bugün bile bir hak belli kesime verilmeye çalışılırken sorun çıkarmaya çalışanların başarıları, o döneme uyarlanırsa, aksaklıkların da altında dediğin gibi desteksizliğin olduğunu söylemek yanlış olmaz, zaten ömrü de yetmedi 16 yıl yönetebildi ve çıkardığı devrimleri bugün bile o kadar kısa sürede yapacak biri yaşamıyor sanırım..

BaHoZ2
Yasaklı
28 Kasım 2009 01:47

esen hocam

benım verdıgım lınk 1 saat 10 dk suruyor.

ve 7dk 15 sn de ataturkun 1936 yılında yapmıs oldugu meclıs acılıs konusması var.. belgeselın tamamı ıcın degıl..

konusma cok onemlıydı ..

esen .
Yasaklı
28 Kasım 2009 01:58

ßaHoZ hocam :))

ya buarada sağolasın ama ben böyle usturuplu sıfatları sevmiyorum, esen demen yeterli :))

7 dk. 15 saniye sandım videoyu o yüzden yarım olduğunu düşündüm ama şimdi anladım :))

BaHoZ2
Yasaklı
28 Kasım 2009 02:02

esen :)))

haklısın bizim beylıgımızde agalıgımızda 2 dklıktır :))

serkan4245
Yasaklı
28 Kasım 2009 02:06

sineği yok etmek için bataklığı kurutmak lazım.

ama Atatürk vur dediyse öldür mü demiş?

dünya çocuklarına 23 nisan çocuk bayramını hediye eden bu tarihte dünyaynın dört bir yanından gelen çocukların misafir edildiği bir ülkede ve çocuklara bu bayramı armağan eden Atatürk --dersimde çocukları yakın vurun kafalarını kopartın mı demiş.

vay be. ben de google amcadan brşeyler bulup yarın size burada sunayım.

**ardil azat**
Yasaklı
28 Kasım 2009 02:09

esen

abdullah öcalan son dönemlerde mustafa kemalin sıkıştırıldığını filan ifade ederek bir anlamda mustafa kemali övücü sözler sarf etti.onun hakkında olumlu cümleler kurdu...

bunu neden yaptı,doğrusu bilemiyorum.ama bir gerçeklik var ki öcalan istediği kadar mustafa kemali övsün,kürtlerin bakış açısı pek değişmeyecektir.

yani kürtler yaşanan onca acıdan ve aldatılmışlık duygusundan öcalanın sözlerinden dolayı sıyrılamaz.savaş bitip meclis açıldıktan sonra,daha önce gördükleri kürtleri görmemeye başladılar.ve uluslaşma faaliyetleri içine kürtleri de dahil etmek istediler.bunu bazen türkçe eğitimle-türkleştirme çalışmalarıyla,bazen de şiddet yöntemini kullanarak denediler...

kürtler aldatılmışlık duygusunu içlerinde hissediyor.sanırım bunu ortadan kaldırmak da o kadar kolay olmayacak

esen .
Yasaklı
28 Kasım 2009 02:09

ßaHoZ,

:)))))))

hocalığımın 2 dk. sürmesine sevirim sadece..

:))

28 Kasım 2009 02:14

kundaktaki bebeğe kurşun sıkan köpekleri savunanlar çoluk çocuktan bahsetmeyemi başlamış??

çok ilginç!

esen .
Yasaklı
28 Kasım 2009 02:18

Ardil,

şark ıslahat planın getirdiği asimilasyon politikasının ne anlama geldiğini elbette biliyorum..

yani, o süreçte yaşananları tahmin etmek zor değil,

ama,

çok uluslu devletten "ulus devlet" yaratmaya çalışmanın beceriksizliğinden dolayıdır ki,

şimdi de bu sancılı süreçler devam ediyor..

malesef,

o dönemde imparatorluklar yıkılmış, ulus devlet yaratılmaya çalışılmıştı,

sadece anadoluda değil,

dünyanın birçok yerinde böyleydi ama artık bu sistemin de geçerliliğinin yitirdiği ortadadır, artık diyorum ama zaten hiç geçerli olamadığının da farkındayım..

serkan4245
Yasaklı
28 Kasım 2009 02:19

yok sakıncalı piyade.

apo babyface bunların gözünde.

28 Kasım 2009 02:26

Türkiye cumhuriyeti ulus devlettir ve öylede kalacaktır..

bundan şüpheniz olmasın!

Memnun olmayanlara kapılar açıktır çıkıp gidebilir..

esen .
Yasaklı
28 Kasım 2009 02:28

piyade,

yine sen o bildik saldırı tavrınla yazmış, sakıncalı olduğun kadar da saldırgan olduğunu göstermişsin..

vee,

iyiki söyledin de herkesten farklı birşey demiş oldun :))

yani yine çok aydınlattın gerçekten :))

**ardil azat**
Yasaklı
28 Kasım 2009 02:32

ulus devlet yaratma isteği sancılara neden oldu.milliyetçilik sürekli karşı milliyetçiliği tetikler.bir ulus devlet,başka ulus devletleri yaratır...

sancılar devam ediyor.ya nur topu gibi bir çocuk doğacak,ya da anne-bebek birlikte ölecek(allah korusun)

:)

BaHoZ2
Yasaklı
28 Kasım 2009 02:33

esen

hemen ısıkları kapat fazla aydınlık hem goz alıyor

hemde kacak elk kullanan kurt vatandaslara zarar..

orda elk kesıyorlar :)) enerjı tasarrufu..

Toplam 95 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi