Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : muhtesem32iren17ters köşe
30 Kasım 2009 18:43  

Kapalı
gözden uzak kalan gönülden ırak olur mu?

çok klişe bir soru değil mi? bakalım kendimizi nasıl avutuyoruz yada ne kadar eminiz?

30 Kasım 2009 18:46

2.birbir.620
Yasaklı

Bence değil

özde yer tutmuşsa uzakta da olsa hatırlarım

özde yoksa varlığı yakında da olsa önemli değil

özlem ruhadır bilirim

ruhun kalışına bağlı bir eylem

ya da yitişine bağlı bir söylemdir tümcelerimde

30 Kasım 2009 18:47

kudretsolmaz
Kapalı

bazen şartlar bunu gerektiriyor.Ama şu var ki gözden uzak olanın zamanla gönlüde uzaklaşıyor, bu uzaklaşmayı herşey etkileyebilir..

30 Kasım 2009 18:49

mummia restituito

yüzlerce kilometreyi mesafe olarak görmüşken bu zamana dek, o kilometrelerin her miliminin aslında yüreklerde başlayıp bittiğine tanık olacak kadar şanssızsan "acı koyan" kavram. mesafe dediğin nedir dünyanın bir ucunda da olsan aynı güneş doğuyor oraya da, aynı yıldızlara bakıyorsun; atlarsın uçağa, en fazla 24 saat o uzaklıgın kucak dolusu öpüşe indirgendiği andır. ama bir insanın koca dünyası içinde ufacık bir noktaya tüm kaprislerinle zar zor sığıyorsan, işte o an gökyüzünün sana dar edildiği andır.ve en uzak mesafe aslında ıkı ınsanın kafasındadır bırbırını anlamayan cogunlukla bu soze sıgınırlar o zaman akla su soru gelıverır aşkın sevgin bu kadarmıydı?Yinelemekistiyorum uzaklık mesafeler ne afrikadır nede amerika aslında kafalar kalpler uzaktır...

30 Kasım 2009 18:50

noFEARmoonSPeLL

olur.sevgiler muhabbetler biter sadece bi anı olursun ii ya da kötü.

30 Kasım 2009 18:50

DERYA-06-76

gözden uzak kalan gönülden ırak görünüşte gözüksede yakınına geldiğinde yine eskisi duygularını eksiksiz alabiliyor..

Verdiğin değere yada sana biçilen değere bağlı..Hayat şartları hernekadar bu sözü gerektirsede ırak olmaz...

30 Kasım 2009 18:51

"sessizce"
Kapalı

hiç bilmiyorum

öyle diyorlar ama...

30 Kasım 2009 18:53

inciböceği
Kapalı

bazı anlar içimizden bir ses evet göz görmeyince çokta farketmiyor der bazı zamanlarda nerde olursa olsun farketmez diyebiliyoruz.sanırım o an ki psikikoljimize bağlı.velhasıl ailemizi nasılki her daim unutmuyorsak o şansı vermek lazım yani unutmamak...

30 Kasım 2009 18:53

miroğlu35
Kapalı

gözden ırak gönülden ırak olmaz

mesele yürekten hissedebilmekteir

belki bedenler ayrıdır ama aynı sema aynı yağmur aynı güneş altındayız.

empati meselesi

30 Kasım 2009 18:54

kudretsolmaz
Kapalı

derya o gönül(daş)ler bir daha ne zaman bir araya gelebilir ki.. ? ZOR ZORRR ÇOK ZORRR

30 Kasım 2009 19:12

inciböceği
Kapalı

mesele yürekten sevip o yüreği karşıdakine bırakmak sanırım

30 Kasım 2009 19:26

2.birbir.620
Yasaklı

o yürek vefayı bilen ise bırakılır ancak

30 Kasım 2009 19:32

inciböceği
Kapalı

vefayı bilip bilmediğini anlamak için ya zaman lazım ya da büyük bir sevda=) ben 4 yıldır 12 saatlik mesafedeyim açıkçası ve önümde bir 2 sene daha war.Hayat insanı mecbur edince sebatla beklemek kaçınılmaz oluyor.

30 Kasım 2009 19:35

gül_veda
Kapalı

insan yakın olduğu zaman daha da kenetlenir,gözden ırak olunca evet şahsen ben hemen unutuyorum...

30 Kasım 2009 19:37

inciböceği
Kapalı

yakın olduğu zamanki anları hatırlayıp direnmek en iyisi değil mi. tabi karşıdaki o değeri hakediyorsa ve o çabayı oda gösteriyorsa

30 Kasım 2009 19:41

gül_veda
Kapalı

hayat o kadar uzun degil,hayatımda biri varsa her daim yanımda olmalı YA DA HİÇ OLMAMALI...

30 Kasım 2009 19:42

duru167
Kapalı

kesınlıkle katılmıorum buna..aksıne gozden ırak olunca sevgı daha percınlesır kanaatındeyım.neden cunku, ozlem var, hasret var, kavusma gununu hayal vs var..

ınsanlar uzak olunca bırbırlerının kıymeını daha ıyı anlıor, yaptıkları yanlıslardan pısmalıklar duyuyor.bunlarda bana gore olumlu seler:)

30 Kasım 2009 19:46

Couch Potato

ilişkide taraflardan biri çok saglam olsada diğeri illaki de kaypak oluyor,birazık keyfini kaçıran bi durumla karşılaşsa hemen vazgecen taraf oluyor.çok sık görülmesede sadakatın dibine vuran istisnai ilişkilerde vardır elbet.

30 Kasım 2009 19:48

inciböceği
Kapalı

gözden uzak kalıp gönülden ırak olduğunu anlamanın en iyi yolu bu düşünce sizi sardığı zamandan sonraki ilk görüşmenizde o an hissettiklerinizdir. ya devam edersiniz ya da biter.ya inatla içindeki kuruntuya direnirsin ya da her zorda kaçmak gibi arkana bakmadan gidersin.

30 Kasım 2009 20:43

dinmez

Yaşanacak en zor ilişki türü. Allah düşmaımın başına vermesin. Ola ki başa geldi, her iki tarafında bi kere ince düşünceye sahip olması gerekki birbirlerini anlayabilsinler. Ben dahil çevremde bir çok kişide buna şahit oldum, üniversite yıllarında çok daha fazlaydı çevremde sevfiğinden uzakta olanlar. Şimdi moda olmuş msn de ilişkiye başlamak bu da yeni nesil olsa gerek hiç başına gelen var mı içinizde bilmem. İşte bunu aklım almaz, tuşlar tutabilirmi dokunuşların yerini yada bi titresşim gönderildiğinde karşı tarafın içi de titrer mi. Öpücük gönderdiğinde gerçekten hissedilirmi?? ..Bu da başka bir tür gözden uzakta olan ilşkilerin, babam geri kafalı ama bazen ona hak veriyorum internetten koca mı olur der, bulanlaraa. :))) Gözden uzak olan gönüldende uzak olur. Bi kere yüzde yüz bilimsel bi yanı var. Oxytocin diye bi hormon var vücudumuzda, bu horman kadınlarda en çok doğum esnasında ve emzirme döneminde artıyormuş. Anne ile bebek arasındaki bağın çok kuvvetli olmasından işte bu hormon sorumluymuş. İlişkilerimizde bu hormmonun işlevi ne peki?* Bu hormon birbirimize sarıldığımızda salgılanmaya başlıyor ve aramızda güçlü bağla oluşuyor en fazla saldılandığı dönemde tensel birlikteliğin yaşandığı an, o yüzden belkide bir şeyle paylaştığımız insanlardan kolay kopamayız. Bu hormon salgılanmayınca aradaki bağlar ne kadar güçlü olabilirki, ?? dilersenniz sizde araştırın.Bence her iki taraf çok direnir ve süre uzadıkçıya uzar ise birbirlerini görmeden dokunmamdan geçen, olmazz

30 Kasım 2009 20:54

dinmez

Gözden ırak, gönülden ırak sözü çok doğru. Birine ne kadar çok dokunursak, sarılırsak vücudumuz o kadar çok "oxytocin" yani "bağımlılık hormonu" salgılıyor. Aşkın uzun süreli olmasını da bu hormon sağlıyor.Bilimsel açıklama bu iştee!!

Toplam 63 mesaj
ANKET
MEB, 8 yıllık öğretmeni rotasyona tabi tutacak, okulunu değiştirecek..